Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
If dreams would matter - Pagina 2 Mwpfkx
If dreams would matter - Pagina 2 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
If dreams would matter - Pagina 2 4r43yh
Photobucket
If dreams would matter - Pagina 2 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 If dreams would matter

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 8:26 pm

Smara, eu citesc, cum sa nu citesc ?!
Si citesc, si pot sa spun ca e genial si amuzant <3.
Ti-am mai spus de 34353853475834859348 de ori ca imi place cum scrii :o3.
Next ? ;Wink
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 11:51 pm

OMG....
Rad de ma pis pe mine >:d<
Esti geniala si te iubesc
Ce n-as da sa fiu in locul lui Cady. Vreau si eu sa-mi bag piciorul in gura lui Axl Sad( =))
Asa...ce-a mai geniala persoana de pe o raza de foarte multi kilometri (pana la tine in Darabani) este obligata sa puna acum un NEXT si sa fie gigantic si plin de faze tari Razz
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 1:21 am

CAAAAT de tare a fost prima parte! =))=))
Si daaaa, Cady e geniala. Si norocoasa. Foarte geniala si norocoasa! Si Maria. Da, da, daaa!
[ p.s.: cheama pe cineva Maria pe aici? NUUU! ATUNCI FICUL ASTA E PENTRU MINE! MERCI, SMARA, TE IUBESC!]

Asaaaa. Si acum, Smara cea geniala care scrie genial pune neext, da?! ;Wink Dela lung si kilometric!
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 2:41 pm

^si pe mine ma cheama maria (ma rog, doar la botez, dar se pune) =))
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 4:41 pm

Ou mai Gad. Neutral Merci ca cititi & de comm-uri. I love you, guys . I love you

Capitolul 7
Anthony, baiatul cu pizza de pe strada Elmer, al carui scop in viata era sa manance cat mai multe sandvisuri cu unt, pentru care, bineinteles, ii trebuia destui bani, deci orice ocazie de a face cativa centi in plus era binevenita, isi petrecea dupa-amiaza de 9 februarie, rupand cu furie afisele de pe stalpii de pe strada Locker Barney, care anuntau ca Guns N'Roses sunt dispusi sa isi imparta sala de repetitii. Nu conta cine sunt acesti Guns N'Roses, indiferent daca ar canta rock crestin sau goth, atata timp cat un asa zis blond cu parul mare si cret, care se prezenta ca fiind Steven Adler, tobosarul prestigioasei trupe care lipise afisele cu luni de zile in urma, il platise cu 50 de centi sa rupa afisele, pentru a nu " deruta potentialii cumparatori", pentru ca sala de langa ei fusese inchiriata de "doua tipe... Care tipe ? Eh, ce conteaza! Tipele-care-dau-de-baut!"
Tipele-care-dau-de-baut se prezentasera, punctuale, la co-repetitiile cu Guns N'Roses. Nu cantau, bineinteles, nici nu dansau step, nici macar nu le trebuia camera aceea, dar trebuiau sa faca ceva sa stea cat mai aproape de respiratiile alcoolice ale celor cinci Gunsi, nu?
Nu aveau niciun interes sa stea pur si simplu inchise intr-o camera cu peretii galbeni scrijeliti, uitandu-se in gol sau jucand "Piatra , hartie, foarfeca", deci Cady si Maria se furisara catre usa de vis-a-vis, PRIVAT-GUNS N'ROSES. Maria stationa in fata usii, si incepu sa urle "DING, DING , DIIIING!" "E Mos Craciuuun!" se auzi vocea vesela a lui Slash de partea cealalta. "Taci, boule" se auzi si Izzy mormaind, urmat de un "DA?" sfios din partea lui Steven.
-Noi suntem! spuse Cady exasperata.
-Care noi? intreba Izzy suspicios.
-Cady si Maria!
-Care Cady si Maria? intreba Izzy tot mai nedumerit.
-Alea de ieri, ba, prostule! izbucni Duff razand.
-Aaaa, alea!
-DA' PUTEM INTRA ODATA? urla Maria.
Usa se deschise si in fata celor doua aparu Izzy, cu parul ciufulit si o blanita roz in jurul gatului.
-Da, ma, puteti intra, spuse dandu-si ochii peste cap.
-AAAAAAH, STRADLIIIIN! strigara amandoua dintr-o data, tragand de blana roz a lui Izzy si vorbind necontrolat.
-Nuuu , nu blanita! spuse Steven vizibil suparat din spate.
-Blanita aia e ca ... esenta lui Stradlin! adauga si Duff filozofic.
-Baaa, stiti care e teoria relativitatii? se baga si Slash. Nu? atunci hai ca se sacrifica Slash si va zice ca...
-INCETEAZA, URATULE! urla Duff exasperat.
-Urat esti tu, blondule! i-o intoarse Slash scotand limba la el.
-Da, cine vorbeste! Tu esti si mai urat cu ditamai claia de caine pudel in cap, haha!
-Da, dar eu nu sunt un om pierdut ca tine care nu stie teoria relativitatii!!!
-Eu cant mai bine la bass decat tine!
-Eu cant mai bine la chitara decat tine!
-Eu sunt mai sexy!
-Da, dar eu am parul mai mare!
-Eu sunt mai inalt!
-Si ce daca? Eu sunt mai scund, ha!
-Eu stiu sa ma epilez! spuse Duff din ce in ce mai mandru.
-SERIOS? invata-ma si pe mine! spuse Slash cu o fata de catelus.
-Pai, e simplu, trebuie doar sa...
-GURA, BAIIIIIIIIIIII! urla Axl din toti rarunchii. Slash, citeste si tu o revista de femei si afli cum sa te epilezi, si gata! ALOOO ! Eram in mijlocul compunerii celui mai mare hit existent! continua el dandu-si parul la o parte ca o diva.
-A, da!
-Okay, asa e mai bine! spuse Axl calmandu-se. Unde ramasesem?
-La primul vers din prima strofa, raspunse Izzy ofticat.
-STATI! MI S-A APRINS BECULETUL DE DEASUPRA CAPULUI! urla Axl mandru.
-Nu,defapt nu s-a aprins nimic, spuse Duff bocanind in capul lui Axl. Cred ca nu mai are gaz sau asa ceva...
-Metaforic, blondule, zise Steven.
-Si tu esti blond!
-GATAAA, va implooor! se planse Axl. Deci. IDEEA. Punem solo-ul de la inceput al lui Slash ala cu...tnntanananatnnntanana, incepu Axl sa fredoneze partea de inceput a melodiei "Sweet child o'mine". Si apoi... apoi.... She got a neck like a giraffe and legs I want to fuck
-MAMA, CE TARE! urlara Steven si Izzy. Esti genial, Axl.
-Si apoi gen... But her eyes like a hipopotame are not like she's a duck!
Maria se apropie de umarul lui Cady si ii sopti:
-Chiar vorbesc serios?
-DOAMNE, SPER CA NU! urla Cady speriata.
-Nu va place? intreba Axl suparat.
-Ba, melodia e buna, dar ce zici daca ati schimba niste versuri...? ce ziceti de She got a smile that it seems to me/ Reminds me of childhood memories/Where everything was as fresh as the bright blue skies/But now and then when I see her face/She takes me away to that special place/And if I stay too longI'd probably break down and cryyy, incepura Maria si Cady sa cante.
-Imi place mai mult a lor, spuse Duff ferindu-se de privirea lui Axl.
-Mda, mai degraba asa, zise si Axl strambandu-se. Cred ca ramane cum au zis ele.
-Ele au un nume, bombani Maria ofticata.
-Cady si Maria, da, spuse Axl zambind.
-Maria, Maria! MARIA, AXL IMI STIE NUMELE! urla Cady fericita.
-Da' si eu va stiu! mormai Slash.
-Si eu, spusera Izzy, Duff si Steven simultan.
-FEMEIE, GUNS N'ROSES STIU CUM NE CHEAMAAA!
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 7:28 pm

Smile)
Tare, si tu care zici ca nu esti amuzanta =)).
Imi place.
Hai sa vedem ce fac mai departe.
Neeeeeeeeeeeext ?
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 9:25 pm

Slash inteligentu' cu Teoria relativitatii. =))
BAAAAI, deci Maria ci Cady sunt geniale. Adica EEELE au facut Sweet child o' mine, daaa?! N'ati vazut ce versuri scotea Axl?! >_> Cu girafe si hipopotami si... WHAT THE FUCK?!

Asa. Vreau neeext! repede, repede!
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 31, 2010 10:35 pm

Teoria relativitatii ? :-w
Oare chiar asa a sunat Sweet Child O' Mine la inceput ? =))
A fost cel mai funny next de pana acum...
NEXT!!!
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 05, 2010 11:38 pm

Capitolul 8
Cady Hamilton isi cauta disperata un pardesiu in magazinele vintage de pe ambele trotuare ale strazii Marcketon. Maria o urma constiincioasa, bolborosind incontinuu despre cat de nefolositor este defapt un pardesiu , avand in vedere ca in Los Angeles nu exista prea mari diferente intre vara si iarna, dar Cady se prefacea ca nu o aude si continua sa se deplaseze incruntata din magazin in magazin , pentru ca trebuia sa isi gaseasca neaparat ceva de imbracat, sau s-ar fi ales cu o pneumonie de toata frumusetea. "Trebuie sa te feresti tot timpul de iarna, chiar si vara. Pentru ca iarna e o stare permanenta, nu un anotimp." ii spuse odata mama ei, cand a racit in miezul verii si a avut nevoie si de o interventie medicala. Nu conta ca mama ei nu era acolo, constiinta ei de fiica ascultatoare si buna, o urmarea, oricum, peste tot.
-Hei, crezi ca parintii nostri si-au dat seama ca am plecat? intreba Cady dintr-o data.
-Nu, raspuse imediat Maria.
-Da, ai mei nu, ai mei sunt plecat tocmai in Myanmar, mi se pare perfect normal sa nu le lipsec, dar parintii tai?
-Hei, uite, nu cred ca ai nostri stiu de existenta noastra. Adica, practic noi nu ne-am nascut , intelegi? Probabil pentru oamenii din 2010 timpul a ramas pe loc... fara sa isi dea cineva seama? Adica, pur si simplu vor astepta pana ne intoarcem noi-daca ne intoarcem vreodata sau isi continua vietile fara noi, bineinteles, vietile alor nostri luand o alta intorsatura fara noi, nu? Nu-i asa?
-Dar daca nu e?
-Cady... Nu imi admir , iubesc si respect parintii indeajuns ca sa ma intorc acum.
-Hm , adevarat, conchise Cady ridicand din umeri.
-Si acum... Cady, e aproape ora 6! Avem repetitii, femeie! pufni Maria indignata.
*
De data asta nu mai aveau nevoie de aprobare din partea lui Izzy ca sa li se deschida usa cea miraculoasa. Intrara pur si simplu, pentru ca dupa ziua anterioara, prezenta lor devenise un fapt daca nu intim, cel putin ordinar, ca si cum cele doua ar fi fost acolo dintotdeauna, integrate in decorul salii spatioase, cu tavanul pierzandu-se in negru. De aceasta data, cei cinci nici macar nu mai ramasera paralizati de uimire timp de cateva minute, ci doar se intoarsera si zambira cu ranjetele lor "largi, si galbene ca porumbul fiert de la atata fumat, si... si mai ales sexy!" si continuara sa imbunatateasca linia bassului din Sweet Child O'mine, care devenea tot mai buna. Bineinteles, in momentele astea nimeni nu mai indraznea sa comenteze sau sa nu aprecieze faptul ca fetele au avut o contributie insemnata in scrierea celui-mai-mare-hit-din-istorie, nici macar Izzy.
Cady isi lasa pardesiul rosu, din casmir, proaspat cumparat, pe cuierul improvizat de pe perete, si se rezema usor, privind concentrata la cei cinci repetand . Maria se aseza si ea pe podea, in pozitie turceasca, gadilind-o pe Cady. Stateau si radeau isteric, ca si cum asta ar fi facut dintotdeauna, ca o activitate facand parte din rutina zilnica si intima a vietilor lor, chiar daca trecusera doar doua saptamani de cand stateau intinse pe paturile lor moi din Norman contempland tavanul si oftand dupa cei-ce-au-fost-odata-Guns-N-Roses. Dar nu conta, asta era un lucru cu care te obisnuiai usor.
-Stiti ca The Animals vin la Rainbow in seara asta?!?!? incepu Axl disperat incepand sa topaie.
-The Animals..., spuse si Duff contemplativ desi nu avea nici cea mai mica idee cine sunt The Animals, ce canta, sau macar daca sunt intr-adevar o formatie.
-MERGEM! concluziona Slash.
-O sa cante si House of the rising sun, iti dai seama!??? continua Axl fericit.
-Nu, raspuse Slash ridicand din umeri, dar la Rainbow lumea se imbata si mie imi place sa beau. Veeezi Axl, logica asta e grea...
-Da, nu toti sunt la fel de destepti ca tine, comenta Izzy.
-Pai nu!!! i-o intoarse Slash profund afectat de jignirea impertinenta a lui Stradlin.
-Voi veniti? intreba deodata Steven uitandu-se spre Cady si Maria care susoteau incontinuu despre cracii lui Duff.
-CE? urla Maria speriata ca au fost descoperite. Stii ce? Nu eu am spus ! Cady mi-a zis prima de cracii lui, eu pana atunci nu ma gandeam decat la par, daaa? Duff, nu te...
-Ti-am zis, Slash, ca am craci sexy? il intreba Duff triumfator.
-Nu, maa ! Daca veniti la concertul lui Axl... ala cu The Animals? intreba din nou Steven.
-AAA,DAAA ! striga Cady. Normaaal! The Animals... Iuhu! A 10-a trupa preferata a mea! spuse Cady incercand sa para cat mai convingatoare, desi nu avea nicio idee despre ce vorbea.
-Serios? intreba Axl cu ochii sclipind de atata fericire pe capul lui.
-Oh, da! raspunse Cady persuasiv.
-Ooooh, spuse Axl profund induiosat. Pentru asta iti dau voie sa ma privesti din partea mea stanga!
-PARTEA TA STANGA? urlara dintr-o data ceilalti patru componenti ai Guns N'Roses.
-Stiu, baieti, dar... ii place The Animals, merita!
-Si apoi o sa te indragostesti de el! zambi Duff. Slash stie.
-Oh, chiar stiu! spuse Slash distrat.
-Neh, nu e nevoie, bombani Maria. Treaba e ca si facuta.
*
Rainbow-ul era plin de o groaza de oameni care , la fel ca patru cincimi din Guns N'Roses, nu aveau nicio idee cine sunt acesti The Animals, dar ideea betiei si a mahmurelii de dupa, ca o scuza eficienta pentru a intarzia trezirea si automat, inceperea lucrului, era pur si simplu perfecta pentru o seara de vineri. Slash incepu un show de streaptease, ca o deschidere a concertului celor de la The Animals, pentru ca dupa primele douazeci de minute, in care Steven il provocase, ca de obicei, sa bea vodka cu energizant, combinatia care stia ca il facea pe Slash vulnerabil , chitaristul prestigiosilor Guns N'Roses era deja beat. Organizatorii incercau fara succes sa il dea jos de pe scena, spre tristetea prostituatelor care erau aproape fericite ca altcineva le face treaba si pot lua o pauza, dar Izzy veni si il piscase de fund, iar Slash scoase un "Iabadabaduuu" mai rau ca Fred Flinstone , coborand automat de pe scena, sub privirea ingrozitoare a lui Izzy, care mergea in spatele lui. Duff si Steven dansau lasciv unul cu altul, certandu-se pe ultima sticla de Jack Daniel's de la rece, iar Maria ii facea galerie lui Duff, care tot ii facea cu ochiul, spre disperarea neuronilor ei , care incepeau sa dispara pur si simplu, cand Maria ii intalnea privirea crucisa.
Numai Axl statea in fata scenei, urland din rasputeri versuri pe care abia solistul The Animals le stia bine, spre disperarea celorlalti oameni din local. Cady statea, bineinteles, langa el, prinzand din zbor franturi de versuri, pana ce invatase pe de rost un refren intreg. Axl se uita cu mandrie si admiratie la ea si ii urla, in harmalaia din Rainbow:
-Aaaa, asa zic si eu! The Animals sunt practic... cei mai tari!
-Nee, nu chiar!
Axl lua dintr-o data o fata de catelus trist si plouat.
-Aaa, nu pot sa cred ce zici!
-Cei mai tari sunt Guns N'Roses, uratule!
Fata i se lumina dintr-o data si o lua pe Cady de mana, impingand-o prin multime pana la iesirea principala.
-Cady, tu de unde stii de Guns N'Roses? intreba Axl devenind deodata serios.
-Nu stiu... asa, pur si simplu... am vazut afisele, raspunse Cady inrosindu-se. atat pentru ca era un tic specific pentru momentele cand mintea, cat si pentru ca ... statea in fata lui Axl Rose. Axl Rose cel tanar.
-Hai, ca nu te cred, raspunse Axl zambind strengareste.
-Pai de unde crezi?... Ca m-a lasat o naveta spatiala si...
-Sa nu ii zici asta lui Slash! O sa vrea sa vada nava mama!
-Exact .
-Dar de unde il stiai pe Slash si ... si pe toti!? Adica, mi se pare destul de logic ca de exemplu... sa ii fi intalnit inainte pe ei si sa nu isi aminteasca de tine. Dar eu mi-as fi amintit. Eu nu uit fete... ca tine.
Cady intepeni in loc, palida, in intunericul noptii care se revarsa asupra ei, inundand-o cu un sentiment de teama si furie. Dar acum era imuna. La orice . O salvase el, printr-o singura fraza, de tot ce se temea, si stia ca momentul acesta, chiar daca era real sau nu, ii va ramane intiparit in albumul ei rosu patat cu crema de zmeura din clasa a VII-a, pentru totdeauna... daca nu si mai tarziu.
-Axl, nu pot sa iti spun de unde...
-E in regula.
-Serios? intreba Cady speriata.
-Sigur, raspunse Axl ridicand din umeri.
Se apropie de Cady si ii cuprinse fata in mainile transpirate, strivindu-si buzele de ale ei, simtindu-i aroma tonica.
Sangele i se ridica pana la tample, si pentru o clipa credea ca nu mai are aer. Se sufoca sub respiratia calda a lui Axl, incercand sa revina, macar pentru un moment, la starea sa initiala, dar cand el se desprinse, incet, isi dorea doar un moment in plus sub buzele lui calde.
-E in regula, pot astepta pana imi spui.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 06, 2010 1:49 pm

AAAAAAAAAA!!! CADY SI AXL \: d/
Uite, Dizz, vezi ce frumos e cand personajele principale se cupleaza? :-L ook, ok, scuze :">

Revenim.
Mi'a placut nextul! :o3
Imi place Slash asta inteligent care face streaptease, Ooh,da! :>
Vreau next in care se cupleaza si Maria cu Duffy! :o3 Deci next. ;; ) Lung :-L
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 06, 2010 3:14 pm

Axl si Cady sunt atat de draguti. Imi place ficul asta mai ales pentru ca Axl nu e lipsit de inteligenta si pentru ca e romantic si apare mult in actiune.
Faza cu pardesiul a fost ciudata. Nu crapa de cald?
Oricum, multumim pentru acest next kilometric si minunat Like a Star @ heaven
NEXT
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 2:11 am

merci ca cititi, S & Paula *hugs*

Capitolul 9
Maria Cooper se trezi in mijlocul amiezii cu o binecuvantata durere de cap, care o facea, in fond, sa uite ca noaptea trecuta se “destrabalase” cu Guns N’Roses, pentru ca daca s-ar fi concentrat pe acest fapt foarte neinsemnat si deloc important pentru ea, ar fi sfarsit in cel mai bun caz sarind si urland prin toata casa pana cand vecinii ar fi dat-o pe mana politiei.
Isi simtea capul greu. Se misca ametita prin camera, incercand sa gaseasca sertarul in care familia Hamilton tinea toate medicamentele –raftul al treilea din partea stanga al dulapului din baie-, sau si mai bine, pe Cady. Se rezema stangaci de peretele dormitorului, masandu-si usor tamplele. Mormaia ceva de neinteles, cu ochii inchisi, cu sprancenele arcuite incruntat. Se dezmetici putin dupa cateva secunde, chemand-o pe Cady cu o voce stinsa.
Nu raspunse. Ridica senin din umeri , stramband din nas. Se ridica plictisita de pe podeaua din mahon si incepu sa isi caute prietena prin toata casa. Pana cand ochii ii cazura pe ceasul masiv din sec. al XIX-lea al doamnei Hamilton si constata ca isi petrecuse aproape jumatate de zi dormind pe un pat cu asternuturi roz. ROZ!? Ma rog, asta nu mai conta, dar … jumatate de zi!? Dormea in loc sa mearga pe Locker Barney si sa admire cinci pletosi incercand sa compuna un solo destul de bun pentru o melodie ciudata numita “Nightrain”? Jalnic…
*
Slash statea cracit pe canapeaua de un rosu murdar din sala de repetitii, privindu-l cu admiratie pe Steven care cauta comori ascunse si nepatrunse pana atunci in cavitatea lui olfactiva. Izzy se aseza in bratele lui Slash si il cuprinse de gat, ca pe Mos Craciun. Il privea ca un copil mic care isi asteapta darul constiincios, defapt, in cazul lui, Jack Daniel’s. Steven se apropie de Duff, implorandu-l sa il lase sa ii exploreze si lui insula nepatrunsa si plina de comori.
Maria izbi dintr-o data usa de perete, urland inainte sa intre propriu-zis in sala :
-CADY, DE CE NU M-AI TREZIT SI PE MINEEE?!
Axl isi puse mainile in cap,speriat , si se ascunse dupa Duff. Izzy cazu din bratele lui Slash si rabufni iritat.
-Dupa cum vezi, draga domnisoara bruneta cu alunita, incepu Slash… domnisoara bruneta fara alunita nu se afla in momentul acesta in sala noastra de repetitii, mostenita, se pare, daca domnul blond cu parul mare zis si Duff, nu ne minte, de la stra-stra-stra-stra-matusa domnului blond-fara alunita, atentie!-, deci, luand logic, este mostenita de la Adam si Eva, incheie Slash senin.
-Ce vrea sa zica… incerca sa o lamureasca Duff. Bine, nu stiu ce vroia sa zica.
-Cady nu este aici, il ajuta Izzy, zambindu-I sarcastic.
-Nu e aici? Intreba Maria cu o spranceana ridicata.
-Aaah… Nuuu! Raspunse Axl fluturand din maini ca o diva. Trebuia sa fie cu tine! AAA! N-ai avut grija de ea!?!?! AI PIERDUT-O!?!?! incepu Axl disperat.
-Linisteste-te, frate, il consola Steven.
-Nu e fratele tau, prostule! Incepu sa rada Slash.
-Steven se referea… in sensul de calugar, nuuu? Se baga si Duff cu o privire inteligenta.
Izzy isi dadu ochii peste cap si il inghionti pe Duff.
-Mne, atunci o sunam…, concluziona Maria serioasa.
Inainte ca cei cinci Gunsi sa isi dea seama de intelesul verbului “a suna”, Maria Cooper scoase din buzunarul jachetei verzi un telefon mobil cu clapeta glisanta, si forma repede un numar.
Asculta agitata semnalul retelei , pana cand privirea ii cazu asupra celor cinci, care ramasesera cu totii, la propriu, cu gurile cascate. Inainte sa le poata intoarce replica, de cealalta parte a firului retelei se auzi un “da?” rostit incet.
-Cady, eu sunt…, incepu Maria inca stingherita de privirile Guns-ilor. Hei, pe unde esti?...
-Maria, cumpar… ceva.
-Ce?
-Ei bine, nu pot sa zic acum , e prea mult de povestit… Cand vin acasa, bine?
-Dar eu sunt la repetitii…
-Oh, Doamne. MARIA!
-CE? Urla Maria.
-Nimic, trebuie sa inchid, incheie Cady repede si intrerupse convorbirea.
-SA MA FEREASCA JIMI HENDRIX SI TRUPA LUI! Exclama Duff cu ochii iesiti din orbite.
Se apropiara cu totii de Maria, care se retrase, speriata, cu cativa pasi inapoi. Cei cinci incepura sa atinga ecranul curat al telefonului, uitandu-se fericiti unul la celalat. Duff apasa un buton, iar ceilalti incepura sa aplaude entuziasmati. Maria le lua repede telefonul si il ascunse la spate. Slash incerca sa il ia inapoi.
-Heeei, dar arata-ne si noua! Rabufni suparat Steven.
-Dar… CE E AIA? Intreba Axl cu ochii stralucind.
-Pai… e un fel de chestie care… iti maseaza urechea, intelegi? Spuse Maria inrosindu-se.
-Suuuper, vreau sa incerc! Zise si Duff incepand sa topaie in fata Mariei.
-Ce prosti sunteti! Si eu am maseor de urechi si nu arata asa! Spuse Izzy punandu-si mainile in solduri. Plus ca se auzea vocea lui Cady , daa? Sau doar era in capul meu? Intreba Izzy meditativ.
-Ba am auzit si eu! Se baga Axl.
-Dragi compatrioti… ce v-ati face voi fara nenea Saul, aaa? Voi chiar nu va uitati la Stirile de la ora 5? 23 septembrie 1983, ora 17.24. Domnul Fred Marshall-Fradenburg anunta ca in New York va fi lansat , in luna octombrie… un… telefon mobil!
-Adica, ala e un telefon mobil? Intreba Duff cu o spranceana ridicata.
-Bai, voi credeti tot ce zice Slash?... incepu Maria incercand sa se acopere.
-Mda, are dreptate, conchise Steven.
Axl o privi ciudat pe Maria, stramband din nas.
-O asteptam pe Cady, nu?
-Aaah… ea nu vine azi.
-Sigur, zambi Axl sarcastic intorcandu-se pe canapea.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 3:53 am

Ah, no problem *hugs*


asa deeeeci:
CE ASCUNDE CADY?! CE CE CEEEE?! :-ss
Ah, da' ma sperie Slash asta destept. Neutral Stiii, s'a schimbat asaaa, radical. Pana acum, Slash era ala prost si bla bla bla. Si acuma stie si cand s'a inventat telefonul >_> Eu nu stiam pana acuuum Neutral

Buuun, deci vreau neeext :o3
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 5:18 pm

If dreams would matter - Pagina 2 Free_Giraffe_Plushie_Icon_by_xXScarletButterflyXx thankies
Again and again, ficul e genial Very Happy
Axl loves Cady nananana
Sti prea bine ca iubesc faptul ca telefonul mobil nu este ceva normal in the eighties... If dreams would matter - Pagina 2 Free_buddies_icon_by_xxscarletbutterflyxx-d31wszn
Un singur nu inteleg, defapt doua:
1. Cum de functiona telefonul? In mod normla nu existau retele de telefonie....whatever, nu e important If dreams would matter - Pagina 2 Free_Cookie_Icon_by_xXScarletButterflyXx
2. De ce Slash is so smart? If dreams would matter - Pagina 2 Chocolate_NO_Icon_by_xXScarletButterflyXx

Oricum, iubesc ficul di o iubesc si pe autoare If dreams would matter - Pagina 2 Icon_Request___Octopus_Orange_by_xXScarletButterflyXx

P.S. Scuze ca folosesc multa engleza, dar eu la scoala vorbesc mai mult in engleza de cat in romana, fiind la o clasa de bilingv. I hope you'll forgive me If dreams would matter - Pagina 2 Free_bobbing_toast_icon_by_xxscarletbutterflyxx-d2yql2r
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 8:51 pm

@RONNIE (oh yeah) :>
1. la chestia cu reteaua telefonica m-am gandit si eu, pe bune.. =)) dar nu ma gandeam ca cineva o sa fie atat de atent incat sa observe =))) hai sa ne prefacem ca... Maria are puteri supranaturale! Nuuu... vrajitoarea aia are puteri supranaturale! aaa, gata, telefonul ARE puteri supranaturala. :> okay, forget it. =]]
2.Slash nu este destept, doar se preface Twisted Evil

aaa, cat de draguta e girafa aiaa ! :o3 I love you too >Very Happy<


@everyone - thanks for reading ! *hugs agaaaaain*
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 8:55 pm

Geloasa S intra in actiune:
O iubesti, aaah?! Si pe mine nu, aaah? :-w
Eu te iubesc mai mult decat te iubeste ea >: P

[Ronnie, nu o lua personal. Trebuia sa zic asta : )) Scuze :"> ]
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 10:04 pm

Scuze ca nu am citiiiiit,ti-am explicat pe mess de ce nu am putut :">.
Paiii, nu prea stiu ce sa spun Neutral. Stii deja ca ficul e extraordinar si ca tu scrii frumos si toate alea.
Sunt curioasa ce or sa mai faca aia.
Slash asta destept e putin cam creepy. :-S
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 14, 2010 10:24 pm

@S
N-ai cum s-o iubesti mai mult ca mine Razz
Eu o iubesc cel mai mult pentru ca e geniala Happy

@Smara
Nu conteaza faza cu mobilele. Dupa cum ai observat eu sunt foarte atenta la detalii [yeah, un defect de al meu]
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 12:32 am

@TOATA LUMEA - Va iubesc pentru ca va certati care ma iubeste mai tare ! =)) peace out .
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 12:40 am

^ narcisisto...
cand pui next? :o3
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 12:52 am

@ Ronnie
Daaa, eu o iubesc pentru mai multe lucruri, nu doar ca e geniala >: P
@ Smara
Daaa! Narcisisto
Si da, corect: cand pui next?! :>

edit: uite, ti'am facut si a 4a pagina :-L Acum pui neext?! :o3 [ pentru mine, logic. se subintelege, sper! >_> ]
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeLun Noi 15, 2010 1:20 am

Ia nu mai faceti off la topicusorul meu frumos :-w. pun next cand scriu. =]]]
saptamana asta nu stiu. poate... vinerea viitoare? Suspect habar nu am, depinde cum am timp. :">
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 12:33 am

Capitolul 10
"Noua" casa a familiei Hamilton se afla pe strada Stoner Muffy a Los Angeles-ului, la dreapta intersectiei dintre drumul national 89 si strada Locker Barney. Era, in esenta, la fel cum era si in Norman, poate cu tencuiala ceva mai vizibila pe peretii exteriori. Nu era mare, doar parterul si o mansarda inghesuita, in ferestrele careia batea intotdeauna soarele. Mansarda era strict rezervata lui Cady, pentru toate " tulburalile ei adolescentine" la care parintii ei nu vroiau , sub nicio forma, sa ia parte. Oricum, dupa ce sarmnaul unchi Robert Vedder din Quincy suferise un accident de motocicleta in Ohio, sotii Hamilton se oferisera imediat sa il ia sub tutela lor, mai ales ca pentru aceasta fapta buna si respectabila, primeau concediu cu plata pentru mai bine de 6 luni din partea sefului lor - pentru ca amandoi lucrau ca ingineri - care era , de obicei, foarte implicat in caritate. Deci, Cady ramase singura intr-o casa care fara parintii ei guralivi parea uriasa.
Acum insa treaba statea altfel. Cu Maria acolo, Cady nu simtea deloc lipsa parintilor ei, ba cateodata, i se parea ca zgomotul si galagia pe care o faceau de obicei ai ei se amplificase odata cu venirea Mariei, care vorbea incontinuu, in nestire, ca un bolnav in delir, despre tot felul de lucruri care implicau cuvintele "Guns N'Roses". Spre deosebire de Maria, care se trezea in miezul noptii si urla din toti rarunchii "GUUUNS AAAND ROOOSES!", Cady suporta mai bine aceasta "apropiere" neasteptata de idolii adolescentei ei. Cateodata se intreba daca nu a suferit o mutatie genetica odata cu mica "teleportare" din 5/6 februarie, dar adevarul era, ca ea fusese dintotdeauna o persoana realista-care nu stia sa viseze. Pe Axl il vedea acum... mai mult decat vazuse vreodata in cei 9 ani pe care si-i petrecuse vorbind, citind si gesticuland despre Guns N'Roses. Nu mai era doar frumusetea lui, acum era ceva mai mult. Un fel de atractie, care aproape o facea dependenta de el, si nu din punct de vedere fizic, cat din punct de vedere intelectual. Pentru ca el ascundea un mister, si era practic, primul mister pe care Cady incercase vreodata sa il dezlege. In prezenta lui trebuia sa se straduiasca enorm sa nu isi dezvaluie "secretul"-un secret de care, poate, depindea intreaga ei "mare dragoste", pentru ca , bineinteles, Axl ori nu ar fi crezut-o, ori ar fi refuzat categoric sa iasa cu un extraterestru din viitor. Si totusi, simtea ca trebuie sa ii spuna, simtea ca in caz contrar pe el l-ar fi durut si mai rau.
-CADY! striga Maria, abia rasufland. Decedecedecedecedecedece de ceee m-ai lasat singura cu Gunsii si un telefon mobil din anul... 2010!?!?
-CE AI FACUUUUT? urla si Cady. Esti nebuna!?! Cum sa le arati Gunsilor un... telefon!? Gen " Heeei, buna, sunt Larry, maimutoiul tremurici, brr, mi-e frig, vreau un pulover!...", incepu Cady maimutarind-o pe Maria.
-Dar nu a fost asaaaa! A fost vina ta! URATO!
-Vina mea?...
-Pai tu ai disparut brusc astazi dimineata si eu te-am cautat ca nebuna si nu am dat de tine si te-am sunat ingrijorata de sanatatea ta mintala si fizica si Gunsii erau in fata mea-dar eu credeam ca inca sunt beti!-si au inceput sa... sa pipaie telefonul,da?...Apropo... domnisoara, unde ati fost astazi dimineata? intreba Maria cu mainile in solduri.
-Ti-am zis ca eram in oras!!! Si probabil deja stie toata lumea, avand in vedere ca... au auzit de la telefon! Ma intreb... DE CE NU AI DAT PE HANDS-FREE!? era mai simplu si auzeau si prostii cum trebuie!
-Taci si nu schimba subiectul! izbucni Maria, scotand limba. Ce faceai in oras?
-Paaai... pai aveam de gand sa imi fac un... mic mititel..., incepu Cady inrosindu-se.
-Un mic mititel?... astepta Maria cu spranceana ridicata.
-Tatuaj. Bine, pa, Maria.
-TATUAJ!? fara mine?!!!
-Pai nu, dar... dormeai si erai mahmura, spuse incercand sa para cat mai convingatoare.Stii, un tatuaj ca cel de pe mana stanga a lui Axl... Axl din '87, ma-ntelegi...
-Nu te-nteleg... De unde ai tu acea... poza... cand ea nici macar nu exista!?!
-Maria... de ziua mea mi-ai adus DVD-ul cu concertul din Illinois la care am fost vara asta, corect?
-Cred...
-Plus 11 brosuri de la fast-food. Plus... o felicitare cu poza aceea cu cranii. Le am cu mine.
-Dar nu inteleg...
-Maria, tot-absolut tot-ce era in casa asta a ramas intact, intelegi? Daca ma straduiesc s-ar putea sa gasesc si servetelul acela cu care m-am sters de frisca... nu stiu de ce, dar toata casa a ramas exact ca si in Norman.
-Cand ti-ai pus... dorinta... ai vrut sa iei si casa cu tine?...
-Nu, asta nu, dar...
-Dar?
-Maria , avem o problema. Axl este deja paranoic, deja stie ca noi stim ceva ce el nu stie... si mai e si telefonul tau...
Maria scrasni din dinti ingrozita.
-Vrei sa adaugam si faptul ca Gunsii tocmai au adresa noastra?
-MARIA!!!!
-Au vrut sa... vina sa te vada, le-am zis ca esti bolnava si trebuie sa merg acasa si sa iti fac masaj la urechi, altfel nu mai scapam de acolo si...
-Si nu puteai sa le dai o adresa eronata pentru ca tu nu poti minti in fata unor oameni beti?
-Nu, nu e asta. Nu am mintit pentru ca eu am incredere in ei.




*aia cu Larry maimutioiul tremurici e din Fetitele Powerpuff =)))
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 1:30 am

Maimutoiul tremurici, how cute >Very Happy<
O iubesc pe Cady, dar faza cu tatuajul mi se pare aiurea. O sa-si faca un tatuaj pe care Axl nu-l are inca? O.o asta-i cam incurcat for my little brain Smile)
E foarte ciudata faza cu casa. Oare de ce au luat-o cu ele? :S
Ce romantic si adorbail este Axl in acest fic :X , genial Very Happy
NEXT, my lovely
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitimeSam Noi 20, 2010 1:39 pm

Tremuriiiiiiiici <333
Mdaaa, corect, de ce casa a ramas intacta?! Neutral
Ah , imi place de Maria asta ca e asa... s'a atasat de ei! :>

vreau next :o3
Sus In jos
Continut sponsorizat





If dreams would matter - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
If dreams would matter
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: