Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
November Rain - Pagina 6 Mwpfkx
November Rain - Pagina 6 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
November Rain - Pagina 6 4r43yh
Photobucket
November Rain - Pagina 6 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 November Rain

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 7:02 pm

Domnisoru meu de onoare preferat. November Rain - Pagina 6 Icon_razz
Slash care nu bea ! Nu e de bine ! El tre sa chice pe jos de la prea mult alcool ! Rebecca sa se puna Domne cu Izzy !
Si normal ca Sallie si Rachel vorbeau despre Izzy si Rebecca !
Lasa, ca vine anu' nou, si anu' nou aduce noutati !
Pune Next !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 7:07 pm

Mersi ca cititi si comentati. Iris si Smara, aveti o fixatie cu Izzy si Rebecca, nu ?
P.S.: Stiu ca nu exista Friends pe atunci, da' muream daca nu ii bagam si pe ei :">

Eu, Rachel si Sallie am inceput sa radem dupa. Deci…un an…un an de cand ii cunosc pe ei, pe Slash, pe…Izzy. Un an minunat. Petrecerea a continuat, cu Steven cazand peste Izzy, Duff si Rachel sarutandu-se, eu si Sallie facand planuri, Slash si Axl band Jack…Dimineata erm in pat cu Sallie, Rachel si Steven, in camera cealalta fiind Duff, Slash, Izzy si Axl. Peste putin timp s-a trezit si Sallie, apoi Steven, mai greu Rachel, iar cand am coborat noi, ceilalti erau in bucatarie, deja mancau. M-am asezat la Slash in brate. Aveam o durere ingrozitoare de cap, machiajul intins si probabil nu aratam extraordinary.
- Cat e ceasul ? intreba Sallie jumatate adormita.
- 17, zise Izzy.
- CAT ? am urlat.
- 17, repeat Izzy incepand sa rada. La ce te astepti ? Ne-am culcat la 6 dimineata ! Canta cocosu.
- Cocos afurisit, am zis eu amintindu-mi ca incercam sa dorm si a inceput el sa cante.
M-am dus la baie, sa ma spal pe ochi si sa fac ceva, ca sa nu mai arat ca muma padurii. Cand m-am intors Izzy mi-a dat o pastila pentru cap. Asa, mult mai bine. Inca ma durea capul, dar ma simteam mai bine. Dupa vreo doua ore am plecat cu Rachel spre casa. Ajunsa, m-am indreptat spre camera mea, sa ma schimb. Intre timp mi-a trecut si durerea de cap. Aveam chef sa ma uit la un horror, asa ca am mers cu Rachel sa inchiriem The Exorcism Of Emily Rose. Nici noua nu ne venea sa credem ca ne uitam la filmul ala. Mereu ne-a terorizat. Am luat si niste popcorn, multe perne si ne-am asezat comod pe canapea, dand drumul la oroare. Aproape tot filmul am tipat si ne-am acoperit ochii. Nu inteleg, daca ne era frica de ce ne uitam ? Suntem niste fiinte imposibile…
Seara, ba nu, noaptea nu puteam sa dormim. Si din cauza filmului si din cauza ca dormisem pana la 17.
- Gata ! Maine dimineata aducem un popa sa purifice casa asta ! Simt prezente si cand ma duc la baie ! spuse Rachel nervoasa.
- Cred ca popa o sa spuna ca suntem batute in cap, o sa ia o sfoara si o sa se spanzure, dar fie cum vrei tu, am zis incepand sa rad.
Pana la urma am adormit. Ce bine ca a doua zi nu trebuia sa mergem la servici. Am dormit pana la 10, iar apoi, in timp ce mancam, a sunat telefonul. Era Steven, vroia sa ne intalnim toti la el. M-am schimbat, spalat si machiat si am mers cu Rachel pana la Steven. Erau ajunsi toti. M-am asezat pe canapea, intre Slash si Sallie.
- Ce e ? Nu avem timp, trebuie sa chemam un popa ! zise Rachel.
- De ce sa chemati un popa ? intreba Axl speriat.
- Pentru ca ne-am uitat la exorcizarea lu Emily Rose si acu sunt prezente peste tot in casa ! am explicat eu, incepand sa gesticulez, ca sa inteleaga mai bine.
- Reb, iubire, imi bagi degetele in ochi ! zise Slash razand.
- Ups, scuze. Daca ti-am scos ochii sa stii ca a fost din greseala.
- Da, nu-I nimic, zise Slash.
- AM O IDEE ! N-ATI MAI VAZUT IDEE MAI STRALUCITA CA IDEEA CARE O AM EU ACUM ! urla Rachel entuziasmata.
- Ia, uimeste-ne ! zise Duff.
- Sa facem un Pigiama Party la noi ! tipa Rachel incepand sa bata din palme, ca un copil de 6 ani.
- Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mie imi convine ! am zis bucuroasa.
- Ok, cand tre sa venim ? intreba Axl.
- Cap sec, Pigiama Party e numa pentru fete ! zise Rachel.
- Aaaaaa, naspa. Hai sa facem un boy-party baieti ! spuse Steven. La mine !
- Ok, deci noi o tinem pe a noastra maine, zise Rachel. Sallie, sa fii la noi la 20. Iti trebuie pajama si mai stabilim noi ce.
Sincer, mie mi se parea chiar o idée stralucita. Imi era dor de asa ceva, dar gandindu-ma la ideea lui Axl…nu cred ca am mai auzit denumirea boy-party inainte.
- Ok, noi ne ducem sa cautam un popa, zise Rachel. Hai Sallie, vii si tu ?
- Bine, doar n-am ce face, a zis Sallie zambind.
Cei 5 au ramas sa isi planifice petrecerea. L-am sarutat pe Slash si am iesit, vazut ca ma alergau Rachel si Sallie. Cat de bine ma intelegeam cu Rachel, exact la fel ma intelegeam si cu Sallie. Semanam prea mult toate 3 ca sa nu ne intelegem bine…
Nu am mers sa cautam un preot, am mers la Mall, sa luam chipsuri, popcorn, Cola si tot ce mai era necesar pentru Pigiama Party-ul nostru. Totusi, cand am ajuns langa o biserica, Rachel a insistat sa intram sa vedem ce ar spune un preot despre asta. Eu puteam sa jur ca ar spune ca suntem nebune, dar i-am facut pe plac. La fel cum am zis eu, preotul si-a facut cruce si a spus ca ni se pare si ca sentimental va trece intr-o zi.
- Fetelor, haideti sa inchiriem si un film pentru mine, zise Sallie.
- Ok, am fost noi de acord.
Cu aceasta ocazie, am innapoiat si exorcizarea lu Emily Rose, sperand sa nu fiu nevoita sa mai aud vreodata de acest film. Ne-a fost greu sa alegem ceva, dar pana la urma am ales o comedie. Sallie ne-a invitat sa trecem si pe la ea putin. Asa am aflat ca nu sta departe de mine si Rachel si sta la fel ca noi, intr-un bloc plin de babe, care o terorizeaza incontinuu cu florile lor. Apartamentul lui Sallie era grozav. Arata foarte frumos si era aranjat cu stil. Camera ei era foarte draguta. Imi amintea putin de camera mea. Am stat putin de vorba.
- Stii, Rachel, a fost o idée nemaipomenita, zise Sallie. Chiar aveam nevoie de asa ceva.
- Stiu, la asta ma gandeam si eu, spuse Rachel zamind. Ma bucur ca ati fost deacord.
- Cum sa nu fim ? am zis eu si Sallie in acelasi timp, iar apoi am inceput sa radem.
- Stiti, ati putea fi surori, a zis Rachel razand.
- AM putea fi, o corecta Sallie. Semanam toate trei.
- Corect.
Spre seara am mers acasa, preotul a avut dreptate, acum numai simteam nici o prezenta. Mi-am facut o salata, lucru miraculos, pentru ca eu nu mancam salate, dar s-a dovedit a fi buna. Am mai stat putin cu Rachel, povestindu-ne despre lucruri marunte. Iesisem din stresu nuntii, iar ideea asta nu ma mai speria chiar asa de tare acum. Era o alegere potrivita, Slash e un baiat extraordinar. Am cazut de acord ca trebuie sa mai reptam astfel de seri, doar noi 3. Numai aveam rabdare sa vina ziua de maine. M-am dus sa ma culc.
Dimineata era o zi innorata. M-am gandit sa il sun pe Slash, sa vad ce face.
- Neata ! i-am zis fericita.
- Heey, ce faci ? mi-a raspuns, la fel de vesel.
- Foarte bine, tu ?
- Bine. Cum de foarte bine ? intreba.
- Pai…nu stiu, cred ca are legatura cu seara asta, am zis.
- Aaa, ma bucur pentru tine, trebuie sa ma duc sa mananc si sa ma schimb sis a plec la cumparaturi cu astia, ca daca nu, ma spanzura Duff, zise el. Te iubesc, pa.
- Pa.
M-am dus la baie, sa ma spal, apoi m-am schimbat cu un treining si mi-am prins parul intr-o coada. Am mers in bucatarie, sa aflu daca este ceva de mancare. Nu era nimic, da’ absolut nimic, parca a trecut uraganul pe aici si a luat toata mancarea din frigider. Rachel nu era nicaieri. Nu are cum sa fie cu Duff, el e cu baietii…M-am dus sa imi fac curat in camera, vazut ca vine Sallie, nu trebuie sa fie ca la porci. Bine, urma sa dormim toate 3 in sufragerie cu un pat “ improvizat “ ca sa spun asa. Adica sa punem pernele si paturile pe jos, ca sa fim toate in acelasi loc. Nu am incapea intr-un singur pat, vazut ca toate dormim “ imprastiat “. Dup ace am terminat de facut curat, m-am dus in camera la Rachel sa verific daca nu cumva a venit acasa intre timp, dar nu era acolo. Of, grozav, muream de foame. Nu a trebuit sa mai astept nici 2 minute, ca Rachel isi facu aparitia in spatele meu, cu mii de pungi, pline cu mancare.
- Rachel ! Te iubesc ! am zis imbratisand-o si furand mancarea.
- Eu nu ! zise incepand sa rada si raspunzandu-mi la imbratisare.
- Nici eu, da’ e un fel de a spune…
M-am dus sa imi prepar niste cereale. Rachel mi-a urmat sfatul si s-a dus sa isi faca si ea curat in camera, apoi a venit la mine. Am curatat impreuna si sufrageria, noroc ca bucataria si baia erau bune asa cum erau. Rachel a deschis un geam, ca a aeriseasca, doamne, ce fetite destepte eram ! Acum arata perfect. Ne-am asezat la televizor, uitandu-ne la serialul nostru preferat : Friends. Cand s-a terminat am inceput sa ne uitam la poze de cand eram mici. Tot asa de nebune eram. Pe la 19, ne-am dus sa ne imbracam in pijamale, doar era un Pigiama Party. Am pregatit totul, am pus popcorn-ul si chips-urile in niste boluri, am adus bidoanele de cola si niste pahare, asteptam doar sa vina Sallie. La orele 19.59 exacte, suna la usa. Ce fiinta puncutala.
- Heeeeey, abea asteptam seara asta ! zise imbratisandu-ne.
- Si noi ! am zis eu si Rachel zambind.
- Unde e baia ? Vreau sa imi iau si eu pijamalele, a zis, afisand un zambet larg.
I-am aratat unde e baia si am lasat-o sa se schimbe. A iesit, imbracata si cu cu parul prins.
- Imi place casa voastra, a zis. E asa mult spatiu la voi in sufragerie, la mine e putiin.
- Multuimim si casa ta e foarte draguta, ti-am zis ieri, am zis eu.
I-am aratat camerele noastre, iar ea a zis ca sunt foarte dragute. Apoi ne-am asezat pe canapea, sa ne uitam la film. Abea la sfarsit eu mi-am dat seama ca l-am mai vazut odata.
- Mie mi-e pofta de clatite, zise Sallie putin mai tarziu.
- Eu stiu sa fac clatite ! am zis mandra de mine. M-a invatat Izzy.
Ne-am dus toate trei in bucatarie, sa facem clatite. Problema mai mare era ca eu nu mi-am amintit cum se fac. Pana la urma am reusit.
- Rebecca, esti un geniu ! spuse Sallie dupa ce termina de mancat.
- Stiu, stiu. Ce v-ati face voi fara mine ? am raspuns razand.
- Am merge la magazin sa cumparam, raspunse Rachel zambind.
- Ce facem acum ? am intrebat.
- Nu stiu…au raspuns ele.


Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 7:22 pm

Asa se face, se pun Nexturi luuuungi.
Cica boy-party, as spiona pe geam. Muahahah.
Din cauza ta acu' am chef de Pigiama Party, la varaaaa...
Si Sallie sta cu babele ? In FFurile noastre is la moda babutele astea, daca iti dai tu seama.
Bun, vreau sa vad ce mai fac astea la Pigiama Party, fantezieeeeee.
Nextulet ? Cu Izzisor ?
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 10:02 pm

'Pigiama' Party? =)) genial =))
Toata lumea sta cu babe?=))
Ce se intampal la Pigiama Party ?:o3
nextnextnext :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 10:13 pm

Rachel si ideile ei stralucite ;Wink Si, bineinteles, Axl si ideile lui si MAI STRALUCITE. de ce e oare asa un geniu ? Neutral
aaa, si Rachel eeste si o salvatoare ! Daca murea Rebecca in casa pentru ca nu avea mancare? aaa?
M, ce dragute sunt Rebbeca, Rachel & Sallie. :o3 asta inseamna oare ca se face nnunta TRIPLA ? =)
Vreau next ! Si tot asa de lung ca asta ! <3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 11:32 pm

Acum, next.

- Eu zic sa mergem in parc, spuse Rachel.
- Eu zic ca esti tuta, am zis.
- De ce ?
- Pentru ca e 23.
Pana la urma am ramas in casa. Am mancat popcorn, ne-am uitat la televizor, am cantat am ras, lucruri normale…
29 Iunie 1986. Nu pot sa cred cat de aproape am ajuns de nunta, parca nici nu mi-am dat seama cum au trecut lunile…Acum, mai mult ca niciodata, credeam ca am facut lucrul potrivit. Am reusit sa nu ma mai gandesc la Izzy decat ca la un prieten, iar relatia mea cu Slash a devenit si mai stransa. In sfarsit, terminasem cu invitatiile. Mama si tata trebuie sa ajunga pe 1 iulie. Mi-am gasit si rochia perfecta. Era alba, normal, cu multe pietricele si modele, era o rochie cu corset, m se parea cel mai potrivit model. Slash mi-a luat un inel minunat. Acum eram singura acasa, asteptand ca Rachel sa se intoarca de la Mall. S-a dus sa isi caute pantofi pentru nunta. Inca 4 zile. Dupa amiaza asta trebuia sa ma intalnesc cu Sallie, sa o ajut sa isi aleaga o rochie. Macar ea nu si-a luat-o cu 7 luni inainte, ca Rachel.
Chiar trebuia sa ies din casa, in ultimele zile numai aici am stat. Urma sa fie o nunta in aer liber, mi se parea o idée buna, mereu mi-am dorit ca nunta mea sa fie in aer liber. Rachel s-a intors, tinand in mana o sacosa.
- Sa vezi ce minunatii ! spuse incantata.
- Imi plac, am zis analizand pantofii.
- Doar ataaaat ? intreba Rachel dezamagita.
- Adica, sunt cei mai grozavi pantofi pe care i-am vazut in toata viata mea !! am zis.
- Mult mai bine, a zis incepand sa rada.
- Ma duc sa ma imbrac, stii ca trebuie sa ma intalnesc cu Sallie, am zis.
M-am dus in camera mea. Era faorte cald afara, asa ca mi-am luat niste pantaloni scurti, un tricou si sandalele. Am iesit, indreptandu-ma spre casa lui Sallie. Era deja pregatita de plecare. Am trecut intai pe la Mall, sa vedem ce isi gaseste aici, insa nu ii placea nimic, cred si eu, erau numai lucruri galbene, iar ea nu vrea sa o manance maimutele cand e domnisoara de onoare, nu ? Ne-am dus apoi la un magazin specializat in rochii, iar acolo si-a gasit o rochie pe care o adora. Mov, pana deasupra genunchilor, cu bretele si niste lucruri sclipicioase, imi placea. Am ajuns acasa mai pe seara, pentru ca am mers cu ea la o terasa, sa bem un suc si sa mai vorbim. Rachel era pe canapea, in brate la Duff, asa ca doar i-am salutat si m-a dus la mine in camera, sa nu ii deranjez cumva din activitatile lor…Am inceput sa citesc o carte, pana cand mi-a sunat telefonul.
- Ce faci ? intreba Slash.
- Printr-o minune citesc, tu ?
- Wow, citesti ?! Eu caut mancare, raspunse razand.
- Si ce gasesti ?
- Bounty, zise el. Numai asta e in tot frigiderul.
- BOUUUNTY ! am tipat disperata, aruncand cartea cat colo.
- Ok, mai bine taceam din gura, a zis incepand sa rada.
- Pai da ! Acu mi-e pofta de Bouuunty, am zis trista.
- Daca vii la mine ti-l dau pe tot, zise. Da’ adu si niste mancare.
Cum am auzit “ ti-l dau pe tot “ am si inchis si am zburat la baie sa ma schimb. Rachel si Duff se mutasera la ea in camera, nu le-am zis cand am plecat, probabil nici nu le pasa. Am mers spre casa lui Slash cu viteza luminii, i-am luat niste cereale, sa nu zica ca nu am vrut sa-i duc mancare. Nici macar nu am mai batut la usa, am intrat direct.
- UDNE E ? am tipat sarind pe el.
- Auuu, spatele, zise. Mancareeeeee ?
- Cereale, am zis dandui-le.
- Mersi, a spus si m-a sarutat.
Mi-am primit Bounty-ul, iar apoi ne-am dus la el in camera…Dimineata nu mai era langa mine, asa ca m-am imbracat repede si am coborat. Pe canapea : Rachel si Duff. Astia ma urmareau oare ?
- Parca v-am lasat acasa ! am zis asezandu-ma langa ei.
- Si acum 30 de minute am venit aici, trezindu-l pe Slash, nu a fost o idée foarte buna, explica Duff.
- Ok. Unde e acum ? am intrebat.
- In bucatarie, isi varsa nervii pe frigider.
- S-a urcat pe frigider ? am intrebat.
- Era o meafora…zise Duff razand.
M-am dus in bucatarie, nu era pe frigider, dar il injura pe bietul frigider. Am realizat ca maine vine mama.
- Te-au trezit si pe tine aia doi ? intreba Slash devenind deodata calm si pacifist.
- Nu, m-a trezit soarele, sper ca nu vrei sa-l injuri si pe el ! am zis imbratisandu-l.
Slash a ras, iar apoi m-a sarutat. Am ramas asa, pana cand au venit Rachel si Duff.
- Hai, nu va mai imbratisati de parca nu v-ati vazut de 5 ani ! zise Rachel.
- Mai, e casa mea, intai veniti sa ma treziti, apoi va giugiuliti pe canapeaua MEA, apoi nu ma lasati sa imi imbratisez viitoarea sotie, unde va credeti ? urla Slash.
Am inceput sa rad ca nebuna, cu Rachel. Duff si Slash se uitau socati la noi, nestiind daca sa le fie frica sau nu. Dupa inca doua ore, am plecat cu Rachel acasa, Slash si Duff ramanand acolo.
- Sa nu va uitati la filme deochiate ! am zis cand am iesit.
- Da, tovarasa ! spusera ei luand pozitia de drepti.


Sper sa va placa si sa nu am greseli, daca sunt, scuzati-le:">

Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeLun Aug 23, 2010 11:42 pm

Ok, frumos Next si bla bla bla... SA SE PUNA CU IZZY !
Ok ok, glumeam. Deci...
Saraca Rebecca, e posedata de Bounty. Mai cunosc eu pe cineva !
Ala cere mancare si Reb ii da numa cereale ? Asta e nesimtire de acum.
Ok, acu' asculta. Vine nunta si tralalalelu, si cand intreaba popa daca cineva se opune sau ce intreaba el... HA HA ! IZZY STRADLIN APARE !
Inteles ?
Next !
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 3:05 pm

Reb cea posedata de Bountyyyy! b-)
Saracu' Slash,si trezit,si cu burta goala Smile)

Next cu nunta cu Izzy?:o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 4:11 pm

Rebecca, Rebecca. [-x Cum sa ii manance tot Bounty-ul lui Slash ? :-l She is SO evil.
Pai siii si Rachel cu Duff nu se casatoresc? =(( Aaaaaa, gata , stiuu, ei stiu dinainte ca nunta lui Rebecca cu Slash nu va avea loc si nu se mai entuziasmeaza degeaba pentru acea nunta dubla. Da, asta e.
Si, da , sunt de acord cu Irina. Izzy apare si salveaza pe toata lumea!
NEXT <3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 4:51 pm

Mersi ca cititi mereu. Very Happy

Ajunse acasa, am inceput sa facem curat, ca mama si tata sa nu se ia de noi. Parintii lui Rachel veneau pe 2, ca sa nu ajunga prea devreme. Seara, am gasit un film horror. Normal, de ce sa nu ne uitam si sa facem pe noi de frica ? Doar ne cheama Rebecca si Rachel ! Am avut cosmaruri in cauza acelui film. Se facea ca la nunta mea, venisera spiritele si stricasera tot. Nu pot sa cred ca mai erau doar doua zile. Trebuia sa punem totul la punct. Defapt, tortul era deja comandat, mancarea la fel. Nu trebuia sa punem nimic la punct…
La ora 14 am plecat cu Rachel spre aeroport, ca sa ii asteptam pe ai mei. Proasta idée sa vina la 14, cand e caldura mai mare. Mai aveam putin si muream de cald, cand au apaurt. Mama a sarit sa ma imbratiseze, apoi tata, iar apoi au imbratisat-o si pe Rachel.
- Nu imi vine sa cred ca te mariti ! Du-ma sa il cunosc si eu ! zicea mama intr-una.
- Am sa il chem diseara pe la noi ! am zis exasperata de acum.
Rachel abea se abtinea sa nu rada, mama punea tot felul de intrebari. I-am povestit despre Guns N Roses si tot. S-au dus sa se instaleze, in sfarsit singure. Rachel a izbucnit intr-un ras isteric. Cred si eu, dupa ce s-a abtinut atat, e o eliberare. Nu a durat mult, ca mama si tata s-au intors. Eu urma sa stau la Rachel in camera, asa ca m-am dus acolo ca sa fiu singura si sa il sun pe Slash.
- Slash, mama ma impusca daca nu vii sa te cunoasca, am zis. Sa stii ca pune cam multe intrebari, te avertizez.
- Ok, ajung imediat, a zis.
Avea o dispozitie buna, sau cel putin asa parea. Cand a sunat la usa, m-am dus eu sa raspund. L-am sarutat, ca sa il pregatesc pentru urmatoarele intrebari, dar nu a fost cum am crezut eu. Mama l-a placut si nu i-a pus prea multe intrebari.
Toata noaptea am ras cu Rachel. Pe la 3 am adormit si noi…dimineata eram obosite, normal, si nu era cel mai bun lucru, vazand ca maine era nunta. Am mers a ii luam si pe parintii lui Rachel, apoi ne-am intalnit cu totii, adica noi, Slash, Izzy, Sallie, Duff, Steven si Axl si am facut o vizita pana la biserica. Eu aveam niste emotii mai mari decat mine, nici sa merg nu puteam.
- Vrei sa te relaxes cantand My Michelle ? intreba Steven.
- NUUUUUUUU ! am urlat disperata. Uite ce bine ma simt ! As face si sport ! Defapt nu…ma rog.
- Your daddy works in porno…no mommy’s not around….she used to love her hero…incepu Axl.
- TAAAAACI ! am urlat ca apucata.
- Ok, ok, zise Axl razand.
Totul acolo era inregula. Toti asteptau ziua de maine. De ce eu trebuie sa fiu mereu cea emotionata ?! Nu e deloc corect.
Cand am ajuns acasa, Rachel dansa de bucurie ca o sa fie domnisoara de onoare, nu am mai vazut asemenea om. M-am trantit pe canapea si am incercat sa imi scot ziua de maine din cap, dar nu am reusit. Mi-am trantit o perna pe cap si am inchis ochii. Incercam sa nu ma mai gandesc la nimic. Rachel se aseza langa mine si imi lua perna de pe fata.
- Ce ai patit ? intreba.
- Daca ma impiedic de picioarele mele, cad si stric nunta ? am zis.
- Daca te caci ? Nu o sa se intample nimic rau, sa-ti intre bine in capatana aia goala ! zise Rachel. Vrei niste ceai ?
- Da…unde sunt mama si tata ? am intrebat.
- La cumparaturi, au lasat un biletel pe masa. Iti aduc imediat ceaiul, zise ducandu-se spre bucatarie.
Am deschis televizorul, dar tot la ziua de maine imi era gandul. Rachel s-a intors cu o cana de ceai pentru mine. Afara de murea de cald, iar noi beam ceai. Trebuie sa fii putin prost. S-a asezat langa mine si a inchis televizorul.
- Nu cred ca sa cazi e singura ta problema, zise ea.
- Daca…daca se intampla ceva rau ? am intrebat. Nu am un sentiment bun.
- Sunt doar emotiile…zise ea. Dupa nunta o sa te simti mult mai bine ! Sau dupa un pahar de Jack…ambele variante sunt bune.
Am ras. Se pricepea sa ridice moralul cuiva. Poate ca avea dreptate, era doar din cauza emotiilor. Si oricum, de cate ori s-a adeverit ceva ce spuneam eu ? Niciodata. In seara aia m-am culcat devreme, ca sa fiu odihnita pentru dimineata. Dar nu am adormit asa de usor… Dimineata am fost trezita la 6, de catre mama, tata si Rachel. Ei erau deja imbracati. M-au lasat si pe mine sa ma schimb. M-am dus in baie, m-am spalat, m-am pieptanat, m-am machiat si m-am privit in oglinda, gandindu-ma ca asta e. Ziua nuntii mele. M-am imbracat repede si am mers in sufragere, mama si Rachel ma asteptau, tata s-a dus cu ceilalti nu stiu unde sa vada daca totul e in regula. Am pornit spre coafor. Sallie era si ea acolo.
- Rachel, Sallie, cantata-mi My Michelle, am zis, gandindu-ma ca asa imi trec emotiile.
- Ai innebunit, dar ok, au zis ele incepand sa cante.
Mama se uita ca la masini straine, eu radeam de numai puteam. Am inceput si eu sa cant. Pe la 8 eram gata. Vroiam sa ma intalnesc cu Slash, dar fiintele alea trei nu ma lasau, spunand ca adduce ghinion sa ma intalnesc cu el inainte. Eu stiam ca aduce ghinion sa ma vada in rochia de mireasa, dar ma rog, am facut cum au vrut ele. Nunta urma sa inceapa la 13, asa ca am mers cu mama, Rachel si Sallie la un restaurant, sa manacam. Buna idée, daca ma lasau cu stomacul gol, sigur muream inainte sa zic “ da “.
- Reb, cum te simti ? intreba Sallie zambind.
- Pai…nu stiu care e cuvantu, intre bine si mai am putin si mor, am raspuns.
- O sa fie bine, spuse Sallie imbratisandu-ma.
- Sallie, e degeaba, incerc sa ii spun ca o sa fie bine de ieri, da’ nu vrea sa inteleaga…zise Rachel.
- Eu ma duc sa ma intalnesc cu tatal tau, zise mama. Pa, fetelor.
- Pa, am zis toate trei in cor.
- Vreau sa il vad pe Slash ! am zis imediat ce mama a plecat.
- Nu poti. Nu se poate, zise Rachel. Ne omoara maicata daca afla, in plus, e cu el…
Ne-am mai plimbat putin prin oras, iar la 11 am pornit spre Biserica. Era in curte, in spatele Bisericii si locului unde se tinea nunta, un loc unde puteam sa ne schimbam, am intrat acolo cu Sallie si Rachel, dar inainte m-am uitat peste tot sa vad unde sunt ceilalti. Nu erau nicaieri. Probabil erau in Biserica, cu popa. Sallie si Rachel s-au imbracat repede, iar apoi m-au ajutat si pe mine sa imi iau rochia. A venit si mama sa imi puna voalul, ajutata de Sallie si Rachel. Sincer, ma simteam ca o printesa, referindu-ma la faptul ca ele ma imbracau pe mine. Da’ nu era asa de rau, nu trebuia sa ma mai obosesc singura. Eram gata, in sfarsit. M-am uitat in oglinda. Nu aratam rau.
- Ne ducem la ceilalti sa vedem daca e totul in regula, tu stai aici, sa nu te vada nimeini, zise mama.
- Parca m-ati furat, am zis razand.
Au ras si ele si au iesit. Am ramas singura, peste o ora urma sa fiu doamna Hudson. Rebecca Hudson, m-a pufnit rasul. S-a deschis usa si a intrat cineva. M-am intors sa vad cine era. Si uite-l acolo. Statea in pragul usii, uitandu-se la mine. Nu eram in stare sa spun nimic, dar…niste amintiri in umblau prin minte si niste sentimente mai vechi au…revenit.


Stiu ca am descris cam ciudat cum au imbracat-o si bla-bla, da' nu ma pricep la nunti :">. Scuzati greselile. Smile)

Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 5:00 pm

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! DADADADADDA ! I-au revenit "sentimentele", breee ! Se pune cu Izzy, yeee! Asa ! Asa trebuie ! 8->
abiaaaa astept sa se duca la Slash si sa ii spuna ca "nu e pregatita" >Smile
Bun, hai ca vreau next ! Smile)
in sfarsit se intampla ceva cum vrea si eu . 8->
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 6:10 pm

Las ca stiu eu cine e acel cineva... Izzisor !!!
Haaaaai ! Sa se puna odata impreuna, sa se simta Slash rau... sa se intample ceva !
Au revenit sentimenteleee... ea il iubeste ! Intelegi ? Si el o iubeste !
Baga Next cu viteza luminei luminoase ca mor aici !
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:05 pm

IZZY IZZY IZZY!Daa,stiu eu ca e Izzy,stiu stiu:>
Si se saruta si Slash ii vede,si se enerveaza si nu mai are loc nici o nuntaaaaaaaa >Smile


Next sa vedem cum se casatoresc izzy cu rebecca? >Smile

Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:17 am

Pai, stiti deja ca se apropie sfarsitul. Acum, pentru Irina : Nu uita, ai promis ca nu il furi pe Slash, da ? =))

- Rebecca, trebuie sa-ti spun ceva, mi-a zis si s-a apropiat de mine, inchizand usa. Apropo, arati minunat.
- Mersi, Izzy…am zis.
- Rebecca eu…te iubesc, adica, trebuia sa iti fi spus mai devreme, dar…nu stiu, am crezut ca o sa razi de mine sau ceva de genul si in plus, nu am vrut sa iti stric fericirea cu Slash. Si stiu ca nu e un moment potrivit sa iti spun asta dar…zise el utiandu-se in jos.
Nu puteam sa cred ce auzeam. Adica, in tot acest timp, lui ii placea de mine, dar nu a vrut sa spuna pentru ca…as fi ras de el ? Nu puteam sa zic nimic, a ridicat privirea sa ma priveasca. Imi imaginez cum aratam, socata, nestiind ce sa fac…pun pariu ca ii dau altceva de inteles. Si nu pot sa va spun cat de mult vroiam sa ma arunc la el in brate si sa ii spun ca si eu il iubesc…
- Izzy, eu…adica, si eu te…cuvantul acela refuza sa imi iasa din gura. Si eu te iubesc.
- Serios ? a intrebat mirat. Adica…credeam ca tu si Slash…
- Stiu. Nu stiu ce e cu mine, dar…stiu ca te iubesc, am zis apropiindu-ma de el.
M-a luat in brate. Din clipa in clipa puteau sa intre mama, sau Sallie, sau Rachel si sa vada. Izzy s-a desprins de mine si a zis :
- Atunci, hai sa fuigm.
- Unde ? am intrebat.
- Miami, am doua bilete, zise serios.
Nu stiam ce sa fac. Adica…o parte din mine vroia sa plece cu Izzy, dar cealalta parte se gandea ca l-ar fi ranit pe Slash daca facea asta… Si ce ar fi crezut ceilalti ?
- Tu..vorbesti..serios ? am reusit sa intreb.
- Da.
- Hai, am zis peste cateva minute de gandire.
Daca ma maritam cu Slash, mereu m-as fi gandit la Izzy si era deajuns pentru mine sa stiu asta, poate nu e cel mai istet lucru pe care l-am facut, dar cui ii mai pasa acum ? Izzy m-a luat de mana si am iesit in curte. Nu era nimeni, asa ca am reusit sa fugim spre iesire, fara sa fim observati. Am aruncat o privire inapoi, dar nu am reusit sa vad pe nimeni. Cand eram deja aproape de aeroport, am zis :
- Stii ca eu nu am nici un ban la mine, nici telefon, nici nimic ?
- Eu am niste bani la mine, dar in rest nimic, a zis Izzy inceapnd sa rada.
- Stii, scena asta imi aminteste de o telenovela.
- Uuuuuu, aia cu Victoria si José ? intreba Izzy fericit.
- Aaa, cred ca da, am zis razand.
Era atat de dragut, nici nu pot sa va explic ce simteam in momentele alea. L-am sarutat, tot aeroportul se uita la noi. Cred si eu, eram imbracata intr-o rochie de mireasa si vroiam sa plec din tara ! Parca tocmai facusem o crima, dar nu imi pasa ce credeau ceilalti, tot ce era mai important acum, eram eu si Izzy. Era un vis. Tocmai plecam cu Izzy la Miami, in ziua propriei nunti.
- Izzy, eu cred ca lumea din avionu asta zice ca suntem scapati de la spitalu 9, am zis eu, cand am ajuns in avion.
- De ce ? intreba el incepand sa rada.
- Pai, sa vedem. Sunt imbracata intr-o rochie de mireasa, am venit alergand spre aeroport si tocmai plecam spre Miami ! am zis incepand sa rad si eu.
- Lasa, arati bine.
- Ce crezi ca o sa spun Slash si ceilalti ? am intrebat, devenind deodata serioasa.
- Slash…ei bine…sincer, nu cred ca o sa fie prea ranit. Sallie si Rachel or sa-ti duca dorul, in schimb…si Axl, Duff, Steven si lor sa le fie dor de noi…adica, nu spun ca lui Slash nu, o sa ii fie si lui, doar ca, l-am vazut cu o tipa ieri…zise Izzy.
Nu am mai zis nimic, il vazuse pe Slash cu o tipa ieri ?! Poata ca il confundase…Oricum, de ce imi mai pasa acum ? Sunt cu el, asta e tot ce conteaza…
- Ce ai patit ? intreba Izzy ingrjiorat.
- Aaa, nimic. Ma gandeam doar…La ce mi-ai spus, am raspuns. Ma rog, numai conteaza de acum…
Izzy mi-a zambit si m-a sarutat. Era altfel, fata de cum era cu Slash, adica, intre mine si Izzy era ceva mai…strans. Sau cel putin asa mi se parea.


Scuzati greselile, sper sa fiti in sfarsit multumite !
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:25 am

Ba il iau pe Slash ! Muahahahahah !
Te iubesc ! Ma rog, intelegi tu in ce sens.
In sfarsit, in sfarsit, in sfarsit ! Asa, si asta explica de ce a plecat Izzy din formatie si a venit Gilbi, care se pronunta Gilbi. November Rain - Pagina 6 Icon_razz
Ma rog, asta era in '91, si aici e inca '86. Oricuuum...
Izzy si Rebecca, nanananananana !
Acu se duc la Miami si fac lucruri murdare... muahahahah.
Bine, gata.
NEXT ?
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:46 am

HA!!REBECCA SI IZZY!\M/
Acum suntem multumite,daaa! >Smile

NUUU pot sa cred ca Slash o insela pe Reb Sad
Bun.Deci astia au plecat c ain filme/telenovele. =))

Next? :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 1:13 am

IN SFAAAAAAAAAAAAARSIT ! HALLELUJAH !
dupa ce ma rog de 5 pagini de tine, te-ai indurat si tu sa ii pui pe astia sa faca lucruri murdare!
Izzzzzyyyy e asa de simpatic. uite ASA de simpatic.
Mda, nu cred ca l-a confundat pe Slash, adica, paru' lu' Slash. Oricum , urat Slash, uraaaat [-x
ASAAA ! EU VREAU NEXT !
si nu termina asa repeedeee, te implor eu frumos ! :o3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 11:16 pm

Mersi ca cititi. Very Happy

Dupa cateva ore am ajuns in Miami, acum ne plimbam pe plaja. Ma gandeam la Rachel si la ceilalti, ce vor crede despre faptul ca am plecat asa ? Rachel prima data se va gandi ca ne-au luat spiritele, apoi, convinsa de ceilalti, va realize ca e o tampenie. Sper ca atunci cand ne intoarcem sa nu ma urasca, chiar daca au toate motivele…
- La ce te gandesti ? ma intreba Izzy.
- La faptul ca Rachel si ceilalti s-ar putea sa ma urasca…Nu ma intelege gresit, am vrut sa fac asta, dar tot o sa ma urasca, am zis, nici macar sa ii explic nu eram in stare…
- Nu or sa te urasca, nu au de ce. Crede-ma, zise si ma saruta. In schimb, mie ar putea Axl sa imi taie capul cand ne intoarcem…
A ras. Nu ! Axl nu o sa ii taie capul pentru ca nu il las eu !
- Nu o sa iti taie capul, am zis si am ras si eu. Auzi, da’ noi unde o sa stam ? Sper ca nu in aer liber !
- Nu, in casa pe care am mostenit-o de la tata, zise si imi zambi.
Ah, iubeam pur si simplu acel zambet. Toata lumea de pe plaja ne privea ciudat, abea atunci am realizat ca inca sunt imbracata cu rochia de mireasa.
- Vrei sa mergem spre casa ? intreba el dupa un timp.
- Da…am raspuns.
- Ok.
M-a luat de mana si am pornit spre casa. In scurt timp, am ajuns in fata unei case cu doua etaje, foarte draguta. Am intrat inauntru, cred ca avea multi bani tatal lui daca avea asa o casa. Era minunata, aranjata foarte frumos, avea de toate. Pana si mancare in frigider.
- Aaa, cred ca trecut menajera tatei pe aici, zise Izzy aruncand o privire in frigider.
Am zambit, nu puteam sa cred ca sunt cu el in sfarsit, cred ca imi doresc asta de prima data cand l-am vazut. Era paradis aici. Avea pana si menajera.
- Unde e baia ? am intrebat. Ma enerveaza sa imi tin parul asa…
- Aaa, prima pe stanga, zise zambind.
M-am dus in locul indicat de el. M-am privit in oglinda. Aratam ca cineva care numai dormise de 3 zile. Mi-am desprins parul si l-am pipetanat. Aveam nevoie de un somn, aratam ingrozitor. M-am intors la Izzy, care inca cauta ca disperatul in frigider.
- Ce cauti ? l-am intrebat.
- Paine ! Si nu gasesc, zise.
- Poate ca sunt eu mai proasta, dar deobicei painea nu sta in frigider, am zis incepand sa rad.
- Aaa, da. Corect, scuze, zise.
- Auzi, n-ai ceva…adica, nu stiu, nu pot sa stau imbracata asa ! am zis incepand sa rad.
- Hai sa vedem daca este ceva sus, zise el.
M-am dus dupa el, intr-o camera. M-am asezat pe pat si am incercat sa nu adorm in fund, pana cand Izzy a scos o rochie din dulap.
- Aaa, altceva nu este, adica, doar daca nu vrei o rochie de maicuta…zise el incepand sa rada. Vezi daca iti vine asta.
- Ok, mersi.
M-am dus in baie, sa ma schimb. Categoric era mai comoda decat rochia de mireasa. Cand am iesit, Izzy era pe canapea, uitandu-se la televizor.
- E cam scurta, dar e buna, am zis asezandu-ma langa el.
- Cum sa fie scurta ? E prea lunga ! spuse uitandu-se la mine.
Am ras si mi-am sprijinit capul pe umarul lui. M-a sarutat, iar apoi m-a luat in brate, sa ma duca in dormitor.
Dimineata cand m-am trezit numai era langa mine. M-am imbracat repede si am coborat. Manca. Mi-am tras un scaun si m-am asezat langa el. Deci nu a fost doar un vis frumos, eram aici, iar el era cu mine.


Scuzati greselile. Very Happy

Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 11:29 pm

da' Izzy de ce zambeste asa mult ? :-w
ba, eu stiu ca nimeni nu o sa o urasca pe Rebecca pentru ca toata lumea deja stia ca e indragostita de Izzy, asa ca... 8->
HAI CU NEXTUUU' ! <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 6:27 pm

Asa, deci...
Se terminaaaa. November Rain - Pagina 6 Icon_cry Eu plange.
Da Izzy e tembel, cum sa cauti paine in frigider ? Nici eu nu fac asta !
Si nu o sa o urasca pentru ca... nu stiu. November Rain - Pagina 6 Icon_razz Pentru ca nu o sa o urasca.
Hai, baga Nextul.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 6:28 pm

Si uite sfarsitul =(( :

- Neata, zise el, parea sa fie intr-o dispozitie buna.
- Neata, am raspuns.
- Ce faci ?
- Incerc sa imi dau seama cat am dormit, am raspuns.
- Pai, daca te referi la cat e ceasu, e 10, zise el.
- Mersi, am raspuns.
- Ce vrei sa facem azi ?
- Pai, eu nu prea sunt cea mai potrivita fiinta care sa aleaga activitati…am zis razand. Eu stiu numai sa stau degeaba.
- Putem sa facem si asta daca vrei, zise inceapnd sa rada.
- Neah…Idei ?
- Mergem sa ne plimbam ?
- Ok.
Am mancat, iar apoi m-am spalat si mi-am facut parul. De machiat nu aveam cum sa ma machiez…Am iesit cu Izzy sa ne plimbam, am mers pe plaja intai, apoi pe niste alei, iar cand am vrut sa mergem acasa, mai aveam putin si ne rataceam.
- Nu, nu, iti zic eu ca trebuie sa facem stanga ! zise el.
- Da’ noi am venit din dreapta ! am protestat.
- Nu, nu, nu ! Am venit pe aici ! Cred, zise.
- Stii ce cred eu ? Ca suntem prosti !
- Crezi ? Eu sunt mai mult ca sigur ! zise razand.
- Si acum ce facem ? am intrebat.
- O luam prin stanga, zise si ma lua de mana.
Normal ca el a avut dreptate. Am ajuns acasa, unde m-am trantit pe canapea si am inceput sa butonez televizorul. Aducea mult cu ce faceam mereu acasa, lipseste o Rachel care s ainceapa sa rada ca disperata… Dupa ce a iesit de la dus, Izzy s-a asezat langa mine, pe canapea.
- Ma iubeeeesti ? intreba cu o fata de catelus.
- Normal ca te iubesc, de ce intrebi ? am raspuns.
- Pai, ca sa verific, raspunse. Si eu te iubesc.
Am zambit, normal ca ma iubea, daca nu, nu am fi aici… M-am asezat la el in brate si am stat asa o ora intreaga.
Asa au decurs urmatoarele doua luni, plimbari, cumparaturi, toate alea, pana cand trebuia sa ne intoarcem acasa, trecusera deja doua luni de cand plecasem, nici macar nu dadusem un telefon, sau ceva. Bine, asta din cauza ca eu nu memorasem numarul lui Rachel pe derost si nici Izzy pe al celorlalti…
- Esti gata ? striga Izzy.
- Da, am zis iesind din baie, sa mergem.
Am mers spre aeroport, incet. De ce erau asa de grele bagajele astea ? In sfarsit, am ajuns la aeroport, iar eu m-am trantit pe primul scaun care l-am vazut. Trebuia sa mai asteptam putin.
- Sportul nu e chiar cel mai bun prieten al tau, nu ? intreba Izzy.
- E cel mai mare dusman al meu ! am raspuns.
In avion, nu m-am gandit decat la ce aveam sa ii spun lui Slash si nimic nu suna normal, nu puteam sa ii spun “ Stii, Slash, am crezut ca te iubesc, dar apoi Izzy m-a facut sa-mi dau seama ca nu e asa si asa cam plecat cu el, sper ca nu te-ai suparat. “. Apaream peste doua luni, trebuia sa ii explic si nu stiam cum sa fac ca sa nu creada ca glumesc. Cand avionul a aterizat, eu eram intr-o stare, parca ma duceam sa imi taie cineva gatul. Izzy nici nu se stresa. Cum putea sa fie atat de calm ?
- O sa fie totul bine, stai calma, a zis.
- Da’ de unde stii ? am intrebat in timp ce ma stresam din ce in ce mai tare.
- Reb, linsiste-te ! zise Izzy.
Era asa de bine sa fiu iar in L.A., pacat ca muream de frica. Cand am ajuns in fata blocului, nici nu mai puteam sa merg. Nici o doamna Nelly, primul lucru bun. Am deschis usa, era descuiata, pe canapea erau Rachel, Duff si Sallie care vorbeau, pareau fericiti.
- Eu nu intru acolo ! am soptit catre Izzy.
- Am auzit usa, zise Rachel ridicandu-se si venind spre usa.
- Izzy ascunde-ma ! am zis eu incet.
- REBECCA ! urla Rachel scapand telecomanda din mana. REBECCA ! A VENIT REBECCA !
- Rachel. Rachel, ma urasti ? am intrebat speriata.
A sarit la mine in brate, am inceput amandoua sa plangem.
- MI-A FOST DOR DE TINEEE ! urlam eu disperata.
- SI MIE DE TINE ! tipa si Rachel printre suspine.
Duff si Sallie aparusera si ei. L-am imbratisat pe Duff, iar apoi m-am uitat la Sallie, era mai…diferita. M-am uitat mai atent.
- SALLIE ESTI INSARCINATA ! am urlat.
- Da, zise ea incepand sa zambeasca. ASTA NU TE SCUTESTE DIN A MA IMBRATISA ! Mi-ai lipsiiit.
Am imbratisat-o si pe ea si ne-am dus toti pe canapea.
- Deci, Rebecca, trebuie sa ne povestesti cum s-a intamplat, pentru ca noi am facut scenarii diferite si suntem curioase care e adevarat, zise Rachel incercand sa repare telecomanda.
- Intai, daca ai stricat televizorul, ti-l dau de cap, iar apoi, mi-a fost foarte dor de voi, am zis eu fericita.
- Asta am inteles, ZI CE S-A INTAMPLAT ! urla Sallie.
Le-am povestit totul, iar apoi mi-au povestit si ei mie, ca m-au cautat si apoi si-au dat seama, ca Rachel si Sallie stiau ca eu si cu Izzy ne iubim, ca Slash chiar are o noua iubita, cea cu care il vazuse Izzy, totul era bine, pana cand nu suna la usa. Sallie se duse sa deschida, iar in casa au intrat Steven, Axl, o fata si…Slash. S-au uitat la mine si la Izzy mirati.
- REBECCA ! IZZY ! Mi-ati lipsit ! urla Steven incepand sa sara pe loc.
- Rebecca ! V-ati intors in sfarsit ! zise si Axl. Mi-ai lispit. Cu tine, domnule Stradlin, am ceva de discutat.
Axl l-a luat pe Izzy in bucatarie, sa il certe. Slash veni la mine. Brusc, am devenit iar agitata. Ne-am dus la mine in camera, sa vorbim intre patru ochi :
- Slash cred ca stii deja ce s-a intamplat…imi pare rau…adica…m-am balbait eu.
- Hey, e inregula, macar asa a fost mai usor sa iti zic ca am fos tun idiot bou, probabil ai alfat…zise el.
- Da, ma urasti ? am intrebat.
- Nu. Prieteni ?
- Da, am zis zambind.
Acum era totul bine. Am facut cunostinta cu iubita lui Slash, parea…draguta. O chema Ann. In sfarsit totul era bine. Eu, Rachel si Sallie, am avut o nunta tripla, eu cu Izzy, Rachel cu Duff, iar Sallie cu Axl. Eu ma mutasem la Izzy, iar Rachel la Duff. Normal ca Sallie si Axl stateau la Sallie acasa. Pe copilul lui Sallie si Axl il chema Ryan, Gunsii aveau un succes la care nici nu visasera, iar toti am ramas prieteni. Si…daca va intrebati, eu si Rachel am ramas la fel de tute.


Sper ca v-a placut :-<. Mersi ca ati citit.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 6:40 pm

1. AXL NU POATE FI TATA ! E un lucru imposibil ! Natura a stabilit ca Axl nu e facut pentru creste copii !
2. Nunta tripla O.o, sa faca pe rand nuuuu.
3. Slash care se face singur idiot bou e tare. November Rain - Pagina 6 Icon_razz
4. Se terminaaaaaaaaaaaaaaaa. Ugueeeeeeeee Ugueeeeeeeeee. Mi-a placut acest FF !
5. Ryan il cheama pe cainele lu Decassan !
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 9:55 pm

BAAAAAAAAAAAAI ! EU PLANGE ! SERIOS CA PLANGE ! de ce se terminaaa? eu mai vreaau ! =((
Daaa, bine, ma bucur pentru Izzy si Rebecca ca sunt fericiti nevoie mare, dar Axl TATA !?!! Ai innebunit de tot !? Si i-au mai pus copilului si nume de caine? Baaai, deci asta ma intriga rau de tot. AXL E SEXY, NU E TATA !!! aaa, gata, am inteles, daca mai e si Sallie pe acolo e in regula. XD
Nunta tripla ! Yay ! Cat de tare. Haaaaapppy end <3
Aaa, iubesc acest ficcccc ! Yaaaaya !
Long Live the... the Guns ! =)
si abia astept noul fic, 8->
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 2:32 pm

Waa.Sad( S'a terminat...s'a terminat? :o3 Sad(
Axl TATA? Ma sperie Neutral
Nunta TRIPLA? O.o
Happy eeeeeend \Very Happy/

Vreau ficul nou mai repede :o3
Sus In jos
Continut sponsorizat





November Rain - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
November Rain
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: