Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Mwpfkx
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  4r43yh
Photobucket
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Empty
MesajSubiect: Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor    Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeLun Iul 19, 2010 10:07 pm

Cum mereu povestile incep cu " A fost o data ca niciodata "

As prefera ca a mea sa inceapa cu " Nu s-a intamlat niciodata "



Dar din pacate este imposibil



1. Ce rost ar avea sa mai dramatizez ?

Ma numesc Katie si am 20 de ani . De 2 ani ma bucur de libertate , de libertatea de a fi majora si de a traii singura intr-un apartament din New York fara Melody surioara mea de 12 ani si fara parintii mei egocentristi . Din pacate bucuria se " compenseaza " cu o chestie , jobul meu tampit la o cafenea din centrul New Yorkului care este mereu supra plina si nu ar fi asta cat programul meu facut de dragutul meu sef care ma adora asa mult . Asculta ! Adica sa incepi la 6 dimineata si sa termini la 9 seara cand pe drumurile acestui oras sunt numai betivi , cocalari si obsedati ? Te rog ! Si parca asta nu ar fi fost de ajuns seful meu nu mai are loc si pentru mine la cafenea asa ca ma concediat ! In momentul asta am problema banilor si mama vrea sa ma intorc acasa ! Intr-un mic orasel groaznic unde ma asteapta branza , animale puturoase si surioara mea malefica Melody .
Nu e chiar mult din New York pana acolo dar este destul . Deja ma gandesc la ziua de maine , un tren supra aglumerat si locurile de onoare la clasa a-3-a !
- Traiesc in New York de 2 ani si am fost norocoasa sa o fac si sa am prietene ca voi ! Marie , Claire, veniti aici , trebuie sa va dau o imbratisare !
- Pai ... Poate ne facem timp in vacanta si te vizitam Kity !
- Ati vrea ?
- Sincer ? Nu ! Si totusi , e chiar asa de rau acolo ?
- O sa pierd totul ! Vacanta asta trebuia sa fie perfecta !
- Stii ca poti sa stai la noi ! Mama nu se supara !
- E ok , Marie , sunteti deja supra aglumerate in rulota ..
- Dar in vacanta poti sa vi , serios Kity ! Tata si mama pleaca si eu raman singura . Iti dai seama ?! 3 etaje de distractie , putem sa dam la petreceri !
- Da , ar fi super ! Dar credeti ca ai mei o sa fie de acord ? Nu prea cred !
- Daca nu raspunzi la mesaje de ucidem ! Doar noi ti-am cumparat telefonul de ziua ta si vrem sa il folosesti !
- Pai cred ca il folosesc acum . Se pare ca ma suna mama .
- Da mami ?
- Gogosica ! Tati a aranjat si vine el sa te ia acum .
- Ce ? Cum?
- Vroia sa iti faca o surpriza . Vine cu camionul de la firma . Nu e minunat?
- A plecat de vreo 3 ore deci ar trebuii sa fie acolo . Te iubesc si te astept ! Of si Melody la fel ! Pa !
...
- Nu ne spune ! Am auzit tot !
- Nu se poate !
- Stiu ! Parintii tai sunt dea dreptul oribili !
- Stiiu !
In clipa aia cineva incepu sa bata in usa .
- Nu deschide , Katie ! Nu deschide !
- Ok , ok !
- Dulceata , sunt eu ! se auzi de pe cealalta parte a usii .
- Cred ca e Mark . E ok !
La usa nu era tata ci Mark , iubitul meu cu care ma certasem recent .
- Deci , ai venit pana la urma?!
- Imi pare rau ! Imi pare rau pentru tot . Florile sunt pentru tine .
- Pai .. Mersi ! Dar , stii ? Nu-mi plac florile !
- Dar tu imi placi mie
Atunci au urmat saruturi si stiam ca Claire si Marie erau cam geloase ca eu aveam prieten si ele nu .
- Mai terminati si apropo vezi ca tatal tau e jos .
- Repede , Mark , ascunde-te !
- Unde ?
- Sub pat !
Am mers jos ca sa il intampin pe tata si ca sa ii dau timp lui Mark sa iasa prin spate ca pana la urma il iubeam si nu vroiam sa fie ciomagit de tata !!
- Buna tata !
- Ce fetita frumoasa ! Ce faci tu ?
- Pai bine .. Ma pregateam cu Claire si Marie sa plec..
- Imi pare rau fata lui tata ! Sa mergem ! Adu bagajele si tot ce trebuie .
- Da , sigur . Marie , Claire ! Aduce-ti voi bagajele ? am tipat
- Aha , aha ! Sigur !
Intr-un minut au venit si eram gata de plecare . Cu greu mi-am luat ramas bun de la tot ce insemna New York pentru mine : faima , prieteni si distractie ba chiar uneori mai mult . Masina lui tata era ca de obicei : IMPUTITA ! Mirosea a branza si a mucegai , un miros familiar . Tata nu venise singur ci venise cu un tanar incantator care nu avea acel miros obijnuit ci un miros de parfum ......
Va urma !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Empty
MesajSubiect: Re: Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor    Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeLun Iul 26, 2010 9:29 pm

Aha, destul de interesant.
Sa vedem ce urmeaza.
Next. Smile
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Empty
MesajSubiect: Re: Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor    Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 10:17 pm

Vrei sa revezi ....
Ai vrea sa insiri toate amintirile pe o hartie ..
Si apoi...
Sa o arunci la gunoi ...


2. First don´t tach my ass...

Trecusem de prima parte a drumului si simteam ca o sa dureze o vesnicie . Deja imi era dor de prieteni . Imi era groaznic de dor . Imi era dor , am spus ! Tipul acela imi amintea de ceva .. Dar nu imi vorbea si ce e si mai ciudat este ca tata nu mi-l prezentase : " Este un gentelman ! Cu el iti dau voi sa te giuguilesti ! "
Se oprise , in sfarsit se oprise . Eram aproape de casa ! Ne oprisem la un peco ... Tata a coborat din masina dar eu eram prea "entuiasmata " ca sa o faca . Se pare ca nici tipul nu o facea . Se uita doar intr-un punct si cand intorceam capul stiam ca sa uita la mine ...
- Cald afara , nu ? Poate ca trebuie sa iau o gura de aier .
El era tot tacut . Nu spunea nimic . Cate o data se uita lung la mine , ma masura din cap pana in picioare .
- Vrei sa nu te mai holbezi la mine ?
- Aaaa . Da , scuze . Mi-a ramas privirea intepenita . Sunt reali ?
- Poftim ?
- Aaa . Scuze poate nu sunt politicos , ma refer la cismele tale . Sunt din piele de aligator?
Eram sigura ca se referea la sanii mei ! Devenea foarte enervant , noroc ca tata tocmai se inrepta catre masina . Tata tocmai cumparase un CD cu muzica country . Nu ! Nu ! Nu din nou muzica country !
.......................
Nu are rost sa reproduc ce a urmat dupa aceea . Un drum lung , parturi si muzica country dar ce e foarte bine e ca AJUNSESEM ! AJUNSESEM ! In sfarsit .... Sora mea statea la poarta casei , parca se facuse mai mare, mama statea langa ea si nu m-a lasat pana cand nu mi-a dat o mie de pupici ..Bleahhh .
- Hei , Melody ! Sora ta mai mare e aici , da-i o imbratisare .
- Tata , e ok , nu o obliga sa faca asta . Ma duc sa ma dezbrac si apoi putem manca .
Cum a auzit ca ma dezbrac tipul a inceput sa zambeasca si a intrat in casa repede .
De curand uitasem drumul catre camera mea si acum o revedeam iar : o camera mica , ingusta, un miros de naftalina si rece.... Ma dezbracam usor si parca tot corpul mi se racea , ma uitam prin oglinda crapata la corpul meu frumos , sani bine conturati si un fund nici mare , nici mic . Cand ma pregateam sa imi dau sutienul jos un zgomot se aude de sub pat si tipul misterios iese , imi da o palma peste fund si apoi se aseaza pe pat .
- Katie , Katie si oare ... Aceeasi Katie ? Te-ai schimbat ... Nu mai iesti o adolescenta naiva .
- Tu cine esti si ce cauti aici ?
- Draga Katie, nu ma mai recunosti ? Sunt eu Drew ..
- Tu, tu ... Cu tine am avut primul meu sarut ! Drew ? Nu te mai recunoc .
- Mda .. Cred ca erau multi tipi mult mai atragatori in orasul acela...
- ......
- Acum pe bune , pot sa ii ating ?
- Sanii mei ?
- Doar nu crezi ca ma refeream la cisme !
- Ai tupeu !
- Mereu am vrut sa te ating , Katie .
- Pleaca acum , mi s-a acrit de oameni ca tine ! Imi vreti doar corpul !
- Ok , ok ! Dar o sa ne revedem , Katie ... Si nu o sa scapi !
- Auzi sti ce ? Iama ! Ma duc sa ma dezbrac .. poate asa iti e mai usor ...
- Shhh . Nu tipa ! E ok ... Doar vin-o pana aici...
Va urma...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Empty
MesajSubiect: Re: Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor    Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor  Icon_minitime

Sus In jos
 
Cafea , dragoste , nebunie , distractie si umor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: