Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Don't Cry - Pagina 2 Mwpfkx
Don't Cry - Pagina 2 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Don't Cry - Pagina 2 4r43yh
Photobucket
Don't Cry - Pagina 2 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Don't Cry

In jos 
+2
Iris28
Rose
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 01, 2010 4:24 pm

DAAA!!Chelsea e cu Duff!STIAM STIAM STIAAAAM!

[si] Aici sunt de acord cu Smara. Daca murea Judith,daca murea,daca o intepa albin,daca,daca....?:-ss


Revin la ideea mea:
NEXT CU IZZY SI MELISSA!
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 01, 2010 6:22 pm

" De ce te uiti asa la mine ? Eu nu am facut nimic ! Lasa-ma in pace ! am urlat disperata ". Don't Cry - Pagina 2 Icon_razz Ce talent la tinut secrete. Saraca Judith, creca a ramas socata.
18 & Life. Don't Cry - Pagina 2 Herz Asta cantam si eu azi dimineata.
Cineva sa ii zica lu' Chelsea ca Duff e al meu ! Propietate privata ! *Irina ofticata*. Don't Cry - Pagina 2 Icon_biggrin
Judith aduce cu noi la faza cu albina. Ba nu, noi ne-am inchis in baie. Aaa, ce amintiri.
Next cu Izzy si Melissa ? Don't Cry - Pagina 2 Icon_eek
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 1:05 am

Pun next, care e cam scurt, dar ma revansez data viitoare punand unu de 12 metri.

Ce perosana ciudata mai era si ea. M-am asezat pe canapea si a venit langa mine.
- Aaa, diseara mergem la Izzy, Duff si Slash, petrecem faptul ca Slash si-a gasit prietena, zise Judith.
- Aaa…ok…am zis incet.
- Ce e ?
- Nimic.
- Esti ciudat azi. Deobicei iti plac petrecerile si alte chestii de genu ! zise Judith.
- Si acum imi plac !
- Daca zici tu…
Normal ca nu imi convnea, acolo urmau sa fie inca 5 persoane carora nu trebuia sa le spun, adica, ce sunt eu, magician ? Ar fi mai simplu sa imi lipesc gura cu scotch. Au zis ca mai trebuie sa astept putin, asa o sa fac.
Iar imi adusesem aminte de Izzy. E un baiat dragut si cred ca ar fi potrivit pentru mine…doar ca, nu stiu cum sa fac sa aflu daca si lui ii place de mine. Si daca totusi nu ii place ? Atunci as reusii sa trec peste asta ? Probabil ca da…
- Judtih, stii ca mi-ai zis ca ar trebuii sa imi gasesc un prieten, am zis.
- Da. Ti-ai gasiiit ? ma intreba fericita.
- Nu. Dar incep sa cred ca…imi place de cineva, am zis.
- Uuu, cine e acel cineva ? intreba zambind.
- Izzy, am zis incet, ca pentru mine.
- Cine mai e si Lizzie ? Si ala nu e un nume de fata ? Doamne fereste-ma, Melissa ! Iti plac fetele ? urla disperata.
- Nu. Esti surda ! De unde l-ai scos pe Lizzie ? am intrebat si am inceput sa rad ca proasta.
- Aaa, pai daca tu vrobesti incet, zi si tu mai tare, ca nu te aude nimeni ! zise ea si rase.
- Izzy.
- Izzy ? Izzy Stradlin ? Jeffrey Dean Isbell ? Cam atat de inalt, cu ochii albastrii-verzi, brunet, care canta in Guns N Roses ? intreba sarind de pe canapea.
- Da. Calmeaza-te. El e, am zis si am inceput sa rad.
- Ok. Trebuie sa aflam daca si lui ii place de tine, iti zic eu ca ii place, oricum, aflu eu diseara, spuse Judith incantata.
- Mersi, Judith. Dar…
- Da, am grija sa nu afle ca tu il placi pe el, stiu, zise ea.
Am zambit, ce bine ca face asta pentru mine, nu trebuie sa ma mai obosesc eu, cu tot felul de scuze. Si in plus, Judit e maestra la scuze gasite pe moment.


Sper sa va placa. Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 1:12 am

bine, maaa , uite, PENTRU TINE nu mai comentez lungimea extraordinara pe care abia am putut sa o citesc a acestui next .
eu ti-am zis ca Melissa se pune cu Izzy . :-" Bine ca face Judith toata treaba murdara pentru ea. :> uuiiii, imi place de Judith.
Haaai, next, dar sa stii ca nu am uitat ca o sa pui unul de
Dizzie: pun data viitoare
Dizzie: unu de
Dizzie: 79432908432904839 de metrii
sa stii ca numar. :-w
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 1:49 am

Daca nu pui next de 79432908432904839 m,te omor :-l

- Izzy, am zis incet, ca pentru mine.
- Cine mai e si Lizzie ? Si ala nu e un nume de fata ? Doamne fereste-ma, Melissa ! Iti plac fetele ? urla disperata.
Asta a fost geniala.Daaa,geniala geniala geeeeniala <3

Izzy se pune cu Melissa.Stiu eu.Da,stiu stiu stiu .
Next luuuung? :o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 6:25 pm

Lizzie. Don't Cry - Pagina 2 Icon_razz
Bai femeie, mie imi trebuie Next lung, asta e scurt ! EXTREM de scurt ! Daca mor din lipsa de Nexturi chilometrice ?
Deci, acu se duce Judith si ii pune pe cei doi impreuna. Si daca nu ii pune o bat, inteleees ? Ba nu, te bat pe tine. Don't Cry - Pagina 2 Icon_evil
Bine bine, Nextisor lung lung lung ?
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 9:11 pm

Mersi ca nu m-ati omorat. Next :

Pana sa ma duc sa ma imbrac, Judith mi-a zis de vreo 150 de ori, ce cuplu frumos am forma eu si Izzy. Mi-am luat o rochita din dulap si sandalele, in schimb, Judith trebuia sa se pregateasca 100 de ani. M-am machiat si eu intre timp, iar apoi m-am dus sa ii zic ca daca mai stam mult aici, ajungem dupa ce se golesc toate sticlele.
- Ok, sunt gata, zise Judith.
- Hai sa mergem. Deci, stii deja ca Izzy nu trebuie sa afle ca imi place de el, tu doar intrebi, inteles ? am zis, pentru a 5 a oara in seara aia.
- Am inteles de prima data ! spuse Judith exasperata. Nu e nevoie sa repeti.
- Vroiam doar sa iti amintesc. Si imediat ce afli, vii sa imi spui. Si de preferat, sa afli inainte sa se imbete !
- Melissa, calmeaza-te ! Sunt sigura ca ii place de tine. Ok, am ajuns, las-o pe doamna doctor in dragoste, Judith Green sa iti aduca adevarul cel minunat, zise mandra si suna la usa.
- Salut, zise Slash si ne lasa sa intram.
Printr-o minune, ajunsesem primele. Slash a zis ca se duce sa o ia pe Phoebe, si uite asa, am ramas doar cu Duff, Izzy si Judith.
- Hey, Melissa, imi place cum iti sta, zise Izzy zambindu-mi.
- Mersi, am zis si am zambit si eu.
- Tine-l pe nenea Mckagan de vorba, ca sa pot sa raman singura cu Izzy, zise Judith incet, cand am ramas doar noi doua.
M-am dus spre Duff si am inceput sa ii vorbesc despre Chelsea, din moment ce eram numai noi doi. L-am luat la interogatoriu, mi-a zis aceleasi lucruri care mi le-a zis si Chelsea. Parea…romantic sa aiba o relatie secreta. Bine, poate ca nu e momentul potrivit sa devin sentimentalista. Oare cat de mult ii lua lui Judith sa afle ? Numai stiam ce sa il intreb pe Duff. Dupa 3 minute, aparura si Phoebe cu Slash. Judith si Izzy erau undeva pe balcon, cred, deci trebuia sa ii tin pe toti la distanta de acel loc. Dupa inca 10 minute de incercari, Judith aparu. Nu imi placea fata pe care o avea.
- Deci, ce ai aflat ? am intrebat ducandu-ma spre ea.
- Pai…Izzy defapt…incepu ea incet.
- Zi direct.
- Bine, pai, Izzy nu te place, zise Judith. Imi pare rau…
- Aaa…e in regula, am zis incet. Nu e vina ta.
Nu era asa de rau, puteam sa trec peste asta, nu ? Izzy nu stie ca imi place de el, asa ca putem ramane inca prieteni…asta ar putea fi singurul lucru bun. M-am asezat pe canapea. Intre timp au venit si Chelsea, Steven si Axl. Phoebe se aseza langa mine, dar nu spuse nimic. Parea timida.
- Ce faci ? am intrebat-o, incercand sa formez o conversatie.
- Mai nimic…tu ? raspunse incet.
- Hm, am avut zile si mai bune, am zis. De ce esti asa....
- Timida ?
- Da. Timida. De ce esti asa timida ? am intrebat.
- Pai…ma simt ciudat sa fiu tipa cea noua...
- N-ai de ce, am zis. O sa te obisnuiesti.
- Mersi.
Am iesit afara, sa fumez o tigara si sa fiu putin singura. Ma stimeam ciudat, eram singura ca o sa fiu cu Izzy si totul o sa fie frumos si perfect. Trebuia sa imi dau seama ca nu o sa fie asa…mi-am facut sperante degeaba. Cineva se aseza langa mine, era Steven.
- Ce faci ? intreba el. Suparata ?
- Mda…adica nu, nu sunt suparata, am zis repede. Tu ?
- Eh…plictisit de secrete.
- Ce secrete ? am intrebat curioasa.
- Melissa ! Sunt secrete ! zise si incepu sa rada.
- Aaa, da. Corect. Oricum, stiu exact cum e, am zis, gandindu-ma la Duff si Chelsea.
- Auzi, ai vazut ca Duff si Chelsea se comporta ciudat in ultima vreme ? intreba, aprinzandu-si si el o tigara.
- EU NU STIU NIMIC DESPRE ASTA ! am urlat disperata.
- Nu stii nimic despre asta…inseamna ca stii ceva ! zise Steven ridicandu-se si privindu-ma ciudat.
- Tu stii ceva ?
- Dar tu ?
- Eu nu zic nimic ! am zis.
- Atunci nici eu, zise.
- Ha ! Atunci stii !
- Poate…da’ tu stii ?
- Poate…am zis.
- Duff si Chelsea sunt impreuna ! am zis amandoi deodata.
- Deci stiaaaai ! am urlat.
- Si tu stiai ! Melissa, daca ai sti cat am asteptat sa pot vorbi despre asta ! urla imbratisandu-ma.
Am inceput sa radem ca nebunii. Totusi ceilalti inca nu stiau si nici nu vor afla, pentru ca amandoia le-am promis. Am vorbit putin despre asta, ma simteam mai bine, pana sa imi aduc aminte de Izzy…
- Ok, Melissa, te cunosc prea bine, tu ai ceva, zise Steven.
- Nu am nimic…
- Melissa !
- Bine, bine ! Dar promiti ca nu zici nimanui ?
- Promit.
Am inceput sa ii povestesc totul. La sfarsit se uita la mine cu o privire care spunea “ Asta e proasta ! “.
- De ce te uiti asa la mine ? am intrebat.
- Pentru ca Izzy te place ! Nu stiu ce a crezut cand l-a intrebat Judith, da’ Izzy te place ! Mi-a zis mie !
- Cand ti-a zis ?
- Ieri ! spuse Steven.
- Oamenii se schimba…
- Melissa, oamenii nu se schimba de la o zi la alta ! Du-te si vorbeste cu Izzy, acum ! spuse Steven ridicandu-se.
- Steven, nu pot…a zis ca nu ! am spus disperata.
- Melissa !
- Bine, bine…
Si ce urma sa ii zic lui Izzy ? Sincer, nu as fi vorbit cu el nici sa ma bati. As putea sa ma intorc peste 15 minute la Steven si sa ii zic ca l-am intrebat…si a spus ca nu. As putea sa fac asta, sau as putea sa il intreb chiar pe Izzy si sa aflu adevarul. Acum, as alege cu tot sufletul meu prima varianta, dar nu pot sa ma ascund de el toata viata, nu ? Sau poate ca da… Nu mi-am dat seama ca eram in bucatarie si in fata mea era chiar Izzy.
- Izzy, pot sa te intreb ceva ? am intrebat asezandu-ma langa el.
- Sigur, spune, zise si imi zambi.
- Ok. Deci o sa trec direct la subiect. Mai devreme am pus-o pe Judith sa te intrebe…am zis.
- Da ? Tu ai pus-o ? intreba uimit.
- Da. Adica…vroiam sa aflu, stii daca…daca tie…iti place de…mine, m-am balbait.
- La tine se referea ?! intreba deodata.
- Da. Ok, deci raspunsul e nu, ok…
- Nu ! Raspunul e da ! spuse. Dar…tie iti place de mine ?
- Da ! am zis, deodata fericita.
- Deci…vrei sa fii cu mine ? intreba si ma imbratisa.
- Da.
L-am sarutat. Era perfect, noroc de Steven, altfel puteam sa devin o emo care boceste toata ziua. I-am spus lui Izzy ca vin in 5 minute si m-am intors afara, la Steven. L-am imbratisat.
- Te ador ! am zis.
- Si eu ma ador, spuse razand. Deci… ?
- Deci sunt cu Izzy ! am urlat fericita.
- Veeezi ? Ce te-ai face fara mine ?
Am ras.
- Intoarce-te la Izzy, nu-I place sa astepte, zise, venind si el in casa.
- Judith ! Judith ! Judith ! am urlat disperata, fugind catre ea. Sunt cu Izzy !!!!
- Noooooo ! Serioooooos ? intreba incepand sa sara in sus, abea atunci am vazut ca erau si Axl si Phoebe acolo.
- Serioooos !
- Ne bucuram pentru tine, au zis toti trei.


Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 9:19 pm

Heee ! Daca nu era Stevenu meu mumoooos... Don't Cry - Pagina 2 Herz
Acu parca vezi ca moare careva, sau Melissa il inseala pe Izzy, sau invers... Muahahahah ! Drama le putere !! Don't Cry - Pagina 2 Icon_twisted
A fost prea tare conversatia cu Steven. Aduceau asa... cu doua tute numite Dark Devils.
Nextisor de 445764357643857 km ? Don't Cry - Pagina 2 Icon_cyclops
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 10:19 pm

YAAAAAAAAYYYY ! IZZY SI MELISSAAA \:d/
Aaa, da' ce i-a zis Judith lu' Izzy de a inteles ala gresit ? :-w.
daaaa,ma, aveti dreptate ! Steven e un salvator, ar fi devenit depravata Melissa fara el ! Ioooiii, asta ar fi fost grav .
Ma, nu e chiar de Dizzie: 79432908432904839 de metrii, dar merge. :-"
haaai cu NEXTUUUUUUUUUUUUU' <33
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 10:42 pm

Sunt totaaaal de acord : Steven rules! Ce se faceau astia fara el..?: ))
De' cine i'o fi zis Judith lu' Izzy ?:-? Vreau sa stiiiiu!
Asa ca pune nextu' ala de 17552476454 km mai repede :-l
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 1:45 am

Next, spre bucuria Irinei care m-a sustinut tot timpul cat l-am scris :>.

Acum disparuse Izzy, m-am indreptat spre masa, unde era o sticla de Jack Daniel’s, cu gand sa imi iau si eu un pahar, dar Slash mi-o lua inainte si incepu sa bea ca apucatul.
- Aaaa, vroiai si tu ? intreba cand a vazut ca ma uit la el.
- Da ! am zis si am ras. Oricum, stii unde e Izzy ?
- Era afara, cu o tipa, zise Slash.
- IZZY ERA AFARA CU O TIPA ? am urlat disperata, lunad directia usii.
Era afara, dar nu era cu o tipa, era cu Duff.
- Unde e ? am intrebat disperata.
- Cine sa fie ? intreba Duff.
- Tipa !
- Ce tipa ?
- SLASH A ZIS CA ESTI AFARA O TIPA ! am urlat.
- Slash e chior de la prea mult Jack Daniel’s. Adica, Duff, esti barbat, nu ? intreba Izzy.
- Da, zise Duff. Slash e prost ! Voi doi sunteti impreunaaa ?
- Da, raspunse Izzy.
Am intrat in casa, unde Judith ma cauta disperata si Axl incerca sa o calmeze. M-am dus la ea, sa aflu ce are asa de important sa-mi zica.
- Melissa ! Mergem acasa ? intreba ea.
- De ce ?
- Pentru ca mi-e somn, zise ea cu fata de catelus.
- Ia si tu niste Cola, am zis si am ras.
- Haaaaaaaaaaaaai, te rooog.
- Bine, bine, mergem.
Ajunsa acasa, m-am dus in camera mea, sa ma demachiez si sa ma schimb, iar apoi m-am asezat pe pat. Eram cu Izzy, eu, Melissa, eram cu Izzy, in sfarsit, nu puteam sa cred ca e adevarat. Cred ca viata mea e perfecta acum, am un iubit minunat, locuiesc singura cu sora mea in L.A. si pot sa fac orice vreau. Ce poate fi mai perfect de atat ? Am adormit cu gandul la Izzy, normal, iar a doua zi m-am trezit la 13. Nu vroiam sa ma ridic din pat, dar mi se facuse foame si trebuia neaparat sa mananc ceva. M-am chinuit sa ma ridic si sa ma duc incet in bucatarie, fara sa o trezesc pe Judith sic red ca am reusit, pentru ca nu s-a miscat din camera ei. Am cautat ceva de mancare, pana la urma mi-am facut doua sandwich-uir, iar in timp ce mancam suna telefonul fix. M-am dus sa raspund.
- Da ?
- Neata, Melissa, ce face Judith ? raspunse Axl.
- Aaa, cred ca doarme, am zis.
- Imposibil, nu raspunde la telefon, ar fi trezit-o, zise Axl.
- Stai, merg sa verific, am zis asezand telefonul pe masa.
M-am dus la Judith in camera, dar ea nu era acolo. Nu era nicaieri in casa.
- Axl, Judith nu acasa, am zis. Telefonul ei e aici, da’ ea nu-i, am zis. Deobicei nu pleaca fara.
- Stiu…zise. Ma suni daca afli ceva ?
- Ok, si tu ! am zis. Pa.
- Pa.
Unde ar fi putut sa plece Judith ? Nici odata nu pleca asa, adica, mereu puteam sa dau de ea, mai putin acum. Poate ca s-a trezit cu 5 minute inaintea mea si a mers la magazin…Sau poate…nu stiu ce sa cred. Oricum, nu are ce sa pateasca, o fi plecat sa se plimbe si si-a uitat telefonul. Nu stiu de ce, dar nici macar eu nu cred ceea ce imi zic. Am un sentiment rau in legatura cu ea. Ma rog, eu deobicei sunt mai pesimista. Ar trebuii sa ma calmez. M-am dus in camera mea sa ma schimb, dar nici nu am reusit sa ajung la dulap, ca suna iar telefonul fix. Probabil Axl a aflat de Judith, iar eu m-am ingrijorat degeaba. M-am dus sa raspund.


Sper sa va placa. Scuzati greselile si faptul ca e cam scurt.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 1:52 am

Da ! Eu am sustinut-ooo ! EU ! E-U !
JUUUUUDITH ! UNDE E JUDITTA MEA ? ( nu stiu de ce am poreclito Juditta Don't Cry - Pagina 2 Icon_razz ). Acu Axl se dispera si moare ! Sa o gaseascaaa !
Plang daca nu o gasesc !
Duff e o tipa... saracuuul. El e un TIP si mai e frumos ! Si mai e si the best thing that's ever been Mine. Trebuia oleaca da Mine.
Asa, acest Next a fost scuuurt. Si eu vreau din ala luuuung cat Duff.
Ma faci fericita si pui din ala de 666 metri ?
Multumeeesc.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 3:29 pm

De ce dispare toata lumea? Neutral Izzy,Melissa si acum Judith.
Eu pun pariu ca ea a sunat.Si au rapit'o extraterestrii si a gasit un telefon inter-planetar si a sunat'o pe Melissa sa spunaaaa! >Smile

Si cum sa fie Duffy tipa? :o3 NUUU.Duffy e un tip sexxxy.>_> Sau..era.ma rog.In orice caz,DUFF NU E TIPA!

Vreau nextisor de 999 de km.[pentru ca era clar daca puneam 666,si era cma sadic :-s plus ca 999 e mai amre decat 666,deci...]
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 6:47 pm

Next :

- Da ?
- Melissa Green ? intreba o voce necunoscuta.
- Da, eu sunt, am raspuns.
- Sunteti rugata sa va prezentati la spital, sora dumneavoastra, Judith Green a suferit un accident de masina si am internat-o.
- Ce…ce ?
Nu a mai raspuns nimeni, deja inchisese telefonul. Trebuia sa ajung repede la spital. Sper sa nu fi patit nimic grav. M-am dus disperata sa ma schimb si in timp ce fugeam ca dementa spre spital, l-am sunat si pe Axl sa il anunt.
- Cum adica e la spital ? intreba speriat.
- Adica e la spital ! am zis, mai aveam putin si plangeam.
- Ok, calmeaza-te.Ne intalntim la spital. O sa fie bine, spuse Axl, incercand sa ma calmeze.
Am ajuns la spital si m-am dus la prima asistenta pe care am vazut-o.
- Judith Green e internata aici ? am intrebat,
- Da, veniti cu mine, spuse ea, conducandu-ma catre o camera.
Am intrat inauntru, Judith era intinsa pe pat, cu ochii inchisi. Am inceput sa plang ca o disperata. Ma simteam vinovata, nu stiu de ce. Langa ea era un doctor, care ma privi si intreba :
- Esti sora ei ?
- Da, Melissa Green, am zis, incercand sa ma opresc din plans, dar nu reuseam.
- E in regula, momentan, o tinem sub observatie, va mai sta internata inca doua zile, ca sa fim siguri ca e totul bine. Pana acum nu da semne ca ar fi ceva grav.
- Deci, nu o sa pateasca nimic ?
- Nu.
- Multumesc, am zis si m-am asezat pe scaunul de langa Judith.
Doctorul pleca. M-am uitat la ea, macar nu era nimic grav. Avea niste zgarieturi pe fata si pe maini. Am reusit sa ma opresc din plans. Dupa maxim doua minute, usa se deschise si intrara Axl, Izzy, Duff si o asistenta. Izzy veni la mine si ma imbratisa.
- O sa fie totul bine, zise incet.
- Stiu…
- Ce a patit ? intreba Axl, uitandu-se trist la Judith.
- Doctorul zice ca nu e grav, o sa ramana internata doua zile, ca sa vada daca e totul in regula, am raspuns.
Axl chiar parea sa tina la ea. Nu ca nu as fi stiut asta, dar erau asa de draguti. Au mai ramas si ei acolo inca o ora, timp in care, sincer, nici nu stiu despre ce au vorbit. Eu doar am stat in brate la Izzy si m-am uitat la Judith, parca eram pe alta lume.
- Cand o sa se trezeasca ? intreba Axl la un moment dat.
- Din cate o cunosc eu pe Judith, o sa doarma muuuuulta vreme ! am zis.
Izzy ma saruta. Era asa de dragut din partea lui ca venise aici sa stea cu mine. In timpul asta, putea sa fie acasa, sa se uite la televizor, sau eu stiu ce activitate sa aiba… I-am zambit si i-am soptit un “ multumesc “, asa de incet incat nici nu stiu sigur daca m-a auzit, dar mi-a zambit si el. Dupa inca un timp, Judith si se uita intai la fiecare dintre noi.
- Ce facem aici ? intreba si incepu sa rada.
- DOMANE MULTUMESC ! E INTREAGA ! am urlat bucuroasa.
- Cum iti dai seama ? intreba Duff si incepu sa rada.
- Pai, rade ! am raspuns eu. Deeeeci, pe tine te-a calcat masina si asa ca pe mine m-au sunat sa vin la spital.
- Si Melissa m-a sunat pe mine sa vin si acestia doi au venit si ei, spuse Axl. Esti bine ?
- Da, cred, raspunse Judith. Si cat mai trebuie sa stau aici ?
- Pai, inca doua zile, spuse Axl.
Veni acelasi doctor de mai devreme si incepu sa o ia pe Judith la intrebari, despre cum se simte si toate alea. A decis ca tot mai trebuie sa stea doua zile, iar Judith a insistat sa plecam si sa nu stam toata ziua pe capul ei. I-am zis ca o sa vin maine, si am plecat cu Izzy acasa. Era deja 18 de acum. Am intrat si m-am asezat pe canapea, iar el veni la mine. Ma saruta si ma duse in camera mea.


Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 6:55 pm

Juuudith ! Care e bou' care a dat peste ea ??? Eeeeh ? Se duce Irina asasina la el ! Don't Cry - Pagina 2 Icon_evil
Deci, numai un personaj creat de tine putea sa rada in spital... ma rog, tin minte ca in 4 Hearts aia radea si era jumate moarta. Sa lasam, totusi, sechelele la o parte. Don't Cry - Pagina 2 Icon_razz
Bine ca e in regula, ca daca murea, dupaia murea si Axl si asta nu e bineee.
Si ce facura Izzy si cu Melissa in camera ei ? Ia zi mamaii. Don't Cry - Pagina 2 Icon_eek
Nextisor de 666 metri ?
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:15 pm

Maaa, sunt cea mai dezamagita capsuna de pe lumea asta ! Sa mor daca nu sunt! =[
Cum a putut tuuu, sa puna 2 nextisoare fara mineeee? =[ Stii, e foaaaarte, dar foarte dureros sa afli ca oamenii nu te iubesc ! =[
(glumesc. =)) dar tot dezamagita sunt. XD )
Iiii, saraca Judyy . Si mai ales saracul Axl ! Neutral A trebuit sa petreaca atata timp gandindu-se la Judith in loc sa se gandeasca la parul lui extraordinar! Darrr.. dar e bine ca e bine.
Izzy si Melissa sunt asa de simpatici ! 8-> Eu vreau nunta, gata . XD
Si next. de data asta unul singur, te rog . XD
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 05, 2010 4:23 pm

BAAAAI.Daca murea Judith? =(
Ce faceau astia fara ea? Mureau asa,pe rand.Intai Lisa cu Axl,apoi Izzy ca a murit si Lisa,si dupa se duceau asa frumos,pe rand.. =[
Next de 676 de km ca sa nu fie ceva sadic Smile)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 2:31 am

Mersi ca cititi. Very Happy

Dimineata m-am trezit in brate la Izzy, care inca mai dormea, am incercat sa ma dau jos fara sa il trezesc, m-am imbracat si am mers in bucatarie. Mi-am facut o cafea, dar bine inteles, nu se putea fara sa scap eu ceva din mana si uite asa, s-a auzit un sunet ingrozitor si probabil ca l-am trezit si pe Izzy, ca doar de aia sunt eu mai proasta. Dupa ce mi-am facut cafeaua, m-am dus inapoi in camera, printr-o minune nu se trezise, bun. Mi-am baut in liniste cafeaua in timp ce ma uitam pe geam. Cred ca mai tarziu o sa merg la Judith.
- Mmm, se auzi din spatele meu, am intors capul, ca sa il vad pe Izzy care se trezise.
- Te-am trezit ? am intrebat uitandu-ma la el.
- Nu, zise el si imi zambi. Ce bine arati dimineata.
- Mersi, si tu, am zis incet.
M-am asezat langa el, pe pat si m-am uitat la ochii lui. Ah, erau perfecti. Defapt, el era perfect. Am stat asa cateva minute, pana cand el zise :
- Cred ca trebuie sa plec acasa.
- Nu ! Nu trebuie ! am zis repede.
- Cu nebunul de Slash ? zise razand. E in stare sa se duca si sa ma dea disparut la politie !
- Da’ ii spune Duff ! am zis eu.
- Vino si tu, spuse si se uita la mine cu ochi de catelus.
- Aaa…ok, am zis.
Izzy se ridica sa se imbrace, iar eu m-am dus sa imi fac ceva de mancare. A coborat si el si s-a asezat langa mine, in timp ce eu mancam ca o disperata. Dupa, m-am dus sa ma spal si sa ma imbrac si am plecat. Izzy m-a tinut de mana tot drumul. Nu spun ca nu imi placea, Doamne fereste. Era minunat, plus ca nu riscam sa ma impiedic si sa imi rup capul. Ajunsi, am intrat fara sa mai batem la usa, doar era si casa lu’ Izzy, nu ? Slash era pe canapea.
- Melissa ! Te-ai indurat sa ni-l aduci pe al nostru Stradlin acasa ? intreba Slash.
- Daaaa, l-am rapit, sa stii ! A evadat, eu nu am vrut sa-l las sa vina ! am zis si am inceput sa rad.
- Unde-I Duff ? intreba Izzy.
- Nu e acasa, lasa-l pe Duff. Zi-mi ce ati facut voi ! zise Slash curios.
- OARE ! urla Izzy.
- Eee…era previzibil ! spuse Slash. Si cum a fost ?
- Esti prost, spuse Izzy si se aseza pe canapea.
M-am asezat in brate la el si l-am sarutat.
- Nu, nu se poate aseza pe canapea, nuuu, ea tre sa se aseze in poala la Stradlin ! comenta Slash. Tz tz tz.
- Slash, vezi-ti de treaba ! am zis razand.
Am mai ramas putin cu cei doi, Slash ne vorbea despre cum el a petrecut seara, cantandu-I lui Duff. Bietul Duff, nu ma mir ca a plecat de acasa, la cat l-a sacait Slash.
- Cred ca eu o sa ma duc sa ii fac o vizita lui Judith, am zis ridicandu-ma.
- Judiiiith ! Da’ vin si eu ! Precis ii e dor de mine ! spuse Slash gata sa plece.
- Daaaa, sigur ii e dor de tine! comenta Izzy. Eu raman acasa. Te superi, Melissa ?
- Nu, am zis si i-am zambit. Hai sa mergem Slash.
- Ataaat ? intreba Izzy facand pe ofticatul.
L-am sarutat, in timp ce Slash a comentat ceva si apoi am plecat. Era o adevarata aventura sa mergi cu Slash pe strada, credea ca toata lumea ar putea sa scoata un cutit si sa il omoare pe el. Se uita la prea multe filme baiatul asta. Ajunsi la Judith, am intrat. Ea se uita pe pereti si canta ceva.
- Judiiiiiiiiiiiith ! urla Slash sarind sa o imbratiseze.
- Slash ! spuse Judith incepand sa rada. Ce faceti ?
- Bine, tu ?
- Mai bine, zise ea. Stiind ca maine pot sa plec acasa…
- Poimaine, am corectat-o.
- Nu, pana la urma ma lasa maine, zise ea.
- Aaaa, ok. De la cine sunt florile ? am intrebat, indicand un buchet de trandafiri.
- De la Axl.
- Dragut din partea lui, am spus.
- Da, pai vezi, Izzy nu ti-a adus nici o floare, ar trebuii sa il amendezi ! zise Slash.
- Slash, mama, tu ai o problema grava cu capu’ ala ! am zis razand ca nebuna.


Scuzati greselile. Sper sa va placa.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 2:42 am

=))))))))
Slash e prea prea prea tare. =))) Aia cu poala lui Stradlin si chestia cu oamenii si cutitele pe strada. =)) He is insane XD.
Ce romantic si frumos si sexy e Axl ! I-a adus flori , maaa ! Cat de dragut ! <3
Izzy si Melissa au facut prostii ? Uuu.
Judith se intoarce acasa, ce bineeeeeee !
EU VREA NEXTTTT URGENT. =((
*te rog frumOOOs. ;Wink
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 3:08 pm

Daaa,Slash chiar are probleme grave cu capu' : ))
O citez pe tanti care a comentat inaintea mea "Ce romantic si frumos si sexy e Axl ! I-a adus flori , maaa ! Cat de dragut ! <3" .
Vreau next.URGENT! Mare. Imens. Kilometric. :-w
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 10:54 pm

Slash e prost saracul. Aduce cu noi. Don't Cry - Pagina 2 Icon_razz
Si Axl e romaaaaantic. A adus flori. Don't Cry - Pagina 2 Herz
Si Izzy si Melissa au facut lucruri murdare. Daca acum Melissa e gravida ? Si Izzy devine tatic ? Eh, ce vei face ?
Bine ca se intoarce Judith, ca daca nu era sfarsitul lumii.
Asa, ghini mamaii.
NEXT !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 07, 2010 2:23 am

Next :

Pana la urma, Judith a zis ca vrea sa ramana singura, nu a vrut sa ne zica de ce, dar am ascultat-o si am plecat. Slash a insistat sa ma intorc la ei, dar i-am zis ca nu vreau, si i-am promis ca vin mai tarziu. Ajunsa acasa, m-am asezat pe canapea si am dat drumul la televizor. Era asa de ciudat fara Judith…parca era prea liniste. Oricum, maine se intoarce, si asta e tot ceea ce conteaza. Am mers sa mananc ceva, chiar nu aveam ce sa fac singura in casa, inteleg de ce a zis Slash ca mai bine merg la ei. Dupa ce am mancat, am decis ca merg la Izzy, Slash si Duff. Tot drumul oamenii se uitau ciudat la mine. Probabil era doar imaginatia mea, de ce s-ar uita cineva ciudat la mine ? Nici macar nu ma cunoasteau. Am batut la usa si dupa nici 20 de secunde, Slash imi deschise fericit usa. Avea o tigara in gura si ranjea ca prostul.
- De ce esti asa de fericit ? am intrebat intrand.
- Duff si Izzy fac de mancare, e foarte amunzat sa te uiti la ei, zise Slash. Hai mai repede, pana nu pierdem prea multe.
Am intrat in bucatarie, in fata aragazului, Duff cu o tigaie cat capul lui in mana si Izzy cu alta. Din cate intelegeam, vroiau sa puna niste apa la fiert. De ce aveau nevoie de doua tigai pntru asta ?
- Heeey, Melissa, zise Izzy arucand tigaia pe Duff si venind sa ma imbratiseze.
- AAAAAAA, FRIGE, FRIGE ! urla Duff. DE CE AI ARUNCAT O GRAMADA DE APA OPARITA PE MINE ?
- Ups, nu am vrut, zise Izzy uitandu-se la Duff.
Slash nu se mai putea opri din ras, ma intrebam daca urma sa moara acolo, sub ochii nostrii, nu vreau sa il am pe consiinta ! M-am asezat pe un scaun, in timp ce Duff se dusese sa se schimbe. Cand s-a intors, au hotarat ca mai bine numai fac mancare, daca nu vor sa ajunga la spital cu arsuri de gradul 666.
- Ce facem ? intreba Slash.
- Eu vad ca stam degeaba, am zis.
- Hai sa ne uitam la un film, propuse Duff.
- NU UNUL HORROR ! am urlat disperata.
- Ba da ! spusera Duff si Slash fericiti, ducandu-se in sufragerie.
- De ce ma urati ? am intrebat trista.
- Melissa, trebuie sa inveti ca filmele horror sunt doar pentru a te distra, nu neaparat vin spiritele sa te bantuie ! zise Slash, punand un film.
- Lasa, teoria lui Melissa e buna, ar putea veni spirite ! zise Duff.
- Duff ! Esti tare cand imi dai dreptate ! am zis.
Ne-am asezat toti pe canapea si filmul “ minunat “ a inceput. Nici macar inceputul nu imi placea, copilul ala se uita prea urat la mine, cred ca il avea pe diavol in el. Cum a aparut o fantoma, am urlat ca nebuna si m-am ascuns in brate la Izzy, care parea amuzat de prostia mea.
- Da’ nu e amuzaaant, am soptit. De ce nu ne uitam la o comedie romantica ?
- Pentru ca filmele romatince sunt gretoase ! spuse Slash.
- Nu sunt gretoase !!! am zis.
- Nu sunt, dar acum ne uitam la asta, zise Duff.
- Da’ eu mor daca mai vad ceva din astaaaa ! m-am plans.
- Melissa, incearca sa te linistesti, e doar un film, imi zise Izzy si ma lua in brate.
Am incercat sa fac cum mi-a spus si cand am reusit…bum ! Scena horror in care fantomele umblau prin oglinzi si omorau oamenii. Cum as putea sa fiu calma cand ma uit la asa ceva ? Am tipat disprata si m-am ridicat.
- Ok, hai sa ne uitam la o comedie romantica, zise Duff.
- Yeeeeee ! am tipat incepand sa sar in sus.
- Il opresti tu, daca tot esti in picioare ? intreba Duff.
- CE SA FAAAC ? CA SA IASA SPIRTELE DIN EL SI SA MA BANTUIE PE MINE ? NU NU NU ! am urlat trantindu-ma pe canapea.
Pana la urma au pus un film foarte frumos si romantic, pe care il adoram. Slash tot comenta ca filmul asta e urat si ca e prea feminin si alte prostii, Izzy radea de comentariile lui si ma tinea in brate, iar eu si Duff ne uitam si vorbeam cu televizorul, eram foarte captivati de povestea dintre Susan si Joey. Cand se termina, era deja 18 si m-am gandit sa ma duc acasa, l-am sarutat pe Izzy si le-am urat noapte buna celorlalti si am plecat. Am prins o viteza, de ziceai ca ma urmareste moartea. Ajunsa in casa, am incuiat repede usa si am fugit in camera mea sa ma schimb. Dup ace am vazut filmul ala, imi era frica si sa ma uit in oglinda, asa ca am mers la baie cu ochii inchisi. M-am uitat la televizor si am ascultat muzica pana pe la 23, cand am inceput sa am un sentiment foarte ciudat, cum ca cineva ma urmareste. Am fugit in camera la mine unde mi-am pus toate pernele peste cap si l-am sunat pe Izzy.
- Izzy, da’ mie mi-e frica sa stau singura in casa asta, am zis cand a raspuns.
- Melissa, n-are de ce ! zise si chicoti.
- Ba da, Izzy ! m-am smiorcait.
- Bine, bine, vin la tine, asteapta putin.
- Ai grija sa nu te ia spirtele de pe strada, am zis si am inchis.
Deodata suna usa. Nu avea cum sa fie Izzy, doar nu se teleporta. Am mers speriata la usa si am deschis incet, parca imi era frica san u vina cineva sa imi dea in cap. Era Chelsea.
- Tu stii ce m-ai speriat ? am intrebat lasand-o sa intre.
- De ce ?
Am inceput sa ii povestesc totul si exact cand am terminat, suna din nou la usa, de data asta fiind Izzy.
- Chelsea ! Ce cauti aici la ora asta ? intreba el.
- Pai, eram in trecere, de la Steven si m-am gandit sa intru, raspunse.
- IL INSELI PE DU…am urlat, cand mi-am dat seama ca trebuia sa tac. Pe domnul Duddy cu Steven ????
- Cine e domnul Duddy, intreba Izzy uitandu-se ciudat la noi.
- Ursuletul ei de plus ! am zis repede.
- Nu, nu il insel ! zise, defapt raspunzandu-mi la intrebarea pe care as fi vrut eu sa o pun. Am mers doar sa il ajut sa isi gaseasca ceva.
Chelsea pleca, ca sa nu se faca prea tarziu, iar eu am ramas cu Izzy. Deja ma simteam mult mai in siguranta.


Scuzati greselile.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 07, 2010 5:02 pm

=)))
Saraca Melissa, cu spiritele ei ! =))
Maaa, sa stiti ca Duff stie sa gateasca (sa puna apa la fier, ma rog) , daaa? El e Duff McKagan si poate face orice!
Izzy saracu', trebuie sa plece in toiu' noptii ca Melissei ii e frica de... de Bloody Mary oare? Twisted Evil
Uuu uu , mi-a placut cum vorbeau Duff si Melissa cu televizorul . =)) Si eu fac asa ! =)) Doar la fotbal.
Uuuu, Melissaaaaaaaa, vorbeste gura fara tinee ! :-" si Chelsea c cauta la Steven, aaaaiii ? :-w Daca il suparati pe Duffica al meu, ma supar pe voi, serios!
Asa... vreau NEXTTT . <333
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 07, 2010 6:08 pm

DAAAA!Si mie imi e frica cand ma trezesc noaptea! Daca vine Ripperul ala urat si imi pune mana in cap? :-ss [ Smara stie Smile) ]
Si mie mi'a palcut ca aia vorbesc cu televizorul.Si eu vorbesc cu televizorul ;; )


Next kilometric,nu? ;; )
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 5:42 pm

Next. Scuzati faptul ca e cam scurt si nu se intampla prea multe.

Dimineata m-a trezit soneria, am deschis incet ochii si am vazut ca Izzy se trezise si el. M-am ridicat si m-am dus sa vad ce nebun suna la ora aia la usa. M-am uitat pe vizor si tot ce am vazut a fost o claie de par : Slash. Am deschis usa si m-am uitat urat la el.
- Neata lume ! urla si intra in casa, am inchis usa si am vazut ca si Izzy coborase.
- Slash, data viitoare, incearca sa vii mai tarziu, unii oameni mai si dorm la ore din astea ! am comentat.
- Liss’, e 10:30, numai tu dormi la ore din astea, spuse Slash si se tranti pe canapea.
- Da, si de ce ai venit ? am intrebat.
- Ca sa vad ce faceti voi. Deci, ce faceti ?
- Din cate vezi tu, stam, zise Izzy si veni langa mine.
- Haide maaaa, e ultima luna de vara ! Trebuie sa…nu stiu, sa facem ceva nebunesc ! zise Slash entuziast.
Avea dreptate, azi era 1 august. Si ce lucru nebunesc ar fi vrut sa facem ? Omul asta e nebun. M-am dus la mine in camera si am incercat sa ma spal si sa ma schimb mai repede decat deobicei, se pare ca am reusit. Cand am venit, Izzy se uita la Slash ca la masini straine. Ma intreb ce prostie o mai fi zis de data asta.
- Melissa ! Sa vezi ce idée imi veni ! striga Slash, in timp ce eu ma asezam langa el pe canapea si Izzy se ducea la baie.
- Uimeste-ma, am zis.
- E asa de simpla, o sa o adori ! Voi va ganditi ce sa facem, in timp ce eu va beau toata bautura din casa ! spuse Slash fericit.
- Daaaaaaaaaa, ce idée maginifica ! NU ! am urlat.
- Acum sunt tliiiist, se smiorcai el.
Dupa ce am mancat, am plecat toti spre spital, ca sa o luam pe Judith. Cand am ajuns, era in holul spitalului, facand ca toate alea. Slash se ascunse in spatele meu, iar Izzy se uita speriat.
- Ce ai femeie ? am intrebat.
- NU PUTEATI SA VA MISCATI MAI REPEDE ? INNEBUNESC DACA MAI STAU MULT AICI ! urla disperata. HAI SA PLECAM. MAI REPEDE, MAI REPEDE !
Mi-am facut cruce, in timp ce ea alerga spre iesire. Cica inebuneste daca mai sta mult aici, e nebuna saraca de mult !
- Aaaaaeeer ! Libertateeee ! Naturaaaaa ! Hai la Axl ! zise deodata.
- Da’ n-ai vrea sa mergi pe acasa, sa te odihnesti ? am intrebat.
- Nu ! Hai, mai repede.
- Oare ce le dau astia de mancare pacientilor ? imi sopti Slash, care inca era speriat.
- Habar n-am, dar ea e nebuna din nastere, am raspuns.
Am mers la Axl, normal, Judith mergea cu 100 de kilometri pe ora si noi incercam sa tinem pasul cu ea. Nici nu apuca bietul Axl sa deschida bine usa, ca Judith deja era in brate la el. Erau foarte simpatici, dar totusi, aceasta Judith ma inspaimanta. Adica, unde e Judith care vrea sa stea toata ziua si sa doarma ? Am intrat la Axl in casa, erau acolo si Duff, Steven, Chelsea si Phoebe. Slash se duse la Phoebe si o imbratisa. Oare de ce erau cuplurile asa de romantice ? Numai eu si Izzy nu ! M-am asezat langa Chelsea si Duff, iar Izzy langa mine.
- Lume, lume ! zise Duff ridicandu-se.
- Avem de facut un anunt ! zise si Chelsea.
- Ce anunt ? intreba Axl, asezandu-se pe fotoliu.
- Noi doi suntem impreuna ! zise Duff.
- IN SFARSIT NUMAI SUNT SECRETE ! am urlat eu si Steven fericiti ca puteam sa vorbim cu oricine.
- Deci voi stiaaaati ? intreba Izzy uitandu-se la mine mirat.
- Da, da’ nu puteam sa spunem nimic daca vroiam sa supravietuim, am explicat, facand o fata de ingeras cuminte.
- Axl, ai niste Jack ? intreba Slash ridicandu-se.
- Da, ia de acolo, zise Axl.
Nu inteleg cum incape atata bautura in omul asta. Cred ca are mai mult decat un stomac.


Sper sa va placa.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Don't Cry - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Don't Cry   Don't Cry - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Don't Cry
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: