Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
November Rain - Pagina 5 Mwpfkx
November Rain - Pagina 5 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
November Rain - Pagina 5 4r43yh
Photobucket
November Rain - Pagina 5 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 November Rain

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeSam Aug 14, 2010 10:48 pm

sa bem, sa radem, sa tipam si tot ce mai facem noi !
Neutral uite eu asta am facut de Craciun cu Andra. ce telepatica esti , femeie.
I-a luat tricou cu JacK Daniel's, Doamne =))))) A fost prea tare asta. Vreau si eu asa ceva.

Izzy e ataaaaat de simpatic. :o3 He's super cute. Mr. Cute. b-) da , si un geniu! mai ales un geniu (mic si necajit)
Aww, c bine ca s-a intors Rebecca acasssssaaaaaa ! VReau sa vad c fac d Revelion. >Smile .
Mrr , vreau si NEXT. LUNG LUNG LUNG . ; ; )
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Aug 15, 2010 2:59 am

Mersi de comuri. Very Happy

Noi 4 am inceput sa radem, nu stiu de ce.
- Hai, Rebecca, acu pot sa-ti cant My Michelle ? intreba Axl.
- NU ! am tipat in gura mare, acu tot aeroportu se uita la noi.
- Ce-aveti ma’ ? N-ati mai vazut oameni frumosi ? urla Axl.
- Mai ales noi doua ! zise si Rachel, referindu-se la mine si ea.
Ne-am dus si noi dupa Slash, Duff si Steven, ca ii pierdem daca mai stateam mult aici. La ce viteza au prins…parca statea in apa Jack-u.
Am ajuns acasa. Ce bine era sa fiu acasa. M-am dus sa despachetez si le-am scos si cadourile.
- BON JOVIIII ! urla Rachel.
- TU STII DE CAND CAUT TRICOU CU JAAACK ? urla si Slash.
- SAPCUTA MEAAAA ! tipa Steven imbratisandu-si sapca.
- TRICOU MEUUUU ! urlara ceilalti.
Mi-am facut cruce.
- Rebecca, cadoul tau de Craciun, zise Rachel punand mana pe o cutie.
Am rupt repede ambalajul si am scos de acolo o minunata bluza turcoaz, care am vrut-o eu cand am mers la Mall, da’ nu aveam destui bani la mine.
- Iiii ! Ce frumooos ! Mersi ! am zis imbratisand-o.
- Da, e de la mine si Slash, a zis Rachel razand.
- Mersi, Slash, am zis si l-am sarutat.
Izzy mi-a dat si el un cadou. Era tot o bluza, la fel ca si cel de la Steven si Duff. Normal…de ce nu ma mir ? Cine se pricepe sa faca caoduri ? NIMENI ! Oricum, mie imi placeau.
Am inceput sa dansam, sa bem, sa cantam…Pana cand eu am obosit si m-am trantit pe canapea.
Rachel dansa cu Duff pe Rag Doll, de la Aerosmith. Nu inteleg cum fiinta aia poate sa se miste asa ! E buna la dans, dar nu ar recunoaste nici daca ai veni cu politia…Slash era cu sticla de Jack, Steven radea cu mine, iar Izzy era cu alta sticla de Jack.
- Ba ! Eu vreau Wembley ! am zis deodata.
- Da’ ce-ti veni ? intreba Steven.
- Nu stiu, am zis razand.
- Vezi ca este in bucatarie, ca si eu vroiam mai devreme, a zis Rachel si dupa l-a sarutat pe Duff.
M-am dus sa imi iau sticla de Wembley si apoi m-am intors la Steven. Noi comentam cum dansau ceilalti, dar sa ne vezi pe noi dansand…nici pomeneala !
- Auziti, ia tineti-va parerile pentru voi ! spuse Rachel.
- Da’ nu vrobeam de voi acum ! am zis in apararea noastra.
- Da’ de cine ? intreba Duff.
- De Slash, zise Steven incepand sa rada.
Am inceput si eu sa rad, nu era nimic amuzant, da’ na…
Dimineata m-am trezit pe canapea, la Slash in brate. Langa mine erau Duff si Rachel, inghesuit pe fotoliu era Izzy si pe celalat fotoliu era Steven. Axl era pe jos. Cred ca am adormit asa. Am ridicat putin capul sa vad cat e ceasul. 11:53. M-am ridicat usor si am incercat san u calc pe Axl, in drumul meu spre bucatarie. Aveam nevoie de o pastila. Erau exact unde le lasasem. Perfect. M-am asezat pe scaun si am stat asa pana cand s-a trezit si Axl, apoi Steven, apoi Rachel.
- Ba’ da’ astia nu se mai trezesc ? intreba Rachel.
- Nu stiu…
Imediat a venit si Izzy, urmat de Slash. Ok, deci Duff era singurul care inca mai dormea.
- Ma duc eu sa-l trezesc, a zis Rachel.
- Da’ lasa-l sa doarma ! i-am zis.
- A dormit destul ! coment ea razand.
S-a dus si l-a sarutat pe Duff, care s-a trezit si a tras-o langa el.
- Tin sa mentionez ca e canapeaua mea, da ? am urlat din bucatarie.
S-au ridicat si s-au uitat urat la mine, apoi au venit si ei la noi. Am mancat toti. Eu si Rachel parca numai mancasem de 3 saptamani. Ceilalti se uitau la noi ca la masini straine.
- Si cum faceti de nu a ingrasati ? intreba Steven.
- Nu stim…am raspuns noi incepand sa radem.


Scuzati greselile. Stiu ca nu se intampla prea multe in asta...
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Aug 15, 2010 5:31 pm

UNDE E NEXTUL LUNG LUNG LUNG LUNG? :o3 ermmm .
Asa, deci, cum sa primeasca aia 100 de bluze de Craciun? Neutral Chiar nu s-a gandit nimeni sa ii ia si o pereche de pantaloni?
Heeei, si eu am dansat pe Rag Doll la Halloween. =)))) dar eu stiuuu ca am fost mai tare ca Rachel! :> Smile)
Asa, deci de ce l-au lasat p Axl sa doarma pe jos, cand el ar fi trebuit sa doarma in puf si perne, ca un/o div/a ? They' re so eviiiiiiiil.
VREAU NEXT. repedee. :X
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 6:26 pm

Saracul Axl, dormea pe jos. Daca ii veneau reumatismele si murea ? Se moare din asta !
Asa, deci, daca urmatorul Next nu e chilometric si Izzy nu se pune cu Rebecca te bat ! Da te bat de nu mai stii de tine ! Ba nu, il sun pe Axl de la wrestling ( stii tu... ).
"- Si cum faceti de nu a ingrasati ? intreba Steven.
- Nu stim…am raspuns noi incepand sa radem. "

Asta nu aduce cu noooi !
Slash moare fara Jack Daniel's ?? Saracul, dar are cu ce sa isi ocupe timpul cand Rebecca il va parasi. A se observa cat sunt de sigura, a se observa oameni buni si rai !
Asa, Nextisor ???
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 11:11 pm

Mersi ca cititi.

- De ce radeti ? intreba Slash.
- Nu stim, am zis.
In scurt timp ceilalti au plecat acasa. Am ramas doar cu Rachel. Imi era dor sa fie asa, adica, sa fim numai noi doua care sa nu stim ce sa facem…Sper sa nu fiu nevoita sa mai plec vreodata de aici.
Ne-am asezat pe canapea si ne-am uitat la televizor. Peste doua-trei ore, mi-a sunat telefonul. Era Slash.
- Da ? am raspuns.
- Rebecca, vreau sa iti zic ceva important. Vin sa te iau in jumatate de ora, a zis serios, nu parea nici beat.
- Aaa, ok, Slash…am zis. Ne vedem atunci.
M-am dus sa ma schimb si sa ma pregatesc, iar apoi i-am zis si lui Rachel.
- Daca…daca nu te mai iubeste ? intreba Rachel socata.
- Daca te duci tu sa te caci ? am zis.
- Bine, tac. Dar sa ma anunti ce zice, daaaa ? aproape urla.
- Da. Pa.
L-am asteptat pe Slash in fata blocului, era multa zapada. Am inceput sa ma gandesc la ce mi-a zis Rachel. Daca Slash chiar nu ma mai iubea si vroia sa ne despartim ? Sau daca se muta ? Daca ma uraste ? Daca ma inseala ? Eram terorizata de aceste ganduri. Peste putin timp a ajuns si el.
- Scuze daca te-am facut sa astepti, mi-a zis imbratisandu-ma.
- Despre ce e vorba ? am intrebat direct, nu am putut sa ma abtin.
- Aaa, iti spun dupa ce ajungem la restaurant, a zis.
- Ok…
Ne-am dus spre un restaurant, eu doar mergem langa el, nu eram atenta unde ne ducem, ma gandeam doar la ce putea sa ma imi spuna. La cele mai oribile lucruri. Imi e si frica sa alfu, sincer vorbind.
Am intrat si ne-am asezat la o masa. O chelnerita a venit sa ne ia comanda. Eu am cerut doar o Cola, vazut ca vroiam sa aflu mai repede ce se intampla, iar Slash la fel. Ne-am primit sucul, iar apoi Slash a inceput.
- Uite…stiu ca la inceput nu ne intelegeam prea bine, dar acum te iubesc mult si…ma intrebam daca…adica, avem amandoi varsta necesara…si ma intrebam daca…Rebecca, te mariti cu mine ?
Mi-a cazut paharul pe jos. Ups, platesc eu. Dar acum nu imi credeam urechilor. Slash imi cerea sa ma marit cu el ?!
- Slash, scuze. Poate am surzit eu, m-ai intrebat daca ma marit cu tine ? aproape am urlat.
- Da.
- Wow, e…adica…neasteptat. Nu ma gandeam la asta. Pai Slash, sigur ca vreau…adica si eu te iubesc, m-am balbait eu.
- Esti sigura ? a intrebat uitandu-se la mine.
- Da. Sunt sigura ! Tu esti sigur ? Sigur nu esti beat ?
- Sunt sigur ! Nu sunt beat ! a zis incepand sa rada.
- Ok. Da !
- Super ! mi-a zis si s-a intins sa ma sarute.
Am mai stat o vreme acolo, am ras, am vorbit si alte chestii. Nu a fost prea fericita chelnerita ca i-am spart paharul. De parca mie mi-ar pasa. Am stabilit si data nuntii, avea sa fie in vara. Eram foarte fericita. Nu credeam ca Slash urma sa ma intrebe asa ceva. Eram foarte speriata inainte, iar acum…usurare toatala.
Slash m-a condus acasa. Cum am intrat pe usa am urlat in gura mare :
- MA MARIT !
Duff si Rachel erau pe canapea sarutandu-se.
- CE FACI ? urla Duff.
- Ma marit ! Cu Slash ! In vara ! Pe 3 iulie ! am tipat.
- FELICITARI ! au urlat si m-au imbratisat. Suntem foarte mandri si bucurosi pentru tine !


Scuzati greselile. Sper sa va placa. Nu ma strangeti de gat.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 11:21 pm

Nu ! Nu ! Nu ! Nu ! Eu ma opun ! Ma arunc de la etaj daca devine Rebecca doamna Hudson.
Slash nu e persoana care sa se insoare ! Slash tre sa isi petreaca tineretea in Jack, droguri si femei usoare !
Si Izzisooor ? El ? Pe el il lasi singurel ?
Esti norocoasa ca nu sunt in Romania momentan, ca daca eram acu tu nu mai erai in viata !
Cataa, nu imi poti face asta ! Sa se casatoreasca Duff si Rachel ! Ca ei este mai maturi ( "este" e o greseala vruta de moi )! Rebecca tre sa se puna cu Jeffrey !
Next, da Next de care vreau eu !
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 2:50 am

Eu nu mai citeste!
eu nu mai citeste un cuvant daca Rebecca se marita cu Slash ! sunt ASA de acord cu Irina, Slash, e in fond, casatorit cu Jack, daaa? Nu poti fi casatorit de doua ori in acelasi timp. Trebuie sa scrie undeva prin Biblie . errrrmmm , si cum ma, o cere in casatorie la un pahar de Cola? Uite vezi ! Asta inseamna ca NU trebuie sa se casatoreasca.
Daca moare Izzy de inima? aa? te gandisi la asta?
deci eu tot vrea NEXT, dar eu vrea next in care Slash are accident si intra in amnezie pe viata, sau Rebecca cu Izzy se saruta pasional pe chiuveta, Slash ii prinde si ii da papucii ! UNDERSTOOD?
merci .
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 10:24 pm

Mersi ca cititi. Sper sa raman intreaga pana la sfarsitul acestui FF.

- Multumesc, am zis.
Aveam un zambet pana la urechi, cred ca nu am mai fost asa de fericita de nu stiu cand. Era un sentiment grozav. Rachel s-a apucat sa sune pe toata lumea, Sallie, Axl, Steven, care au ramas socati cand au auzit, dar erau si foarte bucurosi pentru mine si Slash. Izzy nu raspundea, ma intreb daca s-a suparat cumva, sau daca a aflat deja.
Nu au trecut nici 20 de minute, ca a sunat la usa. Era Izzy. Am deschis, aveam acelasi zambet imens pe buze. Mi-a zambit si el, uitandu-se la mine ca si cum astepta o explicatie pentru bucuria mea brusca.
- Ma mariiit ! am zis incepand sa sar in sus.
Izzy a ramas socat, se uita la mine, parca nu ar fi inteles ce vroiam sa zic. Peste cateva secunde si-a revenit si a zambit larg si mi-a zis :
- Felicitari, Rebecca. Cu Slash ?
- Da, am zis si nu m-am abtinut sa nu il imbratisez.
Mi-a raspuns la imbratisare si l-am lasat sa intre in casa. Duff please, iar Rachel manca. Ne-am asezat pe canapea.
- Cand e nunta ? intreba.
- Pe 3 iulie, am zis.
- Ma invite, nu ? zise incepand sa rada.
- Nu Izzy, chiar nu vreau sa te invit ! am zis ironic, incepand sa rad si eu, cum putea pune o astfel de intrebare ?
A ras. Ma intreb de ce a ramas asa de uimit cand i-am zis “ vestea “. Defapt, de unde a stiut sa vina aici ?
- Izzy, cum de ai venit pe aici ? am intrebat.
- Eram in zona si m-am gandit sa intru, a zis zambind.
Nu stiam ce sa facem, asa ca am inceput sa jucam adevar sau provocare, ceea ce s-a lasat cu farse la telefon si alte lucruri. Parca eram niste copii de 5 ani. A plecat si Izzy, iar eu m-am dus sa ma culc. Am adormit cu gandul la faptul ca ma marit, mi se parea un pas foarte important si demn de cineva matur, iar eu nu eram cea mai matura persoana…Dar totusi, vroiam sa fac asta.
Dimineata nu m-am trezit prea devreme, probabil am fost obosita. Am mai stat putin in pat, analizand lucrurile, intrebandu-ma daca a fost cea mai buna decizie pe care am luat-o sa zic “ da “ si am ajuns la concluzia ca a fost. Aveam 23 de ani si chiar tineam la Slash.
Am mers sa ma spal, apoi mi-am prins parul si m-am schimbat in ceva mai comod. M-am dus in bucatarie, sa imi fac ceva de mancare. Aveam chef de clatite. M-am pus pe “ munca “ timp in care a venit si Rachel. S-a asezat pe scaun.
- Neata, esti gata sa faceti lista cu invitatii si sa incepi sa cauti rochie de mireasa ? intreba vesela.
- SA FACEM CE ? RACHEL, NUNTA E PESTE 7 LUNI, AI INNEBUNIT LA CAP ? aproape am strigat.
- Trebuie sa fiti pregatiti ! comenta ea.
Mi-am facut cruce si am inceput sa rad. Totusi, o lista a invitatilor nu era chiar o idée proasta, iar daca Rachel vroia sa ne ajute, atunci o sa o facem. I-am zis si ei ca sunt de acord cu lista de invitatii, iar ea l-a sunat pe Slash, sa vina la noi peste o ora. I-a zis si lui despre ce e vorba.
- Parea fericit. Chiar ma bucur pentru voi, mi-a zis, introcandu-se in bucatarie.
- Mersi Rachel, esti cea mai buna prietena a mea, am zis imbratisand-o.
Am inceput amandoua sa mancam. Eram un bucatar foarte bun. Clatitele mele au iesit perfect, pai, cam asta e singurul lucru pe care sa il gatesc si sa imi iasa bine…Peste exact o ora a ajuns si Slash. Doamne, ce punctual era omul asta. Si nu era nici beat ! Bine…poate pentru ca e dimineata. M-a sarutat si s-a asezat pe canapea. Tare mult mai mersese. M-am asezat si eu langa el, iar Rachel langa mine cu ditamai caietul dupa ea.
M-am uitat ciudat la ea. Credea ca invitam toata America ? Sincer, eu vroiam o nunta restransa.
- Deeeci, Axl, Duff, Steven, incepu Slash.
- Izzy, am adaugat eu.
- Rachel, spuse Rachel plina de ea. Doar nu ma uitati tocmai pe mine ! Pot sa fiu domnisoara de onoare ? Nuuu ! Pot sa fiu nasa ? Nu, ca nu sunt maritata…Pot sa fiu domnisoara de onoare ?
- Poti sa fii ce vrei ! i-am zis incepand sa rad.
- Iiii si Duff cavaler, adica, el tine verghetele, nu ? intreba Rachel.
- Da, ia-o mai usurel Rachel, zise Slash razand.
- O iau foarte usurel ! Apropo, vreau si eu sa vad inelul ! zise.
- Ce inel ? Inca nu i l-am luat ! a zis Slash.
- Ba’ desteptu-le, trebuie sa il ai cand o ceri !!! urla Rachel. Neorganizatilor, ce ati face fara mine ?
- Ok, sa continuam, am zis.
- Bunicile, maicata, taicatu, zise Rachel.
- Da, asa, zise Slash.
Eu nici nu stiam ce sa zic. Habar n-aveam pe cine sa mai invit.
- AM UITAT DE SALLIE ! am urlat.
- Aaa, da si Sallie. Cine mai e ? zise Slash.
- Habar n-am, am zis.
- Mandy ? intreba Rachel.
- Eu sincer nu o vreau, dar daca vrei tu Reb…zise Slash.
- Eu nu o suport pe fiinta aia, deci nu, am zis.
- Ok, vreti o nunta mare sau mica ? intreba Rachel.
- Mica, a zis Slash. Mica ?
- Mica, am zis.


Scuzati greselile, sper sa va placa. Very Happy

Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 10:34 pm

AAAAAAA! Slash moare in accident de masina pe 2 iulie, sunt SIGURA ! Si Rebecca de deprimare o sa o faca cu Izzy ! ASA !
Rebecca cum sa se marite la 23 de aniiii ? ALOOOO . NUUUUUUUU ea se pastreaza pentru Izzy. =(( Haide, ma, vrei sa vezi o bulina neserioasa de ciocolata plangand? Sad(
HAI NEXT IN CARE REBECCA II DA PAPUCII LUI SLASH PT. IZZY :-L
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 11:05 pm

Eeee, daca n-ar fi Rachel sa organizeze tooootul !
Cica " maicata, taicatu ", nume nu au ?
Si sper sa se intample cum zice Smara, sa moara Slash pe 2 iulie. Da sa moara pentru ca a baut prea mult Jack, ca sa fie eroic !
SA SE PUNA CU IZZISOOOOOR !
Deci, Nextulet in care ori moare Slash, ori se se pune cu Izzy, ori nu se mai organizeaza nunta !
Alege tu.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:40 am

Ce darnice sunteti ! Ma lasati si sa aleg ! Mersi ca cititi si comentati.

- Ok, fie cum vreti voi, zise Rachel.
Am mai invitat si o verisoara de a mea, parintii lui Rachel si inca niste prieteni. Urma sa fie perfect. Si acum, sa o sun pe mama sa ii zic. Slash please deja, trebuia sa se intalneasca cu Steven. Rachel era langa mine, facandu-mi tot felul de incurajari. Am format numarul si am asteptat sa raspunda.
- Mama, am ceva sa iti zic, am spus.
- Da, scumpo. Ce e ?
- Mama…ma marit, am zis.
- Serios ? intreba mama. Sunt foarte bucuroasa pentru tine. De cat timp sunteti impreuna ?
- Aaa, de aproape un an, am zis.
- Foarte bine ! Am sa ii zic si tatalui tau, cand vine acasa.
- Da, pai, o sa primiti invitatiile in primavara, nunta are loc abea in iulie, pe 3, am zis.
- Bine…
- Pa, mama.
- Pa.
Rachel se uita la mine cu o privire gen “ Ce a zis ? Ce a zis ? “.
- A descurs bine, i-a convenit, am zis si m-am asezat usurata pe scaun.
- Uhuuu ! tipa Rachel. Ce as vrea sa ma ceara si Duff.
- O sa te ceara, am zis. In curand, crede-ma.
A zambit. Parea asa de entuziasmata, parca era propria ei nunta. Si eu ma bucuram. Am ramas un minut in tacere, pana cand Rachel incepu o discutie.
- Ce fel de rochie vrei ? intreba.
- Cum adica ? O rochie normala. Nu vreau de aia scurta in fata si lunga in spate, e urat, am raspuns.
- De acord. Pot sa te ajut si eu cu cautarile ? intreba facand o fata de catelus.
- Sigur, Rachel. Multumesc ca ne ajuti, am zis zambind.
- Cu placere, a raspuns.
Suna la usa, Rachel s-a dus sa raspunda. M-am uitat sa vad cine e. Toata gasca. Toti, Izzy, Slash, Axl, Sallie, Steven, Duff.
- Rebecca ! Ma bucur pentru tine ! a urlat Sallie imbratisandu-ma.
- Sallie, mersi, dar ma sufoci, am zis incepand sa rad.
- Scuze, a zis razand.
- Lasa mireasa in pace, tre sa ajunga pana la nunta, nu ? zise Axl sarutand-o.
- Unde are loc nunta ? intreba Steven.
- Habar n-am, am raspuns incepand sa rad, erau atatea de organizat pentru o nunta.
- Eu vreau la St. Patriiiick ! urla Slash.
- Ok, acolo, am zis zambind.
In ultima vreme zambeam cam mult, doar aveam si de ce.
- Si va zic eu unde mergem dupa, LA RAINBOW, am urlat ca disperata.
- Sa stii ca imi place cum gandesti ! au zis toti deodata.
Am inceput sa rad ca proasta. Era perfect. Toata seara am ras si am facut planuri pentru nunta, pana cand eu si cu Rachel nu am inceput sa cantam si i-am speriat pe toti.
- Ok, cariera voastra nu e in muzica ! zise Duff.
- Heeeeey ! zise Rachel facand pe suparata.
Duff o saruta ca sa ii treaca. Erau adorabile aceste doua persoane, ma mir ca nu a cerut-o Duff pe Rachel mai intai, la cum se priveau, iti dadea impreisa ca urmeaza sa sara la biserica si sa se casatoreasca. Ok, am ceva cu nuntile in ultima vreme, e clar ca am innebunit de tot.


Scuzati greselile, sper sa va placa. Stiu ca nu se intampla prea multe.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 1:14 am

deci eu este sigura ca se face nunta din aia dubla! =))) Stii , sa se casatoreasca Rebecca cu Rachel odata. 8-> Rachel cu Duff... si Rebecca cu Izzy . 8->
"Nu vreau de aia scurta in fata si lunga in spate, e urat, "
=)) vezi ca se supara Stephanie pe tine, ca se simtea asa de sexy in rochia aia de ii venea sa ii faca un dans lasciv lui Axl ! Neutral Smile)
e asa d smecher ca merg la Rainbow ! :X
Eu vreau next (totusi) si vreau cu Izzy sa fie nextul ! Da-o dracu' de nunta, HAI CU IZZY ! :o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 6:32 pm

" Nu vreau din aia scurta in fata si lunga in spate " <--- Asta imi aminteste muuult de amica mea Stephanie.
Asa, normal ca dupa se duc la Rainbow... Adica, ma rog, nu se vor duce, pentru ca nunta nu va avea loc, dar na...
Si Rachel si cu Duff sa se duca sa faca nunta din povesti ! Rebecca sa mai astepte !
Deci, daca in urmatorul Next nu se duce Izzy si face declaratie de dragoste si apoi face ceva murdar cu Rebecca eu te spanzur !
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 7:18 pm

NA!AM REUSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT!
Hula'hula!Wakawaka!*incepe sa danseze un dans canibal*

Vaaai.Rebecca se marita cu Slaaash!:>
Si Izzy?=((
Cum zice si Smara.O sa fie o nunta deaia dubla!:>

Intrebare: de ceee e toata lumea pe aici atat de negativa si zice ca nunta nu va avea loc? =)) MA SPERIATI!

Next?:o3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 8:12 pm

Mersi ca cititi si ca te-ai stresat sa recuperezi, S. ;Wink



Dimineata si eu si Rachel eram treze, trebuia sa mergem la servici. Am pornit intr-acolo, razand si gandindu-ne la toate amintirile noastre, pana cand eu nu am alunecat pe gheata si am cazut in fund. Rachel incepu sa rada ca o nebuna, in loc sa ma ajunte sa ma ridic. Am incercat sa ma ridic singura, dar am cazut la loc si am inceput si eu sa rad. Am simtit niste maini si apoi eram in picioare. M-am uitat la cine ma ajutase. Era Slash.
- Ce faci omoule la ora 7 30 dimineata pe strazi ? am intrebat socata.
- Eeeeh, ma plimb, a raspuns si m-a sarutat.
Mi-am pus mainile in jurul gatului lui si l-am sarutat din nou. Rachel tusi ca sa isi faca prezenta stiuta.
- Mai sunt si eu aici, spuse ea. Mergem ? Ca intarziem dupa…
- Aaa, da. Slash, vorbim mai incolo, am zis sarutandu-l. Pa.
- Pa, a zis zambind.
Am mers cu Rachel mai departe. Nu am intarziat, ce minuni. In ultima vreme, nu imi mai uram atat de mult serviciul. Ajunsesem sa ma obisnuiesc cu el. Poate pentru ca si Rachel lucra acolo si puteam sa radem mai mult. Bine…normal ca asta era. Adica, eu si cu Rachel cand suntem impreuna radem si daca mor oameni in jurul nostru…
Dupa ce ne-am terminat tura, am vrut sa ne mai plimbam. Era innorat, dar nu ningea. Bun, nu stiam unde sa mergem, asa ca am ineput sa umblam aiurea pe strazi. Am ajuns pana la urma foarte aproape de blocul lui Izzy, asa ca am decis sa mergem pana la el, dar dupa ce ne-am chinuit sa urcam 4 etaje, surpriza…Izzy nu e acasa !
- Omul asta ma uraste ! zise Rachel asezandu-se in mijlocul zapezii.
- De ce ? am intrebat.
- Pai, urc 4 etaje ca sa vad ca nu e acasa ? Doamne, simt ca mor, imi cad picioarele. Ma cari in brate pana acasa ?
- Vezi sa nu, am zis luand-o inainte.
M-a ajuns si ea din urma. In fata blocului, cu o matura in mana, era doamna Nelly. Baba asta e nebuna ? Ce face cu matura afara, in mijlocul iernii ? Cred ca o fi cazut pe gheata si si-a lovit la cap. Ne-am dus acolo, nu aveam de ales, trebuia sa intram in bloc. Am salutat-o si ea a inceput :
- Vai, bine ca ati venit ! Am nevoie de ajutorul vostru ! E numai zapada si trebuie sa o matur, ca sa numai alunec, dar mi-au venit reumatismele si trebuie neaparat sa ma odihnesc putin, vreti sa maturati voi pentru mine ?
- Sincer nu vreau, am zis.
- Rebecca ! E nerusinare ! a zis doamna Nelly suparata.
- Da, da, bine. Eu nu matur nimic, am zis.
- Rachel, trebuie ! tipa doamna Nelly.
- Dar eu….spuse Rachel.
- Trebuie ! Vrei sa mor ?
Rachel s-a uitat la mine cu o privire care spunea “ vreau sa ma lase in pace nu sa moara ! “. O inteleg, sper pentru binele ei ca o sa spuna nu. Daca spune da, e chiar tampita.
- Bine…a zis.
- Multumesc ! zise doamna Nelly intrand in bloc.
- Succes la maturat ! am zis incepand sa rad.
- Te implore, ajuta-ma ! zise Rachel cazand in genunchi.
- Bine, bine, pentru tine, nu pentru aia ! am zis.
Ne lasase doua mature si am inceput sa maturam zapada. Pe langa faptul ca era zapada, mai era si gheata. Am incercat sa nu cad, ca sa imi rup doamne fereste vre-o mana sis pre norocul meu am reusit, dar nu as putea spune asta si despre Rachel…Saraca, cred ca s-a lovit rau, dar in loc sa inceapa sa planga, cum fac majoritatea oamenilor cand cad pe gheata, nu, ea a inceput sa rada. Am inceput si eu sa rad. Din bloc a coborat cineva cunoscut. Era Izzy. Ce cauta aici ?
- Izzy ! Ce faci aici ? am intrebat.
- Am urcat 4 etaje, ca sa vad ca nu sunteti acasa ! zise Izzy nervos. Ce face Rachel pe jos ?
- Am cazut. Si noi am urcat 4 etaje ca sa vedem ca nu esti acasa ! Adica in timpul asta, tu erai aici si ne asteptai ? intreba Rachel incepand sa rada si mai tare.
- Da, spuse Izzy. Noi 3 suntem chiar prosti !
- Da…hai sus. Mi-e foame si frig ! am zis.
Am urcat cu cei 2 destepti si am intrat in casa. Aaaaah, caldura. Perfect. M-am dus sa caut ceva de mancare. Nu era nimic. Deodata mi s-a facut pofta de peste.
- Mi-e pofta de peste, am zis.
- DE PESTE ? urla Rachel socata.
- Da.
- Doamne, esti gravida ! spuse Izzy si mai socat.
- Nu sunt ! am obiectat eu. Doar ca mi-e pofta.
- Prea ai tu multe pofte in ultimu timp ! zise Rachel.
- BA NU ! am tipat, ingrozita de imaginea unui copil in casa mea.
Pana la urma am mancat niste sandwich-uri, dar Izzy si Rachel inca o tineau ca sunt gravida. Nu e deloc adevarat, dar ma rog.
[/size]

Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 8:43 pm

Vaaai=)) Geniile geniale gandesc la fel :> [gen Reb,Rachle si Izzy]
Ma enerveaza baba aia!>_>

REBECCA INSARCINATA,REBECCA INSARCINATA!>Smile
Next sa vedem al cui e copchilu'?:>
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 10:10 pm

Ba, poate asteapta un copil de la Slash ca o bat ! Nu te mai bat pe tine, o bat direct pe Rebecca.
Izzy, Rachel si Rebecca este cam prosti.
Asa, Rachel e femeie educata ! Nu ca Rebecca ! Nu poti las asingura o baba cu reumatisme, sau da...
Oricum, pune Next romantic intre Izzy si Reeeeb, te looooog !
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 11:57 pm

Ar fi culmea ca Rebecca sa fie insarcinata cu Izzy =)))) Stii, erau somnambuli si nu si-au dat seama si au facut un copi, ca doamna Gro =)))))
Imi place de astea doua, ca rad din orice! :> That's what I call LIFE.
vreau NEXT ! <3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeVin Aug 20, 2010 9:31 pm

Asaaa, acum vine nextul, in care nu se intampla prea multe si nici nu e foarte lung.

Cand a intrat Slash pe usa, Rachel a sarit la el si a inceput sa strige in gura mare :
- Reb e gravida !
- Da ? intreba Slash socat, venind langa mine.
- Nu, e ea tuta ! am zis.
- Sigur ?
- DA ! am urlat exasperata.
De ce toti ma bat la cap cu asta ? Of, ce oameni… Aveam chef sa merg la Rainbow in seara aia, nu am mai fost demult.
- Auziti, mergem la Rainbow ? am intrebat.
- Si sa pierdem Fenomene Stranii ? Nu ! urla Rachel.
- Aaa, uitasem. Cat e ceasu ? am intrebat.
- Acum incepe, a zis Rachel asezandu-se langa mine.
Ne-am uitat, dar era un episode pe care eu si Rachel il mai vazusem odata, asa ca nu mai bine mergeam la Rainbow ? Nu am mers, totusi…Cred ca celor de acolo le e dor de noi. Sau poate ca nu.
Dimineata Rachel ma astepta, era deja pregatita. Am luat-o pe servici.
- Ce faci azi ? ma intreba.
- Aaa, nimic…de ce ? am raspuns.
- Pai, eu nu pot sa stau cu tine, dupa amiaza vreau sa merg la cumparaturi…si ma intrebam daca vrei sa vii, a zis.
- Nu cred ca merg azi…scuze, am zis.
- Ok. N-are nimic, a zis ea.
Am ajuns la servici, a fost o zi usoara. Am plecat singura acasa, vazut ca Rachel se ducea la cumparaturi. M-am schimbat in haine mai comode si m-am asezat in fata televizorului. Era un serial interesant, asa ca m-am uitat pana a venit Rachel. Era cu Duff. Duff a mers la cumparaturi cu ea ?! Mi-e mila de bietul om…S-a trantit pe canapea, langa mine.
- Ai mers cu ea la cumparaturi ? i-am soptit.
- Da, si e prima si ultima oara ! a zis Duff.
Am ras. Rachel s-a prezentat in fata mea, tinand o rochie in mana. Era draguta.
- Cu asta o sa merg la nunta ta ! zise fericita.
- Rachel, nunta mea e peste 7 luni, ti-ai luat deja rochia ? am intrebat uimita.
- Da ! Trebuie sa pregatim totul din tiiiimp ! zise Rachel zambind.
Mi-am facut cruce. Fiinta asta era prea entuziasmata si sincer incepea sa ma sperie. Adica, iti iei rochie cu 7 luni inainte ? Da’ poate mai slabesti, sau poate te mai ingrasi ! Am inceput sa rad, gandindu-ma ca Rachel nu ar mai putea intra in rochie, cred ca s-ar sinucide direct. Se uitau la mine ca la masini straine, aaa da, nu intelegeau de ce rad.
- Azi mergem la Rainbow ! comanda Duff.
- DA ! DUFF ESTI UN OM INTELIGENT ! am tipat.
- Ok, ok, cum vreti voi, mergem la Rainbow…a zis Rachel ducandu-se in camera ei, sa isi puna rochia in dulap.
Peste cateva ore, o asteptam pe Rachel sa fie gata, ca sa putem pleca la Rainbow. Ajusesera toti. Sallie si Axl pareau sa se inteleaga din ce in ce mai bine. Ma bucur pentru ei.
- Axl, da’ nu bei ! spuse Sallie.
- DE CE IMI FACI UNA CA ASTA ? urla Axl uitandu-se la Sallie cu ochi de catelus.
- Pentru ca am nevoie de tine intreg ! zise ea.
Am inceput sa rad, saracul Axl. Sa bea el numai Cola o noapte intreaga, cand ar putea sa termine tot Jack-ul din Rainbow. Trebuie sa fie foarte greu sa suporte.
- Cum adica " Am nevoie de tine intreg " ? l-am intrebat pe Axl dupa ce am pornit spre Rainbow.
- Aaa, pai, nu stiu...Cred ca nu are chef sa ma vada beat..a zis Axl. O inteleg.
- Dragut din partea ta, am zis.
- Eu sunt mereu dragut ! spuse Axl mandru.
- Domnule Rose, vedeti ca va iese modestia pe nas ! spuse Steven.
- Bla Bla ! zise Axl scotand limba la Steven.
- E NESIMTIRE ! urla Steven.


Sper sa va placa. Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeVin Aug 20, 2010 9:51 pm

- Domnule Rose, vedeti ca va iese modestia pe nas ! spuse Steven.
- Bla Bla ! zise Axl scotand limba la Steven.
- E NESIMTIRE ! urla Steven.

geniaaaaal!=))=))


Cum o sa reziste saracu' Axl? =((


next special pentru eu :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 1:36 am

Bre, nu mi-l mai suparati atata pe Axl ca fac urat ! :-l. Nici sa bea n-are voie, ce papadia mea? :o3
Rachel e nebuna, serios. Smile) Saracu' Duff, mi-e mila de el.
de ce sa isi cumpere rochie, cand nunta NU va avea loc? :-l decat cu Izzy pe post de mire, normal.
Asa, vreau next ! <333
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 7:25 pm

" - E NESIMTIRE ! urla Steven "
Doamneee, Steven imi aduce cu babeta care s-a luat de noi in parc, oare de ce ?
Saracul Duff, a suporatat-o pe Rachel la cumparaturi. Da Rachel are dreptate, trebuie pregatit din timp, saracaaaa, nu stie ca nunta nu va fi ! Muahahahah !
Asa, bine, eu l-as lasa pe Axl sa bea, adica, asa e mai salbatic, nu ? Ok ok, numai zic nimic. November Rain - Pagina 5 Icon_razz
Next ???
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 7:15 pm

Mersi ca cititi Very Happy Next special pentru S :

La Rainbow parca se adunase toata lumea din oras. De ce veneau si ei cand veneam noi ? Nu e deloc corect ! Sincer, nu aveam chef sa beau, nici nu stiu de ce am vrut sa venim la Ranibow, probabil pentru ca numai venisem demult si vroiam sa vad daca se schimbase ceva. Mi-am luat si eu o Cola, la fel ca Axl. Sallie se uita multumita la el, am zambit. Izzy se aseza langa mine.
- Ce faci ? ma intreba.
- Bine…ma uitam la astia doi, sunt amuzanti, am zis zambind.
- Da..asa e, sa ii vezi cum danseaza, a zis Izzy incepand sa rada. Asta s-a intamplat cat ai fost plecata.
- Ce am pierdut !!! am zis suparata.
Izzy a inceput sa rada. Isi facu aparitia si Slash, care ma invita la dans.
- Nu stiu sa dansez, Slash, am zis lasand capul in jos.
- Haideee, nu e asa de greu, zise Slash luandu-ma de mana.
Avea dreptate, nu era asa de greu. Ne-am dus sa dansam, doar ca eu m-am impiedicat de picioarele mele si am cazut. Slash a inceput sa rada si m-a ajutat sa ma ridic. L-am sarutat. Era asa de dragut. Ma mir ca nici el nu bea. Adica, bea, darn u asa de mult ca deobicei. E ciudat. Mi se pare ca s-a schimbat in ultima perioada.
- Slash, cum de nu bei tu ? am intrebat incepand sa rad.
- Aaa, pai, nu stiu, n-am chef in ultima vreme…a zis.
- Aaa…
Pana la urma am reusit si eu sa dansez. Nu era asa de rau…Rachel si cu Duff parca disparusera. Trebuie sa fie si ei pe undeva pe aici… Steven tot insista sa se duca sa ii caute, sa nu cumva sa moara, iar Slash s-a dus cu el, asa ca eu am ramas cu Axl, Sallie si Izzy.
- Rebecca, stii ca la o nunta sunt mai multe domnisoare de onoare, nu ? a zis Sallie.
- Da, chiar vroiam sa te intreb pe tine daca nu vrei sa fii, am zis incepand sa rad.
- Serios ? Mersi mult, Reb ! Mereu am vrut sa fiu ! zise Sallie imbratisandu-ma.
- Serios ? intreba Axl.
- Da, a raspunse Sallie zambind, parea fericita.
- Inseamna ca eu o sa fiu domnisor de onoare ? intreba Axl.
- Nu desteptu’ lumii, o sa fii cavaler, cred ca asa se cheama, zise Izzy razand.
Domnisor de onoare…oare de unde le scotea omul asta ? Imi aminteste de mine si Rachel, numai noi doua inventam astfel de cuvinte. Brusc, mi-am amintit de ziua in care i-am cuoscut. Cred ca a fost cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.
La ora 1, deja eram acasa, foarte ciudat pentru noi. M-am dus sa ma culc, imi era somn.
In urmatoarele zile, Rachel, defapt nimeni nu m-a mai presat cu nunta, doar intr-o zi, m-a sunat mama sa ma intrebe ce am mai stabilit. Acum eram in fata dulapului, incercand sa gasesc ceva adcvant unui concert. Da, Gunsii aveau un concert, la noul club Guns. Prima data m-am gandit ca e facut special pentru ei, din cauza numelui, dar probabil ca nu era asa. Mi-am ales blugii preferati si un plover mov. Nu puteam sa cred ca peste 2 zile urma sa fie 1986. Nu stiu de ce, m-am obisnuit cu ’85. M-am dus sa ma machiez si sa imi fac parul.
Rachel era jos, arata foarte bine, ca deobicei. Am mers impreuna spre club, dar normal, nu se putea fara sa ne ratacim putin si pentru ca era si intuneric, am intarziat putin la concert. Ajunse acolo, ne-am apropiat de scena si am inceput sa tipam ca nebunele. Nu ca ieseam cu ceva in evidenta, toata lumea tipa, dar noi eram mai speciale. Probabil ca nu, dar ne placea sa credem ca da.
Erau foarte priceputi. Slash s-a uitat la mine si mi-a facut cu ochiul, am inceput sa rad. Rachel nu intelegea ce am, dar a inceput si ea sa rada. A fost un concert memorabil. Bine, toate erau memorabile…
***
31 Decembrie 1985. Revelionul ! M-am trezit cu o dispozitie foarte buna. Eram la Slash. M-am imbracat repede si am coborat. Nu era acasa. Ciudat. Ma lasase singura ? M-am asezat pe canapea. Unde putea sa fie ? Dupa nici 5 minute, s-a deschis usa si Slash a intrat, cu o sacosa in mana.
- Hey, cand te-ai trezit ? ma intreba sarutandu-ma.
- Acum, am zis. Unde ai fost ?
- Pana la magazin, numai era cafea, a raspuns si mi-a zambit.
M-am dus in bucatarie,dupa el si m-am asezat pe un scaun.
- Ai mancat ? intreba.
- Nu. Ce sa mananc ?
- Cereale ?
- Ok.
Mi-a facut cerealele si eu le-am mancat. Doar la asta sunt buna, sa mananc totul. Am mai stat putin cu el, dar totusi trebuia sa ajung acasa, ca sa ma pregatesc. Deja incepea sa se incalzeasca. Ce ciudat. Totusi, trebuie sa recunosc ca imi era dor de vara. Dar cu cat se apropie mai repede, se aduna mai multe emotii in mine. Nunta. Normal ca sunt emotionata, ce om normal nu ar fi ? Dar in acelasi timp sunt si bucuroasa pentru ca o sa se intample in sfarsit. Nici eu nu stiu ce e cu mine. Rachel era la ea in camera. Citea. Minunea asta nu s-a mai intamplat de multa vreme. M-am dus la mine in camera si mi-am scos rochia din dulap, sa o mai vad odata. De parca in ultimele doua zile nu ma-m uitat numai la ea. Dar imi placea. Nu era nici prea scurta, nici prea lunga, albastra si cu niste modele sus. De data asta urma sa mergem la Izzy.
Mai pe seara am inceput sa ma pregatesc. M-am imbracat, m-am machiat, iar acum venea partea cea mai grea. Parul. Vroiam sa mi-l fac cret, dar nu stiam daca o sa imi stea bine. M-am dus la Rachel si ea se aranja.
- Cum crezi ca mi-ar sta cu parul cret ? am intrebat.
- Bine. De ce ?
- Pentru ca asa vreau sa mi-l fac. Mersi, am zis si am iesit trantind usa.
- Hoo, tipa Rachel in urma mea.
Era mai greau sa imi ondulez parul decat credeam, dar in final a iesit bine. M-am privit in oglinda. Aratam destul de dragut, sper. Rachel arata perfect. Mereu arata perfect si ma enerva faptul ca nu vrea sa recunoasca.
- Arati bine, mi-a zis.
- Mersi si tu, am raspuns zambind.
Am pornit cu Rachel spre Izzy. Printr-o minune, eram primele care au ajuns. Izzy arata perfect. Prea perfect. Nu puteam sa imi iau privirea de pe el, pana cand nu a venit Slash.
- Wow, arati genial, spuse Slash. Iti sta bine cu parul cret.
Am ras si a ras si el. Din spate, a venit Izzy ca sa ia ceva, m-am uitat pe furis inspre el, dar cred ca a observat, pentru ca mi-a facut cu ochiul si mi-a zambit. Mi-am lasat capul pe umarul lui Slash, iar acesta mi-a mangaiat parul. S-a auzit usa, nu m-am uitat cine a venit, dar dupa voce erau Duff, Axl si Steven.
- Unde ai bauturile ? intreba Steven.
- Pe masa nesatulu-le, zise Izzy razand.
Am ras si eu. Am ridicat capul si l-am sarutat pe Slash, apoi m-am dus spre locul unde erau Sallie si Rachel. Vorbeau despre ceva si erau foarte serioase. Ma intreb de ce.
- Da’ ai vazut cum se uita la el ? intreba Sallie.
- Da…si mai spune ca nu ii place ! spuse Rachel. E ciudat…
- Ce e ciudat ? Cine nu place pe cine ? am intrebat.
- Aaaaaaaa, Rebecca ! tipa Sallie si ma imbratisa. Vorbeam despre…telenovele !
- Aaa….ok ? am zis.
Era ceva ciudat, dar sincer nu ma interesa ce. Aveam de cand sama simt bine in seara asta, asa ca am luat directia sticlei de Jack. Nici nu stiu cum a trecut timpul, dar eram pe canapea cu Duff si Steven, iar ceilalti au inceput sa numere secundele care mai erau pana cand intram in 1986. Am inceput sa rad ca proasta si sa numar si eu.
- 1986 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! am urlat toti cat am putut de tare.


Scuzati greselile, sper sa va placa.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 8:17 pm

Da,multumesc,multumesc ;; )[pentru dedicatie,zic Smile) ]

Intrebare: de ce toti raman fara cafea? Neutral
STIU STIU STIUUUU despre ce vorbeau Sallie si Rachel! Rebecca+Izzy b-)


Eu vrea next :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 9:16 pm

aww, '86 8-> Gooooood year, really good year, desi nu am trait vremurile alea. Smile)
asaaaaa, Guns N'Roses rocks ! In sfarsit mai au si eu concerte/ 8->
Haide , ma , ca pana la urma se pune Rebecca cu Izzy ! EU STIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ! Si eu asa vrea. =( Fa-ma fericita si cupleaza-i ! <3
NEXTTTTTTT !<333
Sus In jos
Continut sponsorizat





November Rain - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
November Rain
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: