Fan Fiction World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeMier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeSam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeDum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Razbunare cu aroma de vanilie  Mwpfkx
Razbunare cu aroma de vanilie  1zq3sip
Photobucket
Huddy_Lisa
Razbunare cu aroma de vanilie  4r43yh
Photobucket
Razbunare cu aroma de vanilie  2ymulc4

VINTAGE WORLD

 

 Razbunare cu aroma de vanilie

In jos 
AutorMesaj
Puppet
Moderator
Moderator
Puppet


Mesaje : 199
Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 28
Localizare : Leipzig

Razbunare cu aroma de vanilie  Empty
MesajSubiect: Razbunare cu aroma de vanilie    Razbunare cu aroma de vanilie  Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 11:58 pm

Mi-ai rupt inima in mii de bucatele si acum te astepti sa fiu langa tine , sa-ti spun ca cea care ti-a facut-o tie nu merita ? Te astepti sa trec peste indiferenta de care ai dat dovada , sa adun cioburile si sa le lipesc inapoi pentru ca tu sa le poti micsora de atatea ori incat intr-un final sa nu ramana nimic din ele? Ei bine , nu va fi asa .


Capitolul 1
- suferinta

- (...) si atunci m-a sunat si mi-a zis ca si-a gasit pe altul si ca nu ma mai vrea. Ma simt folosit , ca o jucarie de care s-a plictisit atat de repede incat nici nu a apucat sa-i puna un nume .
Ma prefaceam ca ascult de mai mult de jumatate de ora , nu scoteam nici un cuvant , dadeam doar din cap din cand in cand ca sa dau impresia de atentie. M-am pierdut pe la a doua saptamana a relatiei lor in care ea incepuse sa se poarte urat , sec , nu mai stiu ce cuvant folosise.
- Ar trebui sa incerci sa o aduci inapoi , i-am spus deodata pe un ton rece , surprinzandu-l.
- Chiar crezi ca ar vrea sa se intoarca la mine ? Ca l-ar lasa pe celalalt pentru mine? Cum sa fac ? Ce sa-i zic? incepu el sa ma intrebe crezand ca o sa-i dau o rezolvare pentru problema lui amoroasa.
- Nu stiu de ce ma intrebi pe mine , ai zis chiar tu , sunt doar o fetita de 16 ani .
Replica mea l-a lasat masca ; m-am ridicat si am plecat incet inspre partea cealalta a parcului . Ii simteam privirea atintita asupra mea , dar nu -mi mai pasa de ceea ce o sa zica , stiam ca o sa ma sune si o sa reinceapa povestea .
Dupa ce am iesit din parcul aproape gol , am luat-o la dreapta spre barul in care stiam ca voi gasi intotdeauna pe cineva cu care sa ma asez la masa. Am mers destul de repede , pentru ca in aproximativ 5 minute ma aflam deja in fata usii de lemn , in spatele careia se gaseau scarile inegale ce duceau pana la intrarea in acesta. Odata aflata inauntru am parcurs lenesa drumul pana la bar , unde am cerut o cafea si un pachet de tigari.
M-am asezat la masa la care stateam de fiecare data , cea din cel mai intunecat colt al localului unde nu se obosea nimeni sa-si arunce privirea. Mi-am aprins o tigara si am tras primul fum , simtind cum patrunde in plamani si apoi cum se intoarce .
Sus In jos
 
Razbunare cu aroma de vanilie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: