Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Photograph Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Photograph Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Photograph Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Photograph Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Photograph Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Photograph Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Photograph Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Photograph Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Photograph Mwpfkx
Photograph 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Photograph 4r43yh
Photobucket
Photograph 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Photograph

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 2:16 am

Buna seara ! Ce mai faceti oameni buni ? Ia sa postez eu noul meu fic. Photograph Icon_biggrin Spre fericirea lui Cata, cred.

Deci, personaje :

Guns N Roses ( Duff, Izzy, Axl, Steven, Slash ) :
https://2img.net/r/ihimizer/i/84418724.jpg/

Lisa :
https://2img.net/r/ihimizer/i/87977671.jpg/

Michelle :
https://2img.net/r/ihimizer/i/34050808.jpg/

Stella :
https://2img.net/r/ihimizer/i/32913239.jpg/

Photograph

Capitolul 1


Septembrie 1985.


E doar un dentist, doar un dentist. E pentru binele meu. Am intrat in masina tragand aer in piept. Volanul era fierbinte. Cred si eu, daca am lasat masina in soare. Era extrem de cald afara, chiar daca era deja inceputul lui Septembrie. Era luni. Imi aminteam de weekendul care abea trecuse. Mare, soare, baieti frumosi, niste droguri si niste alcoolice. Toate astea cu Michelle, normal. Amica mea de-o viata. Suntem prietene de cand m-am mutat in Los Angeles, cand aveam amandoua cam 8 ani. Au trecut multi ani de atunci, mai exact 12. Mi-am luat gandurile de la scurta mea " vacanta " si am inceput sa caut o statie de radio care sa dea o melodie decenta. Ok, Bon Jovi. Perfect. Eram deja in intarziere, dar nu vroiam sa ma misc in nici un fel. Hai, Lisa, poti sa faci asta, nu e chiar asa de greu. Trebuie doar sa ascunda o carie, ce-i asa de infricosator ? Totul. Nu reuseam sa ma conving, dar vazand ca minutele trec m-am hotarat sa ma indrept spre dentist. Ma rugam la Dumnezeu sa raman fara benzina, dar nimic. Si nici macar nu era prea departe. Ajunsa in fata cladirii am inceput sa ma agit si mai mult. Cu tot curajul pe care il aveam am deschis usa si am intrat. Mai erau doua persoane care asteptau. O babuta de vreo 70 de ani cu obrazu' umflat si un baiat care trebuia sa aiba cam varsta mea. Avea parul negru sau saten inchis, nu stiu. Avea o fata foarte cunoscuta. Vazut ca aveam chef de conversatie m-am asezat langa el.
- Hey, de unde te stiu ? - l-am intrebat.
Se uita la mine, parea cam adormit. Cred ca astepta de ceva timp.
- Pai, depinde. Guns N Roses ?
- Ah, formatia aia noua. Am ascultat cateva melodii. Va pricepeti.
- Tu asculti muzica noastra ? - ma intreba uimit.
Doamne, de ce toata lume se uimea cand auzea ca ascult muzica rock. Adica, am inteles ca nu prea aduc cu cineva care asculta rock dar nici chiar asa !
- Da. Numele tau ? - l-am intrebat incercand sa schimb discursul.
- Stradlin. Izzy Stradlin. - raspunse oarecum mandru. - Al tau ?
- King. Lisa King. - am raspuns incercand sa-l imit.
- Ani ?
- Hey, is la interegotariu sau ce ? - am intrebat razand. - 20, tu ?
- 23. Ce vanturi te aduc pe aici ?
- O carie, pe tine ?
- O durere.
Am inceput sa rad. A pronuntat ultima propozitie intr-un mod foarte nostim si eu ma amuz usor, ce sa fac ? Se uita la mine ca la o nebuna, pana si babuta sa crucea. Asta ma facea sa rad din ce in ce mai tare pana cand nu aparu domnul doctor pe pragul usei cabinetului. Atunci am tacut de parca ar fi murit careva. Norocul meu a fost ca a intrat batrana inauntru. Usurare totala.
- Te-ai drogat cumva ? - m-a intrebat imediat dupa ce doctorul inchisese usa.
- Nu, dar esti amuzant.
- Ah, bun. E de bine.
Iar liniste totala. Imi era frica de ce se va intampla in cabinetul acela. Izzy mai avea putin si adormea. Dupa vreo jumatate de ora de frica si niste palme pe spatele lui Izzy ca sa nu adoarma iesi si batrana, care prin miracol nu mai avea obrazul umflat. Face miracole doctoru asta ?
- Ok, randul meu, tine-mi pumnii.- zise Izzy. -Sau vrei sa intri intai tu ?
- Doamne fereste, nu. Du-te, du-te ! - i-am raspuns.
- Ah, disera la 9 la Rainbow, nu lipsi. Concert. - m-ia zis facandu-mi cu ochiul intrand in cabinetul inspaimantator si malefic al doctorului miracol.

Imi cer scuze pentru greseli. Photograph Icon_razz


Ultima editare efectuata de catre Iris in Mier Iul 07, 2010 7:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 2:24 am

Izzy :X
Pai, ai scris frumos. Lisa e ca mine cu dentistii Smile).
Deja ador ficu. Sa nu dea naiba sa il abandonezi pe asta. Abea astept sa vina nextul Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 3:31 pm

Aaaa. Da-l dracu' pe Izzy ca era asa buuuun. :-l .
Haah, ador poza pe care ai pus-o cu Guns. =)) Ce incruntati sunt toti .

Vaaai, ce bine ca sunt la inceput. =) Asaaa, sa fie formula magicaaa.
Mie imi place cum ai scris si Lisa e foooarte frumoasa. (Eu o iubeeesc pe Liv Tyler. )
Abia astept sa vad ce se mai intampla.
(si vreau si eu la concert. )
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 7:01 pm

Mersi Devy, mersi Smara. Ma bucur ca va place. Photograph Icon_biggrin

Capitolul 2

- AU ! De ce ai facut asta ? - am intrebat-o pe Michelle.
- Pai, vroiam sa vad daca nu esti un spirit !
- Si trebuia sa imi tragi ditamai pumnul ? - am intrebat ofticata.
- Hai, ca nici nu te-am atins. Si e vina ta ! Tu me-ai facut capu toaca cu dentistu' lu peste !
Eram la un restaurant, nou deschis. Cautam disperata ceva rece in meniu, vazut ca nu puteam sa mananc cald. Dentist urat, nu putea sa ma programeze dupa pranz ?
- Ia si tu un hamburger... rece. - m-ia zis Michelle.
- Da nu-i bun ! Si daca il iau eu, il iei si tu !
- Ok.
Ala nu putea sa se numeasca pranz. Adica, hamburger rece ? Bleah. Cel putin in dimineata aia am inteles ceva foarte important : Dentistii dauneaza grav sanatatii.
Veni si ospatarul sa ne ia comanda. Cand i-am zis de hamburgerii reci cred ca s-a speriat, saracul. Pai cred si eu, doar nu e prost. Oricum, pana la urma ni ia adus. Gust teribil, ce sa zic.
- La dentist am facut cunostiinta cu unu, Izzy, care face parte din Guns N Roses. - am inceput sa-i povestesc lui Michelle. - Si in seara asta la 9, au un concert la Rainbow. Nu vrei sa vii cu mine ?
- Ok, si asa nu am ce face acasa singura, fara toi.
- Te rog nu mai pronunta cuvinte in franceza. Imi e de ajuns hamburgeru' asta ca sa vomit.


***


- Hai mai repede ! - am urlat.
Ca de obicei Michelle facea totul cu incetinitorul. E asa de cand o stiu. Lenta, foarte lenta. Dar ce puteam sa-i fac ? Poate eram prea rapida, nu stiu. E inchisa in baie de vreo jumatate de ora, sper ca nu a cazut in veceu sau a luat-o vantu care intra pe geam. Era 8.30. Inca mai eram in timp. Dupa alte cinci minute am vazut-o in sfarsit coborand scarile. Arata perfect, ca de obicei. Dar nu ar putea sa arate perfect in mai putin timp ?
- In sfarsit ! Hai ! - i-am zis deschizand usa.
Am lasat sa iese ea inainte. Noroc ca nu era departe.
Drumul nu a durat prea mult, a fost linistit. Foarte ciudat. De obicei de fiecare cand eram pe strada noi doua lumea suna la Spitalul 9. De data asta nu, alt miracol pe ziua de azi. Ajunse acolo, nu se putea respira. Plin ! Nu credeam ca sunt chiar asa de faimosi. Oricum, concertul inca nu incepuse asa ca Michelle lua imediat 2 sticle de Jack Daniel's. Una pentru ea, si una pentru mine. Da, aveam de gand sa ne imbatam in seara aia, si asa, ce aveam de facut ?
Se facu deja 9:15 si concertul nu incepuse. Astia faceau pe divii. Doar pe la si jumate incepu. Toata lumea incepu sa urle, mai ales fetele. Parca erau scoase din Exorcistul. Eu si Michelle ne-am facut strada prin toata omenirea ca sa fim mai aproape. L-am recunoscut Izzy si i l-am indicat lui Michelle. Cred ca si el m-a vazut pentru ca m-ia zambit. De ceilalti ce sa zic, aveau toti, cum sa zic... " capu' mare ", mai ales chitaristul ( nu, nu Izzy, celalalt ). Avea un par foarte ciudat. Foarte cret. Si il mai avea si tot in ochi, cum facea sa vada ? Tipu' de la bas avea cam 2 metri, poate nu chiar, da' nu era departe. Imi placea vocea cantaretului si avea si o presenta scenica memorabila. Nu reuseam sa il vad bine pe tobosar, dar vedeam ca e blond.
Cand concertul se termina toata lumea inebuni si mai tare. Imi placea muzica lor. Erau chiar tari.
Am luat-o pe Michelle de mana si am tarat-o pana in backstage. Doar cunosteam un membru, nu ? L-am vazut pe Izzy in indepartare.
- Hey Izzy ! - l-am strigat.
A intors capul si m-ia facut din mana. In spatele lui aparura alti trei componenti. Era chitaristul, basistul si tobosarul cred, da, pentru ca era blond.
- Ea e Lisa. - a zis Izzy. - Lisa, ei sunt, in ordine, Slash, Duff si Steven.
- Imi pare bine. - am zis si am strans mana cu toti. - Ah, ea e Michelle.
- Asa, deci Lisa si Michelle. Precum puteti vedea eu sunt cel mai frumos din aceasta formatie minunata deci daca simtiti nevoia sa va culcati cu mine nu e nicio problema - zise Slash.
Cred ca era beat.
- Chiar nu simt aceasta dorinta. - am raspuns in timp ce Michelle dadea din cap dandu-mi drpetate.
- E mereu asa, n-ai ce face ! - a zis Izzy.
Totusi lipsea cineva.
- Hey !
Nu mai lipsea. Tipul cu paru rosu, ala care canta. Era mult mai decent ca ceilalti si mirosea mai bine, cred ca s-ia facut un dus.
- Lisa si Michelle. - a zis Izzy indicandune. - Fetelor, el e Axl Rose. Daca nu il cunoasteti nu sunteti nimeni.
Axl a inceput sa rada.
- Are dreptate ! - a zis.
Vai ce modestie pe capu' lui.
- SA NE IMBATAM ! - urla Slash plecand spre bar.
- De parca nu ar fi deja. - a zis Axl.
Am petrecut seara vorbind si razand cu Axl, Duff si Izzy. Cu Slash mai putin vazut ca era dus. Steven si Michelle dansau pe undeva. Michelle Michelle...
La un moment m-a luat o durere de cap ingrozitoare, asa ca am iesit afara sa fumez o tigara. Era racoare, dar totusi era bine.
- Hey, ce faci ? - m-ia zis o voce care imi suna cunoscuta.
Am intors capul. Era Steven, ba nu Duff, ca avea doi metri.
- Fumez. Vrei ? - l-am intrebat arantandu-i pachetul de tigari.
A luat una si s-ia aprins-o.
- Mersi. Pun pariu ca te doare capul.
- Da. - am raspuns. - Si o intrebare, ai 2 metri cumva ?
- Nu, doar 1.91.
- Cica doar... - am zis. - Vreau acasa.
- Te conduc eu.
- Ok. Hai !
Nici nu am reusit bine sa ma indrpet in spre directia casei mele ca am auzit vocea lui Izzy.
- Stoooop ! O duc eu acasa, nu tu ! - a zis inspre Duff.
- Da eu ce am ? Raie ?
- Esti beat.
- Ca tu nu !
- Eu mai putin !
Zambeam vazand cum se cearta. Izzy ma lua de mana si incepu sa mearga cu acceleratu.
- Pa Duff ! - am urlat facandu-i cu mana.
Ma saluta si el ofticat.
- Ai fost rau ! - i-am zis lui Izzy. - Acum s-a suparat !
- Lasa ca-i trece, doar e baiat mare. - a zis el si eu am inceput sa rad. - Michelle ?
- Era cu Steven, las-o ca si ea e fata mare !

Sunt uimita de cat am scris. Scuzati greselile.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 7:23 pm

Sunt uimita de cat ai scris :O
Simt eu nevoia Smile)))
Doamne, deci am ras de n-am mai putut. Ai scris foarte frumos, doar ca tut-o, se scrie " mi-a " nu " m-ia " Smile)
NEXT !
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 7:26 pm

Ete ! Photograph Icon_razz O sa tin minte in urmatoarele capitole. Oricum, mersi de comrui. Photograph Icon_biggrin
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 10:17 pm

- Si o intrebare, ai 2 metri cumva ?
cred ca am ras jumate de ora la asta . =)))))))
Cica Axl era mai decent si mirosea mai bine. ce e asta? Smile) Codul pentru "era iar in boxeri cu bretele si nu facea diferenta dintre degetul mijlociu si o tigara"? .
Vaaiii, saracul Slash, e ca in faza aia cand canta beat Welcome to the Jungle, aia cu "I had to change my fucking clothes because my balls were hanging out". 8->
Yeee, a aparut si Steven, iubirea mea, credeam ca l-ai uitat. 8->
Huh, ma intreb ce vrea sa faca Izzy cu Lisa. >Smile

Neext Dancing Pig
(off: e mortal porcul asta. =)) )
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 6:29 pm

Thank You Girls. Photograph Icon_razz

Capitolul 3


Miros de pancake. Cu asta m-am trezit. Miros de pancake. Instinctul m-a condus cu o viteza comparabila cu cea a luminii spre bucatarie. Acolo Michelle manca pancakes.
- Paaancaaake... buuun. - am zis semanand din ce in ce mai mult cu Homer Simpson. *
- Termina-i tu, ca eu nu mai pot. - mi-a zis Michelle ridincadu-se si trantindu-se pe canapea in fata televizorului care nu mai mergea de cateva zile.
- Te ador ! - am zis incepand sa mananc minunatia. - Ia zi, ce-ai facut tu, domnisoara, azinoapte ?
- Paaai... hem... m-am culcat cu Steven.
Puteam sa pun pariu. De ce am fost proasta si nu am pariat cu nimeni ? Acum probabil as fi fost bogata ! O sa tin minte pentru data viitoare.
- Si tu ? Ai disparut la un moment dat.
- Pai m-a durut capul asa ca m-am dus acasa cu Izzy... si nu, nu te gandi rau ! N-am facut nimic !
A inceput sa rada. Nu se mai oprea. Semana extrem de mult cu mine la faza cu rasu. Amandoua incepeam sa radem de la chestii stupide. Imi amintesc cand ne-am cunoscut, dupa nici 5 minute radeam.
- Unde a disparut cafeaua ? - am intrebat cautand in toate colturile ascunse ale bucatariei. - Stii ca nu pot traii fara ea !
- Am terminat-o. Avem barul la nici 5 minute de mers... du-te acolo.
Iaca asa ! Tot eu trebuia sa ma misc. Eu, care nici nu ma imbatasem cum trebuie trebuia sa fac efort pentru o cafea. Nu ea, care nu mai statea in picioare de la atata alcool si care a mai si petrecut o noapte... cum sa zic, fierbinte ! Tot eu !
Cu toata lenea pe care o aveam in corp m-am indreptat spre baie ca sa ma spal si sa ma schimb. Afara se murea de cald, ca de obicei. Cica trebuia sa vina toamna, cica. Vazut ca tot se murea de cald si ca eram in LA de ce sa nu ies pantaloni scurti si slapi. Ma simteam in iulie. Asa ca odata imbracata, spalata si machiata am iesit pe usa salutand-o pe Michelle care incerca sa faca televizorul sa functioneze ca pe timpuri. Speram doar sa nu ma intorc si sa o gasesc electrocutata.
In drum spre bar un caine a inceput sa ma urmareasca, am inceput sa lerg ca nebuna. Urma sa fie o zi foarte interesanta dupa cum a inceput. Sincer, nici nu stiam cat e ceasul. Speram sa nu fie prea devreme, dar nici prea tarziu.
Am intrat in bar ca apucata, nici nu mai reuseam sa respir. Caine prost. Nu putea sa urmareasca pe altcineva.
- Hey Jim !
Jim era barmanul minune. De ce minune ? Habar n-am. Dar e amuzant sa-i zici " barmanul minune ".
- Hey Lisa ! Te urmareste politia cumva ?
- Nu, un caine asasin !
Nici nu mi-am dat seama ca mai era cineva inauntru, de obicei dimineata nu era nimeni. Si ca sa vezi cine era, Duff McKagan.
- Ce cauti tu aici ? - l-am intrebat cand mi-am dat seama de prezenta lui.
- Imi beau cafeaua, ce sa fac ? - mi-a raspuns.
- Ma copii ! Si eu is aici pentru asta !
Jim a inceput sa-mi pregateasca ceasca auzind motivul pentru care sunt acolo. M-am asezat langa Duff.
- De data asta, te conduc eu acasa. Inteles ?
- Ma simt amenintata.
Intre timp Jim imi adusese cafeaua.
- Ah, si dupa amiaza la trei sa te gasesti aici, in fata barului.
- De ce ?
- O sa vezi.
- Ar trebuii sa-mi fie frica ?
- Nu.
Am vazut ca isi terminase cafeaua si ca ma astepta pe mine, asa ca am terminat-o si eu. I-am dat banii lui Jim, se scumpise cafeaua ? Chiar in ziua in care nu mai aveam eu acasa ! Asta se cheama ghinion. Intai cainele, apoi intalnirea la trei si dupa cafeaua care costa dublu. Nu este posibil !
Am iesit cu Duff din bar sperand ca cainele sa nu ma fi asteptat afara. Nu, nu mai era. Usurare.
- Stii cumva cat e ceasul ? - l-am intrebat pe Duff.
- Vreo 10:30, cred.
- Ah, bun. Imi zici unde mergem la treeei ?
- Nu, nu.
- Te rooooooooog.
Dadu din cap ca nu.
- Esti rau !
- Stiu !
Am mers linistiti. M-am si intalnit cu babuta din ziua trecuta. Iar avea obrazul umflat. Dar de data asta era celalalt. Am salutat-o, se uita la mine ciudat. Toata lumea avea ceva cu mine in ziua aia.
- Am ajuns. - am zis oprindu-ma.
- Stai aici ? - ma intreba Duff uimit. - Ma asteptam o vila cu piscina, nu un bloc in care stau babutele.
- Daca as fi avut o vila cu piscina nu as fi mers in acel bar, nu crezi ? Si da, aici locuieste majoritatea babelor din Los Angeles.
- Stiu cum e. Si eu am o vecina baba. Tot imi cere zahar si incepe sa-mi povesteasca despre nepotii ei din Anglia.
Am inceput sa rad. N-am mai vorbit nicio data in viata mea despre babe cu un baiat.
- Odata Slash i-a dat cocaina in loc de zahar, si a doua zi ii trecusera toate reumatismele !
- Cocaina la baba ? Ala e prost ! Locuiesti cu el ?
- Nu, dar mai mereu la mine. Tu presupun ca locuiesti cu Michelle.
- Da. De cand am terminat liceul.
- Ok, acum trebuie sa plec. - mi-a zis.
As mai fi ramas cu el, sincer sa zic.
- Ok, pa.
N-am rezistat si l-am imbratisat.
- Pa. Si nu uita, la trei.
- Nu uit. -
Am intrat in bloc. Bar, ora trei. Daca uitam puteam sa ma impusc. Ca tot vorbeam de babe, uite-o si pe doamna Smith. Uram babeta aia. Tot timpul isi baga nasul in treburile mele.
- Ia-te uita ce baiat frumos si-a gasit micuta Lisa.
Micuta Lisa ? Doamne fereste ! Asta-i nebuna ! Poate ar trebuii sa iau exemplu de la Salsh si sa ii dau si eu niste cocaina poate da Domnu si devine mai simpatica.
- Da, ma scuzati, dar trebuie sa plec. La revedere. - i-am zis incepand sa alerg pe scari sperand sa nu ma impiedic si sa cad.
- Pah, generatia de azi... - am auzit-o comentand.

* Stiu ca in '85 nu exista Homer si toata familia Simpson dar n-am putut rezista.
Scuzati, ca de obicei, greselile. Photograph Icon_biggrin
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 6:44 pm

Tu ai o problema mentala ca sa zic asa Smile)
Ador acest FF :X:X E adorabiiil. Scrii super. Astept next, ca nu stiu ce sa mai scriu Smile)
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 10:29 pm

Am aterizat si eu xD
Intrebare: Esti contra-babe?Smile) Nu de alta,da' putem face o campanie,daca te intereseaza!:> Smile)
Imi place mult FF'ul.Scrii genial!-chiar daca inca nu inteleg legatura cu titlul Smile)
Vreau next :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 10:58 pm

s-a culcat cu Steven. sunt invidioasa. =)))
ciiineee stie unde vrea s-o duca Duff?
Doamne, ma gandesc numai la prostii azi. =))
Can't wait for the next Happy
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 1:30 am

Mersi fetelor. Imi pare bine ca va place creatia mea. Pentru S=), o sa intelegi pe parcurs legatura cu titlul. Photograph Icon_razz

Capitolul 4


- Lisaaa ! Femeie ! Is un geniu ! - m-a intampinat Michelle.
Imi era si frica sa aud de ce devenise asa mare geniu.
- Uite ! Uite ! - a zis dandu-mi telecomanda in mana. - Apasa pe butonu' rosu ! Miscaaaa !
Doamne fereste. Ma uitam la ea ca la masini straine. Am apasat butonul. Minune miraculoasa ! Mergea televizorul !
- Ma, tu l-ai chemat pe doctoru minune ? - am intrebat-o.
Acum era ea care se uita la mine ca la o nebuna scaosa din Spitalu' 9. Da, iubeam Spitalu' 9.
- Neintelegand despre ce vorbesti iti voi spune doar : eu cu manutele astea frumoase am reparat acest televizor. - a zis mandra uitundadu-se la mainele ei. - Acum inchide-l ca dupa iar se strica !
Am inchis inspaimantata de tonul vocii ei.
- Eu la 3 plec. - i-am zis.
- Unde pleci ?
- Habar n-am !
- Ai inebunit ?
- Probabil. - am zis incepand sa rad. - Ah, si daca vine doamna Smith sau alta baba sa ceara zahar, da-i niste cocaina.
Se uita speriata la mine in timp ce radeam ca apucata.
- Deci, unu... tre sa sun la exorcist ? Si doi... nu mai avem cocaina !
- Hai ma ! Chiar termini totu' in casa asta ?
- De fapt si de drept tu ai terminat-o !
Am inceput sa rad si mai tare. Cred ca Michelle avea dreptate cu faptul de a suna la exorcist si cafeua cadn e mai scumpa ma face si mai nebuna.

***


Trei fara cinci.
- Eu plec ! Bye.
Michelle era bosumflata ca nu i-am zis unde ma duc si cu cine. I-am zis de vreo 20 de ori ca ii voi zice cand ma intorc. Mi-a zis sa fiu atenta sa nu mor. Pai sper ca Duff sa nu vrea sa ma omoare. Doamne fereste. Daca chiar vrea sa ma omoare ?
Am iesit din casa sperand sa nu mor in drum spre bar. Daca ma claca masina ? Da, am inebunit. Nu poti sa mori, asa deodata. Sau da ?
Am ajuns in fata barului. Duff era deja acolo.
- Aleluia ! Ai intarziat cu un minut si 12 secunde, 13, 14, 15... - zicea uitandu-se la ceas.
- Da da, bine ! Am inteles. Acu zi, unde mergem ?
- O sa vezi, acu tre sa mai asteptam pe cineva. Ca de obicei va intarzia.
Sa mai asteptam pe cineva ? Da Domnu' sa nu fie o fata, da Domnu' sa nu fie o fata.
Dupa vreo 10 minute de asteptari sperand ca acel cineva sa nu fie o fata ajunse si acel cineva.
- Uite-l. - a zis Duff.
L-am vazut pe Slash venind cu o chitara in spate si un cos in mana. Usurare totala. Mai avea si o palarie de cowboy in cap. Era amuzant.
- Buna oameni buni ! - saluta Slash. - Ce mai faceti ?
- Taci si misca-ti fundu' ! - zise Duff incepand sa mearga.
- Ceee ? Mergem pe jooos ? Da e departeee ! - incepu sa se planga Slash.
Eu inca nu stiam unde mergem si nu ma inspira prea mult ideea de a merge pe jos daca era departe. Dar na', ce puteam sa fac ?
- Bun, acu da' mana... - mi-a zis Duff luandu-ma de mana. - Si inchide ochii.
- Da' daca ma impiedic si mor ? - am intrebat.
- Iti fac eu respiratie gura la gura si nu mai mori. - a propus Slash.
- Nuuu mersi ! - am zis inchizand ochii.
Sincer sa spun m-am impiedicat de vreo cateva ori. Asta nu pentru ca Duff mi-a zis ca era un obstacol, doar pentru ca eram eu tuta. Am mers vreo jumatate de ora. Habar nu aveam de unde ma gaseam si daca lumea de pe strada credea ca sunt oarba, dar un lucru era sigur : imi placea sa merg de mana cu Duff. La un moment dat s-a oprit. Imi era frica sa deschid ochii. Totusi era comod sa mergi cu ochii inchisi. As fi putut si sa adorm.
- Oook, deschide. - mi-au zis cei doi in cor.
Am deschis incet ochii. Minunatie ! Plaja ! Si zona aia in care nu se ducea nimeni pentru ca batea vantu.
Slash se tinea de palarie si mirosea aerul.
- Ok ok, imi place. Da sa stiti ca eu n-am costum.
- Si ce ? Am venit ca sa pic-nicam. - mi-a zis Duff.
Aaa, la aia trebuia cosul pe care il avea Slash in mana. Ne-am asezat intr-un loc nici prea aproape, nici prea departe de mare. Era frumos acolo, plus ca nu mai era nimeni.
Slash a scos afara toate bunatatile, apoi si-a scos chitara si a inceput sa cante. Imi suna cunoscuta, probabil o cantasera si la concertul de seara trecuta.
- Cum se cheama ? - l-am intrebat mestecand un mar.
- Paradise City.
Continua cateva secunde apoi se opri brusc.
- Oameni buni, vedeti tipa aia din apa ? - intreba aratand cu degetul spre o blonda.
Eu si Duff am dat din cap ca da.
- Simt ca o sa ma insor cu ea si o sa avem multi copii.
- Doamne Fereste ! - exclama Duff.
- Siii... ce o sa le zici copiilor cand o sa te intrebe de unde vin copiii ? - l-am intrebat razand.
Si Duff a inceput sa rada.
- Nu conteaza acum ! - zise Slash cu ochii lipiti de acea fata. - Lisa, fa palaria asta din capu meu sa zboare in apa in timp ce eu ma dezbrac.
- Valeu ! Se dezbraca ! Pazea ! - zise Duff razand.
- Taci ma ! ca eu is sexy, nu ca tine. - zise Slash ridicandu-se.
M-am ridicat si eu si i-am luat palaria din cap, apoi m-am apropiat de mare si am aruncat-o cat am putut de bine spre fata aceea. Apoi am alergat si m-am trantit pe jos prefacandu-ma ca ma uit la cer. A durut.
- Acum intru in apa si ii zic ca mi-a zburat palaria si o fac sa lesine de la atata sex-appeal. - zise Slash ramas doar in boxeri si plecand spre mare.
Duff lua chitara si incepu sa cante " Light My Fire ".

Scuzati greselile, ca de obicei. De dta asta a trebuit sa scriu cu acceleratu, din cauza lui Cata. Photograph Icon_razz
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 1:39 am

Ok, nu am vazut greseli. =))
C'mon Baby Light My Fire, ceva imi zicce ca stiu cine e aia :">.
Ador acest FF, vreau next :X
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 1:50 am


O sa ma omori!Serios!=))=)) Sunt momentan pe jos=))=))=))
Si vreau next=))=)) Nu sunt in stare sa dau coment=))=)) Mai ales acum:">Smile)
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 2:39 pm

Ce bou Slash, really =)))) Cum sa zici ca esti mai sexy ca Duff? Oh, nuuu affraid
Damn, da, cred si eu ca Lisei ii placa sa mearga de mana cu Duff, asta am visat si eu aseara, doar ca eu il tineam de un picior. =))))
Aaa iubesc melodia aia cu Light my fire Sad( si daca o mai canta si Duff, ohh 8->
Nexxxxtttttt Love it!
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 12:05 am

Merci Beaucoup, Mademoiselles. Voilà le Next ! Photograph Icon_razz

Capitolul 5


- Uita-te si tu la el ! Se crede sexy. - mi-a zis Duff referindu-se la Slash.
Eu radeam in continuu de vreo 5 minute bune.
- Haaai, ca oleaca e sexy ! - am zis incercand sa tin sus reputatia chitaristului minune. - Da' tu esti si mai sexy.
- Pai normal. E de ajuns sa te uiti la mine ca sa iti dai seama !
Am inceput sa rad, di nou. In timp ce noi doi discutam despre cine e mai sexy si de ce, Slash isi facea de cap. Puteai sa auzi blonda cum radea, si din cand in cand se auzea Slash laudandu-se de mare zor. " Da, si nimeni nu stie sa faca chestia aia la chitara " sau " Totii fanii Guns N Roses sunt fani numai pentru ca sunt eu in formatie ". Si mai si urla. Din cand in cand se uita la noi mandru.
- Chiar as vrea sa il vad pe Slash cu copii. - am zis uitandu-ma la cei doi.
- Saracii copii. Nu as vrea sa fiu in pielea lor. - a comentat Duff.
- Da, dar Slash care schimba pampersii si umple biberoanele e chiar nostim.
Duff a inceput sa rada.
Tot vorbind nici nu ne-am dat seama ca Slash se intorcea injurand si ca blonda pleca.
- Hey man, ce s-a intamplat ? Pareati fericiti. - l-a intrebat Duff.
- S-a suparat pentru ca din greseala i-am atins minunatiile alea pe care le are pe piept. - a zis Slash punand accent pe din greseala.
- Cred ca a fost o greseala asa, foarte, cum sa zic... vruta ! - am zis.
- Esti un prost Slash, sincer. Stii sa strici totul. - l-a certat Duff.
- Stii ce ? Du-te la ea si zii ca nu am vrut. - a zis Slash catre Duff aprinzandu-si o tigara.
- Da pleaca !
- Da alearga si tu, ca doar nu ai 80 de ani. Iti dau 10 dolari !
Duff se ridica lenes si incepu sa alerge catre blonda. O opri si vorbi cu ea.
- Cum o cheama ? - l-am intrebat pe Slash.
- Stella. Ce minunatie de femeie. - raspunse visator.
Dupa cateva minute l-am vazut pe Duff intorcandu-se cu un zambet pe fata. Slash se ridica si incepu sa se roage la Dumnezeu ca Stella sa-l fi iertat.
- Deci, Hudson. Am vorbit cu ea si i-am zis ca o inviti la cina la tine, i-am dat si adresa ta. Asa ca... incepe sa gatesti. Ai timp pana la opt. - a zis Duff
- Ce-ai facuuuut, McKagaaan ? - a urlat Slash furios. - Stii prea bine ca nu stiu sa gatesc nimic inafara de cereale !
- Sincer, nu te pricepi prea bine nici la alea. - a zis Duff razand. - Si in plus, numai asa te poate ierta.
- A da, Michael Andrew McKagan ? Asa zici ! Ia zii tu lu babeta ceea de laga tine sa pregateasca ceva bun pana la opt, ii zici ca e pentru copiii saraci ! - a comandat Slash. - Ah da, si veniti si voi doi vazut ca va amuza asa de mult situatia mea.
Ceee ? Eu si Duff ? Nu nu, nu se poate. Adica, ce legatura aveam eu cu tot ce se intamplase ?
- Ok. - zise Duff. - Daca domnisoara imi lasa aceasta onoare.
Am zambit si m-am gandit cateva secunde. Totusi, nu se poate intampla nimic rau, nu ? E doar o cina si de obicei babutele stiu sa faca mancare buna. Asta doar daca nu pun cocaina in loc de zahar.
- Bine, fie. - am zis la sfarsit.

***



Michelle in acea seara avea program cu Steven, deci nu riscam sa se supere sau alte chestii. Trebuia sa trec pe la Duff inainte vazut ca casa lui era in drum spre cea a lui Slash. Doar o problema, pierdusem adresa cu tot cu numarul de telefon. Cautam de vreun sfert de ora prin toata casa pana nu am gasit foaia de hartie direct sub pat. Cum era posibil asa ceva nu stiam. Oricum am luat-o si am iesit. Era racoare. Era bine. M-am indreptat spre casa lui Duff uitandu-ma pe foaie. A durat cam un sfert de ora sa ajung. Nu era chiar de parte.
Era un loc dragut, era multe flori afara, probabil a babutei. Am sunat la usa respirand adanc. In cateva secunde usa se deschise. Era asa dragut. Cred ca nu se pieptana prea des, dar asta il facea si mai adorabil. Mi-a zambit.
- Stai. Nu. Intra daca vrei.
Era in dificultate, se vedea.
Am intrat. Ma asteptam ceva mult mai dezordonat. Era dragut acolo. As fi vrut sa-i vad camera, dar nu puteam sa cer totul de la viata. M-am asezat pe canapea asteptandu-l. Era comoda canapeua aia din piele.
- Ok, sa mergem. - mi-a zis iesind din baie.
Am iesit cu el din casa si am asteptat sa ia mancarea de la vecina lui. Am descoperita ca o chema Joseline Green. Doamna Green. Avea vreo 65 de ani.
Ne-am indreptat spre casa lui Slash. Duff ma lua de mana, devenise un obicei deacum. Dar asa eram in siguranta nu.
- Crezi ca il va ierta pe Slash ? - l-am intrebat.
- Dupa mine nici n-ar trebuii sa se prezinte, eu nu m-as prezenta.
- Oricum, lasa asta. A facut si ceva dulce babuta ?
- Da, a zis ceva gen tort cu mere sau... nu stiu.
- Nu a pus cocaina in el, nu ?
- Sper ca nu !
Am inceput amandoi sa radem. Era amuzant sa vorbesti cu Duff.
In sfarsit am ajuns si la Slash. Ne-a deschis usa dupa vreo ora. Casa lui era total diferita de cea a lui Duff. Era tot aruncat pe unde apuca.
- Hai ma Slashule, puteai si tu aranjezi oleaca casa asta ! - a zis Duff. - Si mai tii si prezervativele la vedere.
- Oooff, tu ma bagi in necazuri si tot tu te tangui !
- Eu te bag in necazuri ? Eu ? Nu cumva te bagi singur ?
I-am ajutat sa aranjeze putin, cel putin cat se putea.
La orele 8:05 exacte suna la usa. Slash isi aranja parul si se duse sa deschida. Intarziase doar 5 minute. Ce perfectiune. Si nu 5 minute care de fapt erau 6 sau 4. Nu, 5 minute exacte. Ma uimea aceasta Stella. Cei doi se salutara. Slash zambea ca un prost, sincer sa va zic. Stella parea inca suparata.
Ne-am asezat si am inceput sa mancam bunatile babutei. Babeta nebuna, cum sa faci paste cu fructe de mare la pachet ? Bine ca inca mai erau calde. Minunatie. Oricum erau bune. Slash, normal, zicea ca is facute de el. Ce modestie.
Cina a decurs destul de bine, doar ca Slash inca nu isi ceruse scuze. La un moment dat, chiar inainte de desert, a iesit pe balcon zicand ca are nevoie de o gura de aer.
- Imi cer scuze. - am zis ridicandu-ma si urmarindu-l.
Am mers pana in balcon. Batea vantul. Perfect.
- Hey, de ce nu iti ceri scuze ? - l-am intrebat.
- Sa imi cer scuze ? I-am pus la dispozitie toata casa mea si ea tot se uita la mine ca si cum ar vrea sa ma omoare !
- Sa te omoare ? - l-am intrebat zambind.
- Pai, n-ai vazut ? Ma inspaimanta. Pun pariu ca are un pistol la ea.
- Si cica femeile is paranoice. - am comentat. - Hai ca este tort.
- Nu vreau tort.
- E bun. E cu mere. Stiu ca iti place...
- Mananc si felia ta. - a zis incepand sa alerge spre tort.

Stiu ca nu prea este descriere, dar sper sa apreciati oricum. Photograph Icon_biggrin
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 12:16 am

Slash aduce cu noi, oare de ce ? Smile)
Il ador :X
Sper sa il ierte :-W.
NEXT
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 1:40 am

Arrrfgwfghrfewjdsitrhtiurhgf. :-l
Cum dracuuuu', poate sa fie aia cu Duff, cand stie ca e luat si insurat? Si Duff ce e cu el,nu IMI mai este fidel? :-l Vaaai , o sa moara Michael Andrew McKagan cand il prind ! Rawr.

"Slash isi aranja parul".
Ce sa mai aranjeze? =))

Lool, il ador pe Slash. Mi-a placut cum ai incheiat. Smile)

Dar intrebarea de 100 de puncte : Izzy si Axl (aa, Axl 8->) unde sunt? Steven, am inteles ca are program cu Michelle, dar eiiii unde-s? =((
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 3:55 pm

Pff=))
Geniala incheierea=))
Astept nextul;; )
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 1:00 am

Thanks. Photograph Icon_biggrin Prima parte a capitolului e dedicata lui Devy.


Capitolul 6


- Hey ! Te-ai intors in sfarsit. - mi-a zis Michelle cand am intrat pe usa.
- Da, Stella l-a iertat pe Slash. Si apoi s-au sarutat pasional. Si Duff i-a casatorit facand pe popa si eu am oprit nunta si apoi Stella a ramas la Slash peste noapte. - nu ma mai opream.
- Cu caaaalm ! - mi-a zis Michelle. - Maine suntem invitate la repetitii. Si tre sa cumparam niste beri inainte de a ne duce.
- Ok, perfect, am program si pentru maine.
Trebuia sa recunosc ca faptul de a merge la dentist in acea zi mi-a schimbat viata, intr-un fel. Acum o saptamana la ora asta cred ca dormeam, si era doar 23.
- Hey, am o idee, iesim ? - am intrebat-o pe Michelle.
- Sa iesim ? Unde ? - m-a intrebat.
- Ne plimbam. - am zis. - Ba nu, mergem in parc, ca pe timpuri.
Michelle a fost de acord. Nu mai mergeam in parc de ani buni. Adica, mai treceam pe acolo, dar nu mai stateam ore intregi pe un scranciob razand si luand lumea lamisto. Ma rog, la ora 11 seara nu mai mergea lumea in parc, asa ca puteam doar sa radem. Era bine oricum.
In urmatorul minut eram afara cautand un taxiu'. Era de parte parcul, ce sa facem ? Pan la urma unul care trecea opri. Am intrat. Soferul era un tip gras, de vreo 50, cu chelie.
- Unde va duc ? - intreba.
- Parcul Divertis. - a raspuns Michelle.
- In parc la ora asta ? - intreba uimit. - Oricum, nu se discuta ce cere clientul, asa ca sa mergem.
In drum spre parc am vorbit cu soferul grasan. Era un tip simpatic. Ne-a zis niste bancuri de mori de ras. Am ajuns in fata parcului, i-am lasat banii si ne-am dus spre " scranciobul nostru ". Era un scranciob albastru. Intr-un timp erau scrise numele noastre pe el, acu era plin de " I Love You, Jane. " " Sissu + Missu = Love " si chestii din astea. Nu am inteles nicio data de ce lumea is manifesta dragostea scriind pe unde apuca. Adica, nu pot sa scrie pe o foaie de hartie si gata ? De ce trebuie sa sti toata lumea ca ei se iubesc ?
- Deci ? Cum a decurs serata ta cu Steven, tobosarul minune ? - am intrebat-o pe Michelle.
- La tine toti is minune ? - ma intreba razand.
- Da !
- Oricum, foarte bine. Am fost la pizzerie si nu am ezitat sa ma inec cu o bucata de pizza. Dar nu am murit. Apoi m-a condus acasa, si ne-am sarutat si mi-a zis ca ma iubeste. E asaaa romantic. - mi-a povestit.
Era intuneric, asa ca nu puteam sa o vad bine, dar ceva imi zicea ca ochii ei devenisera in forma de inimioara. Eram fericita pentru ea. Dupa bou' ala de Thomas n-a mai avut pe nimeni. Idiotul ala, cum sa o lasi asa si dupa sa te culci cu varasa ? Dobitoc, pur si simplu.
- Mai tii minte gayul, si aurolacul ? - am intrebat-o.
- Da ! Amicii nostri, si " Va Sparg " si Banana.
Am inceput sa radem.
Acestea erau poreclele pe care le dadeam oamenilor care veneau des in parc sau care au vorbit cu noi o data in viata sau care, cel putin, erau mai ciudati de felul lor.
Am inceput sa depanam amintiri de cand veneam zilnic in parc. Cred ca am stat pana pe la miezul noptii in parc, depanand amintiri si razand ca apucatele asa din senin.

***





- Dupa ce scrie aici garajul lui Izzy e chiar dupa coltul asta. - zise Michelle uitandu-se pe foaie.
Eu caram berile si ea se uita linistita pe foaie. De ce trebuia sa fac mereu eu lucrurile dificile ? Pur si simplu nu era corect. Mergeam de vreo ora, daca as fi tinut eu foaia nu ne-am fi pierdut de vreo 5 ori. Oricum, in sfarsit ajunsesem. Se auzea muzica de inauntru. Michelle a deschis usa greu. Eu am intrat si m-am trantit pe primul fotoliu pe care l-am vazut, aruncand berile cat colo.
- Lisaaa, nu se trateaza asa berile. - zise Slash incepand sa adune berile si dand cate una la fiecare. Era si Stella acolo.
- Hey, ce-ati facut voi doi azinoapte ? - am intrebat-o incercand sa nu ma auda nimeni.
- Eeeh, prea multe vrei tu. - mi-a raspuns razand.
Am inceput sa rad intelegand deja ce facusera.
- Deci, acum melodia noua. - a zis Axl.
- Avem melodie noua ? - intreba Slash.
- Da ! Dar tu esti mai prost din fire. - i-a raspuns Izzy.
- Heeey, cine are noua iubita aici ? - intreba Slash uitandu-se la Stella care devenise rosie.
- Ok, ok, bine. Nu ne intereseaza. - am zis. - Sa auzim melodia asta noua.
- Da eu oricum is tare ! - zise Slash.
- Nu, Slash, tu esti bou. - ii zise Axl.
M-am ridicat si i-am pus lui Slash chitara de gat apoi am luat microfonul si i l-am pus lui Axl in mana.
- Ok, sa auzim. - am zis intorcandu-ma la locul meu.
Melodia incepu'.

" Loaded Like A Freight Train
Flyin' Like An Aeroplane
Feelin' Like A Space Brain
One More Time, Tonight "


Suna bine. Chiar imi placea muzica tipilor astia. Cica tipilor, cum vorbeam ? Adica, gandeam ?
Repetitiile continuara, unele melodii le auzisem deja la concert, altele erau nou noute pentru urechile mele.
- Eu trebuie sa plec, m-a sunat maicamia cand eram acasa, e ziua fratelui meu si trebuie sa trec si eu. - mi-a zis Michelle.
- Cee ? Si eu cu cine ma duc acasa ? - am intrebat-o.
- Mmm... sa vedem.. cu Axl.
- Ce-i cu mine ? - intreba el intorcand capul.
- O conduci acasa. - a zis Michelle aratand cu degetul spre mine.
- Ok ! - a zis.
Michelle il saruta pe Steven si iesi di garage.
- Vrei sa meregm si noi ? - m-a intrebat Axl dupa vreo 5 minute.
- Ok, si asa va dura pana ajung.
I-am salutat pe toti si am iesit cu el din incapere.
- E chiar asa departe ? - m-a intrebat.
- Da. Si nici nu am bani de taxiu. Tu ai ?
- Eu nu am nicio data bani. Dar am o idee. Autostop.
- Ceee ? Nu Nu !
- Ba da. Uite tu te pui aici si ridici frumos degetul si eu ma ascund dupa peretele ala.
- De ce tu te ascunzi ?
- Pentru ca daca lumea vede o fata frumoasa singurica opreste imediat, daca vede un nebun ca mine nu opreste ! - mi-a explicat. - Hai, sa te vad in pozitie.
Am ridicat degetul si am inceput sa astept.
- Nuu, nu asa. Trebuie sa fii mai sexy !
Am ridicat putin fusta pe care o aveam pe mine si am pus un bicior mai in fata.
- Asa e bine ? - l-am intrebat.
- Perfect ! - a zis ducandu-se dupa perete.
Am asteptat cel mult 1 minut pana cand nu opri un camionist. Din toti aia care puteau sa opreasca, chiar un camionist trebuia ? Oricum, a oprit si a deschis portiera.
- Unde te duc, draga ?
Draga ? Doamne fereste. Speram sa nu fie un maniac. I-am dat adresa si m-am suit. Dupa 5 secunde aparu si Axl.
- Tu ce cauti aici ? - l-a intrebat camionistul maniac care mai si mirosea a transpiratie si tigari.
- Sunt cu ea, ok ?
Se vedea ca Axl avea ceva cu el. In sfarsit ajunsesem. Doamne, nu mai puteam. Axl ma ajuta sa cobor, apoi se opri putin sa vorbeasca cu tipul.
- Ce i-ai zis ? - l-am intrebat cand s-a intors.
- Sa nu se mai uite la tine cu privirea aia perversa.
Am inceput sa rad si l-am imbratisat.
- Mersi. Acum cum te intorci ?
- Autostop. - mi-a raspuns.


Scuzati ca de obicei greselile. Sper sa va placa.
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 2:33 am

Doamne, parcul nostru :X. Cred ca sunt singura care a inteles din prima ce ai scris pe acolo, da' ce sa faci, doar is facute si de mine poreclele alea =)). Bananaaa si vezi ca autostopu e de la Robert si Sabina, sau cum ii chema, are copyright ! =)). Stiu ca numai tu intelegi ce zic. Asaaa, despre fic, e destul de multa descriere si tre sa recunosc, cand am vazut Nightrain-u am facut ca toate Nightrain-urile =)). Ador ficu asta, pur si simplu Mad. Scrii super si e si foarte amuzant Very Happy. Informeaza-l pe Axl ca Slash nu e bou :-W.
Hai ca ti-am dat com kilometric, esti fericita ? Smile). Pentru asta mertin next MULT mai repede :o3.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 3:02 pm

Nuuu, Banana este si Andra. =)) Sau cel putin,era anul trecut. We are meant to be.
Aaah, a aparut si Axl, in sfarsitttt . 8-> E asa de sexyy numai cand ma gandesc la el. =))
Imi place de Lisa asta, se da la toti. (cu exceptia lui Steven, bineinteles. )
NEXXXTTT ! Happy
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 7:32 pm

De cand autostopul le rezolva pe toate? =))
Prima parte imi place mult<3Si sfarsitul xD
next?: o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeLun Iul 12, 2010 6:47 pm

Bonjour. Vin si " nextez ". Imi cer scuze, din start, oentru greseli. Photograph Icon_biggrin

Capitolul 7


Michelle intra pe usa cu o punga in cap. Doamne fereste, a inebunit si asta ?
- Ai de gand sa te omori in ziu asta ? - am intrebat-o luand ochii de la Tom si Jerry.
Michelle isi dadu jos punga pe care o avea in cap. Avea fata pictata. Cred ca ar fi trebuit sa aduca cu o pisica.
- Copiii aia nebuni mi-au pictat fata ! - a zis aratandu-si fata cu degetul. - Nu ma mai duc la zile de nasteri in viata mea !
Am inceput sa rad in timp ce se ducea sa se spele. La televizor era " mama " lui Tom, care nu am inteles nicio data de ce nu i se vede fata, care facea de mancare. Asta m-a inspirat extrem, asa ca m-am dus in bucatarie si am inceput sa pregatesc niste peste. Se vedea ca nu aveam ce face. Cand era m mica ma cataram in copaci st stateam acolo ore bune cand nu aveam ce face. Oricum, imi venise inspiratie de pregatire a pestelui, asa ca de ce nu ?
Michelle intra in bucatarie, era cat pe ce sa lesine.
- Tu... faci de mancare ? T-tu ?
Era schockata saracuta.
- Da, eu, Lisa King in persoana. O sa vezi, o sa fie cel mai gustos peste pe care l-ai vazut vreo data.
- Doamne ajuta.
Cand l-am bagat in cuptor la radio se auzi " Rock of Ages " de la Def Leppard. Am inceput sa cant prin casa. Michelle mai avea oleaca si chiar suna la exorcist. Nu vazusem nicio data filmul ala, dar ma inspira extrem de mult. Intr-o zi tot l-as fi vazut. Intr-o zi. Cu soare, probabil. Tot gandidu-ma la exorcist si razand de Michelle care se uita ciudat la mine am simtit un miros de ars. Ars... ce putea sa arda oare ? Pestele meu ! Nuuu, minunatia mea minunata. Am alergat ca apucata pana in bucatarie si am deschis cuptorul. Pestele meu devenise, cum sa zic, negru ?
- Pesteleee meeeu !- am urlat disperata.
- De ce puteam sa fiu sigura ca asta se va intampla ? - intreba Michelle razand.
Eu eram disperata, nu stiam de la ce geam sa ma arunc. Mai suna si telefonu' ala blestemat care facea ciudat de fiecare dat cand vorbeai mai mult de un sfert de ora. Michelle raspunse.
- Alo ? Da. Nu. Aha. Da, avem. Ok. Pa.
Doamne ce conversatii mai purta si fiinta asta la telefon. Pana si eu vorbeam mai mult ! Si nu e greu sa vorbesti mai mult ca mine.
- Cine era ? - am intrebat-o.
- Duff, ne intreaba daca n-avem ceva de mancare ca nu mai are nimic si babeta doarme.
- Cum sa doarma la ora 19 ?
- Eu stiu... Oricum, trece pe aici. Ii dam pestele.
- Da poate moare saracu.
- Moare moare. Am luat lectii de bas in copilarie, ii iau eu locu'.
Am inceput sa rad. Va muri prematur. Simteam asta. Pestele meu zacea in bucatarie. Un animal omorat degeaba, de ce ma sinteam un criminal in serie ? Oricum, l-am luat si l-am infasurat bine, nu cumva sa se vada, si apoi l-am bagat intr-o punga. Perfect, daca te uitai la el din indepartare nici nu parea un peste, asta era bine, pentru ca daca nu parea peste nu avea cum sa para un peste ars.
Dupa vreun sfert de ora sunara la usa. Era Duff, normal. Am deschis.
- Hey ! - m-a salutat.
- Hey !
L-am lasat sa intre si am inchis usa. M-a busit rasu asa dintr-o data.
- Asa strici totul. - mi-a zis Michelle razand.
Duff nu pricepea de ce radeam, cred ca acum era el cel vroia sa sune la exorcist.
- Da nu pot sa-i dau pestele ala. - am zis intr-un sfarsit. - Moare !
- Ok, cineva sa imi explice se intampla. -a zis Duff incercand sa inteleaga.
- Paaai, inteligenta aia din spatele tau, numita Lisa, a facut un peste si la ars, apoi tu ai sunat si ne-am gandit sa t-il dam tie.
Am inceput iar sa radem ca apucatele. Ma durea burta de la atata ras. Nu mai puteam !
- Atunci mersi ca nu m-ati omorat, ar trebuii sa zic. Oricum, mergem la o pizza ?
- Duceti-va voi, eu raman. - a zis Michelle facandu-mi cu ochiul.
Nu putea face asta. Ma lasa singura cu McKagan ! Nu nu. Adica, ideea imi placea dar nici chiar asa, deo data. Am implorat-o sa vina si ea, dar nimic. Urata !
Intr-un final m-am dus in baie si m-am schimbat. Eu si Duff singuri mancand o pizza, wow ! Nici nu stiu de ce ma uimeam, ne intelegeam bine, nu ? Ce-i rau in a iesi la o pizza ? Nimic, nu ? Tptusi ma sinteam emotionata. Am coborat scarile uitandu-ma din nou rau la Michelle.
- Esti sigura ca nu vrei sa vii si tu ? - am intrebat-o, mai bine zis implorat-o.
- Nu nu, ducetiva.
Sunara din nou la usa. Cine mai era si de da asta ? Michelle se duse sa deschida.
- Buna seara doamna Smith ! Ce vanturi va aduc pe la noi ?
Nuuu, doamna Smith nuu. Cineva sa o impuste in cap.
- Aveti cumva niste zahar ?
Cocaina, unde era cocaina cand aveam nevoie de ea ?
- Nu, doamna, dar avem ceva bun de mancare ! - zise Michelle ducandu-se in bucatarie.
Doamna Smith ma saluta si ii facu cu ochiul lui Duff. Asta se dadea la tipi mai tineri !
Michelle se intoarse cu pestele minune si il dadu babei.
- O s avedeti, e delicios. - i-a zis si a inchis usa.
Saraca baba, da mie imi convine. Daca tre sa moara, sa moara din cauza mea.

Stiu ca e mai scurt ca celelalte, dar va las in suspans. Photograph Icon_smile
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitimeLun Iul 12, 2010 7:15 pm

Sa moara, ce te doare pe tine ? =)). E super ficu <3. Abea astept sa vad ce o sa se intample la pizza ;Wink. Next Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Photograph Empty
MesajSubiect: Re: Photograph   Photograph Icon_minitime

Sus In jos
 
Photograph
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: