Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
> My Girl < Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
> My Girl < Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
> My Girl < Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
> My Girl < Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
> My Girl < Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
> My Girl < Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
> My Girl < Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
> My Girl < Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
> My Girl < Mwpfkx
> My Girl < 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
> My Girl < 4r43yh
Photobucket
> My Girl < 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 > My Girl <

In jos 
+2
Net0eTruu
Poison
6 participanți
AutorMesaj
Poison
Reader
Reader
Poison


Mesaje : 24
Data de inscriere : 16/05/2010

> My Girl < Empty
MesajSubiect: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:54 am

Capitolul 1
O noapte rece , friguroasa . Nick Jonas si cu trupa The Adminisration au un concert in orasul Washinton DC .
- Deabia astept , deabia astept ! spune Alice entuziasmata .
Concertul a inceput . Nick incepe sa cante melodia Rose Garden . Ochii lui au inceput sa sclipeasca . Se uita la cineva . Dar cine este acel cineva ? Dupa cateva minute , Alice si-a dat seama ca Nick se uita la ea . Acesta s-a inrosit si repeta acelasi vers de mai multe ori .
Dupa concert , Nick a rugat-o pe Alice sa vina in culise .
- Ochii tai ...
Nu a mai avut timp sa mai zica ceva . Fata i s-a inrosit toata .
- Inteleg . spune Alice care se ridica .
- Nu ! Stai ! zice Nick si ii da o floare .
Alice nu intelegea ce se petrece dar apoi Nick i-a spus :
- Te plac .
Ii intinde un biletel .
Sus In jos
Net0eTruu
Writer
Writer
Net0eTruu


Mesaje : 204
Data de inscriere : 08/05/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 4:26 am

Sincer,nu ma prea tenteaza sa-l citesc...e destul de scurt si ar fi frumos sa mai adaugi detalii.De asemenea,alternezi timpul prezent cu imperfectul si perfectul compus,ceea ce nu e tocmai ok. Wink
Sus In jos
Poison
Reader
Reader
Poison


Mesaje : 24
Data de inscriere : 16/05/2010

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:57 pm

Capitolul 2

Pe biletel scria : Scuze ca sunt asa de timid , vrei sa iesi cu mine in oras ? . Dupa acest text a urmat numarul lui de telefon .
- Tu esti o vedeta . Cum sa iesi cu mine ? Da-ti seama ca paparazzi nu ne vor lasa sa stam impreuna si vor aparea ... spune Alice nervoasa .
- Stai . Mie nu imi pasa de paparazzi . Voi rezerva un loc la un restaurant dragut la care am mai fost de multe ori cu parintii . ii raspunde Nick .
- Bine . Cum vrei tu .
Nick o imbratiseaza pe Alice .
Nick a asteptat-o o ora pe Alice in ploaie . Aceasta era indecisa :sa iasa sau nu .
- Da , am intarziat a spus ea .
- Nu este nimic , oricui i se intampla . a spus Nick .
In timp ce manca , Alice a varsat sucul pe ea . A alergat spre iesire .
Nick a lasat cativa bani pe masa si a fugit dupa Alice :
- Stai !
Aceasta s-a oprit .
- Ce vrei ? Nu vezi ca sunt uda si era rochia mea cea mai buna . Nu vezi ca nu merge . Nu esti genul meu .
- Ba da , semanam amanodoi asa de mult .
Nick a sarutat-o pe Alice si a lasat-o sa plece .
- Ne intalnim maine in parc la ora sase !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 5:14 pm

E groaznic de scrut -.-', capitolele sunt mai lungi. Combini prezentul cu imperfectul si cu perfect compusul si nu ararta deloc bine, ca sa numai zic ca nici nu e bine. Povestea e...interesanta. Dar tu scrii ca si cum ar fi o mare monotonie " Nick a sarutat-o pe Alice " " spune Alice " etc
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Net0eTruu
Writer
Writer
Net0eTruu


Mesaje : 204
Data de inscriere : 08/05/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 5:47 pm

Cum am mai spus mai sus,e super-scurt si povestea nu-mi place...totul se petrece foarte repede,nu sunt detalii...de asemenea,ai grija la semnele de punctuatie!
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 7:53 pm

Ideea e buna.Doar ca totul se petrece umpic cam repede.
Dar totusi astept continuarea=)
Sus In jos
Shiba-san.
Reader
Reader
Shiba-san.


Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 30
Localizare : În fân cu Ruki.

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 9:27 pm

Totul se eptrece mult prea repede, nu ai bagat deloc detalii. Cine e Nick? Cine e Alice? Cine e trupa? Noi nu ar trebuis a ne dam seama cine e Nick pentru ca e Nick Jonas. E fictiune, personajele sunt ale tale, ele nu sunt, de fapt, personajele din realitate. Nu ai dat deloc detalii despre personaje.
Actiunea este mult prea monotona si se petrece mult prea repede. Abia daca imi dau seama ce se intampla, de fapt. Nu zic sa faci descrieri kilometrice, dar poti sa dai detalii. Ca nici io nu sunt as la descrieri, sunt chiar praf, dar dau detalii pentru ca sunt importante.
Si de ce imbini perfectul compus cu prezentul? Nu se face asa ceva. Sfatul meu ar fi sa nu mai scrii deloc la prezent, nu scrii un articol pentru o revista, scrii o poveste, scrii fictiune, iar fictiunea suna bine la imperfect (cand povestesti la persoana a 3-a) si perfect compus (cand e la persoana 1).
Sus In jos
Double Dee.
Reader
Reader
Double Dee.


Mesaje : 10
Data de inscriere : 10/07/2010
Varsta : 29
Localizare : under Uru ^^

> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 3:01 am

In primul rand, cum spune si Shiba-san, totul se petrece prea repede. Si mi se pare prea mult dialog. In al doilea rand, pune nexturile mai lungi Very Happy
Fi mai atenta Smile
Oricum, keep working Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





> My Girl < Empty
MesajSubiect: Re: > My Girl <   > My Girl < Icon_minitime

Sus In jos
 
> My Girl <
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: