Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Wanna whole lotta love ? Mwpfkx
Wanna whole lotta love ? 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Wanna whole lotta love ? 4r43yh
Photobucket
Wanna whole lotta love ? 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Wanna whole lotta love ?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Dec 19, 2010 3:12 am

Buna sera lume de pe forum. Vazut ca acus vine Craciunul va fac un cadou ( vai, ce modesta sunt ) : noul meu FF !
Acum voi trebuie sa incepeti sa sariti de fericire . Stiu ca nu aveti de gand sa faceti asta.
Deci, va zic deja ca nu sunt sigura ca il voi continua si scuzati-ma daca va trece ceva timp intre un Next si altul.
FFul se petrece in '85.
Oricum, va pun personajele ( sperand sa mearga Tinypic ).

Personaje
Guns N' Roses https://2img.net/h/oi51.tinypic.com/ws7nuu.jpg
Lesley (Nathalie Rapti Gomez) https://2img.net/h/oi54.tinypic.com/mmeyr7.jpg
Layla (Leslie Coutterand) https://2img.net/h/oi54.tinypic.com/24ypk3m.jpg
Adam (Drake Bell) https://2img.net/h/oi56.tinypic.com/z8pih.jpg
Karen (Jamie Pressly) https://2img.net/h/oi52.tinypic.com/160c6f5.jpg
Joy (Meg Ryan) https://2img.net/h/oi52.tinypic.com/2u4o6fc.jpg

Dupa o ora de Tinypic... FFul !

Wanna Whole Lotta Love ?


Marile iubiri sunt anuntate intr-un mod precis
Cum o vezi ca vine zici
" Cine e acea tarfa ? "
Ennio Flaiano

Wanna whole lotta love ? 30w60qu


1.

Nu stia unde e, nu stia de ce e acolo. Doar dupa ce deschise ochii mai bine si stranuta sperand ca aia ar fi fost ultima oara isi dadu seama ca era la ea acasa si ca adormise in timp ce asculta un album gasit sub pat : The Beatles - Let It Be.
Nici muzica formatiei ei preferate nu o facea sa se simta mai bine in acea zi. Totul mergea rau, totul. Era racita in prima ei zi de vacanta absoluta, acum ca terminase liceul. Vacanta absoluta era doar un fel de a zice, vazut ca din toamna ar fi inceput universitatea. Dar nu ii parea rau, nu credea ca ar fi fost capabila sa isi caute o munca si, in plus, o astepta o vara pe care nu ar fi uitat-o usor.
Intinse mana si lua scrisoarea citita de cel putin zece ori de cand o primise, adica cu doua zile inainte.

"
Draga Lesley,
nu stiu de ce te iau cu "draga", dar ma simt poetica azi. Nici macar nu stiu de ce iti scriu cand as putea sa te sun imediat si sa vorbim pana la doua noaptea. De fapt aici e unu' noaptea, am uitat cat e ceasul acolo. Stai prea departe, Lesley ! Sau poate sunt eu care sunt prea departe. Sa zicem amandoua.
Mama, sau cum ii zici tu, matusa Joy a innebunit cand a auzit ca vara asta stai la noi. A inceput sa faca curat zilnic si a zis ca va face un mega-tort de mere cand vei ajunge. Se ocupa mai mult de camera ta sincer. E cel mai ordinat lucru pe care l-am vazut, acea camera. Nu inteleg cum face !
Esti fericita ca in sfarsit s-a terminat scoala ? De ce nu vii la universitate cu mine ? California e plina de universitati, esti chiar rea.
Cum e timpul la Camden ? Aici e cald, ca de obicei. Prea cald. Eu si Louise am fost sa innotam acum cateva zile si am riscat sa ma innec ! Iti dai seama ? Eu, cea mai mare innotatoare din lume, care risc sa ma innec ! Asta nu e deloc bine. Se vede ca imbatranesc, dar si tu imbatranesti ! Nu conteaza ca esti cu doua luni exacte mai mica ca mine, tu esti mai batrana in suflet, si asta conteaza. Probabil te intrebi daca m-am drogat sau ceva de genul. Ei bine nu, nu ma droghez. Chiar daca sunt multi pe aici care fac asta. Nici tu nu te droghezi, nu ?
Ti-am zis deja ca l-am parasit pe Josh, nu ? Era prea lipicios pentru gusturile mele. Dar am ramas prieteni. Louise pleaca pentru toata vara, si ea e o rea. Sunteti toate niste rele, numai eu sunt buna pe lumea asta.
Abea astept sa vii, mama a zis ca iti face multi pancakes, cum iti plac tie, cu sirop de capsuni.
Si o colega de-a lui mama ne-a facut cadou un pisic. E micut si alb si... il cheama Black ! Sunt nebuna, nu ?
Nu mai stiu ce sa iti scriu, mai vorbim la telefon si mi-e dor de tine.
Cu drag,
iubita ta vara,
Layla
"

Layla era vara ei. Erau putin nebune amandoua, dar asta din cauza mamelor, ziceau ele. Karen, mama lui Lesley, si Joy, mama lui Layla, erau surori. Faceau totul impreuna si hotarasera sa aiba primul copil in aceeiasi perioada. Si asa, cand Joy ramasese gravida cu sotul ei de pe timpuri, Karen cauta pe cineva cu care sa faca un copil. Lesley nu stia cine era tatal ei adevarat, si nici nu o interesa prea mult. Stia deja ca mama ei era nebuna, si nu s-a mirat cand, uitandu-se atent in oglinda, a realizat ca nu semana cu nimeni din familia ei. Cele doua surori hotarasera sa isi numesca amandoua fetele cu un nume care incepea cu litera "L". Nici ele nu stiau bine de ce chiar litera "L", dar era bine asa. Joy divorta de tatal lui Layla cand ea avea cinci ani si nu se mai marita de atunci. Karen a fost casatorita cu un tip foarte ciudat pentru patru ani, si din relatia lor se nascu Adam, micul frate a lui Lesley, de 16 ani.
- Leli, mananci pizza ? - intreba Karen intrand in camera fetei fara sa bata la usa.
- Nu ! O mananc toata eu !
- Adam ! Taci, sora ta e bolnava si trebuie facut tot ce zice ea.
- Da mami, asa te vreau. - zise Lesley incercand sa se ridice din pat, dar nu reusi.
Pana la urma Karen ii duse pizza in camera. Nu reusi nici macar sa ia prima bucata ca suna telefonul. Injura. Chiar nu ii mergea nimic bine in acea zi. Se intinse si raspunse.
- Alo ?
- Lesley, ce mai faci ?
Sophie, cine putea intrerupe minunate clipe de fericire mai bine ca Sophie ? Nimeni.
- Rau, tu ?
- Rau daca si tu rau. De ce esti asa rea si pleci ?
- Vin-o si tu !
- Da' nu pot. La cat pleci ?
- La sase trebuie sa fiu la aeroport, vrei sa vii si tu ?
- Nu pot, la sase dorm. Nu imi pot strica ruti... Pute a ars ! Cina mea ! Vorbim maine, paaa !
- Pa...
Inchisese deja, Sophie era o incurcata. O mare incurcata.
Se intoarse la pizza ei.
 
 
- Ooof, nu mai pleci odata ? - intreba Adam in timp ce sora ei il imbratisa.
- Ti-au mai zis ca esti antipatic ? - intreba Lesley. - Pa, mami.
Ramasera inca 3 minute imbratisandu-se si salutandu-se. Lesley credea ca totul era cam exagerat, nu pleca pentru trei ani. Erau doar trei luni, mai facuse asta de cateva ori. Mama ei era ciudata, dar si foarte speriata de avioane.
" Mai bine te duceam eu cu masina " zisese cand ajunsesera la aeroport. Lesley isi dadu cu palma peste cap.
Sa nu mai vorbim de nenumaratele " Ai luat si hainele groase ? ", " Sa fii atenta la masini ", " Sa suni cand ajungi " si cel mai ciudat : " Ai luat si prezervativele ? ".
Da, pentru Karen erau importante si alea, nu se stia nicio data.


Ultima editare efectuata de catre Iris in Mar Ian 04, 2011 12:39 am, editata de 2 ori
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Dec 19, 2010 4:41 pm

Iris are fic noooooou :X

Buun. Deci daaaa, imi place de Karen si Joy astea. =))
Si Adam e cuuute. :o3

Next? :o3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeDum Dec 19, 2010 6:46 pm

Deci, aseara ti-am zis ca nu puteam citi, dar logic, eu sunt cel mai mare fan al acestui FF, chiar daca abea a inceput. CLAR ?
Deciiiii...
A cauta " o munca " e limba dark deviloasa, da in romana pura se zice " a cauta o slujba " =)).
Deci deja e interesant, dar sunt prea multe personaje cu care nu m-am obsinuit inca.
Oricum, next ?
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeMier Dec 22, 2010 9:43 pm

ihaa, imi place numele ficului!
aa, sunt invidioasa pe lesley
daca ar fi si maica-mea asa...
as veni mai repede acasaaa! XD

anyways, imi place mult inceputul, si imi plac si ficurile TALE cu Guns, so ... misca-te si scrie ! si apoi posteaza nextul =))
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeVin Dec 31, 2010 2:10 am

Asa ! Vine Nextul mult asteptat. Va zic ca nu se intampla prea multe, dar trebuia scris si asta. Smile Sincer cred si eu ca nu e mare lucru. Oricum, din urmatorul apar Gunsii.



2.


- Ooof, mai ajunge azi ? De ce intarzie atata ? Trebuia sa fie aici de cel putin o jumatate de ora ! - se plangea Layla plimbandu-se prin aeroport.
- Aha. - zise Joy continuand sa citeasca o revista de moda. - Uite cate schiloade aici ! Astia numai stiu ce-i aia femeie frumoasa !
- Mama ! " Schiloade " este un cuvant folosit de bunici si babe in general ! Si oricum nu e important acum. Pe mine ma intereseaza de ce Lesley nu e inca aici.
- Calmeaza-te odata ! E doar o mica intarziere a zborului.
Layla se gandi putin.
- Poate s-a prabusit avionul ! - zise disperata dupa cinci secunde de gandire.
Joy isi dadu cu revista peste cap. Layla continua sa se planga cateva minute, dar obosi asa ca se aseza si incepu sa observe persoanele care circulau in aeroport. Erau toti prea grabiti. Vazu un copil care plangea ca un disperat si mama lui care incerca sa il calmeze, dar nu reusea. Se gandi ca daca ar fi fost in locul ei ar fi dat cateva palme acelui copil si s-ar fi rezolvat totul foarte repede.
- Hey !
Layla intoarse capul recunoscand acea voce.
- Leeesley ! - urla si o imbratisa fericita. - In sfarsit ! Credeam ca ai murit ! Ca s-a izbit avionul de un nor sau ceva de genul.
- Layla, ti-am mai zis ca esti ciudata, nu ?
Lesley o imbratisa si pe matusa Joy.
- Ce-ai crescut ! Si ai slabit ! Iti da sora-mea de mancare ?
- Da, stai linistita, imi da chiar prea multa.
- Nu te cred ! Oricum, sa mergem.
Joy ii lua valiza si plecara spre masina. Era aceeasi : mica si albastra, dar comoda. Drumul spre casa semana mai mult cu un interogatoriu. Lesleyraspunse la tot felul de intrebari ; parca nici nu erau rude. Da, nu se vedeau de ceva timp, dar nici chiar asa
Cand au ajuns acasa incepuse sa ploua si se facu foarte frig. Lesley credea ca vine la soare, si acum se intalnise cu timpul de la Camden ! Incepu sa creada ca era ea care aducea ploaia.
- Ploua ? - urla Layla disperata cand cobora din masina. - Si eu care vroiam sa o duc pe Lesley la plaja !
- O duci alta data. Acum misca-te si intra in casa ca esti imbracata prea subtire pentru timpul asta.
- Da' mie nu mi-e frig ! Intelege-ma.
- Mai vedem cand va trebuii sa te umplu de pastile.
Lesley incepu sa rada. Acea discutie ii aducea aminte de mama ei si de discutiile pe care le aveau aproape zilnic. Isi aminti ca trebuia sa o sune. Oare cat era ceasul ? Nu se informase de nimic. Trebuia sa fie dupa amiaza, sau ceva de genul. Nu stia. Simtea doar stomacul care cerea ceva de mancare.
- Lesley, la ce te gandesti ? - o intreba matusa Joy. - Hai in casa.
Lesley isi abandona gandurile si isi urmari matusa. Cand intra se uita putin prin prejur. Nu se schimase nimic. Era totul perfect in casa aia. Ar fi vrut sa locuiasca ea acolo. Era incredibil de mare si puteai vorbi despre ceva secret la telefon fara a risca sa te auda toata casa. Micul ei apartament nu era nimic pe langa acea casa.
- Ok, e ora cinci. In Anglia se bea ceiaul la ora asta, nu ? - intreba Joy.
- Da, de obicei da. - raspunse Lesley razand.
- Ok, ce gust vreti ? Lamaie, piersica sau fructe de padure ?
- Eu piersica si ea fructe de padure. - raspunse Layla conducand-o pe Lesley in camera ei.
Layla stia mereu ce vroia Lesley. Era ceva natural. Camera in acre ar fi dormit era imensa, la fel ca toate celelalte. Si era extrem de curata, prea curata.
- Iti aranjez eu totul in dulap, tu du-te si suna acasa.- zise Layla.
Lesley ii multumii si se duse in sufragerie. Cauta telefonul cu privirea cateva secunde. Il gasi si forma numarul. Astepta ceva timp. Tipicul lui Karen : lasa telefonul sa sune sperand sa se opreasca, dar Lesley era mai presus si astepta pana cand nu raspundea.
- Alo ?
- Mama, obisnuieste-te sa raspunzi la telefon.
- Da eu muncesc !
- Mama, esti in concediu si faci mereu ce vrei tu ! N-ai nimic de facut acasa !
- Imi faceam si eu unghiile ca toate femeile normale. Oricum, lasa asta. Ai ajuns bine ?
- Da, a avut oleaca de intarziere, dar nimic grav.
- Layla si Joy ? S-au mai desteptat ?
- Nu, deloc. Ma asteapta un ceai, mai vorbim.
- Ma lasi asa ? Nu mi-ai zis nimic interesant !
- Nu s-a intamplat nimic interesant. Te sun cand se intampla ceva interesant.
- Bine bine, pa.
- Pa.
Lesley se duse in bucatarie si se aseza la masa. O mare farfurie de biscuiti cu ciocolata era asezata in mijlocul mesei. Lua unul si il manca de parca nu ar mai fi mancat de luni de zile.
- Eu ti-am zis ca sora-mea nu-ti da de mancare. - comenta Joy.


Ultima editare efectuata de catre Iris in Vin Dec 31, 2010 2:29 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitimeVin Dec 31, 2010 2:17 am

Deci, ti-am zis si pe mess de cuvantul necunoscut si de faptul ca sunt chioara si trebuie sa maresti scrisul Very Happy.
In rest nu s-a intamplat prea multe in nextul asta, dar a fost frumos. Il astept pe urmatorul. ;Wink
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Wanna whole lotta love ? Empty
MesajSubiect: Re: Wanna whole lotta love ?   Wanna whole lotta love ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Wanna whole lotta love ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Crazy Love
» love doesn't know anything
» Love hurts , but sometimes it's a good hurt.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: