Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
If dreams would matter Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
If dreams would matter Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
If dreams would matter Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
If dreams would matter Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
If dreams would matter Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
If dreams would matter Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
If dreams would matter Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
If dreams would matter Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
If dreams would matter Mwpfkx
If dreams would matter 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
If dreams would matter 4r43yh
Photobucket
If dreams would matter 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 If dreams would matter

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 9:14 pm

Okay, pai... ma gandeam sa incep si eu un fic nou. Rolling Eyes Mda, va fi cu Guns N'Roses. E o idee pe care o aveam mai demult, pe vremea cand eram obsedata de Evanescence, dar abia acum m-am gandit sa o si pun in practica. Dar Amy Lee si Ben Moody si tot neamul dispare. =]]
Nu va mai fi dramatic, ca Aneurysm. Nici macar trist nu va fi. In sensul ca, eu nu pot sa scriu asa ceva, no way. La Aneurysm am incercat. Mi-a iesit rau de tot, stiu. Am fosssst incapabilaaa rau de tot sa descriu de ce si cum s-a sinucis Kurtisor cu tot cu Iris, si a fost asa... sec rau. Mi-am asumat o responsabilitate prea mare incercand sa descriu ce ar simti cineva ca si Kurt din fic.
Whatever, asta nu o sa fie nici drama, probabil nici romantic, nici nu stiu ce e, dar il pun si eu aici ca aici pune toata lumea. =]]] Sa nu va asteptati la melodrame si inflorituri si abureli a la Smara, sper sa dispara toate. :o3 .

THAT'S IT bounce


[size=25] IF DREAMS WOULD MATTER
[/size]

Capitolul 1
Fii atenta ! Esti pe plaja, undeva in mijlocul unei mari involburate…si soarele de toamna abia se vede cum apune tacticos, dupa norii prevestind ploaie… si iti vine sa te arunci in largul marii, ca sa te convingi ca este real tot ce se intampla. Si Axl Rose din trupa Guns N’Roses te tine de mana.
-Neaaah, nu stiu. Sa fie cel tanar cu cracii lungi si epilati sau te referi la batranul fara coaste de astazi?
-Normal ca la Axl cel tanar si frumos, esti nebuna?! Izbucni Maria.
-Eu zic ca ar trebui sa stergem chestia cu frizerul de pe lista, ce zici ? Sunt sigura ca nici macar Saskia nu ar putea sa repare asa ceva, spuse dintr-o data Cady trantindu-se pe canapea.
-Cum adica? Intreba trista Maria. Nu se poate asa ceva! Vrei sa ramana Axl al tau pe veci cu freza aia urata?
-Nu, il voi lasa sa isi dea singur seama ca arata mai rau decat un… un zoofil, inteleeegi?
-Bine, bine…, ofta Maria. Dar e ultima data cand mai taiem ceva din lista, da?
-Cu siguranta, zambi Cady.
Maria se apropie de dulapul din dormitorul prietenei sale , si scoase dintr-un sertar un carnet rosu, acoperit cu catifea, pe care, acum cativa ani, pe vremea cand abia isi gaseau radacinile proprii in pasii adolescentini ai rock-ului, il scrijelisera cu un marker negru, acum decolorat : “Telurile mele in viata. Maria Cooper si Cady Hamilton”. De-a lungul anilor, insemnasera cele mai importante realizari pe care le vroiau implinite: “Sa infiintam Guns N’Roses Channel”, “Sa infiintam Guns N’Roses Magazine”, “ Sa infiintam Guns N’Roses Radio International”, “Sa il dam afara pe Ashba din trupa Guns N’Roses”, “Sa ii convingem pe Slash, Duff, Izzy si Steven sa se intoarca in Guns N’Roses”, si asa mai departe. Maria lua un creion si taie cu o linie stramba cel de-al 164-lea tel al lor : “Sa o punem pe Saskia sa ii faca o frizura calumea domnului William Rose”.
-Cred ca ar trebui sa aruncam acea… chestie, spuse Cady uitandu-se perplex spre carnetul catifelat.
-AAAH! Cady Lynn Hamilton, ma uimesti ! Asta… asta este practice esenta vietii noastre! Spuse Maria ducandu-si teatral carnetul la inima si improvizand un plans fals.
-Maria ! o fulgera Cady cu o privire taioasa.
-Ce? Intreba Maria asezandu-se langa Cady pe canapea. Isi lasa capul in poala ei si suspina : Aaah, ai dreptate, nu vom ajunge niciodata… acolo.
-E imposibil.
-Dar daca visele ar conta intr-adevar, am…
-Fi cele mai fericite, da…
-Nu pot sa cred ca sunt atat de… atat de indepartati ! Eu credeam ca in anii ’80 nu aveai voie sa stai cu cracii la vedere! Nu erau comunisti?
-Aaah, Maria, Maria… se vede ca esti nemtoaica, serios ! Unde ai vazut tu in State comunsim?
-Dar nu conteaza! Deci Gunsii astia au fost foarte nesimtiti daca si-au aratat cracii orgasmici dupa nici 10 ani de la al Doilea Razboi Mondial, cand lumea abia isi revenea din amorteala aia, intelegi?
-Maria, nu am ce mai discuta cu tine… Calculeaza si tu. Din 1945 pana in 1985 cat este?
-10 ani !
-Oh-la-la!
-Nu sunt 10? Intreba Maria nedumerita.
-Ce zici de 40? Replica cu o spranceana ridicata Cady.
-Ma rog…
Maria se ridica din poala prietenei sale, cu parul ciufulit. Se uita in gol, privind peretele tapetat cu zeci de postere din camera lui Cady. Ochii i se marira dintr-o data, gata parca sa ii explodeze si buza inferioara incepu sa ii tremure.
-Cady, murmura ea strangand-o de brat. Cadyyy!
-Ce s-a intamplat? Izbucni Cady ingrijorata. Se apropie de ea si o zgaltai : Mariaaa!
-Cady, tu stii ce e maine?!?! E 5 februarie!
-Si?
-Cum si !?!? E ziua lui Duff !
-Ziua lui Duff…



Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 9:24 pm

In sfarsit, dupa lungi asteptari, Smara a postat fic nooou ! Deci, trebuie sa incep prin a comenta faptul ca Aneurysm a iesit genial, chiar daca tu nu vrei sa recunosti...
Apoi noul fic. Pai, mi se pare interesant. Si descrii frumos, ce dor imi era sa iti zic asta =)). E prima parte, nu prea stiu ce sa spun :">. Next ? Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 11:06 pm

AAA \Very Happy/
Smara + fic nou = petrecere de dans de 5 secunde: \Very Happy/ \Very Happy/ \Very Happy/ \Very Happy/ \Very Happy/
[daa,asta am luat'o de la tine. da' promiiit ca nu o mai folosesc :o3 ]

Asa. Revenind. Aneurysm NU a fost plictisitor,nasol,naspa, etc etc. Neutral A fost GENIAL! Si nu mai comenta,ca vin cu Dizz si te bateeeem >: )

Punctu' 2. Ficul asta e genial deja <3
Si caietul ala NU se arunca,pentru ca asa a zis S,priceput? :-w


Si eu vleau neeext :o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 16, 2010 12:34 am

Smaraaa ! Ai pus FF nou ! Te ador.
Hai ma, ca Aneurysm a fost foarte frumos si... cu multa descriere foarte frumoasa !
Muream daca nu ziceam asta.
Hai ca mie imi place, si n-am ce zice vazut ca e prima parte...
Next ?
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 16, 2010 2:04 am

Merci ca cititi! <3
Smara s-a apucat de scris calumea, va vine sa credeti ca am scris toate astea AZI? affraid Nici mie.


Capitolul 2
Cady Hamilton’s diary
5 februarie 2010
Nu pot sa cred ca prietena mea cea mai buna uita de mine. E poate prea mult spus prietena cea mai buna, din moment ce am o singura prietena. Si totusi o persoana pe care nu o cunoaste este mai importanta pentru ea decat mine. Trebuie sa ma obisnuiesc cu asta.
Mama a sunat azi de dimineata. Eternele si inutilele scuze despre unchiul Vedder care este imobilizat la pat si are nevoie permanenta de supraveghere, desi eu sunt sigura ca mai degraba televizorul cu tot cu campionatul lui international de tenis are nevoie de o supraveghere mai amanuntita din partea tatei. Hm, e in regula. M-au parasit toti.
Macar cei doi au avut bunavointa sa urle un “La multi ani” scartait in telefon, chiar daca semnalul era deplorabil. Dar macar si-au uscat gura.
Spre deosebire de Maria… A venit in dimineata asta la mine cu o papusa gonflabila uriasa in forma de Duff McKagan, a trantit-o pe canapeaua din living si s-a aruncat dintr-o data peste ea. Sper ca mama si tata sa nu afle ca pe draga, dulcea lor canapea din Bangkok a avut loc o partida de sex nebun la care a asistat si fiica lor. Mi-a adus pana si o palariuta de petrecere cu initialele lui Duff, si m-a obligat sa cant “La multi ani” pentru el pe toate strazile intortocheate ale Norman-ului.
Am asteptat rabdatoare pana la sfarsitul zilei. Stiam ca Maria nu va uita de mine si de aniversarea mea. Nu a uitat niciodata asa ceva, oricat de Duff-uita ar fi fost. Dar a uitat.
Aceasta e probabil una dintre cele mai mari dezamagiri din viata mea. Nu i-am spus nimic, nici nu ii voi spune vreodata, nu pot sa imi ranesc orgoliul si nici nu vreau.
Cu ce am gresit sa fiu nascuta in aceeasi zi cu Duff McKagan?!
*
Maria Cooper iesi din curtea familiei Hamilton mormaind indignata despre faptul ca Duff si-a ratat propriua petrecere. Vantul ii navalea in rotocoale in fata , asa ca isi ascunse obrajii in fularul din Casmir si grabi pasul. Dintr-o data se opri in mijlocul trotuarului si incepu sa se clatine.
-OH NU! aproape ca urla. Oooh , nu! Azi e… O, Doaaamne, cum am uitat? Continua ea sa vorbeasca singura. Cady o sa ma omoare! O sa ma omoare! Asta daca se va mai uita vreodata la mine…
Un vagabond o privi nedumerit si ii ceru o tigara. Maria se apropie de el si incepu sa il zgaltaie gesticuland necontrolat despre cat de ingrozitoare este. Vagabondul fugi ingrozit.
Era tarziu si noaptea era parca mai neagra decat niciodata. Cerul fara stele se stingea in infinitatea lui undeva departe, nevazut. Maria colinda orasul in nestire, privind cu ochii mariti la vitrinele magazinelor-toate inchise. Coti spre dreapta si vazu in spatele aleii un magazin luminat de o lampa veche. Se apropie in graba si intra tremurand. Privi o clipa in jurul ei la toate obiectele caudate, invelite in pungi de hartie de sub care li se distingeau doar formele disproportionate. O batrana cu parul incaruntit intreba dintr-o data:
-Te pot ajuta?
-Nu prea vad cum deodata ce…
-Ah , pai magazinul se muta vis-à-vis, spuse batrana indicand trotuarul alaturat.
Maria ramase o clipa uitandu-se la fata plina de riduri a batranei. Ochii ei mici , verzi, aveau parca o sclipire intunecata, si pret de o secunda se simti adancita in ei.
-Aveti cumva din intamplare… lumanari pentru tort? Intreba Maria cu un tremur in voce.
Batrana incepu sa scotoceasca prin pungile din spatele tejghelei si se intoarse cu o lumanare mare, lunga, cu modele rusesti incrustate in ceara galbena, decolorata.
-E ultima, spuse zambind.
-Nu conteaza, o iau, raspunse Maria repede. Cat costa?
-2 $.
Maria isi adanci mainile in buzunarul blugilor si ii plati batranei lumanarea. Se indrepta in graba spre usa, dorind sa iasa cat mai repede din raza vizuala a batranei inspaimantatoare.
-Sa ai grija ce faci cu ea! Nu vrei sa cada pe maini gresite! Striga batrana in urma ei.
-Da , da! Bombani Maria.
*
Cady auzi o bataie puternica in usa si isi lasa stiloul deasupra jurnalului murdar de crema brioselor cu visine din clasa a VI-a. Asta il facea si mai special, si nu ar fi renuntat pentru nimic in lume la jurnalul ei galben ca o banana. Cobori scarile plictisita si deschise usa.
-LAAAA MULTI ANIIII! Izbucni Maria cu un tort mic in mana si rasufland greu.
-Maria…
-La multi ani, Cady! Spuse, intinzandu-I prajitura cu un zambet larg.
-Aaa...multumesc, raspunse Cady incepand sa linga crema zaharata a tortului.
-Cady, imi pare ataaat de rau! Serios, nu am vrut sa se intample asa, doar ca… Stii de atunci de cand am fost impreuna la concert si Duff nu a fost , iar apoi l-am vazut mancand o acadea in Illinois, eu de atunci am…
-In regula.
-Ma ierti, Cady? intreba Maria facand o fata de catelus.Ma ierti, te rog?
-Maria…, incepu Cady sec.
-Am adus si Jack Daniel’s…, spuse Maria radicand sticla in sus.
-Ahm, pai in cazul asta…
*
Din casa linistitlor si respectabililor domni Hamilton se auzeau urlete ingrozitoare, urmate de versurile unei melodii la fel de ingrozitoare. Doua fete ingrozitoare urlau din toti rarunchii sa le duca cineva in “Paradise city” sau isi taie venele cu drujba.
Maria incheie apoteotic:
-Cred ca suntem bete, putin?ce?
-Hm… putin, raspunse Cady clatinandu-se.
-Femeie, 23: 20, e ziua taaa, urato! Faci… cati ani faci?
-12 ani am facut altadata, tu…
-Bine, sulfa in lumanare! Nu uita de dorinta! Haha!
-Bine, maaa! Urla Cady apropiindu-se de tort. Imi doresc sa…
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 16, 2010 2:27 am

Cum sa uite de ziua ei, mai ?!
Totusi e prietena ei cea mai buna ! Neutral
Imi placee :o3.
Next ? Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 16, 2010 3:10 am

Smara pune enxt de 2 ori pe zi?! Ah,S e happy! <3

Deci daaaa. Cum sa uite de ziua ei,ma? Neutral >_>
Da' chiar. Cum o fi sa te nasti de ziua lu' Duff?<333

Au fost n faze GENIALE,si asta ar insemna sa fac un coment lung :-s
Dar pana nuuuu pui next,nu dau nici un coment lung. Si next dela in care Maria sa se intalneasca cu Duffy,daaa?! ;Wink

Deci next :o3
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 4:53 pm

Imi place mult ficul si modul tau de a scrie. Esti geniala.
Nu-mi vine sa cred ca prietena ei cea mai buna a uitat de ziua ei, dar si-a adus aminte de a lui Duff Smile)
Mi-a placut mult cum ai inceput ficul cu imaginea lui Axl, iar apoi ne-ai aratat idealurile fetelor in vita. Ce-i ciudat era ca toate se legau de Guns.
Eu am o idee despre ce s-ar putea intampla in fic [ce-ai dat tu de inteles]. Cred ca batrana era varjitoare sau ceva de genu, iar lumanarea aia era special [asta am scos eu de acolo de unde zice batrana "-Sa ai grija ce faci cu ea! Nu vrei sa cada pe maini gresite! Striga batrana in urma ei."] si in acest fic se va intampla ceva paranormal. *don't kill me* =))
Singurul lucru care "nu" mi-a placut in fic a fost cand au zis ele ca sa-l scoata pe DJ din trupa. De ce? Doar el e iubirea mea =)) Just kiddin' Smile)
Iubesc ficul, asa ca NEXT
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 6:20 pm

@S-Daca nu mai vrei, NU MAI PUN niciodata 2 nexturi pe zi ! Pentru tine! =))
@Maimutica rea (scuze, nu ti-am retinut numele) - Te imploooor prin acest MARE OFF sa ma faci sa imi placa Ashba! Serios, am incercat ! =]] Dar ... nu stiu, probabil ma enerveaza pentru ca a venit odata cu Chinese la pachet, care si el m-a enervat la inceput.
Aaa.. si merci ca cititi ! >Very Happy<
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 6:25 pm

OFF: Numele meu e Paula a.k.a. Polly, dar asta nu conteaza pentru ca n-are nicio relevanta. Poti sa ma strigi dupa username ca nu-i nicio problema.
Oricum, nimeni nu te poate face sa-l placi. Dar, sincer, nu prea inteleg de ce-l displaci =)). Eu sunt de parere ca e un chitarist foarte bun si ca nu conteaza ca nu e din Guns-ul original. Pana la urma, doar AXL este "original" Smile) Si in plus, din punctul meu de vedere, arata bestial :X Smile)

ON: Cand vine urmatorul next genial? Smile)
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 7:03 pm

^Ok, forget about Ashba. =]]
Asa, nextul. :o3. Unul cam naspa, nu stiu de ce, a iesit asa pentru ca am mult de invatat pentru pregatirea la istorie si imi este in cap numai Iancu de Hunedoara, ma mir de cum nu am plasat actiunea in 1441. =]]]


Capitolul 3
Cady Hamilton Diary’s
Cred ca sunt beata. Inca. Nu a uitat. Maria nu a uitat. Probabil o racheta cu propulsie pe care o conducea Duff i-a trecut dintr-o data prin fata : BFMM ! si asa si-a amintit ca prima si ultima ei prietena sufera pe intuneric deoarece prima si ultima ei prietena a uitat de aniversarea ei, practic singura data pe care ar fi trebuit sa o retina. Daaa… Din cauza ei inca nu vad bine. Nu inteleg de ce ne-am imbatat asa, doar nu e prima data cand e ziua mea, nu? Dar e prima data cand a uitat de ea in favoarea blondului suprem, Duff.
Oricum, cand am vazut aprinzandu-se luminile din casa infricosatoarei doamne Creed si pe ea cu boneta frigina iesind la geam cu o privire malefica, ne-am gandit ca ar fi timpul sa o luam mai moale cu amenintarile pe care le faceam de ore bune vecinilor. Aaa, si tot nu ne-a dus nimeni in Paradise City. Nici macar de ziua mea! Jalnic…
Azi dimineata m-am trezit cu ea peste mine si o sticla sparta de Jack Daniel’s langa canapea. Am adormit imbracate. Maria nu s-a trezit, nici nu ma astept sa se trezeasca prea curand. Cu siguranta si eu as fi fost acum cu jumatate de picior pe podea si cu cealalta undeva pe canapea, cu o… saliva galbena curgandu-mi din gura? (eww) la fel ca Maria, daca afuristiul de telefon nu ar fi inceput sa vibreze in buzunarul din spate al blugilor.
*
-Buna dimineata, raza de soare !
-Cady…, incepu Maria cu o fata de catelus.
-Oh, nuu ! Nu, nici nu ma gandesc! I-o taie Cady inainte ca Maria sa termine.
-Dar te roooooog ! incepu sa se vaicareasca Maria.
-Nuuu, a fost un dezastru ultima data, nu iti amintesti? Ma mir cum mama si tata nu au aflat inca de aventura pompierilor in mica lor bucatarie pentru ca o anumita…hm, infometata costeliva nu se poate misca pana in oras sa manance ca un om normal!
-Cady, dar de data asta nu mai trebuie sa imi faci clatite, zambi Maria. Un sandwich mic, acolo…
-NU! Racni dintr-o data Cady. Ori mergem in oras , ori…
-Ori? Intreba Maria cu o spranceana ridicata.
-Ori o sun pe mama si ii spun ca m-ai imbatat! Spuse Cady victorioasa, ridicand amenintator telefonul.
-Nu implica tiranii ! incepu sa se planga Maria. Stii ca tatal tau ma sperie cu chelia lui!
-Oooh, da! Gata, misca-te si te imbraca, mergem la Joello’s.
*
Cand iesisera in strada, Cady scoase un mormait scurt si isi incorda muschii de la spate. Maria facu o fata plictisita si intreba:
-E ceva ciudat sau sunt eu beata?
-Cred ca suntem bete amandoua?..., intreba Cady sec.
Totul arata altfel. Strada suspendata care se vedea din fata casei Hamilton era inlocuita de o zona deluroasa, cu mici proeminente aramii. Pe spatiul ocupat in majoritatea de linia de magazine si fabrici de incaltaminte a domnului Thomas, construita inca din timpul lui 1993 si extinsa pana in centrul orasului Ohio, era acum un cinematograf urias, gata sa se prabuseasca, plin de graffiti, cu inscrpitia “ The Aladdin Cinematograph of…”
-LOS ANGELES? Urlara Cady si Maria simultan.
Incepura sa rada isteric, uitandu-se una la alta cu fetele rosii, congestionate. Gesticulau necontrolat si rasul devenea tot mai pronuntat. Maria incerca sa se opreasca, dar un nou val de rasete umplu valea.
-Cred ca suntem ca intr-un fel de… bucla! Concluziona filozofic si matur Cady.
-Ca in “Ziua Cartitei”?
-Mda, cam asa ceva.
Cotira impreuna spre dreapta, la intersectia strazilor Felman si Michigan. Bine, asta era doar in visul lor mahmur, pe care evident, il traiau amandoua, de unde si betia care se preconiza a fi una ceva mai lunga decat se asteptasera. Nu mai bausera de mult , ce-I drept, iar cu ocazia aniversarii lui Cady cam intrecusera masura, si in momentele acestea nu isi dadeau seama ca erau defapt murdarele strazi Fisher Mell si Melody Crawberry din Norman, Oklahoma. Cata imaginatie comuna intre cele doua daca se credeau in acelasi timp in L.A! Un L.A foarte urat, total diferit de ce isi imaginasera ele, oricum.
Vazand ca nu exista niciun Joello’s, ridicara din umeri si intrara in pizzeria pe al carui loc ar fi trebuit sa se afle fast food-ul lor preferat. Era un local ciudat, plin de tablouri urate. “Comunisti…”, bombani Maria.
Se asezara la o masa, undeva in spate si comandara “ceva comestibil” pentru ca , ciudat, Joello’s nu mai aveau hamburgeri, desi era o adevarata fabrica de mancaare colorata si nesanatoasa de fast-food.
Cady privi in jur si deodata ochii ii cazura pe calendarul cu Cher agatat pe peretele din fata ei.
-Oh, nu! Aproape ca urla ea. Maria… Maria, uite!
-Ce s-a intamplat? Intreba Maria plictisita, rasfoind meniul localului.
-UITE! Izbucni Cady indicand peretele cu calendarul.
Maria se intoarse si murmura ingrozita:
-6 februarie 1984?

Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 7:12 pm

S NU VREA SA PUI 2 NEXTURI PE ZI! S vrea sa pui 10 nexturi pe zii!!! :o3:o3

Asa. Si acum legat de next:
-BUCLA A TIMPULUI? CA IN ZIUA CARTITEI? CA IN SPN?
awww<333

-Daaa,si acum o sa apara Gunsii in formula originala in local,toti o sa fie cu gura cascata, iar ei cu ciufurile in vant. b-)

Si vreau neeeexturi :o3


Ultima editare efectuata de catre S=) in Dum Oct 17, 2010 7:15 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 7:13 pm

OMG....femeie, esti geniala.
Au fost teleportate in 1984, si nu oriunde, in L.A.
Unde-s Gunsi?
Acesta este cel mai trae fic pe care l-am citit ever.
Pune next urgent Very Happy
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 7:22 pm

Doamne apara si pazeste ! Bucla a timpului ?! Genial.
Deci acum trebuie sa apara Gunsii ! Hai, mai repede, mai repede :o3. Deci eu ador acest FF. Vine Smara cu un next kilometric pentru Catalina ? :o3.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 8:17 pm

^
si pentru S,si pentru S :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeJoi Oct 21, 2010 12:48 am

Capitolul 4
Cady si Maria se privira o clipa nedumerite, apoi izbucnira in ras.
-Femeie, suntem… suntem cu 26 de ani in urma, nu e tare?
-Super tare, stii , ca si cum am fi treze! Esti beata, ma !
-Mahmureala asta va tine muuult si bine.
-Ia stai! Se opri o clipa Cady , contempland filozofic tavanul, cu degetul aratator ridicat. Suntem in 1984 ! Stii ce inseamna asta? aproape urla.
-Ca suntem in vremea comunistilor? mormai Maria.
-NU, prostoi! Defapt, da, si asta, dar in principal?
-In principaaal... aaa, nu stiu! In principal stim ca regimul comunist va fi inlaturat!
-Da, dar in SUA nu exista comunism! urla Cady exasperata.
-Bine, hoo, linisteste-te!
-Deci ce inseamna 1984? Ai trei incercari.
-Comunism.
-Nu.
-Comunisti.
-Nu.
-Da-mi un indiciu!
-3 cuvinte, dintre care primul incepe cu G, al doilea este conjunctie si al treilea sunt flori frumoase pe care le primesti cand cineva e indragostit de tine!
-Da nu mai stiu ce e conjunctia! se planse Maria.
-GUNS N'ROSES, IDIOATO! striga Cady, adunand toate privirile din local asupra ei.

*
Strazile prafuite ale Los Angeles-ului intr-o zi senina de iarna calendaristica simteau vijelia starnita de doua tornade cu parul castaniu in vant, cu picioarele desculte si conversii in mana, incercand sa ajunga pe o anume strada Locker Barney. Afisul mazgalit cu litere subtiri de pe cele cateva stalpuri de electricitate din apropierea localului in care mancasera, care anunta faptul ca trupa de hard rock Guns N'Roses, recent formata, este dispusa sa imparta sala lor de repetitii pentru o chirie lunara avantajoasa, le indreptase directia celor doua spre numarul 9012 de pe strada Locker Barney, cu tot cu mentiunea ca aceasta cladire se afla vis-a-vis de Procurata. Un loc destul de ciudat pentru o sala de repetitii a cinci nebuni care ar fi fost in stare sa zguduie intregul oras. Si asta cu o singura chitara.
Ajunse in fata imobilului recent renovat , indicat de afis, Maria si Cady incepura sa gesticuleze, privind una la alta speriate. Maria simti un fior pe sira spinarii si simti nevoia sa se sprijine de zid, caci tremurul mainilor o ghida gresit. Cady o lua de mana si intrara impreuna pe usa minuscula, lacuita cu un gri inchis. Cladirea se deschidea cu un coridor ingust, intunecat, cuprins parca de o ceata argintie plutind in aer. De o parte si de alta a coridorului erau doua usi la fel de mici ca cea de la intrare, tapetate cu o blanita sintetica maronie. Prima usa purta si mentiunea : PRIVAT-GUNS N'ROSES.
Cady privi spre Maria cu o privire incurajatoare, facandu-i din ochi. Aceasta aproba din cap, strangand mai tare mana prietenei sale. Cady ciocani de doua ori in usa, tremurand din toate incheieturile. De cealalta parte a usii, printre amalgamul de chitari zbieraturi, se auzi un "Intra" scurt. "DUUUUFFFF ! " aproape ca inceta sa mai respire Maria. "Duff e acolo!" gandi cu o privire de razboinic."Gata, intru!" Impinse usa cu putere si stationa in tocul acesteia impreuna cu Cady, privind nedumerite in jur. Dar si mai nedumerite erau privirile celor ... 1...2...3...4...5... CINCI rockeri speriati din interior. Slash scapa chitara din mana si izbuncni:
-SALUUUT, maa !
Atunci starea de incordare disparu brusc , si ceilalti membri ai formatiei isi reluara activitatile din care fusesera cu neobrazare intrerupti. Duff incepu sa isi acordeze basul, in timp ce Axl si Izzy se jucau de-a soldateii. Steven statea sprijinit de un colt si ii spunea lui Duff cat de mult ii admira cracii, iar Slash incepu sa se planga ca Axl si Izzy nu vroiau sa se joace si cu el.
-Mhmm, incepu Cady. Se opri brusc si alerga nebuneste pana la Axl, sarindu-i la gat si indepartandu-l pe Izzy de langa el. Incepu sa il sarute pe unde apuca, urland intruna:
-LA MULTI ANI, AXL! LAAA MUUULTI ANI!
Ceilalti o priveau nedumeriti, mormaind intepati:
-Ce e cu asta, bai ?
-Ce vrea, e nebuna?
-AZI E ZIUA LUI AXL? se trezi si Slash. SI INCA NU A DAT DE BAUT?
Se apropie de Cady si o desprinse de la gatul lui Axl, care deja incepuse sa ii pipaie partile dorsale.
-De ce nu ai dat de baut?incepu sa se planga Slash. Crezi ca un chitarist asa se intretine? Numai cu apa si iarba?!
-Da, mare chitarist! incepu sa comenteze Steven.
-DA, MARE! urlara Cady si Maria simultan.
-Asa, veezi? spuse Slash fericit. Imi place de astea doua! Nu stiu cine sunt, dar imi plac!
-Pai, eu sunt M... , incepu Maria.
-Cum adica mare?Il cunoasteti? iincepu Izzy luand o atitudine de Sherlock Holmes.
-GUNS N'ROSES E CEA MAI TARE TRUPA EVER! urlara cele doua.
-Guns N'Roses? intreba Duff. Adica?
-Adica trupa noastra, boule! izbucni Axl.
-Aaa..., se inrosi Duff.
-Aaa... fetelor, incepu Slash. Energia cinetica este egala cu lucrul necesar pentru a modifica viteza corpului din repaus la viteza curenta v.Sa stiti asta de la mine! spuse triumfator Slash, facand cu ochiul spre cele doua.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeJoi Oct 21, 2010 1:02 am

Deci genial =)). Slash e cel mai tare =)).
Si aia doi cum se jucau ei de-a soldateii =)).
Foarte tare Very Happy.
Numai stiu ce sa zic, asa ca pune next :o3.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeJoi Oct 21, 2010 1:10 am

Daaa,deci 1, ai descris genial cladirea si coridoru' si toate alea. :o3



Citat :
Dar si mai nedumerite erau privirile celor ... 1...2...3...4...5... CINCI rockeri speriati din interior. Slash scapa chitara din mana si izbuncni:
-SALUUUT, maa !

Faza asta a fost GENIALA! =)) <3


Citat :
-Aaa... fetelor, incepu Slash. Energia cinetica este egala cu lucrul necesar pentru a modifica viteza corpului din repaus la viteza curenta v.Sa stiti asta de la mine! spuse triumfator Slash, facand cu ochiul spre cele doua.
Da' de cand e Slashy asa inteligeeent? Neutral


Asa. Deci eu vreau neeeext,si sa fie clar ca Axl tre' sa dea de baut,daaa?! >_>
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeJoi Oct 21, 2010 2:32 am

OMG, geniule >:d<
Din cate stiu pe atunci Axl era cu Erin, nu?
~o sa apara si ea in fic? =))

Ce tari sunt Gunsii. I freakin' love them :X =))
Care a fost faza cu Slash de la sfarsit? Nu-l stiam asa de inteligent Neutral =))
NEXT
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 23, 2010 2:55 am

Capitolul 5
Izzy si Steven se uitau ciudat la Slash, dandu-si ochii peste cap, in timp ce Duff ramanea pierdut in lumea lui fantastica cu unicorni si portocale, acordandu-si in continuare linistit basul, iar Axl il privea cu mandrie si admiratie pe Slash, pentru inteligenta lui nemaivazuta. Si nemaiauzita.
Maria si Cady, in schimb, respirau sacadat, inrosindu-se la fata. Vorbeau cu o adunatura de fraieri care pareau Guns N’Roses in tinerete, ce naiba!? Vazandu-l pe Duff jucandu-se cu o suvita din parul lui “blond si minunat”, Maria isi umezi buzele si lua o pozitie de macho-man, defiland ca un manechin anorexic pana la masa pe care statea Duff. Il inghionti incet, incercand sa isi pastreze atitudinea hotarata si irezistibila. Dar nu mai rezista. Dintr-o data se lumina la fata si incepu sa urle, tragand de maioul lui Duff :
-NU POT SA CRED! NU POT SA CRED! E DUFF! MCKAGAN! DUFF MCKAGAN! AAA!
Cady se uita urat la ea, facandu-i semne militaresti sa se intoarca langa ea. Ceilalti priveau nedumeriti de la Maria la Cady, ridicand din umeri. Steven stranuta si Slash izbucni in ras. Se apropie stangaci de Cady si intinse o mana mare:
-Buna, eu sunt Saul! Spuse fericit , parca intinzandu-I o placinta de “Bun venit in cartier”.
-STIU CINE ESTI!urla Cady entuziasmata, luandu-I mana si scuturand-o necontrolat.
-Stie cine sunt, ati vazut? Spuse Slash triumfator uitandu-se spre ceilalti. Sunt … o vedeta! Completa cu ochii stralucindu-I, si tinand degetul aratator ridicat in sus.
-Bine, pai si voi cine sunteti? Intreba Izzy speriat de cele doua care continuau sa gesticuleze.
-Cady Hamilton, raspuse imediat Cady, fara a-si lua privirea de la Axl care isi rodea unghiile stramband din nas.
-Si eu sunt Maria. Cooper ! zise si Maria privindu-l ispititor pe Duff.
-Si ati venit sa inchiriati camera, nu? Intreba Steven cu o spranceana ridicata.
-NORMAL! Spusera Cady si Maria deodata.
-Pai… pentru ca sunteti nebune, luam taxa, incepu Axl luand o atitudine de business man care stie ce face. Desi nu stia.
-Da, deci avem 10$ + inca 20 de centi pentru nebunie acuta, incheie fericit Duff.
-Bine, pai…, incepu Cady scotocind prin buzunare. Am cei 200 $ de la bunica pentru ziua mea, inca 100 de ieri si 50… 50 sunt astia? Aaa, da, 50 pentru parfumul mamei. Si probabil mai sunt in casa, deodata ce aia a ramas intacta, nu?
Duff ramase gura-casca, tinand basul suspendat deasupra mesei. Izzy se intoarse si il zgaltai pe Axl:
-Daca sunt infractoare!?!?! Urla disperat Izzy. De unde au atatia bani?
-Sau poate sunt doar foarte bogate, marai Axl uitandu-se lasciv spre cele doua.
-AXL! Se trezi dintr-o data Slash. Ziceai ca azi e… ziua ta, parca?
-JACK DANIEL’S! urla Steven.
-CE A ZIS ADLER! Urla si Duff.
-Sunt infractoare, inteleeegi!?! Continua Izzy sa abereze.
-AXL DA DE BAUT. MULT, incheie Slash filozofic.
-Fac eu cinste de ziua lui Axl! Spuse si Cady ca sa se afle in treaba.
-Jack Daniel’s pe gratis! Urla fericit Slash. Imi place de tipele astea! Imi place, daaa?
-Da, da, bombani Izzy.
-Taci Stradlin, sau nu primesti Jack gratis de ziua mea de la Cindy ! spuse Axl scotand limba spre Izzy.
-CADY! urla Maria.
-Ce?
-Ma cheama Cady, raspuse oftand cu o fata de catelus.
-Da, stiam! CHIAR STIAM!
-Gura, mai. Jack pe gratis in 5…4…3…2…1! Iupiii! La multi ani, Axl! Spuse repede Slash. Hai sa bem!
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 23, 2010 3:00 am

Izzy e nebun =)).
Pai ce pot sa spun ? E genial, si foarte amuzant =)).
Sunt curioasa ce mai fac alea doua. ;Wink
NexT?
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 23, 2010 3:17 am



Ultima editare efectuata de catre Smara. in Sam Oct 23, 2010 3:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 23, 2010 3:29 am

Slash nu'i normal! =)) Pe buuune! =)) Imi place! :>
Alea 2 nu's infractoare. >_> Izzy e prost. Ah, BA NUUU> Nu e prost, ca ma bate Catalina :-s Nu, nu e prost ;; )
Asa. Si eu vreau next romantic cu Maria si Duffy :o3 Deci pune next :o3
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 23, 2010 2:02 pm

Ce chiut :X
Iubesc acest fic.
Fetele sunt mortale. De abia astept sa iasa Cady cu Axl =)) [asta daca nu i-o iau eu inainte]
Vreau si eu la Gunsi Smile
Si vreau si free Jack
Multumim pentru acest next minunat, il asteptam pe urmatorul si daca nu vine repede iau vaporul privat si navighez pe Prut si iti promit ca nu mai apuci 2012.
NEXT NEXT NEXT
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitimeSam Oct 30, 2010 7:47 pm

Imi pare rau ca il pun asa tarziu. :"> School sucks.
Capitolul 6
Maria Cooper se trezi dintr-o data, auzind cum vibreaza telefonul lui Cady. Era sensibila si de obicei se trezea la cel mai mic sunet, oricat de neinsemnat. Motai cateva secunde, incercand sa se hotarasca daca sa isi deschida ochii complet sau sa incerce sa atipeasca la loc. Se intinse pe spate, simtind sub cap o tesatura moale si pufoasa. Imediat dupa, isi deschise ochii instantaneu, inconstient caci blanita ca o perna sub capul ei incepu sa urle necontrolat, izbindu-se ritmat de podea.
In fata ochilor ii aparu o claie mare de par, de sub care, abia observat, se vedea o gura uriasa deschisa si niste ochi mici si speriati. Maria incepu sa urle si mai tare, ridicandu-se repede de pe Slash si o lua la fuga spre usa, ighiontind-o in drum pe Cady, care statea cu un picior in gura lui Axl. Dar Cady continua sa doarma linistita, in timp ce Maria si Slash tipau amandoi fara sa isi dea seama de ce. Maria incepu sa o traga pe Cady de brat si sa o zgaltaie, pana ce Cady o lovi cu putere in picior si mormai indignata. Se ridica plictisita de pe podea, luandu-si cu grija piciorul din gura lui Axl care dormea ca un copilas, cu degetul in gura. Cady il privi admirativ, ca o mamica privindu-si puiul, si vazand ca atat Slash cat si Maria urla, incepu sa urle, dintr-o data si ea. Maria dadea necontrolat din maini langa ea, vorbind cu precipitatii cuvinte neintelese, si fugi repede spre usa, cu Cady pe urmele sale. "Ah, asta e o usa... ! Oare care usa!?! "

*
-Maria..., incepu Cady uitandu-se in gol. Da ce naiba se intampla? intreba zambind vesel ca o banana.
-Pai... e simplu. Suntem in 1984 si ne-am imbatat cu Guns N'Roses, raspunse Maria ridicand din umeri.
-Aaa... asta!
-Mdeah, nu e mare lucru.
-Pai si... si cum ziceai ca am ajuns sa ne imbatam cu Guns N'Roses in 1984?
-Sa imi amintesc. A fost ziua lui Axl.Axl Rose, zic. Tu, fiind una dintre cele mai proaste persoane de pe o raza de 18653 de km , ai zis ca faci cinste de ziua lui, desi era evident ca sarbatoritul face cinste de ziua lui, adica imagineaza-ti cum ar fi ca toti prietenii tai ar face cinste de ziua ta, vreau sa zic , nu ai mai iesi niciodata din betie si pana anul viitor la ziua ta ai fi tot beata pana cand prietenii ar face din nou cinste, ddar noi nu avem asa multi prieteni, nu? deci cred ca e in regula, adica, poate asa se facea in 1984, nu? poate si de ziua mea o sa faci cinste, stii cum...
-MARIA!
-Imi pare rau, ho! Dar chiar asa a fost! spuse Maria imbufnata. Tu te-ai dat repede mare ca ai bani de la bunica si bunelu' si de la tanti Cibernetica de pe A2 si Gunsii ce zic? Baaai, asta e mai bogata ca Bill Gates! Nu ca Bill Gates ar fi asa faimos acum, in 1984 . Si uite asa ai ajuns tu sa dai de baut la cinci boi care fumeaza ca niste locomotive. Si mie, bineinteles, dar eu nu sunt bou si nu fumez, incheie Maria fericita.
-Stiam asta, daaa? izbucni Cady ofticata. Dar asa e frumos! Cand e ziua iubitului tau, ii faci un cadou, nu? Si cum stiu ca lui Axlisor al meu ii place Jackul, i-am luat Jack, na!
-CADYYY! Axl nu este iubitul tau!
-Ah, nu? intreba Cady vizibil afectata de tragica veste. Stiu ca nu este, ma! Dar ma simt mai bine cand exagerez.
-Cady ! Stiai ca am dormit pe Slash? intreba fericita Maria incepand sa topaie in fata prietenei sale.
-Maria! Stii ca Axl si-a bagat gura in piciorul meu? spuse si Cady incepand sa topaie.
-Defapt,cred ca tu ti-ai pus piciorul in gura lui... Hah, ce pervers suna!
-Cum zici tu.
-Deci, Cady, cum ziceai ca am ajuns in 1984?
-Nu am nici cea mai vaga idee. Cu toate ca..., incepu Cady ganditoare.
-Cu toate ca ce? intreba Maria cu o spranceana ridicata.
-Pai, e cam ciudat. Exact asta mi-am dorit de ziua mea. Sa ma intorc cu Maria Cooper undeva in 1984. In Los Angeles, SUA.
-Cady , tu nu ai..., incepu Maria sa rada sarcastic. Glumesti, asa-i? intreba deodata serioasa.
-Nu!?...adica, niciodata nu mi s-au impliniti dorintele de ziua mea. Nu am primit nici poneiul de la 7 ani si nici macar lacul negru de unghii la 14! Adica, de ce m-ar intoarce cineva in timp cand nici macar ciocolata si florile pe care mi le doream anul trecut nu au ajuns inca, nu?
-Cady, stii... Draga ta prietena , Maria, a luat lumanarea de la tort-destul de ciudata si ruseasca, daca nu ai observat-de la o tanti naspa si ciudata care mi-a zis sa am grija cu ea! De ce a trebuit sa iti pui dorinta!?! Nu puteai un an fara?
-PAI TU M-AI PUS!
-Da' de unde era sa stiu eu ca o sa se si indeplineasca? Adica, am dat 2$ pe ea!
-Dar daca tanti aia practica... nu stiu , magia neagra?
-Ce, ca Snape din Harry Potter? Sa fim seriosi, Cady...
-Pai cum altfel?
-Cred ca visam, pana la urma.
-E un vis frumos, nu crezi?
-E genial.
-Pai...
-Ar trebui sa asteptam sa ne trezim?
-Femeie, Guns N'Roses-adevaratii, tinerii si sexosii Guns N'Roses-sunt la nici un km distanta, beti si dispusi sa faca orice pentru un sandvis, si tu vrei sa te trezesti? Daca visul asta e asa de tare, Cady nu mai vrea sa se trezeasca!
Sus In jos
Continut sponsorizat





If dreams would matter Empty
MesajSubiect: Re: If dreams would matter   If dreams would matter Icon_minitime

Sus In jos
 
If dreams would matter
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: