Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Mwpfkx
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? 4r43yh
Photobucket
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?

In jos 
4 participanți

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?
Nu cărţile sunt promovate în ţara noastră, ci prostia / incultura.
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_lcap100%De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_rcap
 100% [ 3 ]
Se citeşte, poate nu la fel de mult, dar se citeşte.
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_lcap0%De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Profesorii şi / sau părinţii nu ştiu să facă dintr-o carte o lectură plăcută.
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_lcap0%De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Mai multe variante.
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_lcap0%De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu ştiu, nu citesc.
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_lcap0%De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 3
 

AutorMesaj
panda.
Writer
Writer
panda.


Mesaje : 131
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 27
Localizare : my own world (it has chocolate, socks and Axl Rose)

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 6:25 pm

În ziua de azi, la TV apar din ce în ce mai mulţi hibrizi care se autointitulează vedete. Cărţile nu mai sunt la fel de promovate, lectura nu mai este mediatizată, dar în schimb eşti invitat să asculţi manele şi să vorbeşti porcării.
Poate în alte ţări cititul nu este o ruşine, aşa cum este în România.

Voi citiţi?
Sus In jos
http://doi-ochi.blogspot.com
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 9:19 pm

Eu citesc si imi place sa citesc. Chiar foarte mult.
Si cred ca in tara noastra cartile nu sunt promovate mai deloc, pentru ca majoritatea cartilor abordeaza subiecte "neinteresante" si "banale", cu prea multe "abureli filozofice". Adica , de ce ar citi cand nu e vorba despre bani, femei si masini ? Si de ce sa isi strice ochisorii lor dragi cu cartile cand pot sa si-i strice cu TV-ul, nu ?
Si oricum, multi din tara noastra sunt atat de inculti incat nici macar nu ar intelege ce mesaj vor sa transmita autori ca Stendhal, sau Dostoievski... nu mai zic de ganditori ca Voltaire sau Ovidiu. =]]
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 9:22 pm

Pai, eu citesc si imi place. Da' normal ca altii prefera sa se uite la Smiona Senzual si care mai sunt pe la televizor, decat sa citeasca....
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
panda.
Writer
Writer
panda.


Mesaje : 131
Data de inscriere : 12/09/2010
Varsta : 27
Localizare : my own world (it has chocolate, socks and Axl Rose)

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 12:10 am

Îmi place la nebunie să citesc, mai ales cărţi mai filozofice.
Îmi plac Eliade şi Dostoievski foarte mult. Citesc pentru că... vreau să îmi dezvolt gândirea, să pot să mă laud şi eu că ştiu ce transmite Tolstoi în cartea X.
Puţin îmi pasă ce se spune de Diaconescu, Simona Senzual sau Bote.
Cărţile nu se pot compara cu prostia acestor hibrizi.
Sus In jos
http://doi-ochi.blogspot.com
maimutica rea
Writer
Writer
maimutica rea


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 28
Localizare : In your Heart-Shaped Box

De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 8:53 pm

De ce nu se mai citeste?
Simplu. Acum avem posibilitatea sa facem mult mai multe lucruri decat puteau parintii nostri. Putem iesi undeva, putem sat pe calculator etc. Atunci nu prea aveau obtiuni, iar cititul era modul in care tinerii se distrau.
Eu citesc destul de mult, cu toate ca mi-as dori sa pot citi si mai mult, dar nu-mi permite timpul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?   De ce nu se mai citeşte în zilele noastre? Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce nu se mai citeşte în zilele noastre?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Carti-
Mergi direct la: