Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
No Feelings Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
No Feelings Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
No Feelings Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
No Feelings Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
No Feelings Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
No Feelings Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
No Feelings Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
No Feelings Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
No Feelings Mwpfkx
No Feelings 1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
No Feelings 4r43yh
Photobucket
No Feelings 2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 No Feelings

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

No Feelings Empty
MesajSubiect: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeVin Sept 10, 2010 12:32 am

Autor : Iris
Rating : Galben
Personaje : Slash ( https://2img.net/h/oi52.tinypic.com/2r3ebde.jpg ), Olivia "Holly" Coleman ( https://2img.net/h/oi54.tinypic.com/339p16q.jpg ), Ashley Brooks ( https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/2e4w76d.jpg ), alte personaje...
Notele Autorului : Deci, dupa multe asteptari ma prezint cu un nou Fan Fiction. Nu va asteptati ceva gen "Photograph" ( all rights reserved to me ), pentru ca nu e. Vreau sa ii zic doamnei Hudson-Stradlin, adica lui Cata, ca personajul lui Holly nu e inspirat dupa mine, nici dupa tine, nici dupa oricine altcineva. Chiar daca are cateva trasaturi à la Dark Devils.
Daca vreti sa cititi acest FF uitati tot ce inseamna realitate. Din persoanele care existau atunci am tinut-o doar pe Linda ( sotia lui Duff de pe timpuri ). Ah, uitati mai ales de Stephanie Seymour, sau daca chiar o vreti, imaginati-va ca e o tiganca. Ok ok, stop.
Nu va promit faptul ca ma voi tine de el, chiar daca am destule ideei. Titlul nu are nimic dea face cu melodia " No Feelings " de la Sex Pistols, doar mi se parea potrivit. Va zic deja ca in primul capitol ( destul de scurt ) nu se intampla absolut nimic special. Sper sa ma " comruiati ", mersi.

No Feelings
Baby, I'm not your groupie.
I


1992.

Afara ploua. Iubeam ploaia mai mult ca orice. Era doua noaptea, si eu nu reuseam sa adorm, asa ca ma uitam pe geam, la ploaie. Am inchis ochii si mi-am sprijinit capul de geam. Imi era frig. Hotelul ala era cel mai rece in care am intrat vreo data. Am deschis ochii si mi-am indreptat privirea catre pat. Dormea cu burta in sus, in boxeri. Am zambit vazand cum o suvita de par ii intrase in gura. Parul lui nu era cret, nu era carliontat, nu era ciudat, era doar parul lui Slash. Zambea. El zambea tot timpul si, din pacate, iubeam zambetul ala. Pacat ca el nu il iubea pe al meu. Nu cred ca iubea nimic din mine, eram mai mult ca o sora pentru el. Da, o sora cu care facea sex in fiecare seara. Am inchis din nou ochii, mai mult din cauza somnului, si m-am regandit la ultimii ani din viata mea. Prima imagine... par saten, ochi albastrii si cel mai frumos zambet pe care cineva il poate avea. Danielle. Fata aia era perfecta, avea tot. Eram cele mai bune prietene pe timpul liceului, chiar daca ea era opusul meu. Nu alcool, nu tigari, nu droguri, nu nimic. Pe ea o interesa scoala, mai mult ca orice, si totusi eram de nedespartit. Asta pana cand ea s-a dus la universitate si eu am hotarat sa stau cu acei cinci nebuni numiti Guns N' Roses. De atunci n-am mai vazut-o, si asta era mai bine... pentru ea. Da, si Gunsii. Imi aminteam cum erau si cum sunt acum. Axl... Axl a fost primul cu care m-am culcat si ala la care ma duc de fiecare data cand am o problema. Chiar daca acum era diferit fata de primii ani de formatie. Atunci obisnuia sa bea pana nu cadea pe jos, sa se drogheze zilnic si sa faca sex fara prezervativ. Da, pentru o saptamana am fost convinsi ca vom deveni parinti. Acum era in terapie. Da, din cauza copilariei lui dificile. Nu mai folosea droguri si beea mai rar. Dar cand aveam chef, sau el avea chef ma culcam cu el. Apoi era Izzy. Izzy cel calm. M-am culcat doar de cateva ori cu el. Si sincer... parea calm, dar nu era deloc in materia asta ! Si mai era si un drogat si jumatate sincer zicand. Dar pleca din formatie, mi-a parut rau, sincer. Acum era Gilby. El era simpatic, dar nu facusem nimic murdar cu el, inca. Si Duff... " regele berii " ii zicea Slash. Da, avea dreptate. Regele berii si al cocainei, as mai adauga. Eu si Duff intr-o perioada am fost impreuna, dar dupa a cunoscut-o pe Mandy. Mandy... eu si ea eram prietene bune. Imi amintesc cand s-au castatorit. Doamne, nunta 5 minute, after-party toata noaptea. Acum era casatorit cu Linda. Da, si ea era simpatica. Aaa, si Steven. Eu si Steven eram doi nebuni, ziceai ca suntem scosi de la spitalul noua, si daca ne intrebai daca e asa iti raspundeam cu un simplu "da". Cand ma gandesc ca Axl l-a dat afara din formatie imi vine sa plang. Adica da, se droga. Si ce-i cu asta ? Toti aveau obisnuinta asta ! Acum era Matt. Nu stiu de ce dar nu reuseam sa ma obisnuiesc prezentei lui. La inceput mi se parea cel mai antipatic om din istorie. Si sa nu uitam de Dizzy, avea un par minunat, iubeam sa ii fac codite, chiar daca el ura lucrul asta. Saracul...
Si dupa era Slash. Aaah, in ultimul an eram doar a lui. Pacat ca eu eram indragostita de el de ani buni, si el ma considera doar ca pe o groupie. Dar eu nu eram o groupie, sau cel putin ma enerva cand mi se zicea asa.
- Holly... - zise incet.
Am deschis ochii speriata.
- Slash, scuze, te-am trezit ? - l-am intreba bagandu-ma si eu in pat.
Ma lua in brate si imi zambi. De ce imi zambea asa de des ? O facea intentionat ?
- Nu.
Ma saruta. Ma saruta mereu, si totusi nu am fost nicio data impreuna oficial. Si asta era un lucru frumos pentru el, probabil. Nu trebuia sa se oboseasca sa imi zica zilnic ca ma iubeste sau sa imi dea cate un trandafir din cand in cand. Si nu trebuia sa imi cumpere nimic.
- Olivia Olivia. - imi zise mangaidu-mi parul. - Te-am visat, stii ?
- De cate ori trebuie sa iti zic sa nu imi zici asa ?
- Da' asa te cheama !
- Ba nu ! Pe mine ma cheama Holly !
- Ba nu ! Te cheama Olivia !
- Bine, Saul.
- Nuuu.
Am inceput sa radem. Avea un fel unic de a rade. Daca radea el nu puteai ramane serios.
- Ce faceam in visul tau ? - l-am intrebat dupa cateva minute.
Incepu din nou sa rada. Ma uitam ciudat la el.
- Ce e asa amuzant ? - am intrebat ofticata.
- Faceai moonwalk-ul.
- Uuu ! Sunt capabila, stii ?
- Nu stiu daca iti amintesti, dar ultima data cand ai incercat ai cazut in fund.
- Eh, si ? Maine... adica azi dimineata voi exersa.
- Ok, acum dormi. - zise. - Ah, si nu uita sa il visezi pe Freddy Krueger.
- Raule ! Stii ca imi e frica ! - am zis intorcandu-ma cu spatele la el cu gandul de a adormi fara sa ma gandesc la Freddy.
- Scuuuze. - a zis imbratisandu-ma si pupandu-ma pe obraz. - Inainte sa adormi, imi dai si mie paharul ala ?
M-am uitat pe masuta de langa pat. Un pahar lasat acolo de ieri cu o substanta in el, cred ca era Jack Daniel's. L-am luat in mana si am mirosit : da, Jack Daniel's. Am luat o gura, sfarsitul lumii.
- Heeey ! De ce imi bei substanta vitala ? - ma intreba ofticat.
- Imi era pofta. - am zis cu ochi de catelus.
Cred ca ii vazuse pentru ca ma saruta, si dupa isi lua paharul.
- De unde ai tricoul asta ? - intreba.
- De la Duff...
- Asta explica lungimea. Si, intrebare, e 1 aprilie si suntem in Mexic, de ce ploua ?
- E 2 aprilie de acum, habar n-am si dormi !


No Feelings Kopfschuettel
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeVin Sept 10, 2010 1:53 am

Iiipeee ! Fan Fiction nou ! Yaaayyy ! \:d/

Maaamaaaa, o urasc pe Holly asta din primul capitol !
cica se culca cu toti , cand are chef, la orice ora din zi si din noapte? NU e corect!
si la ce se asteapta de la Slash, ala nu stie nici sa se tina pe picioare, dara mite sa inteleaga notiunea de FEMEIE fara cuvantul groupie langa. XD dar sper sa-i treaca. *si Holly sa se puna cu Axl, de la care cere sfaturi. eu deja fac repartizarea, ma scuzati. :"> *
Holly e tare daca poate sa faca moonwalk ! o admir si o respect pentru asta.
Maa, mie imi place inceputul. Este fooooarte bun. Si abia astept sa vad ce se mai intampla. XD
asa ca .. NEXT !

uu... si imi explici si mie ce inseamna Rating Galben? Smile)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:34 pm

RATING GALBEN ! Da' o sa fie si rosuuuu ? :o3 Ok, eu am o problema cu capu, n-ai ce sa-mi faci. Paaaaai, nu stiu de ce, dar imi e simpatica Holly. Smile) Stii cat am suferit eu ca nu am putut citi aseara ? ( iti explic pe mess ). Ok, deci doamna Hudson-Stradlin a inteles, doar ca, daca e un FF creat de tine, sau de mine, e imposibil ca personajele sa nu aiba trasaturi Dark Devils, cred ca realizezi si tu. Pai, ce mai astepti ? Vino cu cel mai lung next din istorie !
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeSam Sept 11, 2010 2:04 am

Yeeee!Iris a pus ficul <33333
Baaaai. Si mie imi place de Holly ;; )
Da,da,daaa. SI mie imi place mult inceputul SI vreau next. Repede,si lung :o3
Pentru ca vreau sa vad ce se intampla... >: )

P.s.: Rating galben? :">
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 1:24 am

Imi cer un miliard de scuze pentru intarziere. No Feelings Kopfschuettel Si imi cer scuze vazut ca in primele capitole nuse intampla mari evenimente. Stiu ca e scuurt. No Feelings Icon_cry

Si ca sa va lamuresc :
Rating Verde : Poate sa il citeasca oricine.
Rating Galben : Are cateva referinte la sexualitate sau violenta.
Rating Portocaliu : Referinte la sexualitate sau violenta tratate intr-un fel mai profund.
Rating Rosu : Scene de sex sau violenta tari.

( Tradus de pe Wikipedia Italia )


II


A doua zi Slash nu era langa mine. M-am uitat la ceas, era doar noua. Nu aveam chef sa ma trezesc, dar auzeam niste zgomote ciudate. Am deschis ochii si l-am vazut pe Gilby care cauta ceva.
- Cauti prezervative ? - am intrebat razand. - Ca daca e asa, nu mai am.
Rase.
- Nu nu, chiar daca mi-ar trebuii. - zise ingandurat. - Oricum, caut un tricou pe care mi l-a furat Slash.
- Aaa, asta e un lucru greu de gasit.
M-am ridicat din pat cu greu si m-am uitat putin pe geam. Era soare si era destul de frumos.
- Mda, greu de gasit. - zise dupa cateva minute de cautare. - Oricum, vii la bar sa mancam ?
- Ok, stai sa ma schimb. - am zis si am intrat in baie.
Am gasit un tricou amototolit in dus. Cred ca pe ala il cauta saracul Gilby. Nicio data sa nu imprumuti ceva lui Slash daca nu vrei sa ramai fara. M-am spalat, m-am imbracat si am luat tricoul in mana.
- Hey, pe asta il cautai ? - l-am intrebat pe Gilby care se asezase pe pat.
- Uh ! Da, unde era ?
- Ehm, in dus. Mai bine il speli daca vrei sa il mai porti vreo data.
- Normal, doar nu is prost sa il tin asa.
Am inceput sa radem si ne-am dus la bar. Hotelul era pustiu, doar o familie bogatasa care abea ajunsese si isi astepta cheiile. Uram familiile bogatase, aveau tot de la viata si tot nu le convenea nimic. La bar i-am vazut pe Matt, Axl si Slash care discutau despre nu stiu ce. De obicei discutiile lor nu erau pe primul loc in lista lucrurilor importante si inteligente.
- Buna ziua dragi colegi. - zise Gilby in timp ce eu le faceam cu mana si ma asezam langa Axl.
- Nu nu lua cu duna ziua. - zise Slash. - Sutemi rockeri noi ! Trebuie sa ne zici... hmmm... nu stiu.
- Ce destept esti Slash ! - am zis. - Si nu esti deloc gentleman ! Adica, puteai sa imi aduci mic dejunul la pat, nu ?
- Ba nu puteam, stii ca sunt fragil si sensibil si...
- Bla bla bla. - zisera Axl si Matt in cor.
Pana la urma mi-am luat o cafea, vazut ca nu-mi era deloc foame. Sincer as mai fi dormit ceva timp, pana pe la vreo 13 asa. Da da, asta in visele mele frumoase. Mi se facu un chef de ascultat Stairway To Heaven. Aveam multe chefuri eu.
- Atentie ! - urla Slash ridicandu-se in picioare.
Ne-am indreptat toti privirea catre el, mai mult pentru ca daca nu continua sa urle.
- Holly a zis ca azi face moonwalkul ! Asa ca... misca !
De ce oare am zis ca as fi facut moonwalkul ? De ce uneori sunt asa de putin desteapta ?
- Imi pare rau, dar ma dor asa de tare picioareleee.
- Ba nu ! Haaaai ! - zise Slash disperat. - Uite, il fac si eu.
Incepu sa faca cel mai imperfect moonwalk vazut vreo data. La sfarsit cazu pe jos.
- Auu ! Fundul meu !

***

Cine a zis ca faptul de a avea posibilitatea de a vedea in fiecare seara cate un concert e un lucru frumos ? Nu ca nu mi-ar placea, dar cred ca staim acele melodii pe de rost. Si mereu aceleasi miscari, si acealeasi sunete si mereu aceleasi lucru. Mi-ar fi placut sa mai schimb din cand in cand, dar nu puteam.
- Iar esti in depresie ? - ma intreba Linda care prin nu stiu care magie aparuse langa mine.
Da, pentru ea, de fiecare data cand ma gandeam la ceva eram in depresie. Si avea dreptate, aproape. De obicei gandurile mele nu erau chiar cele mai fericite, si mai luam si o pozitie depresata cand gandeam.
- Nu nu. - am zis incet, nici nu stiu daca ma auzi.
- Presupun ca era un nu. - zise razand. - Care e motivul de data asta ? Slash ?
- Nu, de data asta nu e el. E faptul ca nu se intampla nicio data nimic special.
- Mda... oricum, sa stii ca exista un numar imens de fete care ar vrea sa fie in locul tau.
- Da... Si nu o sa le las !
Am inceput sa radem in timp ce pe scena Gunsii cantau November Rain.
- Ok ok, nu e chiar cel mai inteligent lucru sa razi peste November Rain. - zise Linda.
- Pot sa cant si Yellow Submarine daca vreau !
Am continuat sa radem, asta pana cand nu mi-am amintit ca a doua zi ar fi trebuit sa ma trezesc la cinci. Atunci chiar ca am cazut in depresie.
- Nu ! Iar nu ! - zise Linda trista.
- Maine trebuie sa ne trezim la cinci.
- Chiaaar ! Dar tot in Mexic suntem deci... fiestaa !
Am continuat asa pana cand concertul nu se termina si totul decurse ca de obicei. Da, Slash era obsedat de sex.
[/size]

De la urmatorul devine mai interesant. santa
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 1:29 am

Ok. A fost dragut.
Nu e prea inteligenta Holly... Smile)
Pai...nu prea stiu ce sa zic, nu s-au intamplat prea multe, deci pune next. Very Happy
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMar Sept 14, 2010 7:19 pm

Vreau vreau sa'l vad pe Slash dansand moonwalk si cazand in fuuund :o3
Mi'a placut nextul :o3
Si vreau repede altul. ;; )
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 5:19 pm

" De obicei discutiile lor nu erau pe primul loc in lista lucrurilor importante si inteligente."
Crezi ? =))) Alooo, ce poate fi mai inteligent decat ce iese pe gura lui AXL ? :-l. =]
Aaa... Saraca Holly, hai ca stiu ca se va intampla ceva "special" :-"
A, nu imi place de Matt. Delooooc ! =[[ Gilby mai merge, dar Matt e chiar naspaaaaaa.
Avand in vedere ca DOAMNA TU zise ca de la capitolul urmator devine mai interesant... Smara vrea NEXT ! <3
Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader
Pallmy


Mesaje : 79
Data de inscriere : 11/09/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 15, 2010 11:09 pm

Ucide-ma!
Scuze ca nu am scris nimic cand am citit prima parte , dar eu sunt nerusinata , si na *straight face*
Saracutul de Gilby, a ramas fara tricou.
Holly e tare . :>"
Dar de ce oare tot se necajeste?
Si tipa avea dreptate , triliarde de fete ar fi vrut sa fie in locul ei.

Btw , imi place cum scri :]

and she (she being me )wants next =]]!
fast.
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 2:55 am

Pallmy, imi pare bine ca te-ai adaugat in grupul cititorilor. No Feelings Icon_smile Sper sa continuii. Scuzati faptul ca am intarziat (din nou) dar nu mi-a mers netul timp de doua zile. No Feelings Kopfschuettel Acest chapter este o introducere la urmatorul.
Oricum, nevermind the bollocks, here's the Next !

III


Aveam un mare noroc, imi placea sa ma deplasez cu avionul. Si mai ales cand intram in nori, chiar daca imi era frica sa raman fara oxigen. Da, eram foarte paranoica.

- La ce te gandesti ? - ma intreba Slash.
- La nori si oxigen.
- Hmm... oxigen, imi suna cunoscut acest cuvant.
- Slash, stiu ca esti prost, dar daca nu imi amintesti mereu acest lucru poate sunt mai fericita.
- Nu sunt prost ! Stiu ce e ala oxigen !
- Bravo ! - i-am zis si l-am sarutat.
Ca de obicei ii placu acest gest, si continua pentru ceva timp. Asta pana cand cineva nu tusi pentru a atrage atentia. Slash intoarse capul. Stewartdesa se uita urat la noi.
- Hem... scuzati ca va intrerup. Vreti ceva de mancare ?
- Nu ai inrerupt nimic. Tu poti sa intrerupi cand vrei.
Asta uram in Slash. Intai ma saruta si e foarte afectiv si toate alea, si apoi se da la alta. Nu e corect ! Deloc !
- Nu vrem nimic de mancare asa ca poti sa pleci, si mai repede daca se poate !
De ce am fost agresiva ? Ce mi-a facut ? Cred ca am speriat-o, saraca. Dadu din umeri si se intoarse catre Dizzy si Matt. Slash se uita uimit la mine. Eram greu de inteles.
- Ce ti-a facut saraca fiinta ? - ma intreba.
- Nimic, adica... nu, nimic.
- Atunci ?
- Atunci lasa-ma in pace ! - am zis si mi-am indreptat priverea catre gemulet.
Pentru tot restul zborului nu am mai vorbit cu nimeni. Oare de ce trebuia sa deschis mereu gura cand nu trebuia ?
Ajunsi la destinatie Linda imi facu ditamai discursul despre cum trebuia sa ma controlez si toate alea. Sincer, nu aveam nici-un chef de discursurile ei. Mi-a si zis ca avea ceva important de anuntat. Imi era frica sa nu fi vrut sa divorteze, sau sa se sinucida sau... sa-mi aminteasca faptul ca sunt cam sadica.
- Atentie la mine ! - urla cand am ajuns in hotel. - Trebuie sa va zic ceva important !
- AI O BOALA GRAVA SI MORI ? - urla Slash disperat.
- Boala grava ai tu la creier. - ii zise Linda facandu-l sa cada in depresii grave.
- MARE DREPTATE ! - urlara Axl si Gilby in cor.
- Acu zice ca mai are 6 luni de viata, sunt sigur ! - zise Slash cu fata de geniu.
- Nu, Slash, nu mai am 6 luni de...
- Ai 5 !
- Mai am multe ! Nu e viata mea noutatea !
- Nu esti gravida, nu ? - intreba Duff speriat.
- Nu Duff ! Nu sunt gravida ! Terminati sa intrerupeti ! Asa, se marita soramea si trebuie sa merg la nunta.
- Si vin si euuu ? - intreba Duff cu ochi de catelus.
- Nu, tu nu vii, pentru ca trebuie sa canti la bas !
- Si ce ? Imi ia Holly locul !
- Daa ! Eu ! - am zis mandra de mine.
- Holly nici nu stie cum se tine un bas. - zise Axl.
- Ma ! Axl Rose ! Tu sa taci ! Ca nu esti mai presus ! - am zis ofticata.
Ma imbratisa.
- Deci ma lasi singur cu acesti nebuni ? - intreba Duff trist.
- Maa ! Pe mine ma lasa singura cu voi persoane posedate de cuvantul sex !!
- M-a facut posedat ! - urla Axl ofticat.
Da, uneori paream niste copii de trei ani. Poate si mai putin. Peste o saptamana Linda ar fi plecat pentru cinci zile. De ce ramaneam eu singura femeie intre acei nebuni ? Nu putea sa ma ia si pe mine la nunta ? Adica, eu am un talent la aruncat cu orez... sau cu ce se arunca. Cand ma voi marita ma voi duce la Hawaii si il voi reinvia pe Bob Marley ca sa faca pe popa. Aveam o problema la cap.
Concertul din acea seara nu fu un mare succes, asta era un lucru ciudat. Slash era nervos pentru ca fanele nu ii aruncau sutiene. Nu inteleg, daca le are pe a mele, la ce ii mai trebuiesc si cele a fanelor ?
Asta ii strica umorul de tot, nici de sex nu mai avea chef. Sincer, imi parea bine. In sfarsit puteam sa dorm si eu mai mult de trei ore jumate. Linda imi si zisese de cateva ori sa il tin " la regim ", asa poate i s-ar fi facut dor de mine... dar cum puteam sa ii rezist ? Era Slash !



Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 3:00 am

Normal. Slash e Mister Irezistibil !!!!
Pai, e frumos acest FF, dar Slash e cam prost.
Sa faca Maicol o minune si sa ii puna pe astia doi impreuna !
Hai repede cu nextuletu.
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
Pallmy
Reader
Reader
Pallmy


Mesaje : 79
Data de inscriere : 11/09/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 2:02 pm

- Boala grava ai tu la creier. nu mai pooooot =]]
Si , saracul de Slash =]] nervos ca nu mai primeste suitiene de la fane.
Ma , astia sunt nebuni rau :]].
persoane obsedate de cuvantul sex , ha?=]
vai deci nextul asta a fost comic si adorabil si vreau altul :o3

Twisted Evil
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 2:51 pm

VAAAI! =)) O sa mor,bai! =)) Pe buuuuune!

'- AI O BOALA GRAVA SI MORI ? - urla Slash disperat.
- Boala grava ai tu la creier. - ii zise Linda facandu-l sa cada in depresii grave.
- MARE DREPTATE ! - urlara Axl si Gilby in cor.
- Acu zice ca mai are 6 luni de viata, sunt sigur ! - zise Slash cu fata de geniu.
- Nu, Slash, nu mai am 6 luni de...
- Ai 5 !'
'- Maa ! Pe mine ma lasa singura cu voi persoane posedate de cuvantul sex !!
- M-a facut posedat ! - urla Axl ofticat.'

DAAA! Dizzie e o genie! Slash e Mister Irezistibil! Bravo,bravo! :>
TREBUIE sa i se scoale lu' Slashy Pu si sa ii vina sentimentele pentru Holly :o3

Vreau next,pentru ca altfel o sa mor in chinuri groaznice : o3
p.s.: cred ca e cel mai lung coment pe carel'am dat : | >: ) Si tot n'am zis nimic interesant... =))
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:05 pm

De ce TOATA lumea il raneste pe Axl cel mic si neajutorat si sexiiii? =[
* =)) *

Da, Slash e cam prost, o fi el irezistibil, dar prost. Eu inteleg ca e tot timpul beat si manga , dar obsedat de sex ? Neutral Nu oboseste niciodata, wtf? =))

Mie imi e mila de Holly. Cum sa ramana singura cu..1 2 3 4 5 PROSTI cu acte si licenta? Neutral asta e... suicid mintal! =]
Dar sper ca Duffy sa uite de dragostea lui nemarginita pentru Linda si sa se puna cu Holly si Linda sa ii prinda si sa il paraseasca si Duff sa se indragosteasca de Smara. Macar in ficul asta, va implor! =)))

vreau NEXT. <3
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:12 pm

^
BIIIINE. In ficul asta se indragosteste de Smara,si in ficul lu' Dizz sa indragosteste de S,daaaaaaa?!>_>
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:16 pm

Never ever ! Smara peste tot ! Duff este facut pentru Smara ! Sa te uiti pe curu' lui, scrie : DUFF <3 SMARA !
gata cu off la ficul Irinei, mrr ! =))
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 19, 2010 4:23 pm

^
Si pe partea ailalta*buca,mai exact... =)) * scrie Duff <3 S . >Razz
[daaa,scuze Iris :o3 ]
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 22, 2010 1:08 am

Si vine Nextul. No Feelings Fresse Sper sa va placa.

IV


- Lindaaa... de ce ma abandonezi ? - intrebam disperata in ziua in care Linda ma abandona. - Chiar trebuie sa te duci ? Ce ? Crezi ca sora-ta nu se mai marita de vreo cinci ?
- Holly ! - imi zise cu o privire severa.
Imi aducea aminte de profesorii de la scoala cand se uita asa la mine.
- O sa ma intorc, stai linistita. - imi zise schimandu-si privirea in una mai dulce. - Asta daca nu mor.
- Poate mori ca te omor... - am zis, apoi mi-am dat seama de prostia pe care o zisesem. - Din nou, zic.
- Bine. Acum trebuie sa plec daca nu vreau sa plece avionul fara mine.
- Pa Lindaaa, nu muri si intoarce-te repede. - i-am zis ramanand singura cu 6 nebuni. 5 defapt, Slash nu era.
Cum as fi facut eu sa stau 5 zile cu acele persoane ? Fara unica persoana cu care puteam discuta despre ceva macar putin inteligent. Cum as fi putut trai fara unica persoana care stia de ce ma evervez cand se uita vreo fata la Slash ?
- Unde e Slash ? - inreba Matt.
- Nu stiu, a disparut de azi dimineata. - am zis trista.
- De ce esti asa trista ? - ma intreba Duff.
- Nu sunt trista ! Sunt cea mai fericita persoana de pe lume ! Hai, voi nu aveati niste repetitii de facut ?
- Cu caaalm ! - zise Axl. - Intai cafeluta si...
- MISCA !
Daca Linda ar fi fost acolo m-ar fi ajutat, stiam asta. Incepusem sa cred ca plecase intentionat, ca sa ma faca pe mine sa sufar. Pentru ca ea era rea, foarte rea, in profundul ei. Si vroia sa ma omoare. Daca nu as fi facut asta singura.
- Heeey ! Unde plecati fara mine ? - urla o voce prea cunoscuta.
Imi aparuse un zambet pe fata la ideea ca era in spatele meu. Dar toata fericirea disparu dupa ce m-am intors, impreuna cu toti ceilalti, si l-am vazut cu o tipa care radea ca o proasta de gat.
- A plecat deja ? - intreba uitandu-se la mine.
Eu inca eram socata, nu reuseam sa mai zic nimic. Nici nu imi dadusem seama ca se uita la mine.
- Da, a plecat. Daca tu ajungi cu un sfert de ora intarziere e problema ta. - ii raspunse Axl vazand cu numai scoteam un cuvant.
- Lasa ca nu se supara, doar se duce la nunta, petrece. - zise fericit. - Oricum, ea e Ashley, e o groupie ca tine.
La cuvintele alea cred ca am devenit complet alba. I-am aruncat o privire urata lui Slash. Nu puteam sa suport faptul ca ma numise in acel fel.
- Imi pare bine. - zise tipa intinzand mana. - Eu sunt Ashley, tu ?
Mi-au luat cateva secunde pentru a realiza ce se intampla.
- O-Olivia. - am zis fara sa intind mana sau ceva.
- Dar poti sa ii zici Holly. - zise Dizzy incercand sa calmeze apele.
- Nu, poate sa imi zica Olivia. - am zis. - Mergem odata ?

***


Acea zi fusese cea mai urata din viata mea. Daca pana atunci consideram moartea lui Fuffy, pisica mea, cel mai urat lucru care mi se putea intampla, acum imi schimbasem radical pararea. Concertul din seara aia mergea minunat si aceasta Ashley tot se bataia prin backstage urland cat e Slash de tare. Sincer, credeam ca sanii ei siliconati erau mult mai mari decat creierul. Nu, nu credeam, eram sigura.
- De cat timp esti cu ei ? - ma intreba in timp ce se auzea November Rain pe scena.
Nu puteam vorbi cu ea in timpul acestei melodii. Asta e melodia mea, si a lui Linda. Continua sa se uite la mine, astepta un raspuns probabil.
- 1986. - am zis fara sa ma uit la ea.
Cred ca de cand o cunoscusem, adica azi dimineata, nu ma uitasem mai mult de doua ori la ea.
- Wow, e chiar mult timp.
Cred ca acum se astepta ca eu sa zic ceva, dar pentru mine dscutia era deja incheiata. Dupa vreun minut pleca, isi daduse seama ca nu mai aveam nimic de zis. Continua aplauzele pentru Slashul ei, adica al meu.
Cand concertul se termina, Slash se duse direct la ea si o saruta. Defapt ea il saruta. As fi vrut sa mor.
Duff se apropie de mine si isi lasa capul pe umarul meu. Nu stiu de ce dar l-am imbratisat.
- Holly...
- Da ?
- Culca-te cu mine.
O eu normala ar fi refuzat imediat, dar o eu in starea aia... Da, am acceptat.
Cu tot ceea ce eram deja, devenisem si o strica-familii.


Twisted Evil
Sus In jos
Rose
Admin
Admin
Rose


Mesaje : 554
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 25
Localizare : Paradise City

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 22, 2010 1:17 am

Ashley e proasta ! E vaca mare ! Ma duc sa o omor ! Neutral
Holly trebuie sa fie cu Slash. PUNCT !
Holly e cea mai tare, nu e strica-familii.
Scrii foarte frumos.
Next ? ;Wink
Sus In jos
https://fanfictionworld.forumgratuit.ro
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 22, 2010 8:08 pm

'- Oricum, ea e Ashley, e o groupie ca tine. '
Mrrr,Slash,mrr! :-L Nesimtitu'...>_>

'Duff se apropie de mine si isi lasa capul pe umarul meu.'
Vaaai! O sa mor,jur c'o sa mor! Neutral <3333333333


Deci daaaa,Ashley aia e o vipera. Nu stiu de ce,da' e o vipera Neutral
Slash e un prost,si ma enerveaza deja..>_> Adica,ma rog,e un prost mai prost decat de obicei.
Si vreau next,ca altfel fac urat Neutral
Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader
Pallmy


Mesaje : 79
Data de inscriere : 11/09/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 22, 2010 8:13 pm

Bua Neutral cum dracu'? Cum isi permite? :-L O uasc pe Ashley deja.
Cin' se crede ea?
Holly nu e o groupie , si pentru ca a numit-o asa ,Slash trebuie impuscat :o3:">

Duff o salveaaza . Oh , Slash cel rau ;-L si Ashley si mai rea.:-S

Vreau cu disperareeeeeeee next :">!
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeMier Sept 22, 2010 9:56 pm

Maaai, mai , mai, stiam eu ca Slash este un maree mareeee nesimtit , dar nici chiar asa (MRR. ) :-L.
Holly nu e groupieee ! =[[ Ashley aia e groupie, si inca in toata regula daca e si siliconata.
Saracaaaa, cum sa ramana, ma, cu aia SINGURA ? Oh, stai, a aparut si Ashley, ia sa mai "satisfaca" si ea, wtf ? :-w.
Si eu vreau Holly cu Slash ! =[
si vreau si next ! <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin
Iris28


Mesaje : 621
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 96
Localizare : Behind You ッ

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 2:35 am

Next. Mult dialog, nu se intampla prea mult. Scuza-ti ca n-am intrat ieri. No Feelings Icon_cry

V

- Duff, stii ca ai o nevasta ? - l-am intrebat in dimineata urmatoare.
- Imi pare rau, draga Holly. - zise. - Dar trebuie sa te corectez. Am o nevasta plecata.
Ma saruta. Trebuia sa recunosc, imi lipsise.
- Mi-ai lipsit, Holly.
- Citesti gandurile, cumva ?
Se uita ciudat la mine.
- La asta ma gandeam si eu. - i-am explicat.
- Aaa.
Ma saruta din nou. De obicei m-as fi simtit vinovata facand asta, dar ma simteam bine. Si asa, Slash de acum isi gasise alta. Nu stia ce pierde.
- DUUUUUFFY !
De ce auzeam vocea Lindei ? Si de ce se auzeau pasi ?
- Cacat ! Holly ! Fa ceva ! - zise Duff disperat.
- Cee ? - am zis ridicandu-ma si luandu-mi hainele.
- In baie, repede.
Am intrat ca disperata in baie in timp ce Duff incerca sa se imbrace in mod decent. Intra Linda, incercam sa nu fac zgomot.
- Duffy !
- Lindaaa ! Ce cauti aici ?
- S-a anulat nunta...
- Nuu, de ce ?
- Nu stiu, s-au certat si nu stiu... Oricum, trebuie sa ma duc la baie.
Ce sa faca ? Nu nu, nu poate sa se duca la baie !
- Nuuu ! Nu poti !
- De ce ?
- Pentru ca... Sobolani ! Da, baia e plina de sobolani !
- Cum adica sobolani ?? E hotel de 5 stele !
- Stiu... dar... - incepu cand eu am dat ca proasta cu mana peste o perie care cazu.
- Si asta ce a fost ?
- Ehm... sobolanii !
- Sobolanii fac sunetele astea ?
- Daaa ! Du-te la Slash, la el e perfecta baia !
- Dar...
- DU-TE !
- Ok ok.
M-am imbracat repede si am iesit.
- Mai, eu is sobolan pentru tine ? - l-am intrebat facand pe ofticata.
- Ce ar fi trebuit sa zic ?
- Nu stiu ! Ceva mai gratios...
- O persoana numita Holly care face zgomot si ma da de gol ?
- Aproape !


***


Nu stiu prin care magie sau miracol a lui Dumnezeu noua mea amica Ashley se convisese singura ca ea e noua iubita a lui Slash. Cum as fi putut sa ii infrang inimioara zincadui ca era doar una din cele multe femei pe care Slash le folosea ?
Linda imi facuse capul toaca despre cat o depresase faptul ca sora-sa nu se mai marita. Daca o facea sa cada in depresii adanci cred ca daca ii mai si ziceam ce facusem cu iubitul ei sot ar fi omorat-o definitiv.
- Ok... am inteles ca nu te intereseaza ce zic. - imi zise Linda. - Dar, te rog, nu te mai uita la Amanda aia cu ochi de asasin.
- O cheama Ashley draga. Si cum sa nu ma uit la ea cu ochi de asasin, imi explici ? Nu o vezi ?
- In putin timp va pleca, nu-ti fa griji. Deci, ziceam. Am ajuns acolo si...
- Linda ! Te rog ! Mi-ai povestit de 7 ori exacte !
- Da e mai frumos daca sunt opt.
Am luat primul lucru pe care l-am vazut si mi l-am dat in cap. Trebuie sa precizez ca era o revista porno ?
- Holly ! Si asa ai putin creier ! Vrei sa il strici pe tot ?
- Hey ! Miss inteligenta ! Cin' te crezi ?
- Ce faceai daca iti zicea asta Ashley ?
- Ashley ? Cine e Ashley ? Pentru mine nu exista.
De fapt exista, poate chiar prea mult. Dar intr-un fel sau altul as fi eliminat-o.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer
S=)


Mesaje : 461
Data de inscriere : 30/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 2:55 am

Ah,o sa moor! =))
Prima parte a fost GENIALA!!! =))

Si faza cu revista porno. =))
Si e mai bine ca nu i'a zis! Nu vreau sa moara Linda! :'(


Eu vreau next. Ah,am mai zis ca nu am pricep la comenturi,nu ? :">
Deci vreau next lung de 999 km in care moare Ashley ;o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict
Smara.


Mesaje : 630
Data de inscriere : 29/05/2010

No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitimeDum Sept 26, 2010 4:20 pm

Bine ca s-a intors Linda, asta o scuteste pe Holly... de multe.
Si bine ca nu i-a spus/nu a aflat. =] A salvat Duff situatia, ca d obicei!

vreau ca Ashley aia sa moara.
Nu sa plece , sa moara ! Neutral Gen... nu stiu, sa ii taie Voldemort capul sau ceva. >.<

Asa.. deci pune NEXT . =]
Sus In jos
Continut sponsorizat





No Feelings Empty
MesajSubiect: Re: No Feelings   No Feelings Icon_minitime

Sus In jos
 
No Feelings
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Feelings Left In France

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: