Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Photograph - Pagina 2 Mwpfkx
Photograph - Pagina 2 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Photograph - Pagina 2 4r43yh
Photobucket
Photograph - Pagina 2 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Photograph

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 12:33 am

Buuun, hai sa iti explic euu. Mamalui Tom, care de fapt nu e mama lui, ci stapana, nu apare cu tot cu fata pentru ca ar fi cu siguranta uraaataaa si ca sa nu inspire si mai mult decat o face nebune din astea caLisa. eu as fi moarta daca i-as vedea fata. =)))) ar fi preeea creepy. =)))
Asa, buuun. Cred ca am mai zis ca o urasc pe Lisa pentru ca se da la Duff care e AL MEU de drept si nesilit de nimeni, nuuu ? ;Wink
Oricum, ador ficul =3
Can t wait for the neeext. :o3
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 1:15 am

De ce dau eu mereu ultima coment?Neutral Viata cruda!=((:-<
Asa..
Si eu m'am intrebat intotdeauna de ce nu i se vede mufa aleia!=))
Nu cred ca are Lisa atat noroc incat sa moara baba!Smile)
Asteptam nextul,sa vedem cum e la pizza!:>
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 7:32 pm

Thanks. Photograph - Pagina 2 Icon_smile Smara, m-ai iluminat, mersi pentru ce mi-ai zis. Photograph - Pagina 2 Icon_biggrin

Capitolul 8


Cand am coborat cu Duff doamna Smith inca era pe casa scarii cu punga in mana, vorbea cu alta baba amica dea ei. Nu o mai vazusem pana atunci, cred ca era vreo ruda. Am trecut pe langa ele si am salutat-o pe Madame Smith.
- Stai oleaca domnisoara, ce-i in punga asta ? - m-a intrebat ridicand punga, dar eu eram prea departe pentru ai explica.
- O delicatesa ! - am urlat ca sa ma auda.
Abea asteptam sa vada pestele ala, si daca o luam asa nici macar nu e asa de rau. Doar e facut de mine, nu ?
- Imi explici si mie ce te-a facut sa incepi sa gatesti ? - ma intreba Duff in timp ce mergeam spre pizzerie.
- Ma uitam la Tom si Jerry si... - am inceput sa explic.
- Ok ok, e de ajuns ! In care pizzerie mergem ?
- Nu stiu. Hai la Paolo.
Paolo era un bucatar italian foarte faimos, il cunosteam de vreo 10 ani buni. Cand incepea el sa gateasca toata lumea se oprea, mancare mai buna n-am mai gustat in viata mea. De fiecare data cand mergeam la el, venea chiar el in persoana sa ne ia comanda si stateam vreo cinci ore la taclale. Da, chiar ca babutele. Imi amintesc atunci cand am inceput sa vorbim si cand am terminat discutia el a plecat uitand sa ne ia comanda. Da, semana extrem de bine cu mine la inteligenta.
Ajunsi in fata pizzeriei a inceput sa ploua, ce noroc. Speram sa se termine pana la sfarsitul cinei. Inauntru nu era multa lume, mai bine. Ne-am asezat mai intr-un colt. Meniul era deja pe masa. Asta era un alt lucru bun in aceasta pizzerie, nu trebuia sa astepti 5 ani ca sa iti aduca meniul.
Am hotarat sa luam amandoi o pizza Margherita, vazut ca nu ne era prea foame si nu putea sa lipseasca o sticla de vin... rosu. L-am vazut pe Paolo venind zambitor.
- Lisaaa ! De cat timp nu mai treci pe aici ! - a zis cand a ajuns la masa.
M-am ridicat si l-am imbratisat.
- Vad ca esti in companie de data asta. - mi-a zis zambind.
- Da, el e Duff. Duff, el e Paolo. - i-am prezentat.
Cei si-au dat mana.
- Imi pare bine. Tu nu cumva esti din Guns N Roses ?
- Ba da.
- Lumea zice ca sunteti tari, dar nu eu nu ascult muzica din asta asa ca nu ma pot exprima. - a zis Paolo. - Si tu, Lisa, cum merge cu cartea ?
- Bine, am terminat-o, trebuie sa o gasesc o editura.
- Perfect. Ce serviti ?
I-am zis ce aveam de gand sa mancam si el nota pe un carnetel. Avea acelasi carnetel de ani de zile. Nu stiu daca chiar era acelasi sau daca era doar acelasi model.
- Tu scrii ? - m-a intrebat Duff cand Paolo pleca.
- Da. - i-am raspuns.
- Ce scrii ?
- Povesti de dragoste, deseori dramatice. - am zis zambind. - Odata am incercat sa scriu un Horror, dar m-am speriat singura.
Duff a inceput sa rada. Normal, ce persoana putea sa se sperie singura inafara de mine ?
Dupa cateva minute venisera si pizzele noastre. Cum facea Paolo sa gateasca asa rapid si asa de bun nu stiam.
- Mmm... miroase bine. - a zis Duff.
- Orice miroase bine aici... inafara de tine !
- Heeey ! Mi-am facut si dus !
- Glumeaaam !
Am inceput sa mancam linistiti totul decurgea bine. Vorbeam, glumeam, bla bla bla. Pana cand...
- Nuuu ! - exclama Duff incercand sa nu se faca vazut.
- Ce s-a intamplat ? - l-am intrebat.
- Baba mea !
- Nuuuuooo ! Te urmareste cumva ?
- Cred. Hai, mananca mai repede.
- Cu calm, poate nici tu te-a vazut !
- O fi avand ea o anumita varsta dar vede perfect !
Am inceput amandoi sa mancam cu acceleratu. Chiar nu aveam chef ca babeta sa vina si sa inceapa sa povesteasca amintiri de cand avea ea 15 ani si avea deja doi copii si cum ca generatia din ziua de azi nu mai e ca pe timpuri si bla bla bla. Cand am terminat m-am uitat in geanta cautand portofelul, dar ca proasta il uitasem acasa ! E posibil asa ceva ?
- Duuuff... he he... cum sa iti zic... mi-am uitat portofelul acasa.
- Nu conteaza, si asa aveam de gand sa platesc si pentru tine.
- Ah, perfect.
Nu eram genul de persoana care sa zica " Nuu, nu trebuie ! " sau " Lasa, ca fac eu ". Nu, nu eram de loc asa. Asa ca ne-am dus si i-am lasat banii lui Paolo si am iesit.
- Ok, suntem in siguranta. - a zis Duff cand am iesit. - Noroc ca nu m-a vazut, daca ma vedea acum eram inauntru ascultand cum a murit Christian in armata.
- Cum sa mori armata ?
- Uite asa bine ! L-au impuscat din greseala.
Am inceput sa rad, stiu ca nu era de loc amuzant lucrul in sine dar mi se parea nostim faptul de a zice " L-au impuscat din greseala " de parca ar fi ceva fara sens.
- Tu ai fost in armata ? - l-am intrebat in timp ce mergeam.
- Eu ? Ce sa caut eu in armata ? S-ar fi impuscat toti, si nu din greseala, daca as fi fost eu acolo.
- Eee hai, nu cred.
- Eu stiu sa fac numai 3 lucruri bine : sa cant la bas, sa ma imbat si sa fac sex.
Am inceput sa rad. Pe primele doua le vazusem, si chiar se pricepea, imi mai lipsea ultima.
Mergand iar a inceput sa ploua. In sfarsit venea toamna. Am inceput sa alergam spre casa.
- Ok, am ajuns. Fugi daca nu vrei sa te faci ciuciulete. - i-am zis indreptandu-ma spre usa.
- Stai. - mi-a zis luandu-ma de mana stanga si sarutandu-ma.
In prima secunda am ramas shockata dar apoi i-am dat de gust si i-am raspuns la sarut. Cred ca am continuat ceva vreme pentru ca ma simteam din ce in ce mai uda. Dar totusi, era romantic.
- Ok. - am zis oprind totul. - Acum trebuie sa plec.
- Noapte buna.
- Noapte buna. - i-am zis si l-am observat cum alerga spre casa.
Nu stiam ce a insemnat acel sarut dar ma simteam extrem de bine, speram doar sa nu mai fie doamna Smith pe scara blocului.
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 8:29 pm

- Eu stiu sa fac numai 3 lucruri bine : sa cant la bas, sa ma imbat si sa fac sex.
=))))))))))))))
Care erau sansele sa spuna ca mai stie sa faca si altceva? =)))
Stiam euuuu ! Stiam ca o sa o sarute si o sa si-o traga cu Lisaa! I knew it ! >Smile HAHAHA.
Next, I'm in love with it puppy
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 9:54 pm

Babeleee=))
Finalu' a fost...:>

"Nu stiam ce a insemnat acel sarut.."
Eh,pe bune?>_>

Astept nextul :o3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 13, 2010 10:48 pm

Forumu este dobi grav. Eu am dat com prima da' nu s-a vazut. Neutral
" Daca ies ma fac ciuciulete !
Si ce vrei, sa dormim in masina ? " si tutele cu floderu lor =)).
E genial ficu. Tu te inspiri mult din viata noastra Smile). Inteleg de ce. Next !
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Neko~chan
Reader
Reader
Neko~chan


Mesaje : 19
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 31
Localizare : L.A.

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 5:46 pm

paiii...am reusit si eu sa il citesc si mda, in principiu imi place si aici ma refer la actiune Razz
Oricum, eu sunt o mare devoratoare de carti si fic-uri romantice, iar dupa parerea mea daca nu exista macar putin romantism cartea respectiva nu are sens xD
Sa revin la subiect: ai multe greseli de exprimare, tastare si dezacorduri asa ca fi mai atenta la astea pe viitor. Chiar daca scri in graba poti sa recitesti ce ai scris cu atentie si sa faci cateva eventuale retusuri (eu personal recitesc de cel putin 7 ori cand scriu un fic)
Unele parti se intampla prea repede si ai multe personaje de care nu stiu daca o sa te poti ocupa si s-ar putea sa le neglijezi. Cu alte cuvinte, trebuie sa fi foarte atenta.
Din cate am inteles, te inspiri din viata reala, dar sunt unele parti care tie poate iti aduc amintiri amuzante, dar cititorilor, care nu sunt in tema cu viata ta, s-ar putea sa nu li se para atat de amuzant.
In rest imi place cum scri si este un fic interesant.
Multa inspiratie in continuare! Wink
Hugs! ^-^
Sus In jos
http://harajuku-library.crazy4us.com
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 6:24 pm

Dupa asteptari si asteptari, vine Nextul mult dorit. Photograph - Pagina 2 Icon_biggrin Dupa cum puteti vedea in acest capitol, in ultimul timp ma uit la Champs 12, lucru foarte ciudat vazut ca e un fel de telenovela si eu nu le prea am cu telenovelele.

Capitolul 9


- Weee Aaall Liiive In Yeeellooow Suubmaaarine !
Cu asta m-am trezit. Yellow Submarine cantata de o voce foarte intonata, cea a lui Slash.
- Trezireeea !
Am deschis ochii si primul lucru pe care l-am vazut a fost fata lui. Avea parul prins, miracol Dumnezeiesc !
- Ce cauti tu aici ? - l-am intrebat somnoroasa.
- Pai, am descoperit unde stai si am venit sa te vizitez.
- Slash, oamenii normali suna inainte si nu se prezinta la ora... - am zis uitandu-ma la ceas. - Noua ! Din cauza ta mi-am stricat reputatia de dormit mult.
- Da da ! - zise Slash si ma apuca de-o mana trangandu-ma jos din pat.
Am coborat scarile si am amenintat-o pe Michelle cu moartea.
- Tu ai lasat nebunu' asta sa intre ?- am intrebat-o.
- Da. Nu puteam sa-l las acolo, mai si facuse cunostinta cu doamna Smith.
- E nebuna baba aia ! A zis ca e pacat sa mergi cu un tricou pe scare scrie " Fuck You " pe tine si ca sunt satanist ! Mi-a zis sa ma duc la biserica.
Eu si Michelle muream acolo de ras. Saracul Slash, se luase doamna Smith de el, chiar imi parea rau pentru el. De fapt nu, dar na.
- Du-te si te imbraca, azi jucam fotbal. - mi-a zis.
- Ce faceeem ? - am intrebat scandalizata. - Aaa, inteleg, ma iei la misto.
- Slash, trebuie sa intelegi ca ea e alergica la sport. - explica Michelle
- Sta in poarta, mare scofala !
Abea atunci intelesesem ca chiar avea de gand sa jucam fotbal. M-am dus sa ma schimb uitandu-ma urat la cei doi care radeau ca doi apucati.
Cu ce se imbraca persoanele normali cand joaca fotbal ? Habar n-aveam. Mi-am luat niste pantoloni scurti si tricoul cu Mickey Mouse pe care nu-l mai purtam de luni de zile, si ca sa condimentez totul am scos de nici nu mai stiu unde o pereche de All Star, nici pe alea nu le mai foloseam de ceva timp.
Am coborat scarile si am iesit cu nebunii aia doi. Aveam norocul, sau mai bine zis ghinionul, de a avea un teren de fotbal chiar foarte aproape de casa. Cel putin era si o parte buna, nu ma intalnisem cu doamna Smith. Ajunsi acolo erau toti ceilalti Gunsi plus Stella care manca pepene. Gandurile mele s-au concentrat doar pe mancarea rosie cu samburi negrii. Trebuia sa mananc ceva, nu ?
- Bine, deci, echipele. Suntem in 1,2,3.. - zise Slash incepand sa ne numere.
- Sunteam in 8 Slash ! - i-am zis vazand ca va dura pana va realiza cati suntem.
- Si eu ce-am zis ? Asta inseamna 1,2...
- Cate 4 in fiecare echipa. - i-am zis.
- Tare mai esti tu inteligenta ! Facem asa, cei care au cel putin un A in nume intr-o parte si ceilalti in alta.
Eu, Stella, Axl si Slash ne-am dus intr-o parte iar ceilalti in cealalta.
- Find eu cel mai tare si mai sexy din echipa voi fi si capitanul, inteles ? - intreba Slash. - Lisa in poarta, nu ma intereseaza daca iti vine mingea in cap !
M-am dus in poarta si am inceput sa astept. In timp ce echipa noastra se organiza din cealalta parte se auzi " VAAAARZAAA ".
- Varza ?? Asta e cuvantul vostru ? - intreba Axl. - Ce fantezie fratilor !
- Nu conteaza, sa incepem. - zise Slash.
Pentru minute bune nicio minge ma ameninta. Si iata ca Slash mai are oleaca si face gol, dar nu, vine Steven si fura mingea, suteaza catre Duff, dar vine Stella care fura mingea si o suteaza catre Axl care alearga si alearga si.... GOOOOL !
Eu faceam tangouri cu Stella in timp ce Slash devenise un babuin in adevaratul sens al cuvantuli.
- Imi pare rau, My Michelle. - ii zise Axl lui Michelle care era in poarta la echipa cealalta.
Aceasta ii arata frumos si gratios degetul mijlociu.
Si iata ca meciul reincepu. Si Axl suteaza catre Slash, dar apare Izzy care ia mingea si o suteaza catre Duff, care o suteaza catre Steven care se apropie si suteaza sperand sa faca gol dar vine magnifica Lisa King, orgoliul echipei, care reusteste sa prinda mingea in manutele ei adorabile si incepe sa danseze fericita.
Nu stiu de ce gandeam la persoana a treia, dar era amuzant.
Oricum, meciul continua. Si iata ca Stella suteaza catre Slash care vrea sa faca tot singur si alearga pana la poarta si cand se pregateste de un gol memorabil... vine Duff si ii fura mingea ! Imposibil asa ceva ! Si Duff alearga si suteaza catre Izzy, dar vine Stella si fura mingea si o suteaza catre Axl, dar apare Steven si fura mingea, apoi suteaza catre Duff, care suteaza catre Izzy care se apropie si face gol ! Am ratat-o ! Ma uram pentru treaba asta. Michelle si Steven dansau, Izzy si Duff mai aveau oleaca si se pupau. Ce echipa de nebuni !
- Lisaaaa ! Ma dezamageeesti !!! - urla Slash trantindu-se pe jos.
- Hai Slash, s-a intamplat. - zise Stella.
- Oricum de data asta, facem noi gol si eu diseara ma imbat. - incheie Axl.
Si iata ca meciul reincepu. Slash avea mingea, o suta catre Axl, care o suta catre Stella si... GOOOL !
- Uuuuuuu ! Cine-i cea mai tare ? Cine-i cea mai tare ? - canta Stella. - Eu sunt cea mai tare ! Eu sunt cea mai tare !
- Tu esti buna de cheerleader. - comenta Izzy.
- Am facut asta cand eram la liceu.
- Nu ma mir.
Oricum, meciul reincepu. Iata-l pe Axl in actiune, suteaza catre Slash, acesta suteaza catre Stella, dar se baga Izzy si fura mingea si o suteaza catre Steven care o suteaza catre Duff care se apropie chiar daca se baga Slash in seama, dar nu reuseste sa o fure asa ca Duff suteaza dar nici-un gol pentru ca magnifica Lisa se arunca si prinde mingea.
- Nuuuuoooo ! - zise Duff trantindu-se pe jos.
- Hai Duffy, poti trai si asa. - ii zise Slash.
- Cineva sa-i zica lu nebunu asta ca eu nu-s gay ca el. - zise Duff ridicandu-se si fugind de Slash.
- Esti gay, Slash ? - l-am intrebat razand.
- Nie Nie. - mi-a zis.
Meciul continua fara nici un gol, cu Izzy care isi " fractura " genunchiul, cu Stella care se deprima de fiecare data cand nu reuseam sa faceam gol, cu Slash care incerca sa arate ca nu-i gay si cu Axl care incepea sa cante de fiecare data cand nu primea mingea.
La sfarsit am castigat noi, cu 2 la 1. Am inceput sa facem o mini hora a unirii si Slash incepu iar sa cante Yellow Submarine.

Hope you like it. Photograph - Pagina 2 Icon_smile
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 6:41 pm

Ce mishto e =))
Stella si cu Lisa tangouri ca noi :> E destul de amuzant ficu, dupa parerea mea. Imi place cum ai scris si astept next Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 10:57 pm

Nu mai pot, jur =))))))
IL ADOR PE AXL ! Daaa, Slash este gay, e indragostit de Axl. =))
Si ai zis ca Axl canta cand nu primea mingea de parca ar fi fost un lucru rau [-x =)))
Slash e cel mai tareee. Mna, si eu am avut o obsesie pentru Yellow Submarine , odata. Dar inca nu mi-l pot imagina pe slash cu claia prinsa! Neutral aRR, asta e blasfemie !
Izzy sa se pupe cu Duff? Nuuu. Duff e indragostit de Steven. De asta GnR e trupa mea preferata (de gay) .
A fost genial capitolul =)))
you rooockkk, girl.
vreeau next . :X
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 17, 2010 5:41 pm

O sa mor!Daaaa,stiu ca o sa mor!=))=))
Genial capitolul asta!=))=))
Imi citez eroul" you rooockkk, girl."
Next? ;; )
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 12:24 am

Buna ziua lumeee ! Va era dor de mine, nu-i asa ? Vin cu Nextuuul spre fericirea Catalinei.

Capitolul 10

Vazut ca am castigat, cealalta echipa ne-a platit pranzul asa ca ne-am dus la o terasa din aia pentru tractoristi, ca sa mai schimbam si in plus nici prea multi bani nu aveau " adversarii " nostrii.
- Uite, au mancare romaneasca ! - a zis Michelle uitandu-se in meniu.
- Romania... asta e in Asia ? - intreba Steven.
- Nu desteptule, e in Europa. - i-a zis Michelle.
- Eee, si eu de unde sa stiu ? Nu eram as in geografie.
Slash se uita nelamurit in meniu cu o mana in par si cealalta pe meniu.
- Da... de ce nu au Jack Daniel's ? - intreba trist.
- Pentru ca aici vin tractoristii si nu pot sa se imbete. - i-am explicat.
- Ooof, de ce tu le stii pe toate ? - ma intreba.
- Paaai.. nu stiu. Oricum, eu zic sa luam fiecare cate o corba, nu, cioarba, nu, ciorba !
Ia-ta ca veni si tipa sa ne ia comanda. Nu era prea imbracata sincer sa va spun si mai si mergea intr-un mod pe care ea il credea extrem de sexy, probabil.
- Ati hotarat deja ? - intreba.
- Da, 8 ciorbe de pui si 8 Coca Cola. - comanda Michelle vazand ca exemplarii de sex masculin erau pe alta planeta deacum.
- Ok. - zise si pleca.
- Doamne ce buna e ! - zise Slash.
- Hey ! Si eu ce is aici ? Lumanare ? - intreba Stella ofticata.
- Tu esti si mai buna. - ii zise Slash sarutand-o.
Michelle si Steven au luat in exemplu si au inceput si ei sa se sarute de mama focului.
- Aheeeem, vine mancarea. - zise Izzy intrerupand gesturile de dragoste a celor patru.
Tipa veni cu 4 ciorbe si le puse pe partea mesii unde erau, in ordine corecta : Izzy, Axl, Slash si Stella.
Imi venea sa o omor pe aceasta tipa foarte " draguta ". Adica, moare omu de foame si ia pune mancare la altii !
- Aaaah, da e lichid ? - intreba Slash uitandu-se in castron.
- Da ce credeai Mr. Inteligenta ? - il intreba Stella.
- Nie Nie.
Cred ca avea un fix cu acest " Nie Nie ". Nu stiam prea bine ce insemna, dar era amuzant. Dupa cateva minute veni si mancarea noastra. Am luat lingura si am gustat, nu era rau. Desigur preferam altfel de mancare, dar nu era rau.
- Slash ! Ti-ai bagat parul in mancare ! - a zis Stella catre chitaristul minune.
- Ups ! - a zis Slash vazandu-si parul ud.
- Esti prost Slash, sincer. - i-am zis.
- Nie Nie.
Iar incepea cu " Nie Nie ". L-am intrebat ce inseamna, a zis ca e o inventie dea lui prin care arata ca e mai original decat toate persoanele care se gaseau in jurul lui, adica noi. I-am raspuns un simplu " Nie Nie ", era si amuzant de zis.
Pranzul continua cu multi " Nie Nie ". Slash reusise sa se pateze si de Coca Cola si isi merita niste aplauze. Tractoristii care mai erau pe acolo se uitau la noi ca masini straine.
- Vazut ca am castigat si ca am promis ca ma imbat in seara asta, in seara asta toti la Rainbow. - azi Axl cand am plecat.
- Ok, chiar imi lipsea unchiul Jack. * - zise Slash.
***


- Mergem ? - a intrebat Michelle.
- Vin. - am zis coborand scarile.
- De cat timp petreci tu asa mult timp in baie ?
- Eu ? Nu mi se pare. - i-am raspuns iesind.
Da da, probabil ca am dat mai multa importanta aspectului meu in acea seara, dar nu as fi recunoscut asta nici daca mi-ar fi dat cineva 5000 de dolari. Ma rog, poate pentru toti banii aia as fi recunoscut, dar vazut ca nu mii dadea nimeni nu aveam de gand sa zic nimic.
Cand am ajuns la Rainbow, Axl si Slash erau deja beati. Si nu erau acolo de nici macar 10 minute.
- My Michelleee, you just can't teell. - incepu Axl sa cante cand o vazu pe Michelle.
- Nici nu-i asa desteptule. - ii zise aceasta.
- Da eu tot gol am facut.
Se mai baga si Slash in seama cu " Nie Nie ".
Michelle se duse la Steven asa ca eu am ramas cu cei doi alcolizati.
- Da' unde iti este iubita, Slash ? - l-am intrebat.
- Acasa, o doare burta.
- Baa.. poate e gravida ! - zise Axl si incepura amandoi sa rada.
Doamne, astia is nebuni. Cum e posibil sa te imbeti in 10 minute ?
- Hey ! - zise o voce.
- Duuuff ! Persoana normala, zi ca nu esti beat. - am zis fericita de faptul ca venise cineva mai normal.
Duff se uita la mine, apoi la cei doi care mai aveau oleaca si mureau acolo de ras.
- Inteleeg, s-au imbatat in 10 minute. - zise Duff.
- Deci e la moda printre voi persoane ciudate.
M-am uitat prin prejur. Nu-l vasusem inca pe Izzy, deja imi facusem toate telenovelele posibile in cap. Un esemplu ? Izzy isi face de cap cu Stella si Slash s eimbata si se imbolnaveste si moare, apoi vine Stella caruia ii pare rau pentru ce a facut si se omoara si ea si Izzy ramane singur.
- La ce te gandesti ? - m-a intrebat Duff vazand ca plecasem pe alta lume.
- E mai bine sa nu stii. - am zis furand sticla de Jack Daniel's din mana lui Slash.
- Tuuuuu ! Da minunatia la nepotul Slash.
- Da e o familie intreaga ? - am intrebat dand sticla lui Duff care o ridica.
Slash incepu sa sara incercand sa-si recupereze bautura.
- Esti micut Slash.
Eu am inceput sa rad ca proasta.
Dupa ceva timp aparu si Izzy care canta No Woman No Cry si nu bause nimic. Droguri mai mult ca sigur. Intr-un sfarsit Slash reusi sa isi ia Jackul inapoi si Axl se aseza si dupa cateva secunde adormi. Cum e posibil sa adormi cu atat galagie ?
Eu si Duff ne-am dus afara ca sa putem intelge ce zicem.
- Duff.. ieri, tu.. adica eu..adica noi..
- Da, stiu. Ne-am sarutat.
- Faptul e ca... cred ca daca ramem doar prieteni e mai bine.
Nu stiam de ce vroiam asa ceva, dar nu vroiam sa am o relatie. Vroiam doar sa ma distrez si sa am un iubit nu era chiar ceea de ce aveam nevoie.
- Ok, daca asta vrei. Dar.. pot un ultim sarut ?
Am zambit si l-am sarutat. Nu era prea diferit de data trecuta, doar ca de data asta nu mai era ploaie.
- Nuuuooo, sunteti impreunaaaaaa ! - urla Slash iesind din Rainbow.
- Nu, Slash, nu suntem impreuna ! - am zis.
- Ai prea mult alcool in creier, vezi rau. - ii spuse Duff.
Intre timp iesira si Steven si Michelle care cantau o melodie inventata pe moment, cred.
- Ete ! Acu vad eu rau ! Oricum, vazut ca Axl doarme ca un... sa ma gandesc.. ca un adormit, hai sa-i furam banii si sa platim.
Zis si facut. Se duse inauntru si incet incetisor ii scoase portofelul din buzunar, apoi il ridica cu greu si il puse pe umarul lui si se duse sa plateasca. Il trase pe Izzy de-o maneca si iesi.
Axl vorbea singur despre jungla in somn.
- Valeu, acu parca vezi ca incepe iar sa cante in somn. - zise Izzy. - O fi el intonat, dar cand incepe.
- Baaaaby, I Waaant Yooou. - incepu adormitul nostru si apoi incepu sa rada.
- Ba ! Asta era treaz ! - zise Slash lasandu-l jos.
- Da Slash draga, si banii cu care ai platit de fapt erau ai tai, asta e portofelu tau. - zise dandu-i portofelul pe care il avea in buzunar lui Slash.
- Tuuu ! - urla aesta si incepu sa il fugareasca pe cantaretul minune in stil Tom si Jerry.


* Unchiul Jack = Jack Daniel's

Sper sa va placa si scuzati greselile. Photograph - Pagina 2 Icon_biggrin


Ultima editare efectuata de catre Iris. in Lun Iul 18, 2011 6:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 12:34 am

=))=)) Lesiiiin =))
aaa si Lisa e tampita Smile)
Asa, e geniala ficu Smile). Ti-am zis, trebuia la comedy.
Oricum, next ? :o3
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 4:15 pm

Nu mai citesc, gata ! Neutral
Femeie, ma omori =)))))))))))))))))))))))))))))
Chestia cu portofelu =)))) Deja mi-i imaginez. Si da , Axl e sexy cand doarme =)))
si mai ales cum sarea Slash dupa Jack. =))) ca un iepuras, cu claia aia .
Da, Lisa e proasta, dar a inteles in sfarsit ca Duff e al meu, yee.
Oricum, cred ca Lisa ramane cu Duffica. :o3
Aaaaa. totally agree with Devy. La comedy cu tot cu +. =)))
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 8:16 pm

Eu o sa mooooooor! =))
Si eu cred ca va ramane cu Duff :>

Subscriu ce au zis ele: trebuia la comedy!
=))=))
next?:o3

Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 11:58 pm

Buna seara ! Pun Next. Stiu, e cam scurtut si nu se intampla prea multe dar e un fel de introducere la urmatorul capitol.

Capitolul 11

- Lisaaa, repede. Suna unu ciudat la usa. - mi-a zis Michelle in timp ce ma spalam pe fata.
Am coborat si m-am uitat pe vizor.
- Repede, ne inchidem in bucatarie. - am zis alergand cu ea sub masa.
Stateam acolo ca doua proaste crezand ca era vreun asasin. Ceva imi zicea ca era doar unul care incerca sa vanda nu stiu ce. Cand apele se calmara, am iesit de sub masa si ne-am uitat pe vizor, nu mai era nimeni.
- Daca era un asasin care la noapte vine si ne omoara ? - intreba Michelle disperata.
- E doar dimineata, pana la noapte uita.
- Nu-i amuzant !
Dupa cateva minute de discutii despre cum riscam sa murim si despre cum nu ne-ar mai fi gasit trupurile pentru ca planula constata in a ne arunca si in mare dupa, suna iar la usa.
- Valeu ! Iar a venit ! - a zis Michelle ducandu-se dupa canapea.
M-am uitat pe vizor.
- E doar doamna Smith. - am zis incercand sa imi calmez amica.
- Si mai rau !
Am dat drumul la usa. Doamna Smith cu un zambet pe fata intra in casa fara nici macar sa salute. Michelle iesi de dupa canapea prefacndu-se ca nu sa intamplat nimic.
- 'Neata doamna Smith. Ce vanturi nordice va aduc pe aici ? - am intrebat-o pe babeta.
- Am castigat 100 de dolari ! - zise doamna Smith fericita.
- 100 de dolari ? Sa nu imi spuneti ca de la un domn mai ciudat. - zise Michelle gandindu-se deja la cum sa fure banii.
- Ba da, un domn care mergea din casa in casa.
- Nuuuuuuu ! - am urlat noi in cor.
Adica puteam sa castigam atata banet si noi am crezut ca era un asasin ? Nu poate sa existe asa de multa prostime pe lume.
- Ah, si apropo, era foarte bun pestele ala, era cam ars pe dinafara dar inauntru era delicios. - zise doamna iesind pe usa.
Eu am cazut intr-o depresie. Doua vesti care imi demonstreaza " inteligenta " dintr-o data ? Nu este posibil asa ceva !
- Ok ! Cu calm ! Nu suntem proaste ! Avem doar o micuta problema la creier. - zise Michelle.
- Ba nu, My Michelle, suntem proaste !
- Nu incepe si tu cu My Michelle.
- E amuzant !
Michelle se tranti pe canapea de parca tocmai carase 5 vaci deo data. Mai suna si telefonul, speram din toata inima sa fie careva care sa ne dea bani. Hotaresem ca deacum de fiecare data cand nu cunosc pe cineva il invit la un ceai sperand sa fie careva cu bani de dat cadou.
- Alo ? Da, acceptam 2000 de dolari ! Aaah, tu esti ! Steeeeeeven, nu-i asa ca ai banet de facut mie cadou ? Nu ? Cum iti permiti ? Aaah, ok. Da. Aha. Micheeeeeeeeelle.
- Ce te urli femeie ? Is la doi pasi distanta. - zise Michelle luand telefonu in mana.
Dupa 2 minute de convorbire pline de " Draguuule " Michelle iesi pe usa.
- Unde te cari femeia lui Dumnezeu ?
Nici un raspuns. Aaaa, perfect. Puteam sa fac dezordine in toata casa. Da, de parca nu tot eu as fi curatat dupa. Ce puteam face, ce puteam face ? Puteam s aies, dar imi era lene, puteam sa ma uit la un film, dar imi era lene. Asa ca le-am unit. M-am hotarat sa ma duc sa inchiriez caseta cu " Exorcistul ". Tot trebuia sa il vad, asa ca de ce nu ?
Am iesit pe usa sperand sa gasesc pe cineva care sa imi arunce cu bani. Am mers pana nu am vazut un loc cu scris mare " Filme de inchiriat ". Am intrat, ce vroiai si ce nu. Plin de casete. Instictul mi-a spus sa ma apropii de sectiunea " Romantic " dar trebuia sa merg spre Horror daca nu vroiam sa raman proasta pentru tot restul vietii.
Am mers cateva secunde pana nu vad " Exorcistul " scris mare cat capul meu. Am apropiat mana de caseta sperand sa nu intre diavolul in mine. Am luat-o si m-am uitat prin prejur, nici un diavol si nici nu imi venea sa vomit, asa ca m-am dus inspre tipul de la casa.
- Inca nu l-ai vazut ? - ma intreba.
Am stat putin si m-am gandit.
- Ba daaa ! Il stiu practic pe de rost, doar ca il ador si vreau sa il mai vad.
Doamne, nici eu nu credeam la ce am zis, dapai el. Se uita la mine zambind. Cred ca pricepuse ca nu era nimic adevarat din ce ziceam. Puse caseta intr-o punga si eu i-am dat banii si am iesit.
Ok, ramanea doar sa il vad acum si as fi devenit tare !
La un moment dat, cand eram aproape de casa cineva mi-a pus mainele pe ochi.
- Ghici cine-i !

Cine ghiceste cine era e tare.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 12:03 am

Duff. E Duff.
Doamne, eu cand m-am uitat la The Exorcist, cand a aparut ala in fata mea am trantit telecomanda cat colo =)).
Alea doua seamana mult cu noi. Proaste, tute, nu-ti aduce cu cineva ? Vreau next repede repede :o3.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 21, 2010 1:20 am

Eu zic ca e Duff sau exorcistul. Sau ... sau nush, tipu care impartea bani ? asa ceva. nu ma pot concentra acum, dupa berea aia.
Dar oricum, mi-a placut capitoulul. tare curajoasa Lisa asta sa se uita la The Exorcist singura.
next . :X
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 23, 2010 12:48 am

Vine Nextul dedicat lui Slash, vazut ca maine e ziua lui si Catalina se van gandi numai la el, priceput ? Photograph - Pagina 2 Icon_razz

Capitolul 12

- Pai dupa voce, nebunie si maini as zice ca esti... Slash. - am zis intorcandu-ma.
- Ooof, de obicei nu ghiceste nimeni ! Dar tu fiind mai antipatica de felul tau ghicesti.
- Eu nu sunt antipatica, tu esti antipatic.
- Ok, eu sunt antipatic.
Lineste totala, stateam ca doi prosti uitandu-ne unul la altul. Dupa cateva secunde in care parca murise careva am inceput amandoi sa radem ca apucatii.
- Ce ai punga ? - ma intreba aratand cu degetul spre punga minune.
- Exorcistul..
- Ai un exorcist in punga ? - ma intreba scandalizat.
- Nu, desteptule, filmul !
- Aaa, pai zi asa. Oricum, nu te uita la el singura daca nu vrei sa mori.
- Ok, o sa ma uit cu tine ! - am zis razand. - Si ce cauti pe aici ?
- Pai vroiam sa trec pe la tine. Nu ma intreba daca de fiecare data cand nu am ce face vin la tine pentru ca raspunsul va fi da. Si vazut ca te-am gasit pe drum, chiar daca mai sunt doi pasi pana la bloc, te invit sa te plimbi prin toata California cu mine. Adica, ma rog, doar Los Angeles si ce e mai aproape.
- Mmm... ok ! Cu ce mergem ?
- Cu minunatia asta. - mi-a raspuns indicand o decapotabila rosie.
- W-wow ! E a ta ?
Daca cu muzica se castigau atatia bani incat sa poti cumpra o minunatie ca asta hotarasem deja sa devin o cantareata de succes.
- Nu, un prieten deal meu e plecat si mi-a lasat-o mie, asa ca incearca sa nu o sgarii cu unghiile alea.
- Da nu is lungi !
- Conteaza ?
Am ras si m-am urcat in masina. Aaah, comood. Am dat drumul la radio cautand o melodie melodioasa, nimic. Am lasat pe un post unde vorbea un nene.
" Formatia Guns N Roses are mult succes in LA, si in curand credem ca va ajunge faimoasa in toata lumea ", zicea tipul de la radio.
- A zis de noi ! A zis de noi ! - zise Slash incepand sa sara fericit pe loc. - A zis ca vom deveni faimoosi !
Era in al noulea cer. Imi era frica sa nu inceapa sa planga.
- Hey, Slash, cu calm ! Poate dai peste saracii oameni !
- Da ai auzit ce a zis ! Lisa, te iubesc pentru ca ai oprit pe postul ala.
- Da da, mersi. Imi pare bine, dar tocmai ai trecut pe rosu.
Se calma si deveni serios dintr-o data. Apoi ii reaparu un zambet pe fata si dupa iar deveni serios. Nu intelgeam acel om. Cum poti sa iti schimbi starea de spirit dintr-o data ? Poate era gravid.
Am mers pentru cateva ore bune. apoi ne-am oprit sa mancam un hot-dog si dupa am continuat.
Vremea era de partea noastra, poate chiar prea mult. Era soare si foarte mult cald, poate chiar prea mult. Incepuse sa se faca seara deacum, cred ca era vreo 6, nu aveam nici macar ceasul la mine, dar tot se murea de cald. La un moment dat am ajuns intr-un fel de padure, daca se putea numi asa. Puteam sa alegem : ori mergeam la stanga, ori mergeam la dreapta.
- Pe unde o luam ? - ma intreba Slash.
- Dreapta. - am raspuns.
- De ce chiar la dreapta ?
- Pentru ca asa zic eu.
- Ok. - zise zambind si land-o la dreapta.
Nu era chiar cel mai inteligent lucru sa mergi cu o decapotabila prin padure, dar na. Dupa cateva minute am ajuns intr-un loc cu niste mese din lemn si niste bancute tot din lemn amenajete pentru turistii care treceau pe acolo si aveau chef sa manance ce aveau in rucsacuri.
- Wow. - am zis coborand din masina. - Asta e locultau secret, nu ?
- Cum ti-ai dat seama ?
- Eeeh, eu stiu multe. - am raspuns razand.
Ne-am asezat la o masuta si ne-am uitat la cer, inca mai era soarele. Totul era minunat pana nu au inceput sa ne bazaie mustele.
- Trag mustele la noi ca la cacat. - zise Slash incercand sa prinda una.
- Hey, eu nu sunt un cacat !
- Bine bine. - zise razand. - La ce mai trag mustele ?
- Nu sunt experta in muste, Slash !
- Oook. - zise. - Auzi, de ce nu ai vrut sa fii cu Duff ?
- Nu am chef de o relatie. Adica, n-am nimic cu Duff, dar... nu stiu.
- Eu zic sa t-il iei. Adica, daca eu as fi o fata nu as astepta prea mult. E un tip care place femeilor, nu ca mine normal, eu sunt regele, dar daca nu te grabesti o sa-l gasesti insurat si cu copii.
- Nu nu, erai tu ala cu copii. Apropo, ce mai face Stella ?
- Bine, totusi cred ca e gravida. Dar nu schimba discursul ! Imi depresezi amicul si dupa te interesezi de relatiile mele amoroase ?
- A cazut in depresie ?
- Nu, dar nici mult nu mai are. Da, stiu ca exagerez ! Dar crede-ma e inebunit dupa tine.
Am zambit cand am auzit ultimele cuvinte. Duff e innebunit dupa mine ? Wow, nu ma asteptam la asta.
- Si stiu ca si tu il placi, se vede dupa cum te uiti la el. Asa ca in noaptea asta gandeste-te la ce ti-am spus.
- Ok. Asa voi face. Acum zi-mi despre Stella.
- Iar ! - ofta.
- Iar !
- Ok, e de treaba dar nu stiu, e prea nebuna !
- Si tu cum esti ?
- Si eu is nebun, da. In asta consista problema. Nu pot sta cu o fata mai nebuna ca mine, imi fura scena.
Ofta si isi lasa capul pe umarul meu.
- Slash, Slash... dai de o fata frumoasa si tot nu iti convine !
- Da' imi convine doar ca... nu stiu.
Am stat cateva minute in liniste, mustele tot zburau. Noroc ca nu erau si tantari. Ma uitam prin prejur pana cand nu imi cazura ochii pe pantalonii mei si... oroare !
- Aaaa ! Slaaash ! Fa cevaaa !
- Ai innebunit ? Uuuh, uite un paianjen ! De asta urli ?
- Iaaaaaa-l de pe mineee ! Misca !
Eram terorizata. Slash il lua si il puse pe pamant. Cum putea sa tina un paianjen in mana eu nu stiu.
- Sa plecam de aici. - am zis rindicandu-ma.
- Dar... ooof, Lisa Lisa Lisa.

Imi cer scuze pentru greseli Very Happy
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 23, 2010 1:14 am

Da' Lisa aduce asaaaa, cu NOI !
Ti-am zis ca radeam ca proasta =))
Ma simt un star, mi s-a mentionat numele ! :X. Ok, sunt tuta.
Deeeci, astept next, si sunt sigura ca se pune cu Duff. Smile)
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iul 23, 2010 8:22 pm

Iar am pierdut un neeext!>_>
Siiii mie imi e frica de paianjeni! :-s
Avem next? ;Wink
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 24, 2010 11:36 pm

Vine Neeextul ! Photograph - Pagina 2 Icon_razz Scuzati greselile.

Capitolul 13

Era o dimineata ploaioasa si eu nu aveam ce face. Michelle era asezata pe un scaun in bucatarie uitandu-se ganditoare pe geam.
- Stiu ! Stiu ce sa facem !! - exclama fericita.
- Ce ? Ce ?
- Ne uitam la " Exorcist " !
- Da ma crezi proasta, tampita, sclerozata si toate alea ?
- De ce l-ai luat daca nu vrei sa te uiti ? Aaaah, stiu. Vrei sa te uiti cu Duff, asa are cine sa te protejeze !!
- Ooof, de ce toata lumea crede ca eu si Duff nu putem trai unul fara altul ?
- Pentru ca asa e ! Si nu incepe cu teoria sosetelor.
- Si care e aia ? Of, nu imi zice. Hai sa... hai sa facem farse la telefon !
- Nu am 5 ani !
Am stat vreo 20 de minute sa ne gandim la ce puteam face pana cand ploaia nu se opri si iesi cel mai frumos soare pe care il puteai vedea. Da da, exagerez.
- Sa iesim ! - urla Michelle iesind pe usa si coborand scarile dand de doamna Smith care isi controla posta.
- 'Neata doamna Smith, ce mai faceti ? - am intrebat-o in timp ce Michelle culegea floricele.
- Lisa, draga, nu vrei sa imi iei tu pensia vazut ca eu tre sa plec pana la fratele meu ?
- Ok, doamna Smith, dati-mi buletinul.
Am asteptat sa intre in casa si sa imi dea buletinul. Michelle imi tot zicea sa ma misc pentru ca avea chef sa treaca pe la Steven, i-am zis sa rabde asa ca se bosumfla si incepu sa o imite pe doamna Smith.
In sfarsit iesi si baba cu buletinul, am salutat-o si am plecat.
- Uite ce fataloaica avea prin 55 ! - exclama Michelle.
- Da e baba rau daca in 55 arata asa !
- Mai aveai vreun dubiu ?
Am mers pana la Steven mai mult alergand crezand ca unii ne urmaresc, dar de fapt se duceau la bazin. Am inceput sa radem ca proastele de inteligenta noastra suprema. In sfarsit ajunsesem, Michelle suna la usa, eu ma uitam prin prejur sperand sa nu apara vreo baba. Nu puteai sa stii nicio data cand apare vreo baba asasina sau posedata de diavol. Dupa ceva timp aparu si Steven. Nu reui nici sa zica " Salut " ca Michelle era deja de gatu lui. Am intrat, apartamentu lui era ceva gen cel a lui Slash, doar ca nimeni nu il batea pe Slash in dezordine. Si tot gandidu-ma la Slash uite-l iesind din bucatarie.
- Lisaaa ! Sa dansam ! - zise incepand un tago de zile mari.
- Pleaca de aici ! Puti a Jack Daniel's !
- Se zice " mirosi a Jack Daniel's " !
- Da tu puti, deci...
Ne-am asezat amandoi pe canapea uitandu-ne la televizor. Erau stiri, mereu erau stiri la televizor.
- S-a mai pupulat incaperea ? - intreba Duff iensind din baie.
- Da e la moda sa vii la Steven ? - am intrebat.
- Da ! - raspunse Slash. - Si daca nu va prezentati si voi doua acum probabil ne uitam fericiti la un porno !
- Slash, mie imi pare rau pentru familia ta. - zise Michelle. - Cum sa suporte o persoana ca tine ?
Dupa cateva minute de discutii despre persoana lui Slash sunara la usa. Steven deschise. Axl intra pe usa facand pe divul.
- Hai ba, ca nu esti interesant. - zise Slash aruncandu-i o perna.
- Tin sa precizez ca asta e perna mea si daca o murdaresti imi cumperi alta ! - zise Steven luand perna de pe jos.
Axl isi dadu jos ochelarii si se uita prin prejur, o vazu pe Michelle si incepu sa cante My Michelle, se uita atent la Duff si se duse sa-i aranjeze parul, apoi se uita insistent spre Slash si incepu sa faca " tz tz tz ".
- Deci, ori e gay, ori e drogat. - comenta Slash.
Axl ii arata degetul mijlociu apoi se aseza intre mine si el.
- Lisa, ce vanturi te aduc in casa asta plina de nebuni ? - ma intreba.
- Michelle Harris in persoana.
- Nu e Michelle Harris, e My Michelle !
- Bine bine, totusi cred ca o sa plec. - am zis ridicandu-ma.
- Vezi ! Ai facut-o sa plece ! - zise Slash ofticat catre Axl.
- Nu ! De fapt din cauza ta ! Si m-il iau si pe Duff.
Slash intelese si imi facu cu ochiul. Axl se uita ciudat la noi apoi se interesa de Stella. L-am luat pe Duff de mana, l-am salutat pe Steven, i-am zis lui Michelle sa fie cuminte si am iesit.
- Ce mai faci ? - l-am intrebat pe Duff.
- Bine, tu ?
- Bine bine. Scuze ca te-am luat de la amicii tai, dar trebuie sa iti spun ceva.
- Nu-i nimic. Si asa nu aveam ce face acolo, plin de nebuni. Ce vrei sa imi zici ?
L-am oprit si i-am zambit. Se uita ciudat la mine, probabil nu intelegea ce aveam de gand.
- M-am mai gandit... - i-am zis si apoi l-am sarutat. - Si da, vreau sa fiu cu tine.
- Zau ?
- Da, sa nu-mi zici ca ti-ai gasit deja pe alta !
- Nu, si chiar daca as fi gasit nu ar fi fost ca tine.
I-am zambit si l-am luat de mana. Ne-am dus la mine vazut ca nu stiam unde altundeva sa mergem. Doamna Smith plecase deja vazut ca nu era pe scara blocului ca de obicei.
Am intrat in casa, nimic nu era schimbat. Deci nu isi facuse aparatia nici un spirit. Perfect.
Duff se aseza pe canapea si imi facu semn sa ma vin la el. M-am asezat in bratele lui si am inceput sa il sarut. Era totul perfect. Cum putea acest om sa sarute asa bine ?
- Duffy Duffy, ti-a mai zis cineva ca saruti extrem de bine ?
- Sincer, da.
- Dar nu eram eu, deci nu se pune.
Zambi si ma saruta din nou. Totul decurgea in mod magnific pana cand nu sunara la usa. M-am ridicat si am deschis usa. Tipul cu posta. Chiar acu trebuia sa vina ?
- Iei tu pensia doamnei Smith ?
- Da, stai s acaut buletinul.
Unde il pusesem oare ? Buletinul, buletinul. De ce nu era buletinul.
- Duff, ai vazut un buletin ?
- Nu, nu cred. Poate l-ai lasat la Steven.
- Steven !!! Uuups... He he, tipuuul cu pensiiiiiile, este o mica problema.

Pareri ??
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 24, 2010 11:43 pm

Proasta ca noi...
Asa, acu mic flashback :
" - FUGI ! NE URMARESC ! Aaa, da' intra la bazin ! " cum sa fii asa de tont ? =))
Eu am zis ca de pune cu Duff ! :>
E super ficul Very Happy Am ras de am murit.
Next !
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iul 25, 2010 8:42 pm

Draga mea Smara,eroul meu,Duff e luat! Smile)
Axel e DIV? =)) O sa mooor!=))
Urmeaza sa se uite la Exorcistul,nu? >: )
Next? :o3


Ultima editare efectuata de catre S=) in Lun Iul 26, 2010 7:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 7:17 pm

Am zis ca ma mut la tine, da ? =)))
Bun, deci, ma dezamagiti si ma faceti sa plang. Uaaa. De ce puneti fara mineee? Sad( Ahh, cad in depresie ca Duff.
Slash e gravid. =)))))))
MMi-a placut asta. =)))

"Nu puteai sa stii nicio data cand apare vreo baba asasina sau posedata de diavol"
Adevarat.

Axl, dragostea mea fandositaaa =)) Axl e div , OMG. nu mai dorm la noapte stiind ca el este DIV. e obsedat de My Michelle !?
Bai, saracii, din cauza alora nu se mai pot uita la porno ! Neutral How dare theeem?

Bun, deci Duff fuse luat oficial !Yeee. O sa sarbatoresc asta.
RAWR, Lisa.

vreau next . =)) DOAR UNUL, te rog. Smile)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Photograph - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Photograph
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: