Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Manele - Pro/Contra Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Manele - Pro/Contra Mwpfkx
Manele - Pro/Contra 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Manele - Pro/Contra 4r43yh
Photobucket
Manele - Pro/Contra 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Manele - Pro/Contra

In jos 
+20
Devil's puppet
Pallmy
S=)
panda.
lamaita din berea Redds
Tears of time
A. Bree
Shiba-san.
Melcu`.
izzie.:)
Sky.
maimutica rea
Net0eTruu
dennnny_kiro
Iris28
Rose
•she killed bugs bunny
Lilly
Bulbucele Crazy
Puppet
24 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Puppet
Moderator
Moderator
Puppet


Mesaje : 199
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Leipzig

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 1:52 am

Sunteti PRO sau CONTRA manelelor? De ce?
Sus In jos
Bulbucele Crazy
Admin
Admin
Bulbucele Crazy


Mesaje : 54
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 29
Localizare : eh....salivatul langa Rob...shhhhit e un secret!

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 1:54 am

Contra....de ce? pentru ca pur si simplu imi face greata....vorbesc numai de bani avere masini si etc si pur si simplu imi vine sa vars cand le aud!
Sus In jos
Puppet
Moderator
Moderator
Puppet


Mesaje : 199
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Leipzig

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 1:57 am

Si eu sunt contra pentru ca nici nu poate fi numit un gen muzical. Instrumentalul este copiat dupa muzica orientala iar versurile imi produc repulsie.
Si inca un lucru , daca romanii tot sunt impotriva tiganilor , de ce le asculta muzica? .>.>
Sus In jos
Lilly
Reader
Reader
Lilly


Mesaje : 12
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Printre norisori

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 3:04 am

Contra...
Nu vreau spun chestii legate de rasism...sau cum zic unii,dar rromii s-au bagat de-a sila in tara noastra,ce naiba?Defapt daca rromii din alte tari sunt vazuti cersind,gata...sunt romani.Asta ma enerveaza cel si cel mai mult.Daca rromanzii astia sunt popor migrator,de ce nu isi iau maneaua si migreaza cu ea? Smile)
Nu imi plac manelele...sunt prea lalaite,prea false...prea naspa!Niciodata nu mi-au placut.
Si sa ne gandim...nu e party fara o manea,sau nunta fara zeeeci de manele O.O E chiar naspet Smile)
Sus In jos
http://angelvitas.forumagic.net
•she killed bugs bunny
Reader
Reader
•she killed bugs bunny


Mesaje : 39
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 113
Localizare : Somewhere over the Rainbow.

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 9:47 pm

Nu imi plac.
nu spun ca sunt pro sau contra.pentru ca nu mi-ar conveni sa spune cineva despre muzica punk ca e contra ei. E adevarat ca aceaste zgomote numite manele sunt stupide si tot taranu roman asculta asa ceva la maxim.Stiu ca am fost o data cu niste prieteni de familie la munte si linistea acea perfecta a fost distrusa de ghici ce...de manele.am luat masina si am plecat mai departe, pentru ca nu ne puteam petrece timpul langa niste cocalari care dau p'afara de "$uk@R3@L@".
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 04, 2010 9:48 pm

Nici pro nici contra, pentru ca nici mie nu mi-ar conveni sa se ia cineva de muzica pe care o ascult, dar parerea mea este ca sa asculti la maxim un prost care canta " Ce mult te-am iubit " si alte chestii de genu' asta e o pierdere de vreme. Nu au sens si sunt prea lalaite.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 12:38 am

ABSOLUT CONTRA.
De la ce "canta", cine "canta" si de ce "canta" pana la cine asculta.
Toate melodiile sunt identice. " Da-ti banu' ca sa moara dusmanu' "... Sfinte. Si sincer sa vad toti grasanii aia cu tricouri roz si lanturi de aur care mananca mici ascultand Gutza & co zicand lucruri vulgare nu ma inspira.
Sus In jos
dennnny_kiro
Reader
Reader
dennnny_kiro


Mesaje : 37
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 29
Localizare : sibiu

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 10:04 pm

contra.....
de ce tara asta e populata doar de inculti ce asculta acesta poluare fonica?
astia canta doar despre bani si femei....despre cate masi au si alte chestii....a da, si de dujmani cica.....
le detest....urasc sa merg pe strada si sa vad cretini ce nu au auzit ca s-au incentat casti pt telefon mai ales ca altii nu sunt obligati sa le asculte lor "preferintele"
Sus In jos
http://dennykiro.hi5.com
Net0eTruu
Writer
Writer
Net0eTruu


Mesaje : 204
Data de inscriere : 08/05/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeSam Mai 08, 2010 3:18 am

Sunt total contra...mi se par super penibile si gretoase.
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Mai 18, 2010 1:58 am

Nu inteleg de ce s-a creat un topic ca acesta. Toata lumea va zice ca este "contra", ceea ce este complet natural si civilizat..., dar totusi este un topic facut doar pentru ca membrii sa faca mai multe posturi.

Nu-mi luati postul in nume de rau, dar acesta este adevarul.
Sus In jos
Puppet
Moderator
Moderator
Puppet


Mesaje : 199
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Leipzig

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 3:45 am

Nu este exclus ca cineva sa fie Pro manelelor si avand in vedere ca este un forum de ce sa nu discutam pe aceasta tema?
Sus In jos
Sky.
Reader
Reader
Sky.


Mesaje : 20
Data de inscriere : 12/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Venus

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 1:16 am

Contra.Total contra.Eu nu inteleg cum cineva poate asculta asa ceva.Adica mi se mai intampla si mie sa aud manele, dar nu ca le ascult eu, dar am vecini caredau manelele la mxim in curte, si cum eu stau la casa aud.Nu vorbesc decat de "Am masina, am gagici, am vila, am bani, am valoare ca sa moara de oftica dusmanii mei".Sunt de'a dreptul penibile.
Sus In jos
izzie.:)
Reader
Reader
izzie.:)


Mesaje : 25
Data de inscriere : 29/05/2010
Varsta : 26
Localizare : fuzzilis.

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 11:24 pm

Contra. Cum poate cineva sa asculte muzica aia ?! E oribila. PUNCT.
Sus In jos
http://have-fun-by-writing.forumz.ro/
Melcu`.
Reader
Reader
Melcu`.


Mesaje : 11
Data de inscriere : 29/05/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 12:08 am

Contra.
Acum nu vreau sa se ia cineva de muzica mea, doar pt. ca ma iau de manele.Si dece?!Pt. ca, sunt doar niste rromi, care urla dupa bani.Isi pun tricouri mulate doar ca sa isi arate slanina.Isi pun o gramada de klanturi de 100 de kg si foarte groase doar ca sa fie in centrul atentiei, doar ca nu se va intampla niciodata doar in ochgii cocalarilor.Se imbraca in roz.Hmm..din cate stiu rozul e pt. fete.Au un ritm banal.Si`n plus nu`ti trezeste nici un sentiment.Doar vorbesc despre cati de multi bani au, despre iubirile lor si doar critica celelalte genuri de muzica si cred ca sunt cei mai tari.Si chiar daca la petreceri se pun manele, doar ca sa te distrezi,mie una nu`mi place si pur si simplu sunt oribile.Le detest!:-??
Sus In jos
Shiba-san.
Reader
Reader
Shiba-san.


Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/06/2010
Varsta : 30
Localizare : În fân cu Ruki.

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 1:27 am

In primul rand, vreau sa preciezez ca tiganii nu canta manele, tiganii au muzica tiganeasca, care este culta si bla bla, care nu poate fi comparata cu manelele, chiar daca aduce soundul cu manelele.

Asa, apoi... evident ca sunt contra. Dincolo da cat de mult le urasc, o iau logic. Manelele sunt niste copii dupa alte genuri de muzica (ca vad ca deja au inceput sa aiba si motive hip hop) cu versuri de cacao, adica nu poti canta despre bani, femei si dusmani si sa zici ca esti profund, si fara niciun viitor. Chiar nu vreau sa comentez mai mult.
Sus In jos
A. Bree
Reader
Reader



Mesaje : 6
Data de inscriere : 06/06/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeLun Iun 07, 2010 10:10 pm

contra.
cand aud una ma zgarie pe creier Neutral
Sus In jos
Tears of time
Reader
Reader
Tears of time


Mesaje : 18
Data de inscriere : 22/08/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 7:00 pm

Contra pentru ca nu stiu... pur si simplu imi vine rau cand le aud. Adica ce muzica mai e si asta? Va dau eu reteta: lalaiala cat cuprinde+ o cana de prostime+un ego enorm + cele mai penibile versuri=maneaua. Stai ca va zic eu ce fel de muzica e maneaua.
,,Maneaua e muzica militaro-turca" by profu de desen.
Acum serios cocalasi astia ne fac de ras tara. De ce suntem singuri din lume care asculta manele? Evil or Very Mad
Sus In jos
lamaita din berea Redds
Reader
Reader
lamaita din berea Redds


Mesaje : 37
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 26
Localizare : Cluju`

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeVin Sept 03, 2010 12:50 am

contra manele pentru ca e o muzica de prost gust,plus ca manea inseamna muzica greceasca + niste versuri alan-dala.
Sus In jos
http://ghostwhispererromani.forumz.ro/index.htm
panda.
Writer
Writer
panda.


Mesaje : 131
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 27
Localizare : my own world (it has chocolate, socks and Axl Rose)

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:09 pm

contra.
Nu vreau să aud de manele, pentru că mă apucă o senzaţie de greaţă, dar îi las în pace pe ăia care ascultă, e problema lor şi a neuronilor lor. Mai degrabă asculţi un câine care schelălăie decât un om cu voce adevărată, când vine vorba de manele.
Şi sincer, nu mă pasionează subiectele precum case, bani, maşini, femei, beţii, case, maşini, bani Smile))
Sus In jos
http://doi-ochi.blogspot.com
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:19 pm

ATata timp cat le asculta frumos,doar ei,in casti,nu ma deranjeaza.
Da' cand se aud din centru,mai du'te'n.... : |
Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader
Pallmy


Mesaje : 79
Data de inscriere : 11/09/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMar Sept 21, 2010 2:42 am

Eu sunt total contra.
Lumea care ma inconjoara e plina pan' peste urechi de manelisti si urasc cand le aud muzica. Imi vine sa ma urc pe pereti , sau oriunde doar sa nu mai aud nimic.
Ma simt rau cand aud manele . Ma simt neplacut cand vad unu in roz , cu laturi , bratari inele groase de aur , cu haine mulate si cu parul dat cu gel . Mi se face pielea de gaina , sincer!
Apoi sa il mai si aud pe unu care asa canta de te gandesti ca e pe WC!Si bani , si femei , si vai cat de sarac am fost si unde am ajuns , si bautura si ...*straight face*
Sus In jos
Devil's puppet
Reader
Reader
Devil's puppet


Mesaje : 45
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 26
Localizare : La mine acasa :)

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMier Noi 17, 2010 2:25 am

CONTRA.
De ce sunt contra?Pentru ca pur si simplu aia nu poate fi numita muzica.
Sunt ritmuri orientale cu versuri lalaite gen ''Am toti bani din lume/Eu sunt cel mai tare/Am femei,am bani,am case...'' s.a.m.d.
Dca vor sa ''cante'',sa se apuce naiba de lalait in dus,acasa.
Ma crizez cand vad vreun cocalar din ala imbracat in tricouri roz Gucci/Armani,blugi taiati si 85875 kg de haur pe el.
Mai ales atunci cand se apuca de ascultat la maxim pe telefon...imi vine sa i-l bag pe gat...
Nu am nimic cu manelistii.Ce sa le faci daca nu au auzit de cuvantul ''muzica''?...
Si mai ales cand se apuca sa comenteze pe youtube la melodiile care imi plac...
va dau exemplu:
La o melodie de la TH,s-a gasit un incult care sa comenteze ceva de genu ''Ce ascultati ma pe astia?Ascultati ma muzica de calotate,Guta,Minune...Guta pe sistem.''
Mai mult nu am de zis...
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeMier Noi 17, 2010 7:50 pm

^
ah, sincer, si eu zic la fel :"> Nu cu Guta, Minune, Bani, Avere, sau cum naiba ii mai cheama p'aia. >_>

Dar acum na, fiecare cu preferintele lui. Si atata timp cat nu ti le exprimi astfel incat sa ii jignesti pe ceilalti e ok. :-??
Nu am nimic cu manelele, daca nu se aud pe strada sau din casa. Atata timp cat au niste casti si asculta muzica lor in ele, ma doare fiiiiiiiix undeva.
Sus In jos
Danuta
Reader
Reader
Danuta


Mesaje : 10
Data de inscriere : 30/10/2010
Localizare : Langa voi!

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeVin Dec 24, 2010 11:04 pm

Conta.
Nu imi plac manelele.
Sus In jos
http://foru-fete.forumz.ro
oana ♥
Reader
Reader
oana ♥


Mesaje : 28
Data de inscriere : 16/05/2010
Localizare : Nu vrei sa sti=]]]

Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 6:59 pm

CONTRA CLAR!!!!
Manelele sunt naspa! Si am observat ca doar romii asculta ( n-am nimic cu romii in fine tiganii=)) dar daca sunt de aia care fac scandal si put ca naiba atunci am o problema.) Si asculta si romanii care sunt prieteni cu romii.....
De obicei manele asculta incultii. In primul rand ma deranjeaza ritmurile si apoi cand aud si versurile alea! OMG imi vine sa innebunesc=))
Apoooooi manele de 'jale' . Alea sunt ALE DRACULUI de naspa. NU le suport.
SI pot sa spun CA NU AM o problema cu manelistii...doar daca ma streseaza pe mine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Manele - Pro/Contra Empty
MesajSubiect: Re: Manele - Pro/Contra   Manele - Pro/Contra Icon_minitime

Sus In jos
 
Manele - Pro/Contra
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Other Things :: Music-
Mergi direct la: