Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
The Shorthand of Emotion Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
The Shorthand of Emotion Mwpfkx
The Shorthand of Emotion 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
The Shorthand of Emotion 4r43yh
Photobucket
The Shorthand of Emotion 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 The Shorthand of Emotion

In jos 
+2
Rose
Double Dee.
6 participanți
AutorMesaj
Double Dee.
Reader
Reader
Double Dee.


Mesaje : 10
Data de inscriere : 10/07/2010
Varsta : 29
Localizare : under Uru ^^

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 2:51 am

voi posta cu Times, 18, Blue, Centrat

The Shorthand of Emotion Oa63hu

Prolog.

Timpul trece, oamenii se duc rând pe rând, cu greu rămân obiecte care să certifice că aceea persoană încă mai e sau că a fost cândva. Amintirile şi ele sunt în zadar, memoriile cu cei dragi dispar treptat din vieţile noastre. Cu vag după câţiva ani, mai putem să schiţăm în mintea noastră chipul unei persoane dragi, cu greu vrem să îi mai auzim glasul, dar acesta nu mai este. Vrem să îi simţim atingerea pe pielea noastră, dar în zadar, ne amăgim, tot ce a rămas e aerul rece de afară. Plângem şi urlăm de durere, am face orice să putem reînvia acele momente dar e inutil. Nu suntem capabili de aşa ceva, niciodată nu am fost. Adevărul te doare, te împunge în inimă ca un cuţit, şi dacă asta nu a fost de-ajuns, mai simţim şi turnat sare cu spirt pe rană proaspăt deschisă. Sângerăm toată viaţa de durere, în inimi cicatricele rămân dovadă că am iubit şi ţinut la cineva, dar şi alea dispar odată cu noi, lăsând moştenire aceeaşi soartă generaţiei următoare. Indiferent cât ne doare să recunoaştem, în cele din urmă tot ne întrebăm, ajungem în acelaşi loc de unde am plecat şi ne dăm seama că tot timpul ne-am învârtit într-un labirint fără sfârşit. Dorim să schimbăm ceva, dar trecem dintr-o extremă în alta. Dorim să putem muta şi munţii din loc, să păşim prin foc, să respirăm prin apă, să zburăm în univers. Măcar o dorinţă ne va fi îndeplinită, când sfârşitul va veni, suntem liberi ca păsările cerului, zburăm spre necunoscut, ne întindem aripile cât mai mult şi ne îndreptăm spre o lumina slabă, care abia pâlpâie. Aia e portiţa noastră, poarta spre o nouă lume, necunoscută nouă, dar perfectă. Cei dragi rămân acolo, până când memoriile noastre vor dispărea. Dar un singur lucru poate să fie real, faptul că noi umblăm azi, fiecare dintre noi, e rezultatul cel mai concret.


Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 8:40 pm

Ai scirs foarte frumos Smile. Imi place inceputul, pare interesant, nu stiu ce sa zic decat ca astept next Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 9:43 pm

Inceputul e foarte tare!<3
Inca nu stiu despre ce e vorba,deci nu pot da un comm putin mai mare xD
astept nextul Very Happy
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 1:15 am

Imi place cum ai scris. Foarte frumos.
Astept Next ca sa inteleg mai bine povestea si sa vad cine sunt personajele. The Shorthand of Emotion Icon_wink
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 3:04 pm

E foarte frumos prologul, imi place cum ai inceput. ^^
Dar deocamdata nici eu nu prea pot sa imi dau seama ce se intampla, asa ca asteptam urmatoarea parte.

(P.S : Ador titlul Laughing )
Sus In jos
Neko~chan
Reader
Reader
Neko~chan


Mesaje : 19
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 31
Localizare : L.A.

The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 5:07 am

un inceput promitator Wink
Sunt cateva mici repetitii, dar as putea sa le numesc figuri de stil pentru a accentua ce vroiai sa spui. Oricum, imi place. E trist, dar se anunta un fic romantic bine scris ^-^

Astept next-ul!
Multa inspiratie in continuare si ai grija cum le imbini ca eu musca! xD
Sus In jos
http://harajuku-library.crazy4us.com
Continut sponsorizat





The Shorthand of Emotion Empty
MesajSubiect: Re: The Shorthand of Emotion   The Shorthand of Emotion Icon_minitime

Sus In jos
 
The Shorthand of Emotion
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: