Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
O ultima amintire din copilarie Mwpfkx
O ultima amintire din copilarie 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
O ultima amintire din copilarie 4r43yh
Photobucket
O ultima amintire din copilarie 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 O ultima amintire din copilarie

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeDum Mai 16, 2010 9:30 pm

Prietenia mi-a fost testata din nou , numai ca acum .. Mi-a fost testata mai rau ca niciodata .. Si am pierdut .. Am pierdut un prieten foarte bun ..

- Annie , unde pleci ?
- Cum ai putut sa imi faci asta , Oany ?
- De cate ori sa iti spun ca nu te-am barfit ?
- De cate ori sa iti mai spun ca nu mai cred in tine de loc ?
Atunci Annie pleca ... Annie e cea mai buna prietena a mea ! A avut intodeauna un loc important in inima mea ! Si chiar acum .. La majoratul ei , sa o dezamagesc ? De fapt .. Cred ca cel mai mult ma dezamagisem pe mine ! Cum am putut sa vorbesc urat de Annie ? Stiu ca eram beata , dar oricum , trebuia sa ma controlez si sa nu spun lucrurile alea despre ea .. Diana m-a filmat si acum .. Eu am pierdut .. Ce greseala ! Suparata .. M-am dus in foisor .. Acolo unde in noptile de vara stateam cu Annie si ne uitam la stele ... Si ne puneam fiecare cate o dorinta .. Si ni se indeplinea ! Mereu ni se indeplinea ! Annie spunea ca e locul prietenie .. Locul unde nu domina de cat un aer profund de caldura sufleteasca si nimic alceva .. Acolo erau sentimentele mele pentru prietena mea Annie si acolo erau si sentimentele ei pentru mine .. Dar ale ei erau uitate de lume , intr-un colt al foisorului . Atunci din visat ma intrerupse Lavinia care parea plictisita si abatuta ..
- Ce faci aici , Oana ?
- Stau .... Dar .. De ce nu esti la petrecere ?
- Muzica e nasoala si m-am plictisit !
- Horia nu prea raspunde la flirt ?
- Nu , nu e asta .. Bine , e asta ... Doar ca , nu-mi vine sa cred ca suntem toti aici , dupa atatia ani ! Asta era locul nostru din copilarie ..
- ..........
Atunci , suparata , am plecat fara sa ii dau importanta Laviniei si m-am dus sa ma plimb pe langa lac , unde vara faceam scufundari .. Si ii bagam pe baieti la fund si apoi .. cand ma prindeau singura , ma aruncau in lac .. Si asa ne distram noi .. Iar iarna , cand lacul era acoperit de un strat micut de nea alba , aruncam cu pietre ca sa spargem gheata . Si uite asa ne petreceam noi toate vacantele .. Aici .. In paradisul nostru .. Wonderland .. Un taram nemaivazut unde eu si prietenii mei petreceam .. Atunci , ma intrerupse din nou Lavinia .
- Unde ai plecat ?! Pana sa ma uit la tine , plecasesi !
- Scuze Lav ! Dar am nevoie sa stau singura .... Singura .
- Bine ! Eu merg sa petrec ! Daca tu vrei sa stai aici , n-ai de cat ! N-ai de cat !
M-am asezat pe iarba pufoasa si am inceput sa ma uit la stele , pana cand , am fost intrerupta de o voce care ma striga , o voce familiara ...
- Ce faci frumoas-o ?
- Seby ?! Seby ! Ai venit dupa mine ! Stiam ca o sa vi la majoratul lui Annie , dar totusi , ce te-a facut sa vi ?
- Tuuu .. ?! Imi era dor de tine ...
- Trebuie sa fie ceva din state pana aici ...
- Merita .. Pentru tine ..
- Aaaaaaaah ..
- Vrei sa ma saruti acum , ca am facut acest sacrificiu ?
- Aaaah , saracul de tine !
Atunci .. L-am sarutat pe Seby cum nu o mai facusem niciodata .. Venise .. Venise .. Acum , puteam sta impreuna pe iarba pufoasa , eu in bratele sale si puteam povesti si puteam sa ne sarutam in voie .. Era inceputul a ceva frumos ! O VACANTA IN WONDERLAND !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeLun Mai 17, 2010 1:19 am

Pai..inceputul e...destul de bun :-?
Numa' ca eu n-am auzit in viata mea de iarba pufoasa. Descrierea e destul de buna.
Next.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 11:27 pm

Scuze ca pun nextul doar dupa un comm , dar acum am inspiratie Very Happy

In timp ce ne uitam impreuna la lac , mi-am adus aminte de multe chestii .. Multe chestii la care nu ma mai gandisem de mult .
- Auzi , Seby ?!
- Ce-i ?!
- Nu stiu .. Mi-am adus aminte ... De atunci .. Cand eram mici , foarte mici in clasa a-v-a ..
- Doamne , Oana , n-ai cu ce sa-ti pierzi timpu ' ?
- Tot nesimtit ai ramas !
- Nu , nu scuze ! Spune .. spune ..
- Nu stiu daca te mai plac !
- Dar ?!
Am fugit repede din bratele lui . Ma simteam prea indepartata de el . Candva ma urase si acum .. Acum simtea ceva pentru mine ? Ma dusesem in parc .. Sa ma dau in leagan .. Cum faceam cu Seby verile . El ma impinsese o data atat de tare incat cazusem si apoi incercase sa ma alinte , dar eu tot plangeam .. Sa fi fost asta intra-7-a ? Era ceva de atunci .. Acum .. Fiind a-12-a toate amintirile cu el au fost date uitari . Seby a fost canva dragostea mea , acum , acum e timpul pentru cercetari noi ... M-am dus si eu la banchet .. Se simtea miros de tort ! " TORTUL ANIVERSAR A LUI ANNIE ! "
Eu eram prea ragusita ca sa cant happy birthday pentru Annie , desi era inca BFF a mea .. Una din ele .. Ca sa nu spuna lumea ca nu cant am inceput sa mimez . Diana Sandru se uita urat la mine .. DE PARCA EA CANTA ?! Vai draga ... Si acum suntem la scoala , nu DyDy ?! Diana e o scorpie , o vrea pe Annie numai pentru ea . Legaturi tampite de familie ! Numai pentru ca a aflat ca e verisoara de gradul nustiu caaaaat cu Annie , ce conteaza ?! Annie oricum o uraste . Ca sa pun capac situatiei , am trecut pe langa ea si i-am turnat pe minunata ei rochie de printesa punch . Ha , ha ! M-a privit urat si apoi m-a tras de par .
- Faaaaaaaaaaaaaa ! Nimeni nu toarna suc pe rochia mea de printesa !
- Du-te in .................... ! Proast-o ! M-am saturat de tine si de legaturile tale de familie si de toate rahaturile pe care le faci !
- Eu ?! Eu ii increunez situatia lui Annie si o deranjez cu telefoane stupide cand are de invatat ?
- Eram beata crita si deabea ma tineam pe picioare .. In primul rand ca Ann e cea mai buna prietena a mea !
- Betiv-o !
- Era pentru prima oara cand bausem ! Vac-o !
Atunci am luat-o de par pe Diana si am aruncat-o cat colo . Annie a venit enervata
- Oanaaaaaaaaaa ! Acum misca-te acasa . Du-te ! Du-te ! Sa nu te mai vad aici ! Ai stricat cea mai speciala noapte din viata mea ! Uuuuuuuuuf !
- Nu o judeca asa de aspru . intervenii Lavinia . Diana a ta e o curva ordinara si s-a culcat cu fostul tau prieten !
- Zau ?! E adevarat Diana ?
- Nuuuuuuuu ! Lavinia asta spune doar prostii si abereaza in continuu ...
- Si ... Daca a facut-o .. ce ?!
- E o curva , Annie !
- Nu mai am cuvinte ! Eu vreau sa merg sa ma distrez , cat despre voi doua sa nu mai stiu nimic ! Si Priscila , Priscila sa faca ce vrea ! Ma doare in pix acum si de ea .
- Hm.... La ce limite ajunge nesimtirea ? spuse Priscila revoltata . Diana e clar o vaca si o curva . Doamne iarata-ma ca vorbesc asa !
- Plec ! spuse Annie hotarata si disparu in multime .
- Felicitari curvit-o , ai distrus tot !
- Oana , sti ce ?! Eu invat bine si sunt un exemplu , pe cand tu ... ?! Lasa-ma in pace ! Bye !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 9:48 pm

" Cum faceam cu Seby verile " poate : Cum faceam vara cu Seby...
Si " chestii " suna nasol intr`un fic.
Next.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Net0eTruu
Writer
Writer
Net0eTruu


Mesaje : 204
Data de inscriere : 08/05/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:56 am

Oany,ai grija la greselile de ortografie!Se scrie "curvito" si "scrii". Smile
Sus In jos
Shiba-san.
Reader
Reader
Shiba-san.


Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 30
Localizare : În fân cu Ruki.

O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 1:14 am

Asa, eu mai intai vreau sa imi cer scuze pentru ca s-ar putea sa te simti ofensata de commul meu. Nu e o ofensa. Nu te atac. Nu am nimic cu tine nici cu ficul tau si etc.

Vreau mai intai sa ma lamuresc, de ce scrii "de loc" si "de cat", cand se scriu ambele legat? A, punctele de suspensie sunt prea multe si de ce sunt doua? Punctele de suspensie se pun cate trei. Cu doua da un aspect urat. Oricum sunt prea multe si in locuri in care n-ar trebui sa fie.
"Doar ca , nu-mi vine sa cred " -> De ce virgula?
"- .........." -> De ce nu incerci sa descrii sentimentele? Sau macar sa spui ceva de genul "nici nu stiam ce sa-i raspund, asa ca am tacut" sau ceva..?
"- Ce faci frumoas-o ?" -> Omg, cratima? De ce? Nu vreau sa iti predau lectia cu cratima, sunt convinsa ca stii, teoretic, cand se pune si cand nu.
"Vii" se scrie cu doi de "i".

Hm, inceputul e okay, adica ma tenteaza sa mai citesc. Se pare ca cele doua au fost bune prietene. Totusi, m-ai cam pierdut pe la unele chestii, cred ca incurc personaje, nume, sau poate inca nu am inteles bine povestea pentru ca e la inceput.
A, dar actiunea e mult prea grabita, descrie si tu mai mult sau baga mai multe detalii sau chestii de genul.

Scuze inca o data, stiu ca e lung commul, sper sa n-o iei personal sau ceva. Eu incerc doar sa ajut.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O ultima amintire din copilarie Empty
MesajSubiect: Re: O ultima amintire din copilarie   O ultima amintire din copilarie Icon_minitime

Sus In jos
 
O ultima amintire din copilarie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ultima carte citita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: