Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
If dreams would matter - Pagina 4 Mwpfkx
If dreams would matter - Pagina 4 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
If dreams would matter - Pagina 4 4r43yh
Photobucket
If dreams would matter - Pagina 4 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 If dreams would matter

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:34 pm

nextul nu mai vine =))
nu mai scriu .
pa.
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 10:18 pm

ceeeeeeeeee?
de ce ? :-w
daca nu mai continui ficul vin la tine si te omor...
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 17, 2010 7:48 pm

Smara, ce face?! Neutral
Tu vrei ca eu si Ronnie sa murim?! :o3 Ti'am zis ca n'am putut sa intru si stii de ceeeee. Neutral
Nu faci asta din cauza maica'mii, nu, nu, nuuu?! :o3

Treci si pune next. :-w
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:11 pm

es, ce e cu tine? nu.
nu mai scriu pentru ca nu mai vreau.
pentru ca in ultimele 2 saptamani mi-am citit ficurile anterioare, si pe langa alea, asta e groaznic. mai degraba scriu despre oameni care se sinucid sau se drogheaza pana dau pe afara, sau despre un Axl cu sentimente in turneu cu Michael,adica dramatic sau subgen, la asta cu comedia si romanticul sunt varza, da, si?
daca vreti va spun cum trebuia sa se termine.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 18, 2010 2:35 am

Da' nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu e adevarat, mortii tai?Neutral Tu stii cum scriu eu? SI MAI ALES COMEDIE?!
Deci nu,nu,nuuuuuuuuuu. Adica daaa, te pricepi genial de mult la drama, da' esti foarte buna si la comedie, maaa! :o3

Si nu, nu vrem sa ne zici cum se termina. VREM SA SCRII CUM SE TERMINA, SA CONTINUI FICU!
Ronnie, esti cu mine? ;; )
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 18, 2010 3:13 pm

Chestia e ca daca incerci mai mult te perfectionezi. N-are rost sa abandonezi ceva doar pentru ca nu esti perfecta in ceea ce faci. Si eu scriam numai chestii cu drogati si drame si toata lumea murea la sfarsit, dar asta nu inseamna ca n-am scris si romance-uri. Cateodata astea doua merg mana-n mana.
Si nu ar trebui sa te subapreciezi. Gandeste-te si tu ca noi n-am avea niciun motiv sa-ti citim ficul si sa-ti spunem ca e bun daca n-ar fi asa. Mai ales ca eu nu fac chestii doar ca sa dau bine....Deci daca ti-am citit ficul inseamna ca-i bun.
~ Sper sa te razgandesti
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:32 pm

ah, tu incerci a O CONVINGI cu binisoru', in loc sa o iei tare?!
Ah, ma dua batuta. :-<
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 2:02 am

okei, spre fericirea paulei si a lui s, continui ficul asta. ca mult nu mai are :]]
sper numai ca stilul sa ramana la fel cu celelalte capitole . nu promit nimic ! XD


Capitolul 17
Maria incerca sa isi dea seama de ce in anii 80 nu era niciun meci de tenis la televizor. Petrecandu-si mai bine de jumatate de zi in scaunul verde al domnului Hamilton, aproape ca nu intelegea ce face defapt. Dar apoi veni explicatia, ca o rachetica trecand prin aluna pe care profesoara de biologie o numea CREIER. Desigur, scaunul Hamilton avea o influenta supranaturala asupra oricarei persoane care se aseza pe el, facand-o pe loc impatimita de tenis, doar ca singura ei problema era ca in era in care ea nu avea ce cauta nu se juca tenis. Cel putin nu la amploarea la care ar fi trebuit, doar tenisul este un sport minunat,pentru oameni inteligenti si precisi, nu?
Dintr-o data, auzi usa de la intrare deschizandu-se, dar, ca de obicei, nu se sinchisi sa se ridice de pe fotoliu. Era Cady, cu siguranta, venind fericita de la repetitiile la care ea nu mai era bine-primita, sau cel putin vroia sa nu mai fie bine-primita, pentru a avea o scuza in fata ei insasi. Maria isi apleca putin capul spre holul de la intrare, si vazu intrand dupa Cady inca cinci urati, in sir indian.
-Salut, Maria! zambi Cady din pragul usii.
Maria dadu din cap si mormai fara inteles.
Dintr-o data Duff incepu sa urle, atintindu-si degetul aratator spre Maria, care continua sa priveasca nedumerita din scaun:
-Uite, uite, e ciudata din viitor!
-Uaaaaaaaaauuuuu! incepura cu totii sa se holbeze.
-E ca un extraterestru! observa Izzy.
-Da, da! intari si Steven.
-Credeti ca au si o nava-mama? intreba Slash.
-Inca... nu pricep, spuse si Axl privind-o pe Cady.
-Ciudata? Din ... VIITOR? urla Maria privind-o amenintator pe Cady.
-Ai vrut sa mergem acasa,Maria... Si vom merge. Te-am ales pe tine, sa stii...
-Cady...nu credeam ca asta implica...stii tu... adevarul... si sinceritate...si toata treaba asta...
-Si altfel cum vroiai sa ne intoarcem?
-Nu stiu, sa asteptam pana la ziua ta?
-Aaa, ma scuzaaati! spuse Izzy cu un accent de diva. Vrem niste lamuriri aici, prontooo!
-Taci, bai , boule, le strici toata conversatia! urla Steven.
-Ce conversatie? Nu vezi ca se contrazic si ataaat?
-Ele macar se contrazic, tu nici de craci nu poti sa te tii, uratuleee!
-AA!ADLER! Orice, dar nu imi jigni cracii! se planse Izzy. Stii cat sunt de sensibili astia micii!
Cady incepu sa povesteasca despre ziua ei de nastere, de care Maria uitase cu nerusinare in favoarea lui Duff McKagan, cand o mica si draguta batrana i-a vandut Mariei o lumanare, se pare, cu puteri supranaturale.Iar de atunci ele "isi traiesc visul" alaturi de Guns N'Roses, in loc sa mearga la un liceu prafuit din Norman si sa se certe cu profesorii.
-E ca un fel de... zi a cartitei? intreba Slash nedumerit.
-Hm, ceva de genul asta,da...
-Uauuu, asta e super!!! Puteti sa ne luati si pe noi cu nava voastra? intreba Izzy fericit.
-Nu avem o navaaa, spuse Cady exasperata.
-Atunci cumparati una!

Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 2:13 am

Waaa, te iubesc ca il continui, stiii? <3 Adica, oricum te iubeam, da'.. :-? eh, te'ai prins tu.

Deci daaa, sunt de acord cu Izzy, sa cumpere o nava, si sa mearga toti in vremea lu' Cady si a lu' Maria si sa fie totu' bine si frumos :-L Si sa faca in asa fel incat sa nu isi dea seama poporu' ca ei sunt Gunsii tineri! :>
Eu rveau next! :o3
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 9:11 pm

puppy puppy puppy
OMG....thankies >:d<
te iubesc Very Happy
imi place mult ficul si am fost farte suparat cand l-ai inchis
sper sa nu se termine cat de curand ptr ca vreau multa iubire intre Cady si Axl
oricum, nu-mi vine sa cred ca le-a zis
speram sa ramana acolo forever
anyway, lots of kisses for my little evil smara
Dancing Pig
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 11:32 pm

si eu o iubesc, daa?! :-L Si ea stie, chiar daca nu ii zic mereu. Nu, Smara? :o3
Asa, si pune next sa vad love intre Duff si Maria, daa?! :-w
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeLun Ian 17, 2011 2:01 am

i love you both *hug*


Capitolul 18
De obicei nimic nu te poate opri cand este aprilie. Nu, nu in L.A. Nici chiar faptul ca stii ca esti un extraterestru verde cu antenute invizibile care a devenit subiectul de uimire zilnica a cinci rockeri nespalati. Si nici unul nu intelegea, in esenta, termenul de "extraterestru", desi il foloseau constant pentru a indica doua fete ciudate cu telefoane mobile, videouri cu Axl ingrasat si urat si tot felul de informatii despre decenii si evenimente care probabil nu se vor intampla niciodata. Adica cine naiba mai e si Kurt Cobain asta sa se dea mare in fata lui Axl, nu? Nu poate fi nascut un asemenea om, auzi si tu! Cum adica vor canta cu Aerosmith? Ei, mici, necajiti, si in cea mai mare parte a timpului drogati, sa cante cu asemenea genii? Sa imparta scena si My Michelle-ul lor cu un alt pletos nebun ca Axl? Oh, te rog! Desi, potrivit personalitatilor lor, si mai ales a talentului de care erau cu totii constienti, viziunea era destul de precisa. Se pare ca doi extraterestri verzi stiau mai multe despre ei decat ei insisi.
Desigur, lumanarea era cam dubioasa, si chiar ei se indoiau de "miraculoaaaasa putere"; si totusi cum puteau sa creada ca fetele mint? Ele, mici si inocente si tot timpul treze?
Aprilie, pe langa multe altele, insemna si ziua de nastere a micului si pretiosului Stradlin din Guns N'Roses. In primul rand, un motiv de imbatare si destrabalare mai intensa decat in ultimele doua luni, iar in al doilea rand...ei bine, era oportunitatea perfecta pentru a dovedi puterea lumanarii rusesti. Cu totii cazusera de acord ca vor incerca lumanarea, chiar si Slash, pentru care orice moment de liniste insemna o pierdere de timp, si mai ales o pierdere de Jack. Asta si in conditiile in care Cady si Maria il implorasera zile la rand pe Izzy sa isi doreasca intoarcerea lor in timp, in Norman-ul anului 2010.
Totusi Izzy era nedumerit. Daca nu ar fi mers mica vraja de care pomeneau fetele, ei bine... ar fi ras de ele pana la urmatoarea betie iar apoi ar fi trait fericiti pana la adanci batraneti. Si asta e ipoteza si cea mai plauzibila, dupa cum intarise si Axl. Axl in schimb, se simtea stingherit de siguranta si convingerea cu care Cady ii repeta in fiecare zi despre eficienta lumanarii. Il facea sa se simta nesigur, iar asta nu-i placea deloc.
Exista si o a doua ipoteza. Puterea lumanarii ar fi functionat, fetele s-ar fi intors in era lor, iar ei ar fi continuat sa se imbete (tot pana la adanci batraneti). Probabil nu si-ar fi amintit de ele. Si daca da? Daca si-ar fi amintit, cum ar fi trecut peste? Cady si Maria erau singurele fete cu care vorbisera mai mult de 5 zile fara sa faca sex. De unde rezulta si faptul ca aveau un altfel de atractie, mai mult la nivel al intelectului.
*
Maria infipse sfios, cu grija, lumanarea ruseasca care ii aduse visele la realitate, in tortul mic si plin,plin de frisca pentru Izzy.
-Maria, iti tremura mana, zambi Cady.
-Ahm...
-Da?
-Daca...
-...am ramane...
-Aici? spusera amandoua simultan.
-Nu, nu, ne intoarcem...
-Da, ai dreptate. Cine stie, daca stam mai mult aici poate suferim mutatii genetice si ramanem fara cap?
-Si fara degete de la picioare? spuse si Maria aruncand cu frisca in Cady.
-Ce e in neregula cu voi? urla Slash aproape plangand. Aruncati frisca lui Stradlin? Vreti sa biletul sigur catre... IAD!?!?!?!!!!!
-Lasa, Slashy, cat timp esti tu acolo e de bine! zambi Maria imbratisandu-l strans.
-Uau, ce dragut! facu Slash.
-Esti pufos, stiai?
-O ma ga, de asta ma iubeste toata lumea?
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 18, 2011 3:21 am

"atractie mai mult la nivel intelectual" ma lasi Smile) axl n-ar sti ce-i aia nici daca i-ar bate in usa la cinci dimineata costumata in periuta automata de dinti =))
nu pot pleca, chiar nu pot pleca. ce se va intampla cu axl & duff si cu inimile lor frante?Sad(
next ca am sa crap aici
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 18, 2011 9:29 pm

ft taci ca nu la aia ma refeream cu intelectual-ul [-( doar ca nu imi venea altceva Smile)
adica in sensul ca acum alea doua au descoperit ca nu sunt numai frumosi sunt...ei bine, nu stiu Smile)
si nu te mai lua de axl, daa? ca el e destept si stie! mai degraba nu ar sti ce e aia periuta automata de dinti dar whatever :X
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Ian 30, 2011 3:19 am

Da, Slash draga, te iubeste toata lumea, da' nu stiu daca pentru faptul ca esti al dracu' de paros!
daaa, bun, si tie, smara, rveau sa'ti zic SA TE DUCII IN MORTII MEI! de ce nu mi'ai zis ca ai pus nextm, ah, ah?! :-L Si daaa, mai vreau unu. mai repede asa. :-L

>: D<
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 02, 2011 4:25 pm

oh nu stiuu daca mai citeste cineva Very Happy
but next .

Capitolul 19
8 aprilie, un tort urias plin de frisca cu o lumanare hidoasa in mijloc, si un Izzisor necajit in fata acestuia, asteptand sa il bage cineva-oricine, chiar si Slash- cu fata in tort ca sa nu mai fie nevoit sa isi puna vreo dorinta. Aproape ca incerca sa refuze sau sa nege promisiunea pe care o facuse fetelor de atata timp, dar stiau ele niste cuvintele magice, si se simtea oarecum dator. Cady si Maria ii ajutasera pe toti foarte mult. Cu melodiile, cu trupa; trebuie sa faca si el ceva pentru ele. Asa mergeau lucrurile.
Ohh, dar de ce sa fie ziua lui? Nu puteau astepta pana la a lui Slash?
-Ehh... Cady ? Maria? incepu Izzy aruncandu-le o privire lasciva. Ce ziceti daca..ati ramane?
-Izzisor, incepu Maria compatimitor. Daca eu si cu micuta mea prietena de aici insemnam...putin...cat de putin, uite..atat! pentru tine... o sa iti pui naibii dorinta aia si o sa ne teleportezi inapoi, inteles?
-Heeeiii, nu-l supara de ziua lui, pufni Duff indignat.
-Duff, de tine o sa imi fie cel mai dor! urla Maria.
-SERIOOOOOSSSS? urla si Duff fericit.
-Serios!??? urlara ceilalti Gunsi indignati de nesimtirea fara margini a Mariei.
-Pai, esti maricel si dragut,nu?...
-Ohh, Duff, sarut-o dracului odata ca sa poata pleca fericita! izbucni Cady dandu-si ochii peste cap.

*
-CADY!CADYYYYYYYYYY! DUFF MCKAGAN M-A SARUTAT!PE...PE GG...
-GURA! Yay! spuse Cady prefacandu-se ca impartaseste aceeasi bucurie fara margini ca si Maria.
Nu puteau sa isi ia la revedere de la ei. Poate ca , in fond, puterea, minunata si extraordinara putere a lumanarii era o mare minciuna, iar ei erau toti atat de incordati degeaba. Cu totii ajunsesera in punctul in care isi doreau ca toata chestia cu lumanarea sa fie o pacaleala, dar niciunul nu stia cum sa spuna. Sau de ce sa spuna. In fond, orgoliul unui om e mai presus de toate. Chiar si cand nu vrei.
Cady il imbratisa pe Axl strans, si isi imagina cum va fi fara el. Chiar daca, intoarsa inapoi in 2010, nu isi va aminti nimic, subconstientul va pastra, cu siguranta, emotia pe care o incerca de fiecare data cand il atingea; si ea nu isi va da seama - va crede doar ca este o ciudata si va rade singura de ea insasi. Iar daca isi va aminti tot ce se intamplase... ei bine, va muri singura si nefericita si va face orice sa se intoarca la ei.
Maria nu mai vroia sa plece sub NICIO forma. Acum cand tot, tot ce isi dorise mai tare in lume i se indeplinise, si asta doar prin suflul alcoolic al prietenei sale deasupra unei lumanari vestejite, nu stia cum sa scape de...de scapare. Se simtea vinovata, vinovata in toata puterea cuvantului, pentru ca din cauza ei, din cauza mofturilor ei, trebuie sa se intoarca intr-un oras prafuit in care nimeni nu stie de existenta unei trupe legendare cum e...defapt, va fi, Guns N'Roses. Plus ca Duff o sarutase! DUFF! Ala...blondu'! DA! Oh...
Amandoua incepusera sa planga. Linsitit, fara sa le vada nimeni, si totusi le simteau cu totii lacrimile siroindu-le pe obraji, fara incetare.
Ca sa faca totul mai usor-pentru ca ,in fond, totul era posibil si lumanarea putea sa nu functioneze-, Izzy se apropie de tort, il privi dezgustat, isi sprijini coatele de masa, si sufla. Lumanarea se stinse repede, raspandind fum. Izzy inchise ochii:
-Imi doresc sa...
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 17, 2011 2:48 am

EU CITESC,maaaa! :-L Si Ronnie cred. :o3 Oricum, daca e, il pui doar pentru mine! ;; )
Deeeci. NU vreau sa se intoarca acasa, pentru ca am as aun feeling ca o sa se intoarca si o sa se termine si tot ficu'! :-< Si daca e as,a nu mai citesc NIMIC scris de tine, pentru ca toate ar fi cu final trist si nu'mi place. >_> Deeeci, Izzy o sa zica [,] ca vrea ca tot sa fie perfect, si aia o sa ramana socati si o sa fie totu' frumos, nuuu? :X NUUU?! :-<
Vreau next. :o3
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 17, 2011 2:56 am

Gosh, si eu citesc, dar n-am observat ca ai pus next
scuza-ma X_X sunt o vaca
esti geniala
sper ca totusi lumanarea sa nu functioneze si ele sa ramana cu Guns 4eva
nu vreau un final dramatic
astept next nerabdatoare >Very Happy<
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 11:59 pm

Capitolul 20
Cady se trezi buimaca, injurand ceasul care isi facea treaba prea bine, mult prea bine pentru un ceas, care este in esenta, doar o spaima pentru a te trezi de buna voie in loc sa astepti sa iti urle el in cap. Cady nu isi putea aminti o singura data in care sa se trezeasca pentru ca ii suna ceasul. Dar in dimineata asta, simtea ca se sufoca, sub greutatea tot mai evidenta a Mariei care statea tolanita peste ea, imbracata cu o pereche de blugi vechi.
Se uita in jur. Lenjeria albastra cu ursuleti era sifonata in capatul patului, veioza cu abat-jour se clatina pe noptiera, iar perdelele erau trase. Se ridica plictisita si dadu perdelele la o parte. Camera se lumina brusc. Iar ochii lui Cady se intunecara cu aceeasi rapiditate.
Uitandu-se pe fereastra, vazu in departare lantul de fabrici de pantofi al domnului Lear, stadionul OHD si strazile intortocheate si pline de praf din...din Norman, Oklahoma. Uitase cum arata micul oras, cu caldura sufocanta intrandu-ti prin toti porii pielii inca de la primele ore ale diminetii. Asta pentru ca...isi petrecuse ultimele luni in LA.
Credea ca nu isi va aminti. De fapt, era SIGURA ca nu isi va aminti.
Si totusi isi amintea. Isi amintea fiecare moment petrecut cu idolii adolescentei ei, fiecare betie, fiecare sarut, fiecare imbratisare, telefonul Mariei, tatuajul ei, suspiciunile lui Axl, bocancii lui Slash, tortul gretos al lui Izzy, lumanarea-LUMANAREA!, care era de vina pentru tot.
Daca ar fi crezut o singura clipa ca toate amintiriile ii vor ramane intiparite in memorie, cu siguranta nu ar fi insistat atat pe langa Izzy sa le "teleporteze" inapoi in 2010. De fapt, ar fi ramas acolo, pentru totdeauna, indiferent daca Axl le-ar fi intalnit pe Adriana Smith, Erin Everly, Stephanie Seymour sau toate acele groupies. Simplul fapt ca putea trai pe langa o formatie cum era Guns N'Roses, i se parea ideal.
Da, facuse cea mai mare greseala din viata ei. Si ea si Maria. O auzi suspinand in spatele ei; privea in gol.
-Cady?... Tu...tu stii?
-Sa stiu?
-...despre...
-Guns N'Roses?
-DA!
-Cum as putea sa uit? spuse Cady izbucnind in plans.
-Nu trebuia sa fie asa , Cady, nu trebuia...
-Maria, daca ai sti...daca ai sti cat am tinut la ei! Si nu in ...felul acela in care ii iubeam noi. A devenit ceva mult mai mult; iti zic, trebuia sa ramanem!
-Ma simt vinovata acum. Daca nu eram eu...
-Daca nu erai tu nu am fi ajuns niciodata acolo, da! Nu imi poti lua asta. Au fost cele mai frumoase luni din viata mea.
-Da, dar acum ne va fi dor de ele intreaga viata! Era mai bine fara sa stim cum e acolo!
Discutia le fu intrerupta, caci usa camerei de la mansarda familiei Hamilton se deschise brusc, cu un scartait lung. Cinci perechi de ochi privira inspaimantate inauntru.
-Baieti?... se auzi Axl murmurand. Nu imi amintesc Los Angeles-ul asa...


aprilie 2010



THE END


multumesc pentru ca ati citit !
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. :X :X :X :X
Chiar ca nu ma asteptam la sfarsitul asta. :-s Si'mi pare raaaaau ca s'a terminat. O sa'mi fie doooor de fic. :-<
A fost genial :o3 >Very Happy<
Vreaaaau altu'. =(
Sus In jos
Continut sponsorizat





If dreams would matter - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
If dreams would matter
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: