Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Biografia unui nasture... Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Biografia unui nasture... Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Biografia unui nasture... Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Biografia unui nasture... Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Biografia unui nasture... Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Biografia unui nasture... Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Biografia unui nasture... Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Biografia unui nasture... Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Biografia unui nasture... Mwpfkx
Biografia unui nasture... 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Biografia unui nasture... 4r43yh
Photobucket
Biografia unui nasture... 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Biografia unui nasture...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
sweetypunke
Reader
Reader
sweetypunke


Mesaje : 50
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 29
Localizare : In visele fraiericilor care cred in chestii gen paranoia

Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 5:08 pm

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Biografia unui nasture:
CAP. 1:
M-a facut mama nasture mai... affraid
Pe drum spre Honolulu
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
M-a facut mama nasture mai...

Hey...salut!Sunt un nasture fara nume lasat singur , parasit si jigarit...Dar...sa o luam cu inceputul....
M-am nascut in anul 1996, intr-o zi calduroasa, poate prea calduroasa de Decembrie 22...sau asta cred eu....ceilalti nasturai imi tot ziceau ca era un ger cumplit, si ceva alb care acoperea totul in jur, dar eu nu-i ascultam, chiar daca ei ma minteau ca cica eram la preparat in cuptor pe vremea aceea...Si sa continui..M-am nascut intr-o fabrica de plastic, de confectionat nasturi de specialitate, se numea Matrex Romania...desigur toti nasturii stiam ca vom fi expediati in tari minunate nu in Romania, pe puloverul plin de scame al unei bunici uitate de timpPrima oara am deschis ochii intr-un raft prafuit, intr-o cutie,la mare inghesuiala cu alti nasturi...Puteam vedea..era o mare realizare pt un nasture confectionat de 3 minute...Zilele au trecut si familia nasture crestea pe secunda ce trece timpul...si timpul se scurgea mai rau ca inghetatza topita pe canal....Si intr-o zi a venit ziua in care am fost ambalat intr-o cutie si am auzit o voce barbateasca spunand:
-Pachetele raion 2, raft 5, impachetate, distribuire Romania, Bistrita........
....................................Va urma................................................
Sus In jos
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Re: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 12:24 am

Uau=] Funny=))) Nasturelul Sad Saracutul . Romania destinatia perfecta daca vrei sa vezi dezastre naturale=] Titlul e din nou super funny=] Super tare=]] Next si sa sti ca prima parte a fost scurta . Mai vreau:(
Sus In jos
sweetypunke
Reader
Reader
sweetypunke


Mesaje : 50
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 29
Localizare : In visele fraiericilor care cred in chestii gen paranoia

Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Re: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 6:02 pm

Pe drum spre Honolulu

Bucuros si totodata speriat de auzul acelei vesti,incerc sa-mi dau seama de aceea ce se intampla in jur...
--Ati auzit?Unde mergem..ce se intampla?Intreaba Nasturica...Nasturica era verisoara mea de prima clasa...o nasturea cam de vreo 2 centimetri de o culoare roz pal....
--Da da am auzit..incerc eu sa o linistesc pe Nasturica...Mergem cu totii in Brazilia..
--Cum Brazilia??Cum asa verisoare?Nu ai auzit ca in Bistrita?
--Nu..nu..incep eu incet sa le explic tuturor pe un ton grav si serios totodata...Omul acela a zis ca plecam din Romania spre Bistrita...Adica asa se zice pe la noi...voi nu cititi mai nimic?La noi se zice Bistrita...La nemti Brazilia..si la..brazilieni..fireste ca BrASSILLA...
--Aaa....ce bine...mergem in Brazilia....Brazilia...Brazilia...topaia prin aglomeratie fericita mea verisoara...
Deodata discutia noastra de dumerire a fost intrerupta brutal...imediat m-a lovit in fatza mirosul de fier si metal ruginit...mirosul provenea de la o masinarie manevrata de un domn imbracat in costumul tipic al omului de rand...masinaria ne-a ridicat si ne-a imbarcat pe un vapor luxos...de cea mai mare clasa...as minti daca nu as spune ca era mai ceva ca Titanic...vaporul luxos il manevra un domn bine,mai bronzat de felul ei,cu o palarie marinareasca...acesta carmuia vaporul de mai putin de 1 metru, cu ajutorul unor carme din lemn...
Dupa cateva ore, minute,secunde am ajuns la destinatie...eram intr-un port brazilian...
Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Vocea autorului:In timpul in care familia Naasture calatorea intr-o barcuta jigarita pe mare, o furtuna lovi barca pescarului, lada de lemn calatorind pe valurile apei pana in port...aici o familie de rromi au apucat repede lada pe care ei sperau sa o vanda unui taran pe bani...ca..aveau nevoie oamenii...ce naiba??e criza financiara si...drogurile...tigarile..s-au scumpit... Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat
Ajunsi intr-o suburbie,Nasturel arunca o privire..prin crapatura lazii...
--Uite...am ajuns intr-o incapere modernizata cu aparatura specializata...
--Yei...mai vezi ceva nasturel?
--Da...oameni...brazilieni de prima clasa...
Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Vocea autorului:casa luxoasa era o grota ca a lui Batman,plina de rromi Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat Biografia unui nasture... Icon_pirat
Fiind atenti la toate cele ce se puteau auzi si vedea, familia nasture erau cu "gaurile-n patru" la cele ce se afisau ca fiind...noii proprietari..
-Yoi...tu...Bai...ma..bai...uite acia lada asta, gologani frumosi luam pe ea mah...gologani si lemn de foc...maaaa lelita maaaaai..o dat d-zeu dar divin plutind pe ape....pt noi maaa..nenica maai
-Lit femeie...se auzi vocea groasa a bulibasei...Taci fa...dute ma mai repde cu veste la tarani ca avem acia o lada ..zii la toti ca avem aicea o lada fa...dute faaaa....striga bulibasa catre navasta-sa, care era deja dusa ca vantu-n sat...
--Ai auzit nasturel???Suntem in Romania...suntem printre romani...
--Aaa..nu-i adevarat nasturica...suntem printre brazilieni...suntem In brazilia verisoara draga...nu ai auzit cuvinte dinastea mai cu mot??gologani..fah..lit...astea-s brave braziliene ....viva brazilia....vom fi vanduti intr-o firma braziliana..in curand il vom intalni pe Barrack Obama..
Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3 Biografia unui nasture... Star3
Cap.2.
Intalnire cu Barrack Obama(bulibasa)
Poveste cu sfarsit trist
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Re: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitimeSam Aug 21, 2010 10:48 pm

bune.ideea e buna.Chiar foarte interesanta.Ficul e funny,la fel si numele.
Dar nu mai pune atatea puncte de suspensie["........."] si atat de des.Devine obositor sa citesti.Te sfatuiesc sa nu mai folosesti prescurtari si sa scrii cat mai corect gramatical.Plus ca uneori repeti cuvintele....

In rest,imi place.Vreau sa vad ce se mai intampla Smile
next? ;; )

p.s.: sper ca nu te'ai suparat :-s
Sus In jos
lamaita din berea Redds
Reader
Reader
lamaita din berea Redds


Mesaje : 37
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 26
Localizare : Cluju`

Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Re: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitimeVin Sept 03, 2010 12:46 am

imi place ficul,e amuzant.dar nu pui cam multe ... si emoticonuri.e primul fic in care vad cuvinte taiate si nu puse in paranteza.sper ca nu te superi pentru observatie.vreau sa vad nextul.
Sus In jos
http://ghostwhispererromani.forumz.ro/index.htm
Continut sponsorizat





Biografia unui nasture... Empty
MesajSubiect: Re: Biografia unui nasture...   Biografia unui nasture... Icon_minitime

Sus In jos
 
Biografia unui nasture...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: